Lietotājvārds
Parole
"Vienu nedēļu skolas ir slēgtas!" .......Tas ir daudz par maz, lai kāds kaut ko saprastu...
Normāls pikets! 13.08.2018. 09:57:54
Vienreiz ir jānoorganizē kārtīgs pikets! Vienu nedēļu skolas ir slēgtas! Uzreiz visu sakārtos!!!! Jo nebūs kur atstāt bērnus strādājošiem un viņi piespiedīs valdību kaut ko mainīt mūsu skolotāju vietā. Tā vairs nebūs vasara, bet skolas laiks un viss būs daudz savādāk! Ja nekas nemainās, vēl vienu nedēļu skolas nestrādā un tā uz priekšu, bet skolotājiem tomēr iekšā sēž "Kā nu mēs tā tagad, ņemsim un nestrādāsim??" un ar to viss arī beidzās un nekas nemainās:((:(:((:(
Domāju, ka skolotāji vismaz pie pusdienu galda drīkstētu runāt par dzīvi un sadzīvi un neskart skolas problēmas un darbus! Par metodiku un pašizglītošanos runā semināros, sēdēs un sanāksmēs. Lauku skolotājai svarīgi ir lauku darbi, tāpat kā šajos laukos dzīvojošajiem ļaudīm , lai apgādātu savus bērnus paši, kamēr pilsētnieces arī runā par sev tuvām lietām - sevis sakopšanu un izglītošanos ceļojot. Vai skolotājs neko no tā nedrīkst? Lauku skolotāja arī gribētu ceļot, kopt skaistumu un izglītoties... Varētu jau daudz stāstīt, bet, vai to sapratīs cilvēks, kas pats nav radis mācīties, bet tikai vainot skolotājus sliktā attieksmē, merkantilismā un sliktā darba darīšanā...
Tieši tā! Nav, kā "augstākajos ešalonos" - vienkārši ņem un paaugstina paši sev! Bez komentāriem. Un punkts.
Pieredze pilsētas skolā - skaistumkopšana, ceļojumi, iepirkšanās..iepirkšanās( acīmredzot visu to var atļauties)! Kā mums abām nav paveicies!
Man liekas, ka no 1990. gada katru gadu pirms mācību gada nav skaidra skolotāja alga. Un tā katru gadu! 28 gadus! Kas vada valsti? IZM ministriju? Vai katram nebūtu jāsāk ar sevi?
LIZDA un skolotāji ir tik sašķelti dažādās grupās (skolu vadība pret zemāk stāvošiem skolu darbiniekiem, lielo skolu skolotāji pret mazāko skolu skolotājiem, pilsētu skolu skolotāji pret lauku skolu skolotājiem, pilnu slodžu skolotāji pret nelinu slodžu skolotājiem, skolotāji kas ir vienā pamatdarbā pret skolotāja darbu apvienotājiem dažādās skolās, valodnieki, pret matemātiķiem un eksaktajiem u.t.t.) ka nekādu vērā ņemamu protestu noorganizēt tik un tā neizdosies.
Man gadījās kādu brīdi pastrādāt lauku skolā! Un tā ir. Piemēram, ēdnīcā skolotāji pie galda sarunājas nevis par izlasītu grāmatu, kursos gūtām atziņām vai teātra izrādi, bet par to, kā piebarot teļus, ko labāk ēd cūka, kā realizēt saimniecībā izaudzēto. Kad rajona MA tika spriests, kad rīkot nākamo pasākumu, tas bija jāpieskaņo kartupeļu un biešu vākšanas talku laikam. Nu nezinu! Var jau saprast, ka alga neliela un jāpiepelnās, tomēr man ir pārliecība, ka katram jādara savs darbs - skolotājam un lauksaimniekam.
Margarēta! Kā tik labi var zināt skolas darbu? Pati tā strādā, vai kāds kolēģis? Bērnus pārved uz citu skolu un nezākājies! Katrs var izvēlēties tādu skolu, kas atbilst personiskajām interesēm. Kādam, varbūt, tieši to arī vajag, lai viss notiktu maksimāli formāli, jo dzīvo viņš te un tagad, bet izglītības sistēmu sola vēl tikai kārtot...tāpēc jāņem to ko, vajag tagad. Vēlāk varēs piemācīties to, kas konkrēti vajadzīgs...īpaši - ja spējas apgūt vielu nav tādas, kā prasa standarts un "mācīšanās dziļumā".
Apnikuši jau tie skolotāji ar savu gaušanos!
Lizdas aktivitātes ir nožēlojamas.
Piedodiet par tiešumu, bet daļa mazo lauku pamatskoliņu pedagogu šodien nevarētu paši nokārtot vidusskolas eksāmenu priekšmetā, ko māca. Kad mazo lauku skolu aiztaisa ciet, jo tuvumā esošās ģimenes, kurām kaut cik rūp savi bērni, izvēlas bērnus vadāt uz lielālu skolu ar labākiem rezultātiem, šo mazo skoleļu pedagoģiskais planktons parasti nemaz nemēģina atrast darbu rajonu skolās, jo labi zina, ka tur tā nevarēs, ka tur prasīs arī rezultātus, ne tikai iežvempšanos klasē, pabrēkāšanu, kādi visi dumji un cik pašam grūta dzīve + atmiņas "kas mēs augām".
To LIZDU jau sen vajag likvidēt ar visu liekēžu bandu, kas viņu vada. LIZDA - pirmais burts abreavitūrā ļoti prasās, lai to nomainītu uz citu atbilstošāku!!!!!
Kaut kas traks!!!!-lizda pamodusies īsi pirms mācību gada! Nu gan draud: rīkos PIKETU!!!! Smiekls nāk! Kā nav kauna vēl šitā " murgot"! Katru mēnesi rūpīgi veicu maksājumu arodbiedrībai. Par ko????
Šitie gļēvie lizdas rīcības soļi jau sāk kaitināt. Tad labāk lai nedara neko, jo tāpat skolotāju tiesības uz samaksu par padarīto darbu neviens neredz un laikam arī neredzēs. Vai nu strādā par velti, vai ej projām.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.