Lietotājvārds
Parole
Līdz šim daudz skolās klašu ar vairāk par 25 skolēniem. Kur tagad problēma?
Šorīt ziņas sacīja, ka algu paaugstinājuma nebūs, var cerēt tikai uz vienreizēju "prēmiju".
20 skolēni klasē ari ir par daudz. 16 -18 un ne vairāk!!!
īsti nesaprotu - kāpēc šadurskis Latviju tik ļoti neieredz!?!
Ari viedoklis 19.06.2018. 16:43:56
Neiet runa, ka skolēnu skaits 25 klasē ir liels. Tas ir normāls, bet runa ir par higiēnas normām. Tātad vajag klasi ar 50m2. Tajos pašos MK noteikumos ir rakstīts, ka direktors drīkst uzņemt skolā-klasē, saskaņā ar higiēnas normām. Ja higiēnas normas nosaka 24, bet MK noteikumi 25, tad direktors izlems 24. Bet tad IZM nosaka, ka vidusskolas skolotājiem algas maksās pašvaldība.
25 skolēni klasē, manuprāt, nav par daudz, manā skolā tā jau ir bijis, ir pat vairāk par 25 skolēniem bijis klasēs, tā kā man šķiet, ka daudz nekas tur nemainīsies..
kad pie mums beidzot būs ministri un ierēdņi, kuriem ir saprotama joma, kurā tiek pieņemti lēmumi, izstrādāti plāni, projekti un programmas?
SANITĀRĀS NORMAS - vai visās vidusskolās ir 50+ kv/m klases un kabineti? Mūsu skolā 42-48
Tas ir par daudz 25 bērni klasē.
IZM ierēdņu maksimums - 25! Jaunais optimizācijas plāns! Algu palielinājums paredzēts gadījumā, ja izpildīs tīkla plānu! Atbildīgais - ministrs Šadurskis.
Daudziem Milenium paaudzes vecākiem princips - bērnu noteikti 7. klasē uz ģimnāziju, vienalga kādu, vienalga, cik švaku. Nu nevajag!!!! 13- gadīgiem pusaudžiem ir tik grūti atrast vietu jaunajā klasē, jo vecajā katrs no viņiem bija augšgalā, bet šajā reitingā kāds būs lejā. Ir pilnīgi normāli, ja skolēns uz ģimnāziju dodas pēc 9. klases, kad pats jau zina, kuru novirzienu, kuru programmu gribēs. Nemokiet bērnus ar sūtīšanu ģimnāzijā pēc 6. klases!
Musu klase ir 32 skoleni 40.skola parak daudz! Katra klase ir minimums 30 berni. Vajag 20 katra klase.
skolotāja >to mjā 16.06.2018. 14:45:27
Man ir bijis tas "gods" strādāt klasē, kurā ir 7 skolēni līdz tādā, kurā ir 34. Un mans secinājums ir taisni pa vidu. Zem 20 skolēniem sajūta, ka strādā ar tukšu klasi, virs 25 - fiziski trūkst gaisa, jo nesanāk 2 kv.m. uz cilvēka, arī nevar individuali paskaidrot, vai pārsēdināt. Tāpēc, šķiet, ka optimālais skaits klasē ir ap 21 - 22 bērniem. Bet, ja starp viņiem ir kāds agresīvais autists, tad noteikti vajadzētu skolotāja palīgu, kura, protams, nav.
Es domāju, ka Rīgā un citās 6 lielajās pilsētās vajadzētu min 40 skolēnus - 20 humanitārajā un 20 eksaktajā klasē, jo lielajās pilsētās ir iespēja sakārtot skolu tīklu tā, lai knapi nedvestu vidusskolas ar vienu (sev paralēlu) paralēlklasi. Ārpus RĪgas vajag skatīt individuāli - ja normālu ceļu normālā attālumā (~20 km) ir valsts ģimnāzija, tad tādai mazskaitliskai skolai nav nozīmes. Skolēniem, kuri "nevelk" vidusskolu, ģimnāziju, vajadzētu atjaunot profesionālās skolas, kurās arī CE būtu atšķirīgi no ģimnāzijām.
Mūsu septīto 3 paralēlajās klasēs ir 30 katrā.Un visi iestājušies ar konkursu.Bet skolotāji tagad viņiem nu gaužām nekompetenti burķšķi un klaču tantes.Haoss pārvaldībā un vaļīgas uzvedības sievietes vadībā.Millenium paaudzes jaunie skolotāji ,līdzīgi marsiešiem,nemana apkārtējo sabiedrību.Viņi vērsti tikai uz sava ego izcelšanu! (Daugavpils ir liela pilsēta- nevis attāls reģions!)
Man domas dalās.... No Rīgas un IZM skatu punkta, Daugavpils ir lielā pilsēta vai attāls reģions!?!?!? :D
Kārtējais absurds...
Jārunā ne jau par vidusskolām, kur nevar būt mazāk par 25, bet sākumskolām, kur nekādi nevajadzētu būt vairāk par 20, lai tiešām šo individuālo pieeju realizētu...
Bet Šadurskis teica, kompetenču izglītība nodrošinās individuālu pieeju? 25 klasē?! Kā nodrošinās individuālo pieeju? Vidusskolā jau nekas, bet pirmīši katrs jāapčubina.
'Minimums 25' būtībā nozīmē 28, jo parasti pāris skolēnu jāņem vairāk, ja nu aiziet prom. Tas ir krietni par daudz, vajadzētu 20.
Tam jābūt maksimumam - 25 skolēni klasē!!! Paši iet sev pretrunā ar grupu darbiem un individuālo pieeju kompetenču izglītībā...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.