Lietotājvārds
Parole
Ja matemātiku nemāca secīgi,jēgpilni un godīgi,tad eksāmenā garantēts stress skolēnos. Ja nav neviena,kas patiesi atbild par programmas saturu un mācīšanas kvalitāti,tad tas ir normāli,ka haltūra izlien eksāmenā. Kāpēc matem.skolotājs no māc.darba 9 mēnešiem septiņus drīkst nebūt darbā ,saglabājot darbavietu, ir humāni pret viņu,bet neētiski un negodīgi pret 100-150 skolēniem un viņu vecākiem!Ja jaunais kolēģis izvairās no darba, papildus slodze jau citiem kolēģiem nerodas.Vienkārši vecākiem papildus jāmeklē nauda sava bērna privātstundām! Māc.grāmatās juceklis un vielas apgrābstīšana.Skolēnos slinkums un vienaldzība.Skolotājos nomāktība un vecmodīga sevis saudzēšana, diktējot skolēniem dzīves noteikumus.Vecākos - bezspēcibas sajūta. Valsts nav ieinteresēta savos pilsoņos un pārējos iedzīvotājos!Nemākulis māca pieredzējušo, jo nejūt respektu un cieņu pret vairāk zinošo pieaugušo! Viņš izaudzis visatļautībā un pūlī.Rūpējoties par skolēnu labsajūtu bezdarbībā,esam tur kur esam!
Somijā sacenšas un ir konkurenti paši skolēni savā starpā.Pasniedzējam nav jānodarbojas ar pārvaldību.Viņš iedrošina,paskaidro,rāda vairākus variantus uzd.risināšanā un paplašina studenta priekšstatus.Students daudz dara:kļūdās,meklē,iegaumē,secina...-studē sev pats. Tad viņā rodas kompetences un prasmes.Ar darbu,ne ar retoriku! Skolā ir jāveido 3-pusējs kontakts un atbildība : skolēni,skolotāji un nedaudz vecāki.
Nu eksāmens nebija grūts, bet pieraduši tikai atdarināt, nevis lasīt un domāt. Ja darbu varēja atrisināt cilvēks, kurš vidusskolu beidzis 10 gadus atpakaļ, tad jādomā par šodienas skolēniem.
Pēc taisnīguma principa ir pilnīgi vienalga, vai runājam par matemātiku vai latviešu valodu. Nevar vienu mācību priekšmetu, kas ir eksāmena priekšmets, nolikt citādā situācijā nekā otru.
Ko var nopirkt par 50 eiro un ko par 100. Paldies dievam, par latviešu valodu un angļu valodu ir mazāk domstarpības, lai gan arī tur ir dažādi kāzusi. Kā lai proftehniskās skolas audzēknis var zināt tikpat labi angļu valodu kā angļu novirziena skolas. Vienkārši tie, kuriem ir grūtības ar valodām, parasti ir tie slāņi, kuriem ir dziļa vienaldzība, kādu līmeni un cik procenti viņš iegūst eksāmenā.
>>>>>A>skolēnam 15.06.2018. 09:32:57 15.06.2018. 14:42:39
Tad jau visās skolās jāpārskata programmas. Ja skolā humanitārais novirziens, tad nevar ar citām skolām kopā vērtēt latviešu vai angļu valodu. Tas ir tas pats. Sanāk, ka var vienādi vērtēt tikai skolas, kurās ir pilnīgi vienāds stundu skaits.
Trigonometriskie v-mi, logaritmiskie v-mi uc. vispār ir jāizmet no standarta kā vecas grabažas. Kāpēc ieviesa logaritmus ? Pareizi, lai atvieglotu aprēķinus ar ... Bet tagad tas vairs nav aktuāli. Skaitāmos kauliņus atlaidām, logaritmiskos lineālus arī. Padomāsim, labāk, kā izmantot mobīlos stundās, nevis tos aizliegsim - tas ir visvieglākais ceļš. Naudiņa trūkst ? Netrūkst ! To vnk. nevajag notrallināt dažādos eksperimentos.
ja izkrita skolēni, kuriem nebija pumpuru privātstundas, tad matemātikas skolotāju, audzinātāju, administrāciju pie dziesma!!!
>>A>skolēnam 15.06.2018. 10:05:06
pieprasiet vairāk stundu matemātikā, tagad ir pumpuri, kuriem privātstundas par mūsu nodokļiem, tāpēc noteikti matemātikas skolotāju atskaiti, ja izkrituši vairāk par 2 skolēniem!!!
A>skolēnam 15.06.2018. 09:32:57
Tava doma ir interesanta, tikai nezin kāpēc Tev tāda radusies. Ja matemātikas novirziena klasēm ir 2x vairāk stundu kā parastā vispārizglītojošajā vidusskolā un mēram ar vienu mēru, tad tā ir ļoti liela pretimnākšana ģimnāzistiem. Pēc tam salīdzina sekmes un nolīdzina līdz ar zemi gan vidusskolu skolotājus, gan "dumjos" vidusskolēnus, kas redz neprata, nesaprata utt. ļoti vieglas lietas. Varbūt Tev ir viegli sacensties ar jebkuru citu skolēnu VISOS mācību priekšmetos - gan mūzikā, gan mākslās, gan sportā, bet padomā vai nepazīsti kādu draugu, kuram matemātika nu nepavisam nav prioritāte.
Vispirms minitram būtu jāpadomā pirms runā. Viņa ieteikums, uz labu laimi atzīmēt pareizās atbildes, degradē visu izglītibas sistēmu, nemaz nerunājot par matemātikas eksāmenu
Neuzskatu, ka ģimnāzijām vajadzētu sastādīt grūtākus eksāmena vai diagnosticējošos darbus. Šī gada darbi, manā uzskatē, bija viegli, devītai klasei. Un nepilnības matemātikas eksāmenā varēja loģiski izdomāt ar doto uzdevuma aprakstu, kā arī 8.uzd. bija viegli izpildāms un viss vajadzīgais bija dots, proti, skaitļi un cipari bija tikai jāieliek iekšā dotajās formulās.
to tests.Nemuldi!!
Pārbaudīt skolās pakāpju dalītājus, citādi valsts skolu uzskata par savu privāto bodi, kur skolotāja darba novērtējums pilnīgi nesaistīts ar skolēnu sasniegumie, bet korelējas ar līšanu direktorei.
Skolotājiem ar vislabākajām pakāpēm izkrīt vairāk par 20%! Tādiem skolotājiem ne tikai pakāpi samazināt, bet brīdinājumu par nolaidīgu darbu, ja pirms tam sapulcēs nefigurēja šie uzvārdi!
Mans bērns teica, ka matemātikas olimpiādē bija vieglāki uzdevumi nekā eksāmenā.
nu mūsu Kārlis diemžēl daudz švakāks! :D bet tas jau arī bez testiem redzams!
Kad tiks beidzot runāts arī par 9. klases eksāmenu! Radošie uzdevumi jeb ceļš uz kompetenču izglītību ir izgāzies! Pirmkārt, eksāmena darbā bija 5 (!!) kļūdas (1. d. 6. un 19., 6.1. krievu) un vai neprecizitātes(18.; 24.), otrkārt, uzdevumu formulējumi nereti neatbilda "skolēnam parastajam"(piemēram, "pārliecinies", tur, kur jāsaka "pierādi"), treškārt, jautājumi, par kuru iekļaušanu pamatskolas eksāmenā vispār jādiskutē - grafika pārviedojumus(6.) māca 12. klasē, kopu salīdzināšanu 10. kl. tāpat kombinētas figūras tilpumu kā funkciju 12. kl. (8.). Radoši, bet nesaprotami ikdienas bērnam!
Somija, Somija, Somija! Ak, kāda tur izglītība, ar kādi tur pedagogi. Taču atcerēsimies dižo Raini, ka "miesa griba azaida, miesa grib svārku..."un tad nu tā dvēselīte grimst purvā, jo skolotājs jau labprāt strādātu Somijas līmenī, bet aldziņa gan ka atpalikušākajā Āfrikas valstiņā. Mūsu kungi jau visu grib tik izcilu kā ārzemēs, tikai ne attieksmi pret cilvēku. Ja mana alga ir līdzvērtīga 5% no kungu peļņas, tad arī atdeve tāda pati.
vispār ir laimes spēle. Mazmeita 5 gadu vecumā izpildīja vienu no informātikas testiem internetā, kas domāts vidusskolēniem. Es šo eksperimentu veicu, lai iedrošinātu kādu meiteni, kura baidījās no ieskaites vidusskolā. un ziniet, viņai bija ap 70% pareizas atbildes, kaut lasīt vēl neprata.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.