Lietotājvārds
Parole
Problēma tā, ka matemātikas eksāmenā nav starpbrīža. Neizkustoties, neuzēdot šokolādi, ir grūti. Novērotāji un vadītāji nīkst šo eksāmenu laikā un skatās, kā bērni pēc 2 nepārtraukta darba stun'dam vienkārši sāk slēgties ārā. Un nekas viegls tas nav, apjoms ir liels, pēdējie uzdevumi prasa radošu domāšanu, kuras ceturtajā stundā vairs vienkārši nav.
Sasmējos par matemātikas eksāmena "problēmu". Vidussskolas beidzējs nevar 4 stundas nopietni pastrādāt? Tad ko tāds domā tālāk darīt? Praktiski jau tur 4 nemaz nevajag, tas eksāmens kļūst arvien vieglāks. Piekrītu tiem, kuri saka, ka eksamenus jākārto jūnijā. Pēc pašreizējā grafika eksāmenu dēļ skolā normāls darbs beidzas jau maija vidū, jo eksāmeniem vajag gan telpas, gan krietnu bariņu pedagogu.
"Izlasīju"- nepietiek vien kaut ko "pa diagonāli"izlasīt un cepties, nezinot, par ko ir runa. " informātikas un latviešu valodas eksāmens seko viens pēc otra uzreiz nākamajā dienā" - Informātikas eksāmens, kas notiek pēc ECDL sistēmas - parasti vairumā skolu notiek VIENĀ dienā - visas 4 daļas. Iespēja to sadalīt divās dienās tiek dota skolām, kurās nav pieejams tāds datoru skaits, lai eksaminētos visi uzreiz. Tā ka...pirms izdarīt kategoriskus spriedumus, derētu izpētīt, par ko ir runa. Un nedomāju, ka stresiņš mazinātos, ja teoriju kārtotu pirmdienā, bet praktiskos moduļus - piektdienā....
ne jau tikai matem;' 4h, latviešu val. - 4,15 h.
Ne jau tiesību sargus šeit vajag . . . Jaunieši satraucas , ka nepaspēs nodzert vienu eksāmenu , kad jāliek jau otrs. Tiek samazinātas svinamās dienas ... Pazīstu klases audzinātāju , kura ar savu auto eksāmena rītā brauca pakaļ puisim uz viesu namu , kurš bija "aizķēries" tur . Atveda , iestūma zālē , pat pasi viņa vietā rādīja :D
izskatās, ka tiesībsargam LV ir ļoti formāls amats, tāpat kā mūsu prezidentam, kā arī tautai, kura vajadzīga tikai vēlēšanās
daži no komentāriem nemaz nav lasījuši šī jaunieša iesniegumu (bija publiskots mēdijos) tāpēc raksta muļķības. Runa nav par nedēļu starp eksāmeniem, bet par to, ka informātikas un latviešu valodas eksāmens seko viens pēc otra uzreiz nākamajā dienā. Un jā, tas ir absurdi. Gribētu redzēt, kuri no jums palēkdamies priecīgi strādā pilnu jaudu divas diennaktis pēc kārtas un kāda ir pievienotā vērtība šim darbam. Ieteikums - pirms izteikties, iepazīties ar saturu.
Skolotāja- 38 25.04.2018. 15:07:49
Daži no viņiem atpūtušies 3 gadus vidusskolā!
Nedēļa viņiem ir par maz vēl, lai atpūstos? Džīzas. Ja vēl ņem vērā, ka tie, kas godprātīgi mācījušies visus gadus, var nemaz uz mācīšanos speciāli eksāmenam neiespringt. Un kas ir pļeckājušies, tie jau nu arī pa mēnesi visu vairs nesagrābs.
Reāli 18.maijā beigsies mācības ne vien 8. un 12.klasēm, bet arī visām pārējām (dažām pat ātrāk). Tas ir mūsu skolā, kolēģi citās skolās privātās sarunās uzsver, ka maijā praktiski pārdienās krosi, ekskursijas, projekti, māmiņu dienas u.tml.
pedagogs ar stāžu 25.04.2018. 13:47:14
Eksāmenus nepieciešams iekārtot jūnijā,kad skolotājiem laika,maijā jāmāca stundas,nevis jāvada eksāmenus,jānovēro process,tāpēc arī skolā it seviški vidējā grupā ,kā arī vidusskolā tiek paralizēts darbs un valstī rodas priekšstats,ka skolā pedagogi neko maija otrajā pusē nedara,tad nebūs arī debates par gada pagarināšanu,jo godīgi nostrādāsim līdz maija beigām.
Kāpēc jūs vainoja visus apkārt, tikai ne sevi un pat tiepsībsargs nav iedziļinājies, ka informātikas kurss beidzas 11.klasē! Pēc 11.klases ir iespēja kārtot informātikas eksāmenu un tad nebūs eksāmeni katru dienu.
Varbūt ,ka uz skolu iet divas dienas pēc kārtas arī ir pārāk liels stress? Vai apmeklēt divas mācību stundas pēc kārtas?Psihosomatikas klīnikas pētījumus ,lūdzu! ka tik te neatklājas kāds pārkāpums???
Nu, mēs jau sākam tiesību pārkāpumus saskatīt ik uz soļa, tas ir par traku, dzīvosim taču mierā un saticībā! Valstī ir daudz lielākas problēmas par eksāmenu grafikiem.
Dace - mammai un Ingai 25.04.2018. 11:57:21
Gan skolu likvidēšanai gan bērnu pārvadāšanai un agrajiem rītiem un vēlajiem vakariem tiesībsargs jau ir pievērsies. Informāciju var apskatīt tiesībsarga mājas lapā. Tāpat ar veselības aprūpes jautājumiem. Tiesībsarga uzdevums ir norādīt uz pārkāpumiem, uz to, kur atbildīgās iestādes godprātīgi un atbilstoši noteiktajam neveic savu darbu. "Bazūnēšana visai pasaulei" parasti tiek likta lietā, ja atbildīgā iestāde izliekas problēmu neredzam.
čau skolotaj
Skolotāja > Kerijai 25.04.2018. 10:09:42
Jā tas ir TIKAI viens gadījums, bet arī tā nedrīkstētu būt nekad. Citās skolās ir informātika visus 3 vidusskolas gadus, katru gadu 1 stunda,un tad nu eksāmenu var kārtot tikai 12.klasē. Bez tam, ja mācīta informātika šāda veidā(3gadus), tad 10. un 11.klasē mācīto obligāti ir jāatkārto, jo pēdējā gadā nemācās nedz ofisa programmas, nedz datu bāzes
interesanti 25.04.2018. 09:45:21
Tātad VISC atbildīgās personas bezatbildīgi sagatavojušas eksāmenu grafiku!
Tas nozīmē 5 mācību stundas nedēļā.
Labāk Tiesībsargs lai pievēršas uzspiestajai MILITĀRAJAI APMĀCĪBAI SKOLĀS !!! MĒS UZ ŠO NEPARAKSTĪSIMIES !!!
un kāpēc tad jūs nerakstāt to sūdzību, bet gaidāt, kad atkal to kāds cits izdarīs???
cita problēma 25.04.2018. 09:14:20
Manuprāt, ar eksāmenu matemātikā 12.kl. patiešām ir nopietna problēma. 4h- bez pārtraukuma. Ja vēl jaunietis ir bijis no rīta stresiņā un brokastis nav dabūjis iekšā, tad jau pēc 2h daudzi vienkārši vairs nespēj padomāt, jo trūkst skābekļa, cukura līmenis ir kritiski zems, sāk reibt un sāpēt galva utt. Lūk, šo gan vajadzētu atrisināt. Varbūt kāds no vecākiem beidzot par šo varētu sūdzību uzrakstīt.
Pilnīgu piekrītu Ingai- atraduši problēmu! Ir jāmācās visus gadus, tad eksāmens tikai tāds neliels stresiņš. bet ja nemācās un tad beidzamajās dienās ķer un grābj- tad arī 2 nedēļas starp eksāmeniem, piedodiet, ir daudz par maz. Vai tiesībsargs negribētu pievērsties skolu likvidēšanai un bērnu pārvadāšanai. Daļa, lai nokļūtu uz attālo skolu, ceļu sāk pusotras stundas agrāk no rītiem, bet mājās tike atvesti tikai ap sešīem vakarā, kad skolā ik dienas nīkst līdz vakaram.
Kad pacels beidzot jautājumu par to cik noguruši ir skolotāji? Tieši emocionāli? Jo biežāk ir jārisina nevis sekmju problēmas, bet ģimeņu problēmas, jāuzklausa bērni un vecāki,kuri reizēm gaida no skolotāja,ka viņš būs pieejams 24/7. Daudzi pat sūdzas, ka skolotājs redz 22:00 nav pacēlis telefonu un atļaujas nedzīvot skolā, bet vel ir tik bezkaunīgs uz savu ģimeni un ikdienas vajadzībām.
Tad ta problēma atrasta! Lēts populisms. Tiesībsargs spēj risināt tikai maznozīmīgas skolēnu sūdzībiņas. Tam jau ir paredzēti amati visos kantoros - IKVD, VISC, IZM u.c. Atšķirība tikai tā, ka tiesībsargs par to bazūnē visai pasaulei. Bet daudzas būtiskās cilvēktiesību problēmas mūsu valstī izliekas neredzam - kaut vai veselības aprūpē būtu paskatījies!
Paskatījos grafikā. Atradu tikai vienu gadījumu, kad tā ir, pie tam - visbiežāk pirmais eksāmens tiek kārtots uzreiz pēc kursa beigām, 11.klasē. Un to, kas šo eksāmenu neizvēlas, jau tā nav daudz. Citus šādus gadījumus neatradu (ja neskaita papildtermiņus).

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.