Lietotājvārds
Parole
Diezgan jocīgi, ja no tik pozitīva raksta tik negatīvas emocijas! "Jautājumam" pat elementārā izglītība gājusi secen! Neatkarīgi no pārliecības un ticības - vārdu "Dievs" raksta ar lielo burtu. Nespļauj akā!
Labi, ka skolās ir ētika nevis obligātas kristīgās stundas, lai nejauc bērniem galvu. Un nav nekādas vainas ne mūsdienu bērniem, ne viņu vecākiem. Pirms mētājās ar akmeņiem vai meklē skabargas vajadzētu spogulī ieskatīties.
Lotte, ja vien vecāki kaut ko saprastu...Lielākā daļa, no vismaz 3/4 vecāku paši ir jau atmodas laika paaudze ar nestabilu vērtību sistēmu un vājiem vecāku instinktiem. Tādi apjukuši pārmaiņu laiku cilvēki, kas bērniem neko daudz dot nespēj. Labi, ka skolā ir, piemēram, kristīgās stundas, kas iemāca kaut kādas labas vispārcilvēciskās un kristīgās vērtības.
Daudzi laikam nesaprot, ka viņa runa nav bijusi par reliģiju, bet gan par garīgajām vērtībām kā, piem., cieņa, sapratne un uzticība.
Šķiet, ka te ir savākušies visi ticīgie. Ticība nav uzspiežama lieta. Ja cilvēks vēlas saistīt dzīvi ar ticības lietām labi, taču skolās to nevajag ieviest. Tas būtu vēl viens bezjēdzīgs priekšmets, tādu priekšmetu ir ļoti daudz. Tādas lietas kā cieņa, pieklājība ir jāiemāca vecākiem. Mēs dzīvojam 21.gs. un ticība ir katra cilvēka paša ziņā.
Svētdienas skolā!!!
Cilvēks ar loģisko domāšanu. 10.05.2018. 17:30:53
Dievs nav īsts ģēniji.
Raksts nav bezjēdzīgs bet sākumā vecākiem ir savu bērnu jāiemāca uzvesties!!!
Manuprāt, patiesa ticība ir lielākais sasniegums ikviena cilvēka dzīvē. Bez Dieva palīdzības mēs ne nieka nespējam. Taču līdz šādai atziņai jānonāk katram pašam
par garīgām vērtībām sabiedrībā 08.05.2018. 18:53:08
Cilvēki, domajiet, ko lasat un rakstat! Raksts bezjēdzīgs??!! Raksts par ticību??!! Kopš kura laika mīlestība, cieņa, garīgums utt. ir tikai ticības pamatā un mūsu sabiedrībai nav vajadzīgs?
musdienu sikajiem nav nekada morales pamatu ,jo vecakiem redziet nav laika un kāpēc lai skola tos nemacītu
Raksts nav bezjēdzīgs, jo aktualizē būtisku jautājumu par sabiedrības sekulāro un garīgo pamatu. Katra civilizācija, kas atmet Dievu, pagrimst un aiziet bojā. To mēs it labi redzam materiāli pārtikušajā bet morāli pilnīgi degradētajā Vecajā Eiropā. Parasti reliģiju sauc par tumsonīgu tā iemesla dēļ, ka reliģijas vārdā tiek karots. Tad jāsaka tā, tie, kas Dieva vārda izlej asinis, Dievu nekad nav pazinuši. Kristus mācība ir pati miermīlīgākā mācība pasaulē- mīli savu ienaidnieku un lūdz par viņu. Mums nav vajadzīga jaunā paaudze, kas tikai tusē klubos un spaida aifonus. Garīgumam skolās būt!
Uzskatu, ka šis raksts ir bezjēdzīgs. Ticību nevar uzspiest nevienam. Vecākiem ir jāaudzina bērni un ar baznīcu tam nav nekāda sakara.
Veroties uz debesīm jātiecās uz zvaigznēm nevis uz pasaku tēliem.
Mums vajadzīga laba eksaktā izglītība uz spēcīgiem morāles pamatiem... Mākslinieki, literāti uc.c humanitārie jau nekur nepazudīs, jo talantus nenoslēpsi, bet bez eksaktā funktiera Latvija tālu netiks...
to manuprāt 08.05.2018. 13:29:30
Ja kas, Stankevičam ir izcili laba eksaktā izglītība....
Ģimenē jāieaudzina cieņa pret skolotājiem un vecākiem cilvēkiem.
kas ir garīgums vispār? Vai stutēšanās dievā?
Skolotājai un visiem pārējiem "prāta apgaismības" sludinātājiem 08.05.2018. 08:38:24
Dievs ir nemainīgs. Cilvēka prāts ir mainīgs kā vēja virziens. Par kādām ētikas un morāles vērtībām mēs varam runāt, ja tās nemitīgi mainās, mainoties pastāvošajām varām un laikmetiem?! Ūū! Padomājiet, pirms ko tādu rakstāt. Lūk, 10 Dieva baušļi ir nemainīgi jau gadu tūkstošus un universāli. Nevis kādi viendienīši. Tie nelēkā laikam līdzi, uz tiem arī jābalstās. Āmen. :)
Paldies Dievam, ka ir sirsnīgi mācītāji, kas nomierina un sakārto mūsdienu apjukušos cilvēkus, ne tā, kā psihologi un psihiatri, kas tikai kāš honorārus.
hmm skolotājai 07.05.2018. 19:40:37
Ētika un morāle bez atbildības Dieva priekšā ir komunisms, kur indivīds par savu rīcību ir atbildīgs pats savā, varbūt mīlošās ģimenes priekšā. Cik no mums to spēj? Valsts un sabiedrības priekšā?- tas nu "strādā" vismazāk. Kas no tā visa sanāca- vismaz daži no mums jau ir pieredzējuši. "Un katrs pats sev tuvākais tiklīdz kā izsalcis"- kā rakstīja Veidenbaums.
Reliģijas pārņemtiem cilvēkiem, arī arhibīskapam, derētu paturēt prātā vienu ļoti svarīgu un būtisku lietu – Latvija ir sekulāra valsts. Pat Satversmē ir skaidri pateikts, ka Latvijā baznīca ir atdalīta no valsts. Tas nozīmē, ka baznīckungiem nav nekādu tiesību jaukties skolu lietās un uzmākties ar savām pamācībām valsts izglītības sistēmai. Starp citu, ja reliģijas sludinātāji savulaik būtu normāli mācījušies skolā, pieņemamā līmenī apgūstot eksaktās zinības, viņi paši sāktu apšaubīt tās blēņas un pasakas, kuras sludina lētticīgiem cilvēkiem, lai no viņiem izvilinātu desmito tiesu un nodrošinātu savu labklājību.
Vai 4. maijā ir noticis kas traģisks, ka šo datumu piemin, nevis svin? :)
Normālā 21.gs. ģimenē būtu jāmāca, ka visi cilvēki ir vienlīdzīgi, nav nozīmes ne reliģijai, ne valsts piederībai, ne rasei, galvenais ir būt labam un laimīgam cilvēkam. Bet tā, protams, ir utopija. Un kamēr uz pasaules ir musulmaņu un hinduistu mežoņi ar viduslaiku domāšanu, labāk mācīt bērniem aizsargāt sevi, nevis dogmatiski sekot kkādiem kristīgās baznīcas zombēšanas murgiem. Reliģija ir viens no pasaules ļaunumiem.
Prātoju par to, ka mums visās jomās pietrūkst ticības.
Valsts ir atdalīta no reliģijas. Tātad, pareizi būtu, nevis balstīties uz garīgajām - reliģiskajām - vērtībām, bet gan uz ētiku un morāli - tam būtu jābūt ģimenē audzināšanas pamatā. Nejauksim iekšā reliģiju!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.