Lietotājvārds
Parole
Skolās nemaz nav pieejamas vietas, kur skrituļot, un slidot pēdējos gados arī iespējams mazu brīdi, tāpat ar slēpošanu. Vai maz mēs savā laikā slēpojām pa dubļiem un ūdeni. Sporta veidi basketbols, volejbols mazākajiem bērniem nedrīkstētu būt obligāts, jo ir nesimetriskais sporta veids. To tagad nemaz neņem vērā, ka sabojā stājas jau no mazām dienām ar "sporta" palīdzību
Skolas sportā ļoti nozīmīga ir skolēnu , viņu vecāku un skolotāju savstarpēja sadarbība. Lai nav tā, kā pazīstamajā Krilova fabulā par gulbi, līdaku un vēzi. Mērķis taču visiem viens- vesels un vispusīgi attīstīts bērns. Nemitīgi jāstrādā pie tā, lai skolēni apzinātos regulāru fizisko aktivitāšu nepieciešamību savā ikdienā. Ikvienai kustībai jānāk no iekšienes. Motivēts skolēns apgūs gan Lavijā populāru sporta veidu pamatprasmes, gan pietiekamā līmenī attīstīs dzīvei nepieciešamās fiziskās īpašības. Tam nav vajadzīgas ne kardinālas reformas. ne papildus izdevumi
Malači Skola2030! Pieķērušies sporta stundu problēmai pie saknes. Cerams vēlētāji rudenī novērtēs jaunizceptā deputāta Krūmiņa mazspēju iedziļināties. Lai Latvijā aug veseli un stipri bērni!
@Ofelija Eksistē sporta skolas, tam tās ir domātas. Bērniem sporta stundās nav jātrenējas tikai viens sporta veids, bet vairāki.
Tam vai tai no skolas. 09.05.2018. 23:47:35
Skolā taču NETRENĒ! Skolā iemāca darīt PAREIZI! Un, metri, kā arī sekundes domāti lai Anniņas rezultātu pēc pusgada salīdzinātu ar tās pašas Anniņas rezultātu, nevis ar Lienīti, kurai pašai savi metri un sekundes salīdzināšanai. Taču visam pamatā izpratne par organismā notiekošo. Un - vislieliskākais tas sporta skolotājs, kurš to saprot un prot iemācīt!
Ir 5 fiziskās īpašības-ātrums, spēks,izturība,veiklība, lokanība.Nevar trenēt ko vienu, viss jāattīsta komplektā. Nedomāju, ka ar rotaļāšanos vien to varēs izdarīt.Sportā bija , ir , būs noteikumi, metri, sekundes!
Es pirms gadiem 20+ mācījos Siguldas ģimnāzijā. Mums bija veinreizējs sporta skolotājs, kurš atzīmes lika tikai un vienīgi salīdzinot katra personīgos rādītājus un centību darbojoties. Es varēju ļoti nosacīti izpildīt normatīvus, salīdzinot ar saviem atlētiskajiem klasesbiedriem es biju stipri zem vidējā līmeņa. Bet manas atzīmes bija "saulainas", jo es darīju no sirds to, ko varēju, un tas tika novērtēts.
Gan man savā laikā gan manai meitai tagad sporta skolotāji ir "atsituši" jebkādu prieku no sportiskām aktivitātēm. Tāpēc ka nepārtraukti tika salīdzināti ar citiem - labākiem. Ja es nevaru aizmest bumbiņu tik tālu un aizskriet tik ātri? sportā būtu jāsalīdzina tikai mani šodienas panākumi ar vakardienas. Jo tas motivē censties. Un sporta galvenais uzdevums būtu - lai bērniem ir vēlme būt fiziski aktīviem. Ja man nesanāk spēlēt basketbolu, toties ļoti labi badmintonu.
Atbilde Ofēlijai. 09.05.2018. 16:00:01
Vispārizglītojošās skolās sports taču paredzēts, lai APGŪTU pareizu fizisko darbošanos, nevis rezultātiem skaitļos un metros. Latvijā vajag sportistus - tie trenējas sporta skolās. Parastā skolā skolotājam jāprot iemācīt un pamācīt. Nosaukums "sports" neataino pareizo būtību. Pareizi būtu fizisko aktivitāšu apmācības vai kaut kā tā.
Kam Latvijai sports un sportisti, lai tik stundās izklaidējas
Tieši tā jau arī ir - skolotāju uzskati būtiski atšķiras, bet cietēji ir skolēni. Tāpēc jau ir skolas, kur vēl joprojām meklē ārsta zīmes, lai sportā nevajadzētu piedalīties..
Ir tik daudz interesantu aktivitāšu, kas nav tik traumatiskas kā skrituļdēļi un skrituļslidas. Bērns savainosies, vainīgais taču atkal būs skolotājs... Lai skrituļojas vecāku uzraudzībā...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.