Lietotājvārds
Parole
Nezinu, kādēļ jūsu skolā zems atalgojums... Man ir zināmas specskolotājas, kas par vispārizglītojošo skolu neplāno pat domāt tieši augstā atalgojuma dēļ. Parastā skolā esot daudz mazāk...
Pašvaldību un skolotāju šantāža...
Vai, ne 8! Veselus 15 skolotājus!!!
Cik ilgi vēl ņirgāsies par skolotāju? Sev alga 75 000, bet skolotājam gadā - 5000! Un vēl spriedelē, ka jāoptimizē, redziet! Varbūt, labāk optimizēt Šadurski, bet atstāt darbā 8 skolotājus?
Ministra "murgi" 25.04.2018. 10:18:21
Ja lasa šīs idejas, tad nevar saprast, ko īsti ministrs domā un saprot no lauku skolēnu skološanās. Pirmkārt-atņems laukiem skolas, bērnus katru dienu vadās uz lielajām skolēm. Vai transporta izdevumi ir mazāki par skolotāja algu, un skolēnu veselība neko nav vērta. Otrkārt, vai visas " lielās" skolas ir gatavas uzņemt papildus skolēnus, vai ceļi un satiksme ir tāda, lai vispār tāda transporēšana ir iespējama. Kas padomās par bērnu pēcstundu klejojumiem un drošību?
Ja man bùtu alga 2000 tad es stàvètu klusu....
un vēlreiz 24.04.2018. 18:56:14
vai IZM manipulācijas ar skolu finansēšanu nav lauku bērnu diskriminācija?
Un speciālo skolu pedagogiem atkal nekā, minimālā samaksa par likmi!Jo mēs jau neesam zem pašvaldībām!!! Jebkurā gadījumā pašvaldību paspārnē esošo skolu pedagogi saņem samaksu par likmi krietni lielāku nekā speciālo skolu pedagogi!
Nu tad lai optimizē,un legāli ļauj mācīties mājapmācībā,bērni aiziet skolā nokārtot tiksi pārbaudes darbus,kā neklātienē.Bet tad būtu jābūt skaidrām līnijām,kas tieši,konkrēti jāiemācās.Tagad māca un mācās,ko katra skola uzskata par vajadzīgu.Īsta putra.
22skolotāja 23.04.2018. 14:08:02
Kur esam mēs, skolotāji tad vainīgi? Ja strādājam laukos, kāpēc mums jācieš! Ja strādājām "neīstajā " pašvaldībā, kāpēc mums jāčieš? ? ?
Tad jau Rīgai nespīd. Pustukšās skolas nav aizvērtas.
Ne tikai vēži vecie, pat kulīte tā pati- vienam atņems, lai otram pieliktu. Vismaz pieklājības pēc ko jaunu izdomātu. Man ir kauns, ka izglītības ministrs var atļauties šādi pasniegt reformu nepieciešamību. Laikam tiešām esam slikti pedagogi, ja ministra krēslā ticis skolēns bez elementāriem tikumības principiem. Kā citādi lai skaidro neētisko un cilvēku cieņu pazemojošo ministra loģiku. Laukos, mazajās pilsētās arī mājo Latbvijas pilsoņi, bieži vien pieticīgāki un ar augstāku atbildības sajūtu par savu darbu. Par viņu interesēm lai rūpējas pašvaldība, nodrošinot transportu uz lielāku skolu.
KO DARA LIZDA? Skolotāji no lagām maksā biedrības naudu, bet nekur neredzu stingru nostāju!
cik maksā šadurska jaunā mašina? Cik šadurskis saņem mēnesī? Cik viņam uz rokas ir? Varētu padalīties!!!
Kā tad nosaka, ka vienāds darbs? Vai tad nav tā, ka skolēnu skaits nosaka visu? Tāpat kā mediķiem - pacientu skaits?
Nevienlīdzīga samaksa par vienādi padarītu darbu vai tas nav cilvēktiesību pārkāpums? Pie kā diez tie skolotāji vainīgi. Un cik ilgi turpināsies nevienlīdzība pirmsskolas pedagogu atalgojumā?
Ierēdņiem un ministriem arī algas pacelt tikai tad, kad reāli kaut ko sasnieguši nevis dēļ inflācijas katru gadu! Skolotājiem, kas, nav inflācija?
pirmspensijas skolotāja-nogurusi 21.04.2018. 13:39:26
...mani padomju laika skolotāji mācīja: ...ar ļaunu labu nepanāksi"... Arī domāt iemācījos. Bet tagad to vien dzirdi- kas tik nav jāizdara, lai algu palielinātu kaut par inflācijas tiesu. Vakardienas PRESES KLUBĀ arī -skolēni pērk privātskolotājus, jo skolās netalantīgi skolotāji (kaut gan tie paši skolotāji pasniedz arī privātstundas). Arī no skolēniem bieži dzirdu-man iepriekšējā skolā neielika nekādus pamatus...BET, piedodiet, meitenei stundu apmeklējums knapi pāri 60%-te slēpot ar vecākiem jāaizbrauc, te pavasara nogurums-aizbrauksim uz 4 dienām uz ārzemēm, te citas aktivitātes svarīgākas vai zobārsts jāapmeklē... Laukos jau privātstundas gan nemeklē-skolotāj, man lūdzu konsultāciju, nebiju skolā... Ja programma manā priekšmetā gadā paredzētas 70 stundas, izņemot svētku dienas, "svarīgas "lekcijas, slimošanas laikus utt.,izņem, paliek reāli 60, no tām dažs apmeklē 35-45, nu ko - netalantīgi , slikti skolotāji.... cilvēkcienīgu algu nav pelnījuši.... kaut ir ieguvuši 2-3 maģistra grādus, kvalifikāciju jāceļ obligāti ik pa 3 gadiem....
Nauda ierēdņu algu palielināšanai atrodas vienmēr!Jo viņiem tas taču pienākas!Skolotājiem algu palielināt sola pēc skolu slēgšanas,kad būšot naudas ietaupījums!Ierēdņiem pēc Jaunā gada bija algu palielinājums un ievērojams!!!Ja skolotājam ko pieliek,tad brēc 3 gadus!
Drīz vēlēšanas, cerams, ka būsim tik gudri- Vienotību ziepēs.
Toties tiem, kas aizbraukuši, sola - brauciet atpakaļ, viss būs ok, tikai nevar palikušajiem neko nodrošināt...
Nevis skolas vajag slēgt, bet ministrijas, kuras ir absolūti impotentas savas nozares sakārtošanā un izaugsmē.
Ak Dievs, cik vienaldzīgs ministrs ir pret savas tautas nākotni-nauda, ietaupīt- tikai to vien saka. Kāpēc mazajā Islandē nelikvidē nevienu skolu? Tur dažviet ir skolā bērnu 20, bet skolotāju 15. Neviens neko neoptimizē, tāpēc ka domā par bērniem. Un skolotāja algas ir ne mazākas par 2000 eiro.
Man būtu ieteikums: Sakarā ar to, ka valstī pēdējo gadu laikā ir aizbraukuši līdz 400 000 valsts iedzīvotāju (25% no iedzīvotāju skaita pirms emigrēšanas) , samazināt Saeimā sēdošo skaitu par 25% un arī ministrijās uzlikt par pienākumu samazināt ierēdņu skaitu par 25%. tas būtu līdzvērtīgi noteikumam par skolu tīkla samazināšu bērnu skaita dēļ, lai sanāktu algas pārējo skolu skolotājiem pēc Likumā noteiktās kārtības.
Bet kad VISC , IZM likvidēs?Kam tie nederīgi darbinieki, kas haltūrē, nekompetence, nav kapacitātes un ne par ko neatbild?Cik ilgi nezāles augs?
Inga Vanaga 20.04.2018. 19:43:33
Labi,ka ir LIZDA,citādi K.Šadurskim nebūtu,ko vainot pie katras savas haltūras! Paskatīsimies,vai naudu atradīs amatpersonu algu paaugstināšanai?! Labi,ka 06.10.2018.ir pēc 01.09.2018. Algu paaugstināšanai jābūt no 1.septembra,un vēlēšanas ir 6.oktobrī.
Vai IZM manipulācijas ar skolu finansēšanu nav izglītojamo tiesību uz izglītību pārkāpums?
es kā vēsturniece 20.04.2018. 17:31:16
Tad jau mūsu deputātiem vajadzētu vispār nemaksāt algas (brīvprātīgo darbs, tikai taloni pusdienām un biļete tramvajam) jo Rīgā nekas nav sakārtots
skolotājam algu palielinās tad, kad viņa skola tiks optimizēta, reformēta, likvidēta un skolotājs - atlaists. Tas nozīmē, ka skolotājs vairs nestrādās, jo būs atlaists (optimizēts, reformēts, utilizēts), bet saņems algu un algas pielikumu? Nu gan laiki pienākuši!
kā to komentēs LIZDA?!
Tās ir atrunas. Ja citādāk nevar pšvaldības likvidēt skolas, tad caur skolotāju algām. Cik ilgi ņirgāsies par skolotāju.
Ja valstij trūkst nauda skolotāju algām,tad nākotnē trūks arī skolotāji. Bet tas nekas būs ārvalstnieki.kuri par zemāku atalgojumu pasniegs stundas angļu valodā,jo latviešu valoda nebūs vairs tik aktuāla...
Skolas tik likvidē un likvidē. Naudu kungi sabāž sev kabatās, nākošajās vēlēšanās paceļ cepuri, un neviens ne par ko neatbild. Tik daudzi jau izbraukuši no valsts uz neatgriešanos. Aicinām un dāsni pabalstām migrantus un viņu bērnus. Pašu bērniem pigu. Labi dzīvojam. Ilgi un laimīgi dzīvosim. Tikai, kas būs tie, kas te dzīvos..,.mācīsies... Ja visi latvieši aizbrauks, vai izmirs, nebūs, kas mācās vēl palikušajās skolās.
Un atkal deputātiņu nespējas pieņemt ekonomiski saprātīgu lēmumu dēļ pedagogiem jāsamierinās ar algu bez paaugstinājuma.:(
Tā rodas vienlīdzība un lauku rajoni turpina plaukt uz zelt...
Vispirms algas- tikai tad kompetences!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.