Lietotājvārds
Parole
Atkal gaudu dziesmas sākas! Darba mīlestība, manuprāt, neizpaužas īdēšanā komentāru sadaļā...
tai (tam), kas deva viedus padomus Itai 31.05.2018. 10:24:34
Tā laikam ir viena no latviešu nacionālās identitātes iezīmēm - uzskatīt sevi par ekspertu visās jomās. Prātā tūlīt ienāca TV skatītā reklāma, kur "eksperti" dāļā gudrus padomus augstas klases profesionāļiem- sportistiem. Ita speciālajā skolā nostrādājusi 16 gadus (to nevar cilvēks, kas nemīl savu darbu) un atzīst, ka ir grūti un jūtas emocionāli iztukšota. Un, re, viedais padoms - grāmatas vajag vairāk lasīt! Ak, sporta skolotājam jārunā trokšņainā sporta zālē? Prasiet mikrofonu nevis izdienas pensiju! Tā varētu turpināt, katrai dzīves situācijai jau gatavs padoms plauktiņā, būtu tik MAN paprasījuši.... :)
cvbnmnbbvcvbvcxzsdzsfsadff 31.05.2018. 10:20:52
Pašreizējā sistēmā būs tā kā lems koalīcijas padomē jeb partiju komitejā nevis tā kā kāds iedomājas.
ar niekiem nodarbojas 30.05.2018. 20:07:50
Labāk vāciet parakstus, lai visi Latvijas bērni āpmeklētu vienu kopīgu dārziņu, ar vienu valodu -valsts valodu ,nevis jau sākt dalīt pa dažādām valodām .Un pēc tam kaut ko mēģināt mainīt no otra gala.
Grāmatu lasīšana ļoti bagātina cilvēka valodu. Lasiet! Nu nez... Ja skolotājs sāk lietot primitīvu valodu, tad viņam jāattīsta sevī citas rakstura šķautnes, nevis jāaizbildinās ar darbu ar neintelektuāliem bērniem. Runājot par sporta zāli un bļaušanu... Kāpēc jābļauj? Arodārsts arī jaunam skolotājam ieteiks netraumēt balsi, bet lūgt skolai sagādāt mikrofonu. Nevajag jau nu visu izmantot kā aizbildinājumu. Daudz kas ir elementāri risināms.
Cienījamie kolēģi, speciālo skolu skolotāji! Nepilnu mācību gadu man bija iespēja "piepelnīties", strādājot kādā no Rīgas speciālajām skolām. Kas mani pārsteidza? Lielais strādājošo pensionāru (apt. 25%) un pirmspensijas skolotāju (>25%) īpatsvars. Pārsteidza lielais vientuļo (neprecēto, bezbērnu) skolotāju skaits skolā. Ja kursos (un arī Universitātē) mums stāstīja, ka tikai divu programmu - 58. un 59. - bērni nevar turpināt mācības augstskolās (ar retiem izņēmumiem), tad realitāte ir daudz daudz skarbāka. Pašas skolotājas netiek galā ar sākumskolas teksta uzdevumiem, par skolēniem nemaz nerunāsim. Jo katram skolas beidzējam ir iespēja atnest ģimenes ārsta izziņu par atbrīvojumu (jautājums tiek risināts principiāli - ja neviens, tad neviens!). IZM steidzami jārisina jautājums par jaunu, mūsdienīgi domājošu pedagogu ienākšanu speciālajās skolās, par radikālu pedagogu sastāva (gribēju rakstīt - kontingenta) nomaiņu. Tikai kā lai "maigi pamudina" strādājošā pensionāre atbrīvot vietu jaunajām??? It īpaši, ja visi viens otru tik labi pazīst, ja 4 no 5 direktores vietniecēm arī tajā pat vecumā 60+ ... Vai no iespējas doties izdienas pensijā, Latvijas augstskolās būs konkurss studiju programmā "speciālās izglītības skolotājs"? Neesmu eksperts un statistiķis, bet, manuprāt, kad IZM dāmas sāks skaitīt pirmspensijas un pensijas vecuma speciālo skolu un speciālo klašu skolotājas, nāksies aktualizēt jautājumu par vairāku speciālo skolu apvienošanu, pievienošanu vai pat slēgšanu.
Esmu gandrīz vienādu gadu skaitu nostrādājusi kā vispārizglītojošajā, tā speciālajā skolā (kopā 32 gadus), tāpēc varu salīdzināt. Šobrīd strādāju speciālajā skolā, bet man ir vispārizglītojošo skolu privātskolēni. Ar viņiem vismaz varu parunāt kā līdzīgs ar līdzīgu, bet...Jūtu, kā mainījusies kaut tikai mana valoda vien. Pārsvarā runāju vienkāršos paplašinātos teikumos...kā ar maziem bērniem, jo tā man ir jārunā speciālajā skolā...Pašas bērni un draugi saka: ko tu mums skaidro kā muļķiem? Tad nu labāk turu muti ciet. Darbs ar normāla intelekta bērniem vismaz garīgi nenoplicina un neiztukšo, bet grūts tas ir bijis gan vienā, gan otrā skolā. Vienā - ar augsto atbildību par darba rezultātu, otrā - ar emocionālu iztukšošanos. Nudien, izdienas pensijas vajadzētu visiem skolotājiem, lai vietā nāktu jauni, enerģiski cilvēki, un šo pensiju saņemošajiem vajadzētu liegt iespēju strādāt par pedagogiem skolās. Cita lieta - strādāt par privātskolotāju. Runājot par sporta skolotājiem - esmu viņu pusē. Nevar klusu runāt sporta zālē, kurā dimd bumbas, dip skolēnu soļi un skan viņu sasaukšanās (akustika!), nedzirdēs skolēni klusu skolotāju sporta laukumā...
kur pazuda turpinājums? 30.05.2018. 13:22:00
... kā arī “Speciālās izglītības skolotāju, sporta skolotāju un pirmsskolas skolotāju izdienas pensiju likuma” pieņemšanu

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.