Lietotājvārds
Parole
skolotājs 2 31.08.2018. 10:40:19
Kāda ir darba kvalitāte Danas Reiznieces ? Uzlabojumi ir ?
Nauda taču būs vajadzīga arī kvalitātes novērtētāju atalgošanai un jaunu kvalitātes pakāpju sistēmu izstrādāšanai. Un priekš tā nauda arvien atrodas.
Strādāju skolā pēc labākās sirdsapziņas, izglītības kvalitāti nodrošinu un garantēju - Kas un kā to var izmērīt...?!
Tādu pašu prasību arī deputātiem un MK!
Šī nelietīgā skolotāju apmelotāja ( Reizniece), cerams , tiks izsviesta no politikas!
Tas, ka Latvijā skolotāji kā šķira srādā nevalitatīvi, ir liels un nepatiess apmelojums. Kā jebkurā profesijā arī skolotāju vidū ir gan ļoti labi, gan labi, gan ne tik labi darbinieki. Gluži tāpat kā ir labi un ne tik labi pavāri, frizieri, šuvējas, ārsti .... Pat pārdevējas, kas sēž lielveikala kasē, savu darbu var veikt atšķirīgā kvalitātē. To, cik kvalitatīvi vai nekvalitatīvi strādā skolotājs, ir jāredz skolas administrācijai. Tam nav absolūti nekādas saistības ar atalgojuma sistēmu! Starp citu, būtu ļoti labi, ja arī deputātiem un ministriem tiktu ieviesti pašnovērtējumii- apraksti ar viņu paveikto, dokumentēti ar visiem pierādījumiem. Pirms vēlēšanām būtu interesanti palasīt, lai izdarītu pareizo izvēli.
Atslābsti, Dana! Jau tagad skolā strādā gandrīz tikai pensionāres. Tās vēl kaut kā var ar tādu algu iztikt, jo saņem arī pensiju. Ko darīt pārējiem? Visiem jau Saeimā vietas nepietiek!
Ar tādiem vārdiem, Jūs ļoti Cien.ministres kundze, varat tos 30 EUR, iebāzt sev tur - kur saule nespīd.
Nejauksim divas atšķirīgas lietas! 28.08.2018. 20:17:53
1) Ja darbinieks strādā nekvalitatīvi, tam neizmaksā algu. Varbūt skolotājiem neizmaksāt algu nepienācīga izpildījuma rezultātā? Ietaupīsim līdzekļus! 2) Ja darbinieks strādā, taču atalgojums neatbilst paveiktajam darbam, darba devējam ir PIENĀKUMS izmaksāt atbilstošu darba samaksu. Samaksājiet skolotājiem viņu statusam, darba apjomam, atbildībai atbilstošu darba samaksu!
Извините, что пишу по-русски, просто эмоции захлёстывают. Если человек решил стать учителем, он - ГЕРОЙ! Если работает учителем, он -ДВАЖДЫ ГЕРОЙ, а если он проработал в школе более 40 лет , - ТРИЖДЫ ГЕРОЙ!!! Правда его " ГЕРОИЗМ " оценивается очень низко: в 680 евро! Стыд и позор! Уважаемые господа министры, пожалуйста, вспомните: КТО ВАС УЧИЛ?!? КОМУ ВЫ ДОЛЖНЫ , В ПЕРВУЮ ОЧЕРЕДЬ, СКАЗАТЬ "СПАСИБО"?!? Интересно, как будет оцениваться квалификация работы учителя? Кто будет оценивать ? По каким критериям? НИЗКО! СТЫДНО И ОБИДНО!!!
Vai tad darba kvalitāte nav nepieciešama jebkurā profesijā? Vai tad tikai skolotājam kārtējo reizi nezin kas jāpierāda? Un cik kvalitatīvi patiešām strādā visi deputāti un šo likumu izgudrotāji? Tiem pieliekam tāpat, vai ne tā?
Nestāvēs rindā nekad! Alga nav vienīgais motivators izvēlēties profesiju. Ļoti daudziem nemaz nav pa spēkam strādāt par pedagogu. Skolotājam piemīt daudzas kvalitātes. Vai zināt, kas ir speciālā izglītība? Tā paliek tām parastajām skolām, kuras jūs sauktu par nekvalitatīvām, bet tur mācās bērni, kuru izaugsme nav mērāma ar atzīmi un reitingu. Līdz ar to arī skolotāja darba kvalitāte tur nav mērāma pēc atzīmes un reitinga.
varbūt tomēr jāpaskatās, ka rīgā vien vajag 34 matemātiķus, valodniekus 34angļus un 25 lv ? nez vai 30ē būs līdzēts lai viņus dabūtu skolā. kavalitāte protams skan cēli.
Un LIZDA varonīgi paziņo, ka pikets nebūs, un patiesībā tam arī nav jēgas. Apsolu kvalitāti, vai tad man beidzot samaksās arī par visu pārējo, nevis tikai kontaktstundām? Pie tādiem apstākļiem skolotāji ir superģēniji, bet te vēl čiepst!
Visai dumjš uzstādījums,...Lai pamēģina ko līdzīgu piedāvāt deputātiem un ministriem,.. ja solīs strādāt kvalitatīvāk.... Citādi šis piedāvātais, tā saucamais algas palielinājums, ir knapi pāris eiro, ņemot vērā prognozēto inflāciju (2,8 %) un tā. Partijas un valdošās to skaitā savās pirmsvēlēšanu programmās ieraksta, ka izglītībai tiks dota prioritāte, bet realitātē izglītības darbinieki (skolotāji, pasniedzēji) dabū "batonu ausī". Tā arī būs, kamēr šīs jomas darbarūķi nesaņemsies vispārējam, beztermiņa streikam. Naudu var atrast, jo pateicoties "kvalitatīvajam, efektīvajam" valdības un ministriju, departamentu darbam tiek noļurināti, vai partijām un valdībai pietuvināto kontos pārsūknēti simtiem miljonu un kur vēl nodokļos nesamaksātie miljardi eiro. Uzblīdušais un neefektīvais valsts pārvaldes monstrs, kopā ar korupciju un zagšanu, netaisnīgo, uzņēmējdarbībai nedraudzīgo likumdošanu noved pie tā, ka būtībā valsts stagnē un tauta Latvijā izmirst, bet aizbraukušie 300 tūkstoši izšķīst (asimilējas) starp citām nācijām.
Kad šoferu dēli stāv rindā, tad ir kvalitāte?
Ļoti gaidu Reiznieci-Ozolu pie sevis, lai novērtētu mana darba kvalitāti. Ja jau šī kundze ir pārliecināta, ka skolotāji darbu dara nekvalitatīvi, tad kā pati tikusi tik labā amatā un skaitāt pat labi izglītota. Vai ar Latvijas skolotāju slikto darba kvalitāti? Tad jau visi Latvijas iedzīvotāji ir dumji un neizglītoti, ja skolotāju kvalitāte slikta.
Varam apsolīt, jo Latvijā politiķi regulāri sola un nepilda. Mēs arī varam pasolīt :) JO KĀ VAR NESOLĪT
Skolotājs Latvijā darbu dara profesionāli! 28.08.2018. 14:36:49
Labdien! Kādēļ tiek izplatīts viedoklis, ka Latvijā skolotājs savu darbu dara slikti? Tieši otrādi - mēs varam būt lepni par saviem skolotājiem! Skolotāji strādā profesionāli, aizrautīgi, pat ārpus darba laika...Lūdzu izbeigt nepatiesu ziņu izplatīšanu par skolotājiem!
Kad skolotāji stāvēs rindā uz darbu skolā, tad varēs runāt par kvalitāti. Apskatiet vakances!
Tas jau ir tik aizvainojoši, ka savus 30 euro viņi var pielikt sev prēmijās par neko nedarīšanu. Šādi ministres vārdi ir nezūdošs apvainojums pedagogiem un savu reitingu viņa ir pazeminājusi. Nāk vēlēšanas, to nedrīkst aizmirst!
Mani aizvaino, ja nemitīgi tiek kultivēta doma un pārliecība, ka skolotāji strādā ļoti nekvalitatīvi. Tik daudz, cik mācās pedagogi, cik pilnveido savu profesionalitāti, domāju, ka citās profesijās nevar novērot. Sabiedrība prasa tikai no skolotāja, bet skolēnam ir arī ģimene, raksturs, tikumi, ieradumi, attieksme, ko veido vecāki, mediji, sabiedrība. Un bieži attieksme ir klaji noniecinoša. Kas bērnus mācīs nākotnē, ja alga pedagogam ir zem vidējās valstī? Vecie skolotāji dosies pensijā, bet jauno nav. Kas veido jauno saturu- vecie kadri (pārsvarā). Paradokss.
Neviens algas pielikums nav pacēlis darba kvalitāti ministrijās un pašvaldībās!
...Finanšu ministrija šādu priekšlikumu ir gatava atbalstīt tikai ar nosacījumu, ja tiks nodrošināta izglītības kvalitāte...!!!??? Šo ir jāiegrāmato attiecībā uz Ministru kabinetu un deputātiem! Pedagoga darbs vienmēr ir kvalitatīvs! Šādu murgainu sprieduma var teikt cilvēks , kurš nekad nav bijis skolā un strādājis 5 stundas no vietas pa 40 min ar 27 vai 30 bērniem. Kā var pārbaudīt pedagoga kvalitāti? Tātad mēs neuzticamies augstākajām mācību iestādēm , konkrēti -Pedagoģijas fakultātei...Pedagoga darba augļi ir redzami pēc gadiem...ne jau uz reiz, tas ir tāpat kā ar kreativitāti-kuru nevar saražot kā zeķes. Kādā veidā mēs varam pārbaudīt mācību procesu? Pēc kādiem kritērijiem? Kā strādā finanšu ministrija? Un kā pedagogu kvalitat''ates normas ietekmēs naudas plūsmu mūsu valstī? Kā kaut ko tādu var vispār pateikt ministre. Tas izklausās pēc spēlēm smilšu kastē - ja labi uzvedīsies dabūsi konfekti, bet ja nē un man nepatiks -tad škic un no smilšu kastes laukā.
It kā skolēnu sekmes būtu atkarīgas tikai no tā, kā strādā skolotājs. Vieni spējīgākie aizveduši savus bērnus prom no Latvijas, citi - prom uzprestīžām ģimnāzijām, bet vecāki savus bērnus ar dažādiem mācību traucējumiem sekmīgi ievieto skolās, kurās ir koriģējošās mācību programmas. Eksāmenu atšķirība 9.kl. beidzot nav- kāda ir talantīgam, gudram un motivētam, tāds pats, no skolas uz skolu ceļojošs, gan izlutināts, gan arī ar nopietnām veselības problēmām, atšķirība tikai laikā un atbalsta materiālos. Bet vai ar atbalsta materiāliem var cilvēku iemācīt domāt, analizēt, utt.
Man nevajag algas palielinājumu - pilnīgi pietiktu, ja man pie algas likmes 680 EUR samaksātu par visām darba stundām, ne tikai par kontakta stundām klasē, kā pagājušajā mācību gadā.
Kad deputāti sev ceļ algas un grandiozākas nekā skolotājiem,tad gan par sava darba kvalitāti nerunā.
Varbūt, tad, kad būs atjaunota pirmskrīzes laika algas likme, varētu runāt sākt par kvalitāti, ja vēlas pieaugumu. Tagadējais uzstādījums - par 20 eiro vairāk mēnesī ( atņemiet nodokļus), dienā - 1 eiro. Nez, ko iespējams izdarīt un cik ilgi paredzēts darbs, ja dienā ar 1 eiro apmaksā darbu kvalitātes paaugstināšanai?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.