Lietotājvārds
Parole
atkal skrienam ratiem pa priekšu 14.04.2018. 10:56:02
lasteris kļūst arvien daudzfunkcionālāks un tiek uztverts kā galvenais gudras ekosistēmas veidotājs, kas sevī ietver uzņēmumus, pētniecības un izglītības iestādes, laboratorijas, biznesa inkubatorus, akseleratorus, utt. Klasteris paaugstina uzņēmumu konkurētspēju, tas spēj radīt labvēlīgu vidi produktu attīstībai, kā arī uzlabošanai un veicina uzņēmumu izaugsmi ievērojami ātrāk, kā tas būtu ārpus klastera ekosistēmas. Tas atspoguļojas arī attiecīgo uzņēmumu bilancēs, līdz ar to var secināt, ka klasteris ir efektīvs veids ceļā uz modernu un viedu ekonomiku. Industriālās politikas turpmākajā attīstībā nozīmīga loma tiks veltīta klasteru pieejai. Klasteru praktiķu starpā pastāv teiciens, ka klasteri neredz tos, kuri tajos nav. Tāpēc, iespējams, pārsteidzošs šķiet fakts, ka Latvijā šobrīd izveidojušies vairāk kā 20 klasteri. No tiem vislielāko starptautisko novērtējumu saņēmis Informāciju tehnoloģiju nozares klasteris Aigas Irmejas vadībā, kas 2016. gadā ieguvis Eiropas Klasteru ekselences iniciatīvas sudraba līmeņa novērtējumu.
Tas jau nav vienīgais svešvārds, kas te nav saprotams. Kārkluvāciešu laiki atkal ir klāt... Gribam būt pārmoderni un tad tik visādas "kompetences klāsteros inovējam".
Kas ir klāsters?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.