Lietotājvārds
Parole
Ir nu gan tās mūsdienu tehnoloģijas.... Katrs e-klasē ejam ar p.k . - kur problēma atšifrēt patieso skolotāju skaitu, kāpēc vairākas nepilnās slodzes nevar saskatīt?
Es šajā statistikā noteikti figurēju kā divi skolotāji ar nepilnām slodzēm, lai gan kopā pa divām skolām strādāju maksimumu atļauto stundu. Ir meli, lieli meli un statistika.
Secinājums: 60% skolotāju strādā mazāk par vienu likmi. Lieliskas reformas.
Nu re, kur arī slēpjas lielais skolotāju skaits Latvija pret skolēnu skaitu! Situācijai atbikstošāk būtu skaitīt nevis cilvēkus, bet slodzes...
Interesanti, kā tapusi šī statistika. Kaut kā neticu, ka ir tik precīzi zināms par to, cik katram skolotājam ir kopīgā slodze, ja skolotājs strādā vairākās skolās. Lauku skolās ir daudz skolotāju, kas vienā skolā nevar slodzi savākt, tāpēc braukā no vienas skolas uz citu, dažiem tās ir pat trīs skolas. Tā arī, visticamāk, ir sanākusi šī statistika.
Šadurska uzskats par 21 kontaktstundu un 9 stundām pārējām darba lietām (labošana, gatavošanās u.c) nestrādā, jo uz 21 stundu labi, ja 1 stundu šim nolūkam iedala. Žēl, ka mums tam joprojām nav naudas.
slodze nonormāli liela 06.08.2018. 17:06:57
Salīdzinājumā ar situāciju pirms 20-30 gadiem, vidusskolā kontaktstundu uz 1 likmi ir gandrīz divreiz vairāk ( 18 - 30). Tā mums "paaugstināja" algu!
Skumji... Ko šāda statistika parāda, vai cilvēki kuri nestrādā skolā to var saprast??? Diemžēl par skolotāja darbu samaksāts pilnā apjomā netiek, jo, visticamāk, naudiņu jau vajag citām vajadzībām... Tukšas runas par skolotāja prestiža celšanu! Skumji...
Man arī šogad bija 29 kontakstundas, audzināmā klase, un nosacītās stundas konsultācijām, gatavošanos matemātikas stundām un burtnīcām bija 40 - 29 - 4 = 7, tātad 2 konsultācijas, paliek 5 stundas, lai sagatavotu 29 un izlabotu vismaz reizi nedēļā 26 x 4 = 104 pārbaudes/ praktiskos darbus un vēl 1 h mums nedēļā informatīvā sanāksme. Kā būs pēc kompetenču ieviešanas, ja tur paredzētas skolotāju iknedēļas konsultatīvās sanāksmes 2 - 3 stundas, tad jau to visu darīsim bez maksas. Un jā, es uzskaitu reālo darba laiku un sanāk ap 46 stundām.
Šadurskis apgalvo, ka skolotāja darba slodzi (30 stundas nedēļā) veido 21 kontakta stunda klasē un 9 stundas, lai gatavotos, labotu, konsultētu u.tml. Zane Oliņa (kompetences VISC) uzsver, ka kontakta stundām jābūt tikai 1/2 no skolotāja darba slodzes, citādi nekāda sadarbība neizdosies un kompetenču projekts aizies pa burbuli. Reāli man skolā pagājušajā m.g. bija 18 stundas klasē un1 gatavošanās-labošana-konsultēšana. Vairāk neesot naudas!
un, ja vēl maksātu par gatavošanos stundām ... 06.08.2018. 08:47:31
"Pedagogu darba samaksas noteikumi" paredz, ka pedagoga darba slodze, kas atbilst vienai mēneša darba algas likmei vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības pedagogiem, profesionālās ievirzes izglītības iestāžu pedagogiem un interešu izglītības pedagogiem ir 30 darba stundas nedēļā, tai skaitā: mācību stundas un fakultatīvās nodarbības, to sagatavošana, izglītojamo rakstu darbu labošana, individuālais un grupu darbs ar izglītojamiem un konsultācijas, klases audzināšana, metodiskais darbs izglītības iestādē, projektu vadība un citas ar izglītības iestādes attīstību saistītas darbības
un kāda alga ir skolotājam ar pilnu 1 slodzi? sadurski, zini?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4+8=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.