Lietotājvārds
Parole
Mainās laiki un mainās vēsturisko notikumu atainošana. Kāda var būt runa par vēstures svarīgumu? Drīzāk ideoloģiska apstrāde
sačakarējuši lielisku krievu laiku izglītību! Ķīmija pēc Feldmaņiem saprotama bija, pasaules 1/6 daļā mācija, bet tagad, šie nelieši grāmatas pēc grāmatām, ka tik nauda ripo alkatīgajās mutēs1
īvān, ko solīja Tautas fronte un ko iedeva Latvijas iedzīvotājiem! Par cik cilvēkiem samazinājās Latvijas iedzīvotāju skaits! Degt, Jums ugunīs, kangari!
jā, īvan, noteikti pastāstie kā krieviem solījāt līdztiesību, bet, kad viņi nobalsoja kāJums patīk, tad uzreiz par 2.škiru pataisījāt! Nokaunieties, ja esat cilvēks - par krievu skolu aizvēršanu!
Liekat tik klāt vēl kādu priekšmetu, gan jau drīz izdomāsiet, un labāk jau no 1. klases, tā lai vēl lielāka putra galvā bērniem un nevar saprast neko. Uz priekšu!!! Kāda vēsture??? Vai sestklasnieks ko sajēdz no vēstures? LV neatkarības gadadienu zina un vēl šo to, jā...Tas ir tik smalks priekšmets, kas prasa uzmanību un ne jau no 6. klases. Tādi teksti grāmatās, ka viņi vispār to nespēj sagremot. Kāpēc nespēj??? Tāpēc, ka latviešu valodu sen vairāk nemāca normāli. Tāpēc arī nelasa un, ja palasa, tad neko nesaprot, ja nesaprot, zūd interese. Nu kā pieauguši cilvēku to var nesaprast???? Nu ne jau jaunieši sevi tādus pataisīja!!! Jūsu izglītības sistēma to dara joprojām! Uz priekšu!
Skolotājai 02.05.2018. 17:57:59
Lai izlasīto atcerētos, vispirms tas ir jāizprot. Un mājās mammai ar tēti nudien nav jāskaidro vēsture ! Kur jēga iekalt, nesaprotot neko???
un jūs tiešām naivi cerat, ka viņi tagad lasīs visas vēstures grāmatas, sākot no 6. klases??? :- D Riebums sen jau ir uzdzīts ar šo pasniegšanas veidu!!!
Lapsa >> 02.05.2018. 17:45:12 02.05.2018. 17:50:55
Loģiski, tā taču tēmas ieskaite! Lielais kontroldarbs!!! Vēl trakāk būs, kad pēc mēneša eksāmens jāliek - tad būs jāizlasa visas grāmatas no 6.klases! :)))
Visās skolās nav vienādi. Ja skolotājam vienalga, tad viņš tik spiež lasīt un lasīt. Arī mums tā ir. Uz pārbaudes darbu Nodaļa sanāk ap 20 lpp. Jā, visa nodaļa. Nevis kaut kāds tur 3.1, 3.2. Nē, No 3.1 - 3.10 Tā lūk. Tā kā nav ko vecākus taisīt par muļķiem !
Lūdzu paskaties 9. klases vēstures grāmatu, no cik lpp. sastāv viena lielā nodaļa...no 10 un uz augšu...tad nu lūk, tev pasaka, lasi, būs PD !!!! Palūgšu neapvainot vecākus, ka neredzam grāmatas. Kā reizi šobrīd tā atvērta !
Skolotājai 02.05.2018. 17:43:25
Tieši tā. Jo jau kopš pirmās klases nekas no galvas nav jāmācās, nekas nav jāatstāsta, mutisku atbilžu nav gadu desmitiem...tad kā Jūs gribiet, lai viņi veidotu tos teikumus?? Nu, no kā, ja gadu desmitiem viss notiek darba burtnīcās, kur jāieraksta pareizais vārds un PD, kur tas pats. Atmiņa gadiem netiek trenēta! Tas pats latviešu valodā...gadu desmitiem nemāca runāt, neliek atstāstīt, dzejoļu nav...pēkšņi 9. klasē mutisks eksāmens. Atkal visi stāvēs un stostīsies. Pasakiet, kā vispār var pārbaudīt ko mutiski, ja tas gadiem nav mācīts darīt???? Pēkšņi visiem jākļūst par oratoriem, jāskatās acīs eksaminētājam un jāmāk pareizi formulēt teikumu. Tas ir absurds !!!! Es arī to nevarētu izdarīt!
Man liekas, ka mūsu bērni nevienā priekšmetā gandrīz neko no lasītā pat nemēģina atcerēties. Uz to viņi netiek mudināti jau no mazākajām klasītēm.Nu kā var zināt vēsturi, ja galvā neveidojas laika līnija? Man šobrīd jāstrādā 9.klasē. Es nezinu, vai viņi būs spējīgi nokārtot eksāmena testa daļu, ja nezina faktus. Tāpat viņi nevar uzrakstīt arī eseju, jo tajā vērtē faktus, jēdzienus, cēloņsakarības utt. Vienīgais glābiņš 2. daļa- darbs ar avotiem. Šeit cita problēma- viņi grib atbildēt ar vienu vārdu, vienu teikumu, bet, lai saņemtu nepieciešamo punktu skaitu, viņiem jāveido pamatīgas atbildes. To viņi negrib, dusmojas, padomos neieklausās... Vienkārši- izmisums.
Katrai tēmai 6.klasē (pat 9.klasē) manā vēstures grāmatā ir viens atvērums. Teksts ir vienā lapas pusē, turklāt nepilnā platumā. Pārējie ir avoti un bildes. Kas jums tās par grāmatām, kur jālasa 10 lpp.? Tāda sajūta, ka paši brēcēji vēstures grāmatu nav rokās turējuši. Mani tiešām neliek mierā domā - cik vienkāršai (primitīvai?) jābūt grāmatai, lai ieinteresētu bērnus un viņu vecākus lasīt. Kādam ir jābūt tās saturam un izskatam...
ja pašķirsta Latvijas skolu mācību grāmatas, tad tās tiešām rodas vēlme izmest miskastē, īpaši tās, kuras izdotas piem. pirms 10 vai vairāk gadiem(mūsu skolai raksturīgi)...sarakstīts par vēsturi kā priekš augstskolas studentiem, sarežģīti un nesaprotami, taču to liek izmantot piem. 6. klasē. Jums tiešām šķiet, ka bērni tos jēdzienus izprot??? Skolotājs aptuveni apstāsta pa 40 min. kā nu var un prot vienkāršākiem vārdiem to tēmu un tad mājās jālasa 10 lpp. Uz katru stundu ieraksts - lasīt !!!! Nu, izlasīja!!! Tālāk ko??? Saprast jau nesaprata, jo lai to saprastu, ir n-to vārdu skaidrojumi jāatrod un jāsagremo. Bērni nelieto šādu leksiku un neizprot ne jēgu, ne būtību. Jums pateikt, cik 6. klasē bērniem ir gadu??? Paņemiet vēstures grāmatu bibliotēkā un palasiet. protams, pārgudrajiem vēsturniekiem liksies, ka viss ok, bet bērni acīmredzot stulbi un paši vainīgi, ka neuztver. Piedodiet, bet ko var iemācīties 1x izlasot mājās 10 lpp. un tā gadu no gada. NESAPROT VIŅI UN TĀPĒC ARĪ NEINTERESĒ !!!!
Lapsa >> akdies 02.05.2018. 15:33:40
Kas vainas vēstures grāmatai? Bildes par maz, tekstu par daudz? Kādai tieši, jūsuprāt, jābūt grāmatai pēc uzbūves un satura?
Walther von Plettenberg 02.05.2018. 15:33:14
Augstākās Padomes periodu, kurā valsts pamatos tika ieprogrammēti korupcijas mehānismi, ieprogrammēta nepilsoņu problēma, pazaudēti 3 gadi, kas varēja būt izšķiroši valsts turpmākajai attīstībai, tik tiešām jāizpēta. Atceros, ka pie katra sistēmiski svarīga likumprojekta apspriedes galvenais runātājs bija Andris Grūtups. Viņš panāca diezgan daudz savtīgu risinājumu un ielika tiešām daudz laika bumbu. Pētīt jau vajag, gan vēsturniekiem, gan izmeklētājiem.
Patīkami,ka šo vēstures posmu ierosina pētīt.Ieteiktu 4vēstures stundas nedēļā,lai ir laiks arī muzejstundām,tikšanās brīžiem ar notikumu dalībniekiem.Stundai ir jābūt interesantai un aizraujošai un tādas tās veidosies,ja nebūs jākārto eksāmens.Eksāmens ieliek skolotāju konkrētā rāmītī-laika ,prasmju un zināšanu rāmītī,kas jāapgūst 1stundas laikā nedēļā.Skolotājs handikapā dzen vielu eksāmena virzienā. Bērniem ar savas tautas un valsts vēsturi jādzīvo sirdī,.Vienas stundas laikā ,varam radīt tikai pasīvu interesi.
Atnāciet, pasēdiet 6. klasē vēsturē... un iemācieties 40 minūtēs Latvijas vēsturi. :)
Vai tur augšā tie daži pārgudrie maz ir vēstures grāmatu rokās turējuši, to, no kuras šobrīd mācās jaunatne! Tak paņemiet vienreiz un to atveriet! Mati ceļas stāvus! Un tad brīnās, ka nav ieinteresētības!
Un kas no veicina ? Smiekli nāk par 1 stundu nedēļā Latvijas vēsturē.....Un vēl pieprasa no skolotājiem lai skolēniem būtu profesoru zināšanu līmenis un lai nebūtu daudz mājas darbu uttt... tik prasa un prasa..

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.