Lietotājvārds
Parole
Daļa vecāku bērniem nav laika - 1 vai 2, bet mums prasa uzspēt 30! Kad lielai daļai ir mācību grūtības. Katra vecākam gribas,lai TIKAI VIŅA bērnam ir īpaša pieeja-tam ir mājmācība. Mums nav SKOLOTĀJA PALĪGA. Kad būs,tad arī prasiet,lai 40min katru paspēj aptekalēt, t.i-katram skolēnam 1min - patīk?
Latvijas simtgadei - vismaz 100 slēgtas skolas ! (Regīna 13.05.2018. 21:25:44 Cik skolas būs slēgtas sagaidot VALSTS jubileju???)
Skolotāji arī vasarās strādā. Piemēram, māca nesekmīgos(vasarsdarbi). Kārto klasi, brauc uz kursiem, mācās un gatavojas nākamajam mācību gadam! Tu laikam neesi skolā mācījusies.
Kas attiecas uz izskatu, mums skolas vadība prasa zināmu "dreskodu", un tam nekāda sakara ar apģērba izmaksu, dārgu vai lētu. Mums ir noteikts, ka nedrīkst staigāt nodilušos džinsos, tikai melnos drīkst, svārku garumam jābūt pietiekamam. Skolotājas nedrīkst nēsāt pārāk lielu dekoltē, pliku vēderu un pārāk caurspīdīgu blūzi. Un mēs to ievērojam, nevienam nekādu pretenziju nav. Arī es uzskatu, ka tas ir normāli. Mēs taču arī vēlamies, lai ārsts vai pārdevējs būtu ģērbies atbilstoši savai profesijai.
Pārdevēja Linda. Kurš jums liedz iegūt augstāko pedagoģisko izglītību un strādāt skolā par skolotāju? Vai nu jums prātiņš par īsu, vai arī pārdevējas alga ir lielāka kā skolotājam.
>>>Audzītei 14.05.2018. 14:05:39 14.05.2018. 16:38:46
Jūsu aprakstā visšausmīgākie bija tie nemazgātie mati... Viss pārējais ir gaumes jautājums - saplīsuši džinsi tagad modē, baikas džemperi ir universāli, kosmētikas lietošana nu gan vispār ir katra vēlme, kā arī frizūra (labāk astē nekā gari, brīvi izlaisti mati). Galvenais, lai apģērbs ir izmazgāts, un arī mati, protams. Etiķeti varot prasīt, ja to apmaksā (kā saka vecāki par skolas formām).
Хаха - доруководились хуторяне -ни населения, ни школ. За 27 лет все просрали. Молоды - так держать. Еще таких 27 лет и ни больниц, ни дорог.
Ja skolotāja necenšas palīdzět bĕrniem,kuriem grùtāk iet...atbildot"ka 38 min viña nevar běrniem laiku atvělět,par kādu algas pielikumu var būt runa!!!!"
Mīļie skolotāji, jaJums par mazu alga,ejiet uz veikalu par pārdevējiem strādāt,kauna Jums nav ,vasaras brīvas, visi svētki brivi ar ğimenēm,darba laiks kā baltajiem cilvēkiem un alga piedodiet Jums vēl vienai lielai daļai ir stipri par lielu...ne visi skolotāji ir savās vietās un paši to labi zinat
Vai vārds "...sakārtotu skolas tīklu..."nozīmē likvidēt?
Nevajag jaukt 2 lietas - dārgu apģērbu un ģēbšanos atbilstoši etiķetei. Neviens jau nesaka, ka visam jābūt pirktam dārgajos veikalos! Arī humpalās ir gan glīti kostīmiņi, gan gaumīgi sakombinējami komplekti, piemēram, tumšas bikses un gaiša žaketīte. Bet, ja audzīte staigā noplīsušos džinsos un izstaipītā "baikas" džemperī, astē saņemtiem nemazgātiem matiem, pilnīgi bez kosmētikas, .., nu nav tas atbilstoši amatam.
Nav cilvēka,nav problēmu 14.05.2018. 11:27:22
Tas ir kā -viena pašvaldība būs priviliģētāka par citām?
Straujāku algas celšanu? Tad kāda deputātu un ministru algas celšana? Kā viņu var nosaukt, nepadomāji, vai tāda vārda latviešu valodā neeksistē!!! Kā var nosaukt cenu celšana?!!! Idiotisms!!!
"veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju datubāzes" izveidei - tas ir nevis mediķiem, bet iedzīvotājiem, pacientiem, tātad arī Jums. Ja to attiecinātu uz izglītību, tas nozīmētu - skolēnu datubāze. Kāds tam sakars ar algām?
Cik skolas būs slēgtas sagaidot VALSTS jubileju???
Ja divi miljoni eiro tiek atrasti veselības aprūpes pakalpojumu saņēmēju datubāzes izveidei un uzturēšanai, tad kāpēc skolotāji tiek uzskatīti par mazāk svarīgiem? Reāli skolotāji par likmi saņem 534 eiro, jo 680 eiro ir «uz papīra». Un 30 eiro pielikums maz ko maina.
Kā lai audzina bērnu, ja esi skolotāja? Algas apmērs mainās katru gadu atkarībā no stundu skaita un ministrijas iegribām! Kā lai samaksā rēķinus un pabaro bērnu? Un, ja vēl esi viena?
Domāju, ka bez pamatīga streika pedagogus tikai turpinās barot ar solijumiem! Vidējā alga valstī ir 1000 eiro, pedagogiem - 680 eiro!!!! Ir par ko padomāt! ;)
Inga Vanaga 13.05.2018. 02:35:34
Izskatās, ka šī valdība grasās uzstādīt kādu Ginesa rekordu - pedagogu pazemošanā.
Inga Vanaga 13.05.2018. 01:25:57
Laikam pārstrādājies IZM ministrs un premjers. Jo tuvāk vēlēšanas,jk glupākaa idejas. Pie kā pedagogs vainīgs? Satversmes tiesai pieteikums garantēts. Lai IZM ministram arī nepalielina algu,jo reformu izpildījuma kvalitāte zema, skolēnu skaits sarūk, skolas tiek slēgtas utt.
Ogres rajonā ir skola,kura pastāv ar četriem skolniekiem,pašvaldība ir pateiksi šī skola būs arī ar vienu skolnieku.
Tu taču negribēsi piekrist, ka pilsētā zemes racējam jāmaksā tik pat, cik laukos, jo, redziet, pilsētā nav tik daudz, ko rakt, bet laukos ir. Nebūs godīgi, ja 10 ha uzrakušam maksās tik pat, cik 10 kvadrātmetrus uzrakušam. Apmēram tāda ir doma, par skolēnu skaitu, un attiecīgo darbu skolotājam...
Visu laiku pilsētas skolās iepērk un pašvaldības un valsts sedz izdevumus, samaksā par aprīkojumu, bet lauku skolām, aprīkojumam naudu nedod. Ja lauku skolās būtu aprīkojums, piemēram, fizikas un ķīmijas laboratorija, visa tehnika, piederumi un vielas, tad domāju, ka laukos varētu būt augstāks izlgītības līmenis nekā pilsētas skolās. Bet vēl skolu reitingus samazina nesekmīgie un tie, kuriem neinteresē mācības. Pats arī esmu pabeidzis lauku skolu. Laukos man patīk daudz vairāk mācīties un arī tur ir laba kvalitāte - vienlīdzīga ar pilsētas skolu kvalitāti. Lai laukos un pilsētās visiem skolotājiem ir alga no 1000-2000 eiro vai vairāk un, lai neņem vērā skolēnu skaitu. Un, lai deputātiem samazina algu. Viņi māk tikai gulēt. Visdrīzāk, ka viņiem nerūp skolotāji, arī tie, kuri ir viņus mācījuši. Un, ja nebūs skolotāji un skolas, tad nebūs arī kas strādās Latvijā. Un Latvijai tad nebūs līdzekļi un valsts var ieslīgt krīzē.
Pārsvarā no bērnu dārza iet prom ne jau algas dēļ, bet nevar izturēt vecāku "izdarības" visās tās izpausmēs. Jūs pat nevarat iedomāties, ko tik vecāki nepieprasa un ko tik neuzdrošinās uzbrēkt... "Normāli" cilvēki to nemaz nevarētu izturēt. : -)
Audzīte skolotājai 11.05.2018. 22:39:16
Par nekoptu izskatu un nīgru seju citu vietā nevaru atbildēt, bet man kā audzītei ar 566 EUR uz papīra, diez ko nesanāk pa Rīgas "Alfu", "Spici" utt. iepirkties. "Pucējos" ar to, ko vietējās humpaliņās no apģērba un apaviem varu sakombinēt. Tad nu tas "paskatiņš" varbūt kādam arī liekās tāds - nekāds... Un, ziniet, pie mums Latvijā, joprojām cilvēki tiek vērtēti pēc apģērba, tāpēc vecāki arī bieži uz mums skatās, kā uz "zemākas šķiras" būtnēm.
IZM dažu gadu laikā ir slēdzis tik daudzas skolas cenšoties ieekonomēt līdzekļus un celt izglītības kvalitāti. Lai atbild un paskaidro kur palika "ieekonomētie" līdzekļi pēc skolu slēgšanas. Algas no "ieekonomētiem" līdzekļiem netika celtas, infrastruktūra skolās arī joprojām tādā pašā līmenī. Cik var maldināt sabiedrību?????
Dratētājs 11.05.2018. 16:15:19
Latvijā daudzviet pašvaldībās ir patvaldība.Līdz šim pašvaldības neuzrāda lielas rūpes par izglītības kvalitātes celšanu.Tāpēc aizbraucošo latviešu ģimeņu vietā iebrauc uzbeku,tatāru u.c.plašās Krievijas mazākumtautu pārstāvji-ražīgi bērnu ziņā.Tiem zemāka kultūra, mazākas prasības un visas vēlmes īsteno paši ar agresiju.
Kā var sakārtot skolu tīlus, ja pašvaldību skolās skolotājiem pašvaldība nav pat spējīga veikt piemaksas, skolotāji strādā par valsts garantēto- kur te vienlīdzība? ATKAL mūs sadala! Un tāpēc netic,ja saki,ka saņem 500eur, jo redz ziņās tak saka,ka Mārupē pāri 1000eur! ( tas piemēram).
Premjers atbalsta algu celšanu vietās, kur skolu tīkls sakārtots. Pedagogi atbalsta kompetenču ieviešanu, kad tiks sagādāta normāla materiālā bāze katrā klasē un b/d grupā, pietiekami aprobētas programmas un metodiskie materiāli.
Kāpēc skolotāji citur nestrādā? Visur prasa attiecīgo darba pieredzi. Reiz man tā arī pateica - bet Jūs jau tikai ar bērniem mākat strādāt! Tātad es- tīru dibenus un lamājos. Tāds ir priekšstats par ksolotāju. Mūsdienās skolotājs tas ir kā zīmogs! Kā man draudzenei viens kavalieris pateica- Jūs, skolotāja? Oj,paldies, man draugam sieva skolotāja, šito pārgurušo seju,kas pārnāk mājās ar burtnīcu kaudzi,es savā ģimenē negribētu :D Un ziniet, es saprotu!
Audzītei skolotāja 11.05.2018. 07:18:42
Protams, ka Jūsu algas ir nepieņemami zemas un darbs grūts, bet tas viss iegājies tādā karuselī. Pirms 20 gadiem, kad mana meita gāja b/d, viņai bija AUDZINĀTĀJAS ar lielo burtu, visu cieņu. Bet pašlaik mazbērniem ... Nu nezinu. Vienam teju katru dienu ir cita audzinātāja, jo esot vakance. Nu kāda zināšanu kvalitāte, ja katru dienu kāds no kaimiņu grupas ieskrējis, kas bērnus pat nepazīst. Aizejot viņam pakaļ, redzu īgnu seju, nesakoptu izskatu (mati, apģērbs), nu nerodas pozitīvs iespaids. Tās ir mazo algu sekas, bet kurš no tā cieš?
Par bērnu dārza audzītēm vispār ir aizmirsuši.. Jo, ko tad mēs tur TĀDU darām? Pēc dažu vecāku domām - pilnīgi neko... Vai vēl labāk - mājās pat "lūdzu" un "paldies" nav jāmāca, bērnu dārzā iemācīs.. Nemaz jau nerunājot par visu to, ko, manuprāt, būtu jāiemāca ģimenē. Ko darītu, ja streikotu ne tikai skolās, bet arī bērnu dārzos? Bet tā pa īstam, kā Francijā piloti, kad atceļ simtiem reisus! Vecākiem nebūtu kur bērnus likt kādas divas nedēļas... Tad gan sāktos tracis, ne? Jo visi tik te "cepās", kā tādi "virtuves revolucionāri", bet reāli jau nekas nenotiek! Septembrī būs tukši maki!
To Neskaidrs 10.05.2018. 18:35:43
Noteikti daļa skolotāju arī var strādāt citu darbu (kāpēc gan tas jādara, ja ir apgūta profesija un iegūta! profesionalitāte???) - tad kāpēc tā cita darba strādātāji neplēšas uz šo "augsti" apmaksāto un vieglo darbu???? Kāpēc tieši skolotājam savs darbs jādara labdarības kārtā??? Kāpēc neveiksmīgiem politiķiem un biroju atsēdētājiem nauda algu regulārai paaugstināšanai atrodas momentāni - bet skolotājiem kā šķirai jācieš no skolas laika nesekmīgo tukšpauru atriebības?
to Neskaidrais 10.05.2018. 17:01:51
Tur jau tā problēma, ka Tu putro 2 lietas! Lielākajai daļai skolotāju tas ir sirdsdarbs (un neviens nav minējis "briesmīgo darbu") , bet arī par sirdsdarbu gribas saņemt adekvātu un godīgu atalgojumu. Un tieši par to ir stāsts, ka Tava draudzene var izsist 1200, bet daudzās skolās, kuras neatrodas "pareizajā" pilsētā, pat pie labākās gribas nevar 600 eur sakasīt. Par to arī šis tracis. Patiesībā - ir tikai dažas skolas valstī, kur var 1200 iegūt, citur, pat strādājot uz maksimāli pieļaujamo likmi, lielajās skolās, labi, ja 900 sanāk.
Bet ir taču citu darbu iespējams strādāt! Man viena zināma skolotāja (kura ir tikko iestājusies augstskolā, tātad bez pedagoğiskās izglītības) saņem 1200€ pēc nodokļu nomaksas! Kāpēc strādājot tik briesmīgu darbu visi skolotāji klasēs tup līdz kapa malai un no slikta darba prom neiet???
Arī Saeimā jāsamazina deputātu skaits - mums jau aizbraukuši 25 % Latvijas iedzīvotāji. Par 25 vietām j Jāoptimizē !!!! deputātu skaits. P.s. - Ja valdība spēj optimizēt iedzīvotāju skaitu uz 2 milj. (kā pirms 25 gadiem), tad deputātu skaitu var atjaunot uz 100 vietām (kā pirms 25 gadiem). Šis nosacījums ir līdzvērtīgs skolu optimizācijas reformai sakarā ar mazo bērnu skaitu.
Pa reizei satieku savus skolotājus(pati ar esmu jau skolotāja), kuri dzīvo laukos, kad vaicāju cik viņi saņem... - vienai dēls palīdz, otrai bērni, trešā vasarā strādā pie lauksaimniekiem,lai līdz oktobrim maizei pietiek... Un tas mākslīgi radītais burbulis,ka mēs pelnam triljardus. Klausies tik no radiem - kočīksti, Jums tak TĀAAAADAS ALGAS! Tad es saku- laipni lūgti, mēnesi pastrādāt skolā, labāk gadu, lai redzētu pārmaiņas spogulī septembrī ---JŪNIJĀ. dĪVAINI, BET VĒL NEVIENS NAV TEICIS - LABI!
Cik atceros, tad ministrs solīja, ka beidzot skolotājiem par visu tiks samaksāts, bet dzīvē viss ir savādāk, jo nemaksā pats vairs tos dažus, patiešām dažus, centus par labošanu, gatavošanos, konsultācijām. Palielināja slodzes un samazināja algas!
Cik atceros jaunais algu modelis solīja nevienlīdzības izskaušanu skolotāju atalgojumā. No solītajiem labumiem mūsu skolas skolotāji nedabūja neko. Algas pat kļuva mazākas. Nu izskatās, ka būs vēl trakāk .
zvaigznīte 10.05.2018. 11:44:46
Kā viss ir apnicis!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.