Lietotājvārds
Parole
"panāk vienošanos par pedagogu algu finansēšanu no valsts budžeta" Nez no kura budžeta līdz šim pedagogus finansēja??
Man arī ko teikt 10.09.2018. 21:22:51
Man rodas tāda sajūta, ka augšā sēdošie, mūsu ieliktie valsts kalpi ir apvainojušies uz saviem bijušajiem skolotājiem. Laikam jau saprot, ka nav tik gudri, kā gribētos.
Vilibalds - arodbiedrībai 10.09.2018. 16:33:10
"Visi dzīvnieki ir vienlīdzīgi, bet daži dzīvnieki ir vienlīdzīgāki par citiem. "(Dž. Orvels. Dzīvnieku ferma) Visi arodbiedrības biedri ir vienlīdzīgi, bet daži arodbiedrības biedri ir vienlīdzīgāki par citiem, jo viņi lemj KO, KĀ un PAR CIK darīs citi arodbiedrības biedri.
arodbiedrība 10.09.2018. 13:36:52
Vilibaldam. LIZDA visi ir vienādi un netiek izdalīti ne direktori,ne vietnieki. LIZDA juridiski aizstāv savu biedru intereses.Vislielākā cīņa ar IZM.
Nesaprotu ,kāpēc pirmsskolā ir 40 stundas.Tur ir visgrūtākais un atbildīgākais darbs.Kad vienreiz valdība beigs ņirgāties par ;šiem pedagogiem.Samaksa no novada,tur ,kā grib tā maksā.Suņa darbs,bet atlīdzība pat nav tāda kā sunim.
LIZDA vienkārši nav ieinteresēta cīnīties pret slodzes noteikšanu 22-30 kontaktstundu apjomā, jo tad jau būs jācīnās pret saviem viscienījamākajiem biedriem - skolu direktoriem, to vietniekiem.
(680 /1085) *100%=62,7% ... un ar tādu apkaunojošu realitāti vēl sludina izglītību kā prioritāru jomu, un būvē sapņu pilis - valsts ar inovācijās balstītu ekonomiku... S.. du uz kociņa dabūs un tukšu Latviju
30 kontaktstundas tos skolotājus nodzīs kā zirgus! Jaunie, nenāciet uz skolu, bet meklējiet darbu ar cilvēka cienīgu samaksu!
neapmierinātā 09.09.2018. 17:01:27
Skolotājiem ar visu pielikumu, pirms nodokļu nomaksas ,ir 70% no pasludinatas vidējas algas valstī. Deputātiem ir n-tās kompensācijas, pat kancelejas piederumiem. Pie šādas attieksmes pārmest skolotajiem kvalitāti? Ta ir klaja nekaunība. Pateicoties valdībai- skolotājs ir degradēts sabiedrības acīs. Katrs var atļauties pamācīt kā skolotājam jāstrādā.Par klvalitāti- kāds ir paskatījies ar kādu kontingentu dažām skolām jāstrādā. Bērni ir tādi kādi ir. Katram ir jāmācās. Kā viņš to var izdarīt- ne vienmēr ir atkarīgs no skolotāja. Tā kā beidziet pūst miglu sabiedrībai acīs un visā vainot skolotājus. Saka, ka zivs pūst no galvas. Skolotājs noteikti nav galva, bet gan aste, kuru valdošā elite mēta kā grib.
Apbrīnoju MINISTRA stulbumu un vēl kādu citu, ja domā, ka nesamaksās par padarīto darbu, kā tas ir realitātē izglītībā, un kvalitāte augs kā sēnes pēc lietus! Kāpēc ir tik klaja necieņa un virkne veselu pārkāpumu attiecībā pret pedagogiem pirmsskolā un pamatskolā?
"Pats galvenais,ka kompromisi panākti!"...priecājamies par sasniegto. Kas tad īsti ir kompromiss? Lūdzu, precīzi definējam jēdzienu - risinājums ar zaudējumiem abās pusēs, lai vienotos par kaut ko lielāku...Par ko, īsti???
Pagaidām vēl skolotāja 09.09.2018. 10:04:43
Dīvaini, kopš 1990. gada Latvijā esam pārgājuši uz tirgus ekonomiku ... Visās nozarēs - gan valsts, gan privātajā sektorā, bet tikai ar vienu izņēmumu - skolas (apzināti rakstu nevis izglītība, bet skolas). Te joprojām esot jāstrādā idejas vārdā, jo skolotāja darbs esot misija. Ja man apmaksā (vidēji) +/- 7 minūtes gatavošanos mācību stundai, tad kādu kvalitāti ministrs vai sabiedrība grib? Ja uz 60 minūšu konsultāciju (apmaksāto) atnāk 25 skolēni, tad par kādu individuālo pieeju skolēnam, kurš kaut ko nesaprot (gan objektīvu, gan subjektīvu iemeslu dēļ, piem., - "bastoja" stundu,, bija uz nedēļu ar vecākiem Krētā u.t.t.) var runāt? Kolēģi strādāsim reāli apmaksāto darbu, jo par "misionāra" paveikto mums uz svētkiem pateiks "paldies" un pasniegs (varbūt) ziedus, bet pārējā gada laikā uzskaitīs mūsu darba "kvalitātes" trūkumus. Ja reiz tirgus likumi, tad tā arī lai ir!
LIZDA te var netēlot varoņus - kāpēc nav vispārējs streiks, kur tiktu izvirzītas samērīgas prasības, piemēram 250 eiro pielikums pie slodzes? Ir tikai klusa kunkstēšana pie valdošo galda, ne savu biedru reāla aizstāvība. LIZDA ir liekēži un muļļas, cerams, ka ne korumpanti, kas būtu vispretīgāk. Tāda ir realitāte.
Skolotāja parastā 08.09.2018. 23:17:09
Un vēl - kur bija LIZDA, kad skolotājus, kuri arī bija ierēdņu statusā, izlēma atsaistīt no šīs sistēmas un piesaistes valsts vidējai algai? I.Vanaga to droši vien neatceras, jo mācījās skolā, bet tāda manipulācija tika veikta, lai skolotājiem nebūtu jāmaksā un jātērē tik vajadzīgā budžeta nauda viņu algām. Tagad skolotāji ir padarīti par valsts apmaksātu cilvēku grupu, kam var pieprasīt pilnīgi visu - augstāko izglītību, kursus, kvalitāti, radošumu, bezatlīdzības darbu, papilddarbus, būt kompetentiem visās jomās, bet atalgojumu tikai pasolīt uz n-tā gada sākumu/vidu/beigām/sākumu/vidu....būs kārtējais grafiks un kārtējie solījumi.
Skolotāja parastā 08.09.2018. 23:06:26
I. Vanagai. . . . . . . . . Kafijas tase? Uzaicinājums braucienam uz Rīgu? Uz skaidrojošu pasākumu, kurā man izklāstīs kā piekrist vai nepiekrist skolas vadībai tam, ka 30 stundas tagad ir kontaktstundas, lai saņemtu 680 eiro algu PIRMS NODOKĻU NOMAKSAS? Aicinājums atteikties no 30,- eiro pielikuma ir netaktisks un neētisks , bet... ja dzīvo no skolotāju mesliem, tad var jau arī nicīgi atšaut, ka viss pieliktais un visi grafiki ir tikai LIZDAS nopelni! Tad jautājums - kur iepriekšējie grafiki? Tie, kuros skolotājam jau tagad bija jāsaņem krietni pāri tūkstotim??? Nav? Tad kāpēc nav? Kāpēc top šādi - izsmiekla pielikumi, kurus sen pārspējusi inflācija un augošās cenas??? Ja nebūtu LIZDAs - nepieliktu? - nu nesmīdiniet, jo jau tagad skolotāju algas ir kā izsmiekls uz 1004,- eiro vidējās algas fona! Un mana izvēle nav piekrist vai nepiekrist tam, cik un par ko man maksā, jo mani vienkārši atlaidīs un pasmiesies - nu gluži kā to šobrīd dara visi - LR valdība, IZM ministrs, LIZDAS vadītāja un visi, kam vien šķiet, ka 710,-eiro PIRMS NODOKĻIEM (kuri ir par slodzi, ne daļu slodzes, t.i. 30 kontaktstundām) ir milzu bagātība, kad algas dienā saņemsi labi, ja 420 eiro..........................
Par 30 kontaktstundām - jā, tā IR tagad viena slodze! Un par tādu k-stundu skaitu aprēķina tos 680 vai 710 eiro. Ja skolu vadītāji kaut ko nav sapratuši - tad taču skaidrojiet viņiem, ka viena slodze aizvien ir - cik kontaktstundas? 21?
INGAI VANAGAI 08.09.2018. 18:41:25
Aizbrauciet uz kādu mazo skolu un pārliecinieties, ka lai būtu 680 eiro uz papīra, ir jābūt 30 kontaktstundām. Ja ir 21 vai 25, vienalga cik, nemaksā ne par ko, tikai kontaktstundām un tādējādi pilna likme nesanāk. Ja ministrs 3 gadus atpakaļ teica, ka skolotājiem par visu beidzot tiks samaksāts, tad beidzot maksā tikai par kontaktstundām, izņemot pilsētu skolās. Skolotāju tarifikācijas taču ir pieejamas, bet kāpēc neviens neredz, ka nemaksā par reāli padarīto darbu. Tad LIZDA palīdzētu saviem biedriem ar jurista padomu, ko darīt skolotājiem, kam maksā tikai par kontaktstundām, jo skolām vienkārši naudas nav un ne visās pašvaldībās piemaksā starpību, jo tas nav arī jādara. Mēs skolotāji no mazajām skolām jūtamies ļoti slikti un nu jau trešais gads iet.
Pedagogu algas visos laikos (arī okupācijas) ir finansētas no valsts budžeta. Melnais Kārlis ir valsts ienaidnieks. Viņš iet visam pāri kā tanks. Galvenais - iznīcināt un likvidēt!
Inga Vanaga 08.09.2018. 17:23:31
Skolotājai parastajai. Tie,kuri smejas par + 30 euro algai,lai atsakās. Nebūtu LIZDA,nebūtu grafiks kā tāds apstiprināts un nebūtu uzsākta tā izpilde. 30 kontaktstundas-kurā normatīvajā aktā ko tādu atrodat? Ja tam piekrītat,tad tā ir Jūsu izvēle. Atnāciet,atbrauciet pie manis uz LIZDA un profesionāli pie tējas/kafijas tases izstāstīšu,ko esam panākuši un esmu gatava atbildēt uz jautājumiem!
Skolotāja parastā 08.09.2018. 16:17:51
Ir skaidrs, ka valsteles līmenī nav nekādas vēlmes mainīt neko, kas dotu iespēju skolotājiem saņemt vairāk. Tāpat arī LIZDA eksistē ne jau tādēļ, lai uzlabotu skolotāju beztiesisko situāciju (algas pēckrīzes līmenī un nav vēl sasniegušas pirmskrīzes algas, alga ir trešdaļu zem oficiālī paziņotās vidējās Valsts algas un drīzāk pielīdzinās minimālajai algai, jo vairums skolotāju nespēj nodrošināt jaunizcepto slodzi, kas ir 30 kontaktstundas nedēļā, bez atlīdzības veicams obligāts un uzspiests darbs, nekādu iespēju saņemt prēmijas par labu darbu, kā tas ir visām citām profesijām, uzspiesti kvalitātes kritēriji, kas sasaistīti ar algām, kas nav nevienā citā profesijā utt.), bet Lizda eksistē tāpēc, ka vēl ir iespēja imitēt darbību un saņemt meslus no biedriem, kuri vēl nav izstājušies, tādējādi nodrošinot tālāku darbības imitāciju par izcili labu algu! Jūs domājat, ka situācija mainīsies pati no sevis vai ar šādu mākslīgu LIZDAs sarīkotu piketiņu, par kuru jau tagad visi smejas vēderus turēdami?!? - Muļķības!!! Tikai beztermiņa streiks ar prasību skolotāja ALGU PIESAISTĪT VALSTS VIDĒJAI ALGAI UN NODROŠINĀT APMAKSĀTU STUNDU DARBU SAGATAVOŠANAI UN LABOŠANAI UZ KATRU KONTAKTSTUNDU! . . . . . Citām prasībām ir 0 vērtība! Visas izmaksas aug! Tie 30 graši pirms nodokļiem, ko piemetīs ar visādām papildprasībām skolotājam, jau sen ir inflācijas apēsti!
skolotāja Biruta 08.09.2018. 01:54:46
Kur var izlasīt par gaidāmo speciālo skolu tīkla "sakārtošanu" - strādāju 2 skolās, abās kolēģes pa stūriem runā, ka speciālās skolās tuvāko 2 gadu laikā paliks tikai 59.programma, pārējos integrēs - arī neredzīgos un nedzirdīgos. Varbūt kāds zina ko precīzāk?
Cien. Vanagas kundze, tas vai kādā konkrētā skolā ir LIZDA pirmorganizācija nekādi neietekmē to kāds skolēnu kontingents tajā mācās. Ja kādā skolā ir problēmas ar izglītības procesa kvalitāti, skolēnu sekmēm un uzvedību, kā konkrēti to var ietekmēt LIZDA? Manuprāt nekā jo šīs organizācijas definētie mērķi ir pavisam citi. Kas attiecas uz sociālo korekciju, vai LIZDA nespēja izstrādāt un aizstāvēt programmu (reformu), kas to varētu tikt iestrādāta MK noteikumos? P.S. Tik tiešām neesmu šīs organizācijas biedrs jau 6 gadus.
Inga Vanaga 07.09.2018. 22:31:56
Dr.biol.Sociālās korekcijas nebūs saskaņā ar pieņemtajiem grozījumiem Vispārējā izgl.likumā. Aicinu iepazīties ar LIZDA paveikto mūsu www,kur pieejama informācija par risinātajiem jautājumiem un sasniegto!
Inga Vanaga 07.09.2018. 22:29:05
DR.BIOL.Jūs laikam neesat LIZDA biedrs.,jo visu,ko Jūs minējāt,ko LIZDA nedara, tieši pretēji-darām. Ja ir konkrēta skola,kur ir problēmas,tad noskaidrojam,vai tur ir LIZDA.
Pilnīgi piekrītu. Šīs "sviras" tik tiešām ir lēmēj un izpild varu kompetencē, bet tas nenozīmē, ka iniciatīva un racionāli priekšlikumi (nevis tikai skaļi saukļi) nevar nākt no "apakšas". Mēs skolotāji, ikdienā ar to saskaramies, pilnībā pārzinam situāciju un daudzi no mums taču sastāv LIZDA rindās. Kāpēc šī organizācija visu savu laiku pavada imitējot darbu un rosīšanos, lai it kā mums izcīnītu algas pielikumu (kas jau ir cits sāpīgais temats), bet neko nedara, lai uzlabotu mūsu darba apstākļus??? Citu arodu darbinieku biedrības taču cīnās par to, lai saviem biedriem uzlabotu ikdienu (piemēram, LAKRS cīnās par sabiedriskā transporta vadītāju ikdienu - lielāka alga, labiekārtotas atpūtas telpas, īsākas darba stundas, veselības apdrošināšana, lai transporta vadītājam nav jābūt arī apkopējam un mehāniķim,utt). Lūk šeit LIZDAi būtu plašs darba lauks, bet laikam jau nav nedz gribēšanas nedz varēšanas, diemžēl.
--> Dr. biol. 07.09.2018. 20:57:44
Bet šo risinājumu tāču nevar ieviest skola! Tam jānāk no valsts, ar politisku gribu - atzīt, ka IR nepieciešamība pēc sociālās korekcijas skolām; radīt efektīvu un operatīvu sociālās korekcijas sistēmu. Jau no bērnudārza, negaidot, kad jaunā cilvēka problēmas un uzvedība samilzīs tādā augonī, ka nezin, kā, no kura gala un vai vispār ķerties klāt. Jā, jā, jau bērnudārzos ir bērni, kam nepieciešama sociālā korekcija, bet tur personāls ir vēl bezspēcīgāks nekā pamatskolā. Atliek tikai noplātīt rokas un nopūsties - "nu jā, nu, tādi viņi ir, neko darīt". Nav sviru, ja vecāki izrādās negribīgi, nesaprotoši, vai, nedoddies, agresīvā opozīcijā audzinātājiem.
Ko iesākt ar pamatskolas klašu kontingentu kurš varētu mācīties vismaz apmierinoši, bet nevēlas to darīt, nelīdz arī visa veida atbalsta pasākumi, sodi un arī atbildīgās instances (sociālo lietu komisijas, bāriņtiesa, policija, u.c.) izrādījušās bezspēcīgas???!!! IR jāsakārto visas valsts līmenī noteikta sistēma, kādas sekas sagaida šādu skolēnu. Kaut vai atceroties savus skolas gadus, mēs visi zinājām, ka sekas sliktām sekmēm mācībās, regulāriem kārtības pārkāpumiem, stundu "bastošanai", utt būs sekojošas: 1)vecāki uz skolu pie administrācijas, ja nelīdz 2)pedagoģiskā padome lemj par atstāšanu uz 2.gadu, ja pavisam neko nav sapratis 3)pedagoģiskā padome lemj par pārcelšanu uz palīgskolu. Varu teikt tas bija ārkārtīgi efektīvi jo mēs visi baidījāmies no skolēnu vidū tā iesauktās "muļķu skolas", līdz ar to tikai retais nonāca līdz 3.sankciju punktam. Un tie, kas tika pārcelti nekādi nebija spējīgi mācīties "skolā parastajā". Arī mūsdienās, manuprāt, ir jāmeklē ļoti līdzīgs risinājums.
--> Dr. biol. 07.09.2018. 19:16:04
Tur jau tā lieta, ka mācību procesu pamatskolās jau pielāgo tiem, kas sociāli nav gatavi(nevēlas) mācīties, jo viņi taču ir jāizvelk, par katru cenu jāuzzīmē tas 4, jāsamazina prasības. Skaidrs, ka tad vidusmērs un izcilība paliek uz rezerves sliedēm - viņi taču kaut kā(!) tiek galā bez nemitīgas speciālas noņemšanās. {Zinu, kā tas ir - tā es vidusskolā, obligātajā, padomju laikos, "pazaudēju" matemātiku. Jo skolotājai vajadzēja kaut kā nomierināt sirdsapziņu par bezizmēra trijniekiem, ko nācās izvilkt no attiecīgā kontingenta}. Un te nav runa par bērniem ar objektīvām veselības problēmām vai diagnosticētiem mācību traucējumiem!
Internātskolas slēdz,speciālās izgl.iestādes gada savas reformas. Tātad pārējām skolām jābūt gatavām uzņemt šos bērnus,kuri arī kārtos CE. Un,ko tad lai dara,ja mums ir Nauda seko bērnam un skolām tā ir izdzīvošana, CE var kārtot bērni,kuriem gada atzīme ir nesekmīga. Varbūt beidzot jāpārskata Nauda seko bērnam princips.
Protams, ka šie kritēriji nedrīkst attiekties uz pamtskolām. Neviens jau arī necenšas veidot šādu plānu (vismaz pagaidām), bet arī pamatskolām ir nopietni jādomā par mācīšanas kvalitāti un mācību procesa organizāciju. Es ļoti labi saprotu, ka ir skolēni kuri fiziski un garīgi nav/nebūs gatavi apgūt standartā noteikto, bet no tā nedrīkst ciest viss mācību process skolā. Šis jautājums tad IZM un pašvaldību līmenī ir jārisina, nevis iekļaujot "klasē parastajā" skolēnu kurš nespēj tajā mācīties, bet sakārtojot speciālo skolu tīklu.
Pilnībā piekrītot par vidusskolu rādītājiem CE - bet šos pašus kritērijus taču nedrīkst piemērot pamatskolām, kurās nedrīkst(de iure) notikt skolēnu atlase pēc akadēmiskajām spējām, vai profesionālajām skolām, kurām ir nedaudz citi mērķi audzēkņu izglītošanā!
Nezinu par kādiem reāliem kompromisiem Jūs runājat, pagaidām algu jautājumā ir tikai solījumi, varbūtības un pieņēmumi no tēmas "kā būtu, ja būtu". Kas attiecas uz prasībām par izglītības kvalitāti, nesaskatu šeit neko pārdabisku vai anomālu. Anomāla ir pašreizējā kārtība, ka visām skolām ir tiesības izsniegt atestātus par iegūtu vidējo izglītību personām, kuras 1 vai vairākus CE spēj nokārtot 5 - 30% līmenī. Tas fakts, ka eksistē ne mazums vidusskolu kuru ikgadējie CE vidējie rezultāti ir robežās no 15 - 40% ir apkaunojošs pats par sevi. Mācīšanas un mācīšanās kvalitātes latiņa viennozīmīgi ir jāceļ!
Inga Vanaga 07.09.2018. 15:56:21
Pats galvenais,ka kompromisi panākti!Bija daudz diskusiju par formulu un nolēma,ka tā noteikti jāpilnveido. Nožēlojami,ka sēdes beigās ministrs publiski nosodīja piketa pieteikumu,ko veicināja savāktie 42,5 tūkst.parakstu un ironizēja par LIZDA 25,4 tūkst.biedriem.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.