Lietotājvārds
Parole
Rakstā taču skaidri un gaiši pateikts, kāda ir pedagoga funkcija mutes higiēnā. Ko te cepties? Skolotājs, ne skolotājs... Pa vidu taču ir bērns, kuram vēlam to labāko. Jāpieņem, ka ir vecāki, kas savu pienākumu nepilda. Vai nevēlaties palīdzēt tādam bērnam? Labāk ik dienu pavaimanāties, ka, redz, šis staigā netīriem nagiem, zobiem u.tt? Kas tik nav audzinātājas spēkos! Mazliet uzmanības, un bērns jūs neapgrūtinās ar nevīžību. Svešu bērnu nav!
Tā tauta, saturaties, mēs skolotāji noklausīsimies kursus un tad garajos starpbrīžos, altruisma vadīti piedāvāsim skolēniem zobu tīrīšanu, ekstrakciju, nervu kanāla tīrīšanu un aizplombēsim arī! Nebūs vairs rindu pie zobārstiem! Lai dzīvo veselības ministrija, urā! :DDDDDDDD
Sākt ar pieejamību... Ja bērnam jālabo piena zobi par naudu, jo tuvākajos rajonos nav bērnu zobārstu, tad ne visiem vecākiem iespēja vest bērnu simtiem kilimetru...
Un kur tad paliek vecāki? Vai nevajadzētu sākt ar viņu izglītošanu! Bērns ir vecāku spogulis! Ja mamma netīra zobus,tad pamēģiniet pārliecināt skolēnu par zobu higiēnu.
šomēness vienā psiholoģijas žurnālā, kura nosaukumu neminēšu, tieši tas ir teikts kā svarīgākais iemesls, kāpēc vispār vardarbība pamatskolēnu vidū ir iespējama -jo skolotāji izvēlas to nemanīt un nerīkoties!
vai komentāros nav redzams, ka pedagogi vienmēr vēlas tikai mazāku atbildību..? Kas protams, ir cilvēcīgi, bet noteikti nenozīmē, ka tam Nevajadzētu būt viņu kompetencē... Kas attiecas uz mutes veselību - nu labi, par to var diskutēt. Bet ir DAUDZ smagākas tēmas, kā vardarbība! Kam noteikti būtu jāatiecas uz pedagogiem - ja redz, ka kādu skolēnu apceļ paslepus vai pret kādu vēršas, skolotājiem 100% vajadzetu būt pienākumam REAĢĒT, vismaz mēģināt palīdzēt savu iespēju robežās! Nevis izlikties neko nemanām un iebazt galvu smiltīs. Tas ir ne tikai gļēvi, bezatbildīgi, bet arī Amorāli. Un tam vajadzētu būt pretlikumīgi.
Tiešām, šokējoši! Kāpēc mani, mūzikas skolotāju, būtu jāizglīto par bērnu zobu veselību? Es savus bērnus pati nodrošināju ar zināšanām par zobu tīrīšanu un veselību. Neatceros nekādas problēmas šajā sakarā. Vai tagad skolotāji bērniem tīrīs zobus?
Nesen bija noderīgs mācību priekšmets Veselības mācība. Tika sagatavoti pedagogi, atbilstoši materiāli, mācīja jau no 1 .klases, viss notika , bērniem patika.
Varbūt arī bērnu vecākiem kaut ko vajadzētu iemācīt bērniņam pašam mājās, pirms iet tajā pirmskolas iestādē. Vai varbūt mūsu laikos vecāku atbildība par bērnu beidzās tiko kā bērns sāk staigāt. Un tad visu nogāž uz solu un mācību iestādēm...
Jau katru gadu piedāvā.... vairāk gan uz vecākiem attiecas.
"Ļoti noderīgs" solis - izglītot pirmsskolas un sākumskolas pedagogus. Ko tad pedagogam būtu jādara - jātīra bērniem zobus un pēc tam pašam jāved skolēns pie zobārsta? Kāds skolotājam būtu sakars ar bērna zobu stāvokli? Varbūt izglītot vajadzētu vecākus un nodrošināt zobārsta pieejamību?
pašlaik ir jāgaida pat GADU rindā!!
izglītība, protams, ļoti vajadzīga, bet pašalaik VM labāk strādātu pie tā, lai rindas mazinātu pie bērnu zobārstiem...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.