Lietotājvārds
Parole
Kāpēc nekad nevienai reformai neprasa, vai to grib vecāki un bērni? Visiem jau vienalga. Galvenais, ka ātrāk sāks maksāt nodokļus.
Jēkabs Ģipslis (10 gadi) 17.05.2018. 16:18:58
Kāpēc viņi tik daudz domā? Kāpēc tie grib lai ietu uz skolu no 6 gadiem? Lai paliek vecie noteikumi un viss būs labi.
Kāds/kādi nedomā ne ar galvu, ne ar ko citu... Ja bērnudārza pēdējo gadu nosauc par 1.klasi, tad sanāks 12.klasi nosaukt par 13.klasi. Bet, ja tomēr gribam palikt pie 12 klasēm, tad jāmaina pilnīgi visa mācību programma, lai to visu apgūtu par gadu īsākā laikā. Bet... Ja maina pilnīgi visu programmu un 12 gadu vielu apgūst 11 gados, tad var sākt tāpat kā visu laiku pirmo klasi no 7 gadiem un pēc 11 gadiem normāli pabeigt vidusskolu 18 gadu vecumā.
Kādus 15 gadus atpakaļ (varbūt arī vairāk) jau bija projekts, kad skolu sāka no 6gadu vecuma. Nekas nesanāca, un atgriezās pie vecā, ka skolu sākt no 7 gadu vecuma. KĀPĒC ATKĀRTOT VĒLREIZ ŠO KĻŪDU?
Skolotājai Jutai, 17.05.2018. 09:26:16
Bērnu vēlme mācīties ir Jūsu rokās. Pat ja kāds ministrs vai projekts nāks un solīs šo atbildību no Jums noņemt, neticiet! Paldies dievam, šādi populistisku pekstiņu solītāji pa Saeimu gan tekalē, bet pie ministrijas un macību satura izmaiņu vadīšanas šobrīd nav tikuši.
Jā, gandrīz vienmēr tā atbildēs pat vidusskolēni. Ko darījāt? Ai, kaut ko lasījām, kaut ko rakstījām, kaut ko rēķinājām. Varbūt pamēģiniet bērnam viņa vecumā saprotamā valodā pirms stundas pateikt (iedot uzrakstītu), ko un kāpēc viņi tagad darīs. Un pēc stundas noteikti atrodiet laiku pajautāt, kā viņiem tas izdevās. Labāk neizdariet vienu aktivitāti, bet ļaujiet bērniem saprast un pateikt, ko viņi paveica un kā tas izdevās. Kaut ko (!!!) darīt un izdarīt jābūt viņu mērķim, ne jūsējam. Jūsējam ir jābūt, bet tā, lai to zināt tikai Jūs.
Kad bērnam vecāks pajautā, ko šodien darījāt- atbilde ir "neko".Bet mēs šodien mērījām zāles garumu, koku apkārtmēru, salīdzinājām, ieklausījāmies, saskatījām krāsu nianses utt. Pamatīgs divu dabas zinību stundu darbs. Ar iespaidīgu gatavošanos, materiāliem, darba lapām utt. Bet bērni to uztver kā neko un ,jāsaka arī,viena trešā daļa nobumbulē, trako, traucē, skaraida, klaigā...Ļoti grūti būs tieši disciplīnas jautājumi, kad pēc jaunā projekta ieviešanas pa āru vien dzīvosim,, pētīsim, rotaļāsimies, lai tikai bērnus neapgrūtinātu ar mācīšanos.Jau tagad īpaši nemācās. Trakāk par karu ir dzīvot reformu laikā...
Varbūt tomēr vajadzēja sākt ar mācību programmu piedāvājumu, un tikai pēc tam pieņemt visus pārējos lēmumus? Jautājums par skolas gaitu sākšanu no 6 gadiem ir murgs!
Nu un tagad pirmsskolas izglītības skolotājus steidzīgi sūtīs mācīties par sākumskolas skolotājiem!!! Viņu taču nedrīkst strādāt par sākumskolas skolotājiem.
kaitniecība 16.05.2018. 10:24:00
Valstsvīriem nebūs jādomā, kas un kā... par to domās pirmsskolas un skolas. Vai nu pirmoreiz jāizstrebj ierēdņu zaptes podi, jānoklausās "vērtīgas" pamācības, kā jāstrādā, ka neprotot strādāt. Situācijā, kur 1.klases programma tiek pārcelta uz 6gadīgajiem, par to skaidri nepasakot sabiedrībai, vienkārši ir kaitniecība... ne visi bērni spēs to apgūt. Un pie vainas šoreiz nebūs skolotāji. Vecāki ar ambīcijām teiks - neprotat iemācīt. Tā, ka gan pirmsskolu, gan skolu skolotāji - turieties, viegli nebūs!
Braucam auzās, pēc tam stāstām visiem, ka iebraucām auzās....
ērkšķītis 16.05.2018. 09:30:15
Tik augsta līmeņa darboņi pieņem lēmumus kā neapdomīgi skolnieki - sasteigti, nepārdomāti, bez skaidras izpratnes par lemjamā jautājuma būtību! Vai valsts vadītājiem tas ir pieņemami? Vai tauta to atbalsta? Vai tā jāstrādā valsts vadītājiem???
Tik vienkārši jau nav nosaukt sagatavošanas grupu par 1 klasi, vai tad otrajā klasē mācīsies 1. klases vielu u.tml. Sasteigts un nepārdomāts lēmums.
Tikai un vienīgi vecākiem jānosaka bērna skolas gaitu sākšana! Burtus var iemācīt arī papagailim, bet svarīga ir bērna emocionālā un fiziskā gatavība studiju procesam. Citādi šis valdības vardarbīgi bīdītais 6 gadnieku process izskatās pēc slēptās skolotāju nodarbinātības.... Es drīzāk nesaprotu ko dara tie tēvi un mātes vidusskolas 12.klasē??? Krievu valoda taču vairs nav obligāta (kas bija it kā pamatojums 11.klasei padomju laikā).
ja bērni uzsāks skolas gaitas no 6 gadiem,skolotāji būs dusmīgi,īgni par to,ka bērni slikti lasa,slikti rēķina un tamlīdzīgi!
Es uzskatu,ka skolas gaitas nevajadzētu sākt no 6 gadiem-bērni vēl nebūs gatavi skolai!
Cien. kolēģi. Programma ir , nosauciet sagatavošanas grupu par 1. klasi, jautājums atrisināts - Pilnīgi piekrītu šim apgalvojumam! Un nebūs jāizgudro ritenis pa jaunam :)
tikai mieru, nosauc pii par 1. klasi problēma neatrisināsies, jo būs tas brīdis, kad vajadzēs normālos un sasteigtos pirmklasniekus apvienot, lai visi kopā beidz kaut vai 9. klasi, vai pagarināt vsk. uz 13 gadiem. Bet skolas nav vietas, lai vienu klašu komplektu reizinātu ar 2. Nu nedraudzējas ar galvu tā komp[ānija, nedraudzējas
Cien. kolēģi. Programma ir , nosauciet sagatavošanas grupu par 1. klasi, jautājums atrisināts. Kad beigsim bērnus pārslogot ar ierēdņu vēlmi nopelnīt naudu par darbu projektos. Cik var ceot papīrus! Bērni ar aprakstītām lapām nestrādās.
Skol.paligs 15.05.2018. 13:49:59
Nauda jau sen izsaimniekota....tagad valstsviriem jadoma..ko un kaa...
Savādi gan! 15.05.2018. 13:03:32
Vai tiešām nav iespējams pieprasīt kaut kādus rezultātus no tā projekta darboņiem, kuri tērē gana lielu naudu, bet izdarīt kā nevar, tā nevar gandrīz neko.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.