Lietotājvārds
Parole
to O.K. to Inese 02.08.2018. 20:25:07
12 ir tieši "speciālās" skolas, bet cik ir tādu, kuras neskaitās speciālās, bet ar dažādām korekcijas programmām, gan uzvedības, gan mācību, kā Ezerkrastu, Avotu pamatskolas, 37. vidusskola (kur sen nav vsk.). ŠĪs nerentablās skolas sen būtu jāpievieno kādai no speciālajām.
Inese -> to O.K. 02.08.2018. 10:23:53 02.08.2018. 13:19:45
Rīgā (tikko apskatījos informāciju e-skola.lv skolu katalogā) ir 12 speciālās skolas, arī tādas, kurās ir mazāk par 100 skolēniem. Šogad pavasarī biju kursos kopā ar 2 skolotājām no spec.skolām - viņas stāstīja, ka skolotāju un tehnisko kopā ir vairāk kā skolēnu - ja nekļūdos ap 120 bērni un 140 darbinieki un skolotāji. Tās nebija Rīgas skolas, kā Rīgā - nezinu
Slimo bērnu ir daudz vairāk nekā mācās speciālajās skolās. Bet šo skolu tīklu vajadzētu sakārtot. Sākot jau ar Rīgu. Piemēram speciālajā Valda Avotiņa skolā, kura izmitināta skolas ēkā 800 skolēniem, mācās 200+ skolēni, bet "vietu nav". Tajā pat laikā speciālu programmu māca vēl kādās 8 Rīgas skolās, lai tik tās saglabātu. Vajadzētu izveidot vienu kārtīgu speciālo skolu ar dažādiem līmeņiem, bet pāri palikušos pedagogus norīkot par skolotāju palīgiem tiem bērniem, kuri integrēti parastās skolās.
Kad beidzot sakārtos speciālo skolu tīklu? Raksta un runā par iekļaujošo izglītību un integrāciju, bet katra 10. Latvijas skola ir speciālā internātskola. Vai tiešām Latvijā ir tik daudz slimu bērnu? Vai arī iemesls ir pirmspensijas un strādājošie pensijas vecuma skolotāji, kas veido praktiski 2/3 no speciālo skolu skolotāju kopskaita?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.