Lietotājvārds
Parole
Bet, ja varēs kārtot tiešsaistē, tad vienkārši atverot jaunu cilni, varēs apskatīt pareizās atbildes. Jo jautājumu var arī ierakstīt internetā. Par to neviens nepadomāja? Nu, protams, datori diez vai būs nodrošināti. Tad jau labāk ņemt savu datoru līdzi uz skolu. Vismaz mazāk datorus vajadzēs skolai.
mūsu valsts šo nevarēs pavilkt. komentāros jau uzskaitīti n-tie mīnusi. neiebilstu rakstīt visu uz lapas ar pildspalvu. visi šie jaunumi mācību procesos radīs vairāk problēmas, nekā atrisinās.
Bērnu zināšanu līmenis ir tik zems, ka labi vien ir:), lai iet elektroniski....varbū vecāki sāks domāt, ka bērna pienākums ir mācīties:)
Būs tāpat, kā ar e-veselību: sistēma neiet, eksāmena nav.
Būs kartejais bardaks sistema. Nav ko pielidzinat ka ir cita valsti,musu daudz kart atpaliek, skaidrs ka diena.
Jau tagad, kad tiek veiktas olimpiādes, sistēma "uzkaras", lai gan dalībnieki dažā olimpiādē biku virs 2000, kas notiks, kad to darīs visi 12-tie vienlaikus?
Vai datorprogramma būs tik gudra, ka spēs novērtēt arī domrakstu??? :)
Beidzot, atkritīs labošanas darbi, īsi un konkrēti un atzīme gatava.
Beidzot
Kāpēc atkal pretrunas - skolotāji bļauj uz bērniem, uz vecākiem, ka bērni par daudz "sēž datoros", bet tagad obligāti būs eksāmeni jākārto, izmantojot to pašu nopelto datoru?! Tad jau tagad, mīļie skolotāji, sāciet bērnus apmācīt datoru lietošanā vislabāk jau pirmsskolas vecumā, citādi nebūs godīgi vērtēt vienādi tos, kas ar datoru uz "tu" jau no trīs gadu vecuma un tos bērnus, kurus vecāki pie datora pielaiž retos gadījumos, kad patiesi skolā kādā mācību stundā prasa iesniegt darbu datorā veidotu.
Ideja jau nav slikta, taču ja sistēma pie lielām slodzēm, kad visi skolēni to intensīvi noslogo reizē, būs tikpat jaudīga kā e-veselība vai dziesmusvētku biļešu tiešsaistes tirdzniecība tad gan var sanākt nelabi un atkal nākties fantazēt attaisnojumu par hakeriem ārvalstīs, kas arī uzbruka tieši tobrīd kad notika eksāmens.
Skolotāja! 12.04.2018. 09:37:22
Vai tad kompetenču pieeja prasa spēju pamatot, argumentēt? Vairākas atbildes var būt pareizas - to gan... grūtāk pārbaudīt? Pārbaudīt nevajadzēs. Visi risinājumi ir pareizi.
No vienas puses tikai apsveicami un jau sen bija laiks! No otras puses vai tiks piesaistīti pietiekami kompetenti, zinoši, spējīgi un varoši speciālisti kas šādu sistēmu patiešām arī izveidos un vai tiks iegādāti un lietoti pietiekami jaudīgi serveri, lai pie lielām jaudām un noslodzes (t.i. tā brīža, kad sistēmai pieslēdzas, piemēram, pilnīgi visu skolu 9. klašu skolēni un pildot eksāmena uzdevumus visi reizē mēģina to intensīvi lietot) neatkārtotu e-veselības nedienas vai biļešu paradīzes sabremzēšanos tirgojot šī gada dziesmusvētku biļetes un valstij nevajadzētu aizbildināties, ka sistēmai jau viss labi, tik no ārzemēm tieši tajā laikā notika arī mistisks hakeru uzbrukums. Vēl viena lieta - vai visām skolām ir pietiekošs daudzums labu, ātru un veiktspējīgu datoru un pietiekami jaudīgs interneta pieslēgums lai pie lielāka intensīvu lietotāju skaita, kāds paredzams eksāmena laikā (un skolā jau ir ne tikai tie kas kārto eksāmenu, bet arī sekretārīte kas tieši tobrīd sūta svarīgu vēstuli ar milzīgu pielikumu un citās klasēs vēl vismaz divpadsmit skolotāji ar savām atvērtajām e-klasēm) jo eksāmens, kā mēs zinām, parasti ir visai atbildīgs un laikā ierobežots notikums kurā stresot par tehnikas ķibelēm nenovēlētu nevienam eksaminējamajam lai tajā stresotu par pēkšņu interneta sabremzēšanos, datora ātruma problēmām vai vēl labāk datora vai interneta uzkāršanos pārslodzes vai kāda cita faktora dēļ.
Kad visi vienlaicīgi valstī kārtos eksāmenu - sistēma nenokārsies bezcerīgi? Tad vēl - tagad pat čurāt no eksāmena iet pēc grafika un pret parakstu, lai tik kādu nesatiktu ceļā no savējiem - kā būs tad, vai visi skolēni varēs vienlaicīgi būt pie datoriem, nebūs tā, ka grupas viena pēc otras veiks darbu? Kā tad būs ar IZM ierasto NATO ģenerālštāba līmeņa "slepenību"? Un nesapriecājieties, skolotāji tik un tā dabūs darbus labot, kā tas ir dabaszinībās 6. klasē ar diagnosticējošo - daļa uzdevumu tik un tā tiek pārbaudīti manuāli.
Pirmkārt, ja skolā ir 15 datori, bet absolventu ir 60, kā viņi kārtos? Otrkārt, tas nonivelēs, piemēram, matemātikas eksāmenu uz konkrētu skaitlisku atbilžu pārbaudi, bet kur tiks pārbaudīta skolēna spēja pamatot, argumentēt? Domāju, ka tas ir ceļš uz kārtējo līmeņa samazinājumu...
Kāpēc tik ilgi jāgaida, Amerikā jau ir!!!!!!!!!!!
Kārtējā naudas atmazgāšana, kas būs pēc tam, tas neinteresē nevienu. Par papildu izdevumiem, jo skolēni jāpieskata vairāk grupās, nu tas jau nieks, lai skolotāji atkal par baltu velti sēž un pieskata, nekāds papildu finansējums nav nepieciešams, nav jau lieli kungi, pastrādās uz entuziasma bāzes
1) To, ko iegūs par darbu labošanu, pazaudēs par skolēnu pieskatīšanu, jo nebūs vairs viena liela grupa, bet daudzas mazas. 2) Ja jau šogad angļu valodas eksāmenā divās skolās netika izdrukāti domrakstu temati (kas ir vienāršs process), tad bail domāt, kā skolas cīnīsies ar datorsistēmas sagatavošanu kaut kam šādam.
Datoru vecums būtu mazākais, kā būs ar skaitu? Ir skolas, kur kārto 100+ bērni. Kā tiem nodrošinās gan datorus, gan pieslēgumus (jo pie liela apjoma skolās ierīkotie tīkli mēdz uzrādīt problēmas). Un telpas? Jo tad vairs nevarēs sēdēt 22 - 25 vienā klasē, tātad vajadzēs vairāk telpu, vairāk vadītāju, kas ietekmēs arī pēdējās 2 jau tā haotiskās maija nedēļas.
Kā būs ar tehnoloģisko nodrošinājumu- datori u.c., ne vecāki par 3 gadiem!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.