Lietotājvārds
Parole
Nevajag izplatīt dezinformāciju un rakstīt muļķības!!! Nevienā normālā, skolā kurai nedraud reorganizācija, nepieņem par priekšmeta skolotāju ko pagadās. Kā jau teicu, vienkāršais diploms "Vidusskolas skolotājs tādā un tādā priekšmetā"(bakalaura līmenis + kvalifikācija) šobrīd ir 0 vērtībā. Padomājiet cik skolas ir slēgtas, cik no vsk kļuvušas par psk, cik skolās skolotājiem slodze ir samazinājusies no 1 uz 0,5 vai 0,3 un viens skolotājs strādā vairākās skolās!!! ko pagadās darbā ņem varbūt tiešām tikai kādās 3 skolās visā LV jo tik un tā tām spīd likvidācija.
Tāda prakse ir varbūt 3 skolās valstī. Lielākajā daļā skolu pieņem katru, kurš apgalvo, ka māk iemācīt konkrēto tēmu un ir vismaz tuvinātu tēmu studējis.
Beidziet taču vienreiz muldēt un izplatīt dezinformāciju par skolotāju trūkumu. Kur kas trūkst??? Varbūt kādā skolā no kuras visi mūk prom jo administrācija ar galvu nedraudzējas vai šo skolu taisās slēgt/optimizēt. Kārtīgā, lielā un stabilā skolā ir nopietns konkurss uz brīvu vakanci. Tie kam ir tikai diploms " X priekšmeta skolotājs vidusskolā" vai šī kvalifikācija ar prof. maģistra grādu izglītībā var īpaši necerēt uz darbu. Vakanci iegūst kadrs kam ir vismaz akadēmiskais maģistra grāds zinātnē kuru viņš grasās pasniegt, bet parasti arī šie cilvēki ir esoši doktoranti (ne jau pedagoģijas bet savas zinātnes) vai arī PhD. Tas tā, no manas personīgās pieredzes.
---->skolēna mammai 06.09.2018. 08:44:20
Nebļaujiet- drīz skolotāju nebūs vispār! Varēsiet pati skolot bērnus,mazbērnus. Skolotāju tagad katastrofāli trūkst- tur nav nu mūsu vaina. Sakiet PALDIES,ka esam vel palikuši mēs-kas vel dara darbu aiz labas sirds-neredzot SAVUS bērnus!
>Pēdējam komentātoram. Ja tā var izrunāties un domāt cilvēks kurš aizņem skolotāja vietu kādā izglītības iestādē, tad nav jābrīnās kāpēc mums ir zems atalgojums, u.c. problēmas. Iesaku Tev apsvērt darba maiņas iespējas (vēlams bez saskarsmes ar cilvēkiem).
skolotājs skolēna mammai 05.09.2018. 20:33:24
Diemžēl, Jūsu bērns, ar Jūsu svētību, nolemts nekvalificētam darbam, zemam atalgojumam un rūgtumam pret visu apkārtni, mammīt!
skolēna mammai 05.09.2018. 17:40:08
Netrāpījāt. Visus 30 gadus, kamēr strādāju skolā esmu ''skolotāju topa''augšgalā:) Diemžēl, pa šiem gadiem skaidri redzams arī tas, kā mainās sabiedrības(to skaitā skolēnu un viņu vecāku)attieksme pret SAVU DARBU UN PIENĀKUMIEM.Un ne jau uz labo pusi. Nē, es saprotu, vārdu pienākums nevēlas dzirdēt neviens.Redz, tikai skolotājam ir jābūt pienākumam.Stāvēt klases priekšā-līdz pat 30 bērniem(un nav runa, sveši vai savējie, bet dažkārt tiešām TRĪSDESMIT)un mēģināt strādāt. Bet tur pretī tiešām ir visādi tie acu pāri. Un daudziem no viņiem vecāki pat nav pastāstījuši-bērniņ, mācīties, tas ir tavs darbiņš! Bērniņ, neviens lielajā dzīvē tevi neizklaidēs un darbā ne vienmēr būs ''interesanti''', bet tev, bērns, ir tik daudz jāiemācās! Jāiemācās-ne tikai sēdēt, bet klausīties un sadzirdēt, jāiemācās likt lietā savu prātu un aktīvi domāt, sadarboties gan ar vienaudžiem, gan izprast, ko tas skolotājs no tevis prasa... Un tas viss, māmiņ, ja vien nevēlaties savu bērnu laist privātskolā ar 16 000 naudiņām mācību maksu gadā. Tur būs gan individuāla pieeja, gan izklaides(bet, kā zināms, arī nebūs garantija brīnišķīgām sekmēm), bet pagaidām , ja Jūsu bērns mācās nabago ļaužu(lasi, vispārizglītojošajā)skolā un klasē ir vairāk kā 20 cilvēciņu, nevar no skolotāja prasīt neiespējamo... Jā, un kāpēc Jūsu bērnam nepadodas vai ir sliktas sekmes matemātikā? Vai visiem klasē ir tā?(Ja nē...izdariet secinājumus) Vai Jūs mācaties un atkārtojat mācību vielu kopā ar bērnu? Strādājat un risiniet uzdevumus uzdevumos.lv? Jeb vai tas viss ir novienādots līdz-''ak vai, tā slikā skolotāja''un''viņam/ai nekad nav padevusies matemātika''?
Skolēna mamma 05.09.2018. 16:34:03
Ar ko tad skolotājam jānodarbojas? Matemātikas skolotājam? Kas viņam, Jūsuprāt, būtu jādara? Jāsvilpo pie Ministru Kabineta? Tieši tāpēc, ka tas ir MANS bērns, mani uztrauc izglītības kvalitāte un tas, kur un kam tiek maksāti nodokļi. Un dīvaini, ka tikko kādam netīk LIZDA izdarības un tiek pausts atbalsts reformai, tad saruna kļūst familiāra un noteikti skolēns ir pilnīgs neveiksminieks, nepieklājīgs un vecāki neizglītoti un histēriski muļķi, kas neko nesaprot no smalkās izglītības sistēmas drēbes. Negribu, bet jāsarūgtina - skolnieks ir veiksmīgs, vecāku atbalsta dēļ. Veiksmīgs, radošs, sportisks. Bet cik ir vecāku, kas nespēj (dažādu apstākļu dēļ) tikt galā ar savu bērnu izglītošanu mājas? Nevis tāpēc, ka bērns muļķis, bet tāpēc, ka viņi ir tik dažādi, ar dažādu uztveri, ..bet skolotājiem taču nav laika ieguldīt tik daudz SVEŠOS bērnos! Vai est sev pajautājis/-usi, kāpēc bērns "traucē" mācību darbu? Varbūt esat garlaicīgs, neinteresants, neieinteresējošs u.tml pedagogs?
Ha ha, mammma! 05.09.2018. 16:11:40
"..labi sēžas , silti, pietiek tik pabļaut.." Sasmīdinājāt! Dārgā mammma! Jums absolūti nav priekšstata par skolotāja darbu.
>Skolēna mammma 05.09.2018. 16:09:27
Vecākiem jau arī ir ērti, ka vainots tiek skolotājs. Fūūūū, tāda atbildības nasta tiek novelta no pleciem!
Skolēna mammmai 05.09.2018. 15:23:36
Klau, vai neesat kādreiz iedomājusies, ka tas ir JŪSU bērns? Vai neesat iedomājusies, ka viņš mācās(vai nemācās)priekš sevis, nevis skolai vai skolotājam?Vai Jūs izbrīnītu arī jautājumi, kādēļ bērns nav skolā un kādēļ viņš regulāri nesveicina skolotājus, vai traucē mācību darbu? Kas tieši nav saprotams jautājumā-''kāpēc jūsu bērns nemācās''? Varbūt Jums švaki ar valodas vai teksta saprašanu?
Skolēna mammma 05.09.2018. 14:49:38
Varbūt skolotājiem vajag ne tikai bļaut, ka algas zemas, bet lai pārliecinātu ministriju un ministru stāstīt, ko darīs, lai uzlabotu SAVA darba kvalitāti!? Jo jebkas, ko vēlas piedavāt, lai labotu izkurtušo izglītības sistēmu, skolotājus (varbūt tikai LIZDA ?) neapmierina - protesti, streiki etc. Tas tikai liecina, ka labi sēžas , silti, pietiek tik pabļaut un publiski pazākāties, saņemt piemaksiņu, bet tā pa īstam neko nemainīt.... Ja tagad pie mums skolā skolotājs var pajautāt skolēna vecākiem, sak, kāpēc jūsu dēlam tika sliktas sekmes matemātikā?.. tiešām var bez valodas palikt. Vai nevajadzētu būt otrādi?
Ticu, ka Jūs esat arodbiedrības vai neformālais līderis savā skolā un visi jūsu pedagogi ar panākumiem piedalīsies jūsu organizētā streikā.
Ministra un ministrijas ierēdņu algas pēc paveiktā darba kvalitātes!!!!!
Kamēr LV politiķi gadiem nespēj pieņemt drosmīgus lēmumus par skolu tīkla sakārtošanu un izsmērē valsts+pašvaldību resursus pa drusciņai daudziem, kā arī padziļina nevienlīdzību, Igaunijā sakārtots skolu tīkls, teicama izglītības kvalitāte, labas algas skolotājiem (1250 EUR min)
Kāda kvalitāte, ja trūkst skolām pedagogu,puse aiziet uz aizvietošanu! Bet sabiedrībai bļauj,ka mūsu ir par daudz ! Un ziniet, 30 eur uz papīra- kauna lieta, Pazemojoši dzirdēt- o , Jums pielika pie algas! Oj, ziniet, nezināšu ko pirkt- glaunāku tualetes papīru(pierasts jau pie lētākā) vai divas dienas sanāks ieliet auto degvielu, lai aizbrauktu uz darbu.
Varbūt arī būtu vērts papētīt jaunās kvalitātes piemaksas skolotājiem,jo , ja tas atbilst patiesībai,ka iepriekš piešķirtās 2. un 3. kvalitātes pakāpes ieguvēji saņem lielāku piemaksu par šobrīd iegūto skolās augstāko pakāpi,tad kaut kas arī šajā jomā nav kārtībā. Ministra kungs gan ļoti uzsvēra,ka par kvalitāti ir jāsaņem atbilstoša samaksa. Tas noteikti būs nākamā streika iemesls, jo veikt tik milzīgu papildus darbu,lai iegūtu kvalitātes pakāpi un beigās nebūs nekāda finansiāla atbalsta,nu, nē.....tā tas nevar būt!!!!!
Kad politiķiem un ministriem maksās algu pēc kvalitātes kritērijiem? Dažam labam ministram vispār alga nepienākas, bet pašam vajadzētu piemaksāt par to, ka viņam atļauj būt par ministru kurš imitē darbu.
Domāju,ka streiks izdosies.Tāpat kā izdevās 2015. gadā! Valdības un deputātu algas tiks paaugstinātas!
Kāds tur pikets...? Tikai un vienīgi - vispārējs streiks, sākot ar pirmdienu 10. septembri. Prasība: konkrēts algas palielinājums par slodzi ! Nu, vismaz + 250 eiro, lai neizskatītos kā pamuļķi. Un streiks beztermiņa. Tikai tā varētu panākt rezultātu.
Vai nav vienalga, kāda kvalitāte...Ka tik ministrija un ministrs.Cik ilgi izteiks tukšas frāzes un kaut kādus savārstījumus? Vēl nesen runāja par kompetencēm. Tagad to nepiemin. Vai nauda iztērēta? Vai ieceres paveiktas? Kā sokas ar idejām par sešgadīgo mācīšanu skolā vai bērnudārzā....Liekas, ka ministra kungam pārāk neveicas ar ideju realizēšanu.Varbūt arī ministra alga jāpiesaista paveiktajam.
Vanaga ar visu LIZDU (kurai prasīt prasās nomainīt pirmo burtu uz citu) var piketēt, streikot, mītiņot vai izgudrot vēl kādu "efektīvu" rosīšanās akciju. KAD tas kaut ko ir devis? Nekad!!! Ir jau viegli sevi pozicionēt sevi par kāda aroda biedru tiesību aizstāvi, bet ja tas gadiem neko nedod, tad šādai organizācijai ir jāpazūd. Interesanti cik mēnesī saņem šī madāma???
vispār jāignorē vēlēšanas. Un ne tikai skolotājiem. Cik ilgi tad slauks to tautu un krāps?
Situāciju var glābt tikai beztermiņa streiks.Ja negribat dzīvot paklausībā un pazemojumos, tad jārīkojas. Un nav ko klausīties,ka skolēni cietīs, ka vasarā būs jāmāca,... Skolēni pratīs novērtēt stipru, ar pietiekamu pašvērtējuma esošu skolotāju.Bet neticu,ka kaut kas sanāks, jo dzīvojam mūžīgās bailēs un pazemojumos jau tik daudz gadu.
AICINĀJUMS 04.09.2018. 21:14:17
Saeimas vēlēšanās aicinu MEST VĒLĒŠANU URNĀS TUKŠAS APLOKSNES! Gluži kā tukši ir solījumi, ar kuriem mēs tiekam baroti!
Galvenais bija izklaigāt, ka būs algas paaugstinājums tā, lai visa sabiedrība pamana. Un to, ka tomēr nebūs, pamanīs jau tikai paši skolotāji. Ko lai saka - nekā jauna taktiskajā gājienā...
Skolotāji mūždien kā cērpamas aitas....Pat nesaprotu īsti - smieties vai raudāt? No aitām jau vienmēr varēs ko nocirpt....Vilkiem un lāčiem neviens negrib tuvoties!
skolotāja no sākumskolas 04.09.2018. 17:50:13
Kāds pārsteigums???!!! 100 gudro algas pielikumu tikai apmaiņā pret solījumu izpildes kvalitāti utml., bet.... smiekli nenāk, vēl nebiju sākusi noticēt, bet galvenais jau bija izbrēkt savu it kā labo gribu, lai pēc tam paklaigātu par iemesliem tomēr neko nedarīt..... kā vienmēr....
Nebūs nekāds algu pieaugums. Kurš tic šiem politmafijas meliem. EK liek samazināt tēriņus, jo finanšu ministrija naudu triec pa labi un pa kreisi. Savējiem taču neko nost neņems. Tātad, jāčakarē tie, kuri ļauj sevi čakarēt.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5+9=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.