Lietotājvārds
Parole
Vauuu! Tagad varēšu piepelnīties!
Varbūt, pamēģināt vienkārši maksāt skolotājam normālu algu?
sašaurinās iespējas - paplašinās - sašaurinās - paplašinās... Ministrija strādā...
atvainojos- fizikas
Mums-esošajiem pedagogiem, prasa kursus, sazin kā uz vēdera līst dēļ kompetencēm a te-hops-esmu pedagogs,kāds vien gribu. Es pamācīšos kursos par fiziskas skolotāju. Visa skola būs nesekmīga! :D
Vārds "kompetence" man aizvien vairāk atgādina skrejlapu, ar kurām pašreizējie trieciennieki aplīmē visu pedagoģisko procesu, lai to pilnīgi apgrieztu uz galvas.
Nesaprotu? Vēl pirms pāris gadiem skandēja, ka skolotāju ir par daudz, bet tagad trūkst? Kur ir loģika visam šim optimizācijas procesam? Ja skolas likvidē. kur paliek likvidēto skolu pedagogi? Šadurskis būs tādu postu nodarījis, kādu neviena okupācijas vara nav paveikusi.
Maksājiet vienkārši normālas algas, un skolotāju netrūks!
Nu jā!Man ir līdzīgs stāsts.Ieguvu muz.koledžas diplomu b/d par muzikālo nedrīkstēju strādāt.Pati tobrīd privāti apmācīju mūzikas teorijā un klavierspēlē topošos b/d skolotājus.Ieguvu soc.zinību bakalaura grādu,bet soc.zinības/ekonomiku nedrīkstēju mācīt skolā. Arī tagad nedrīkstu:ne vienu,ne otru.To dara "Iespējamās misijas" pārstāvji-cilvēki,kas studiju gados (vēl nestrādājot)vīlušies izvēlētajā profesijā.Tāpēc skolā var aizpildīt ar tūrismā apgūtām zināšanām sporta skolotāja vietu un biologa diploms noder audzinot 12-13.g.v.pusaudžus.Manam bērnam ģimnāzijā nebija gandrīz visu mācību gadu stundas matemātikā,jo darbā pieņemta bija 7 mēnešus slimojoša 2.g.v.bērna māmiņa,kas nebija orientēta uz darbu.
Kādas jaukas pretrunas uzstādījumos - skola ir izglītības iestāde, tajā pašā laikā kādas tik sociālas funkcijas grib uzkraut skolotājam ! Vai visi vecāki ir ar mieru, ka viņu bērniem skolā skalos smadzenes jomās par ko atbild ģimene?????
Paskatieties, kādā veidā cilvēki piesakās uz valsts un pašvaldību pārvaldes amatiem. Katrs, kurš nav slinks un ir ambiciozs pretendē uz priekšnieku vietām. Tad kāpēc gan nepieteikties par skolotāju? Pastrādās, tad jau redzēs... . Tagad to staigātāju ir vesels bars. Izdevīgi taču- nav jāatbild ne par ko. Atbraucu uz skolu uz pāris stundām vai dienām, fiksi novadīju stundas vai nodarbības un prom. Vai nav ērti? Bet pastāvīgie skolotāji dara gan savu gan šādu staigātāju darbu, jo skola nav tikai "plikas" stundas un skola nav universitāte, kur studenti apzinās savas darbības un to sekas.Tā ka lāpīties var visādi, bet vienā brīdī šuves plīsīs un tad saglābt būs ļoti grūti.
Ko jūs gribat, ja gadu desmitus pie mums izglītība ir bijusi "prioritāra" nozare un rūpēs par skolotājiem to algu pielikumi sistemātiski bremzēti un tagad skolotāju zemākā alga jau atpalikusi no valstī vidējās par 38%... Valdošie mantrauši apjautuši, ka briest ziepes, ka daudzās skolās nenotiek mācību stundas, jo nav skolotāju, skolotāju vietas cenšas aizbāzt ar zaļiem "gurķiem", bez izglītības kuri saņem no direktoriem mājienus par labām atzīmēm, lai bērneļi nesadomā doties uz citām skolām, jo nauda taču seko skolēnam... Cerēt, ka šādos apstākļos gudrākie skolēni izvēlēsies skolotāja profesiju ir naivi, bet viduvējības var atražot labākajā gadījumā tikai viduvējības... "Saules mūžu Latvijai!" skan kā izsmiekls...
Kāda izglītība ir raksta autoram?
Vai tagat pimsskolā arī varēs strādāt studējošie bez jebkādas kvalifikācijas? Jo šobrīd pietiek iesniegt dokumentus augstskolā un nākamajā dienā jau vari stāties darbā kā pilntiesīgs pirmsskolas skolotājs ar tādu pašu algu kā pedagogam ar kvalifikāciju . Un šiem cilvēkiem nav pat šo 160 h kursu zināšanu, zināšanu nav vispār. Mūsu PII tādu ar katru gadu kļūst arvien vairāk un atiecīgi izglītības kvalitāte arvien zemāka. Kurā profesijā vēl ir tāds absurds.
1. klases audzinātāja 13.09.2018. 13:22:30
Lasu un nesaprotu :" Pamatizglītības 1.klasē būs iespējams strādāt pedagogam ar pirmsskolas pedagoga kvalifikāciju vai apgūtu pedagoga profesionālās kompetences pilnveides programmu pirmsskolas saturā un didaktikā." Esmu sākumskolas skolotāja, saprotu, ka turpmāk varēšu skolot bērnus tikai sākot ar 2. klasi, bet 1. klasē strādāt nedrīkstēšu? Vai man atkal vajadzēs iegūt izglītību - šoreiz pirmskolas saturā un didaktikā?
Tagad pedagogs 20 dienās !!! Super ! Tagad visus bezdarbniekus pedagoģijas kursos, jo var ātrāk tikt pie "izglītības papīra" !
Es gribu mācīt mūziku. Vot, gribu! MAN interesē. (nekas, ka nekādas muzik. izglītības, pat ne bērnu mūzikas skolas, un ne balss, ne dzirdes). 160 stundu kursi un uz priekšu? Smieklīgi. Kvalitāte būtu graujoša.
Tāda sajūta, ka liela daļa komentētāju nemaz nav rakstu izlasījuši.. Pedagogs, kuram jau ir pedagoģiskā izglītība, varēs apgūt papildu priekšmetu 160h apjomā. Pedagogam jau ir nepieciešamās pedagoģiskās prasmes, atliek vienīgi apgūt (atsvaidzināt) nepieciešamās zināšanas! Man arī interesē daži citi mācību priekšmeti, kurus labprāt mācītu, bet šobrīd nevaru, tāpēc neko sliktu nesaskatu tajā, ka varēšu apgūt nepieciešamās zināšanas, lai skolā mācītu arī šos priekšmetus.. Vai tiešām jūs uzskatāt, ka skolotājs vairāk nav pats spējīgs iemācīties visu vajadzīgo, lai varētu mācīt vēl kādu priekšmetu? (Es pati tik sliktās domās par sevi neesmu..)
Paliek arvien trakāk un jautrāk! Skolas optimizē, lai BŪTU KVALITĀTE, BET KLASĒ BĒRNUS DRĪKSTĒS MĀCĪT personas ar kursu(!)izglītību!? Še tev, mīļo Grietiņ, nākotnes amats bez liekas piepūles!
Paplašinās iespējas strādāt par pedagogu tāpēc ka 65% skolu trūkst dažādu priekšmetu pedagogu:)
lABĀK BŪT PAR DAKTERI, JO INTERESANTĀK ĀRSTĒT, NEVIS LASĪT LIKUMUS ! tIEŠĀM !
nebūs KVALITĀTES, NEBŪS JĀMAKSĀ ! GUDRI !
Visu laiku bija nostādne, ka priekšmetu var mācīt tikai skolotājs ar atbilstošu izglītību! Fiziķi un ķīmiķi nevar pat mācīt dabaszinības 5. un 6. klasēm. Vai tagad atkāpsimies?
Nu, principā, gandrīz kā Ļeņinam - viņš izvirzīja lozungu, ka jebkura ķēkša var vadīt valsti. Nu ķēkšas izlēmušas, ja jebkurš var strādāt par skolotāju.
Pirms 20 gadiem valdība paziņoja, ka ar pirmsskolas izglītību vairs nedrīkst strādāt sākumskolas klasēs un otrādi, ar sākumskolas izglītības diplomu nedrīkstēs strādāt pirmsskolā. Daudziem skolotājiem tajā brīdī dzīve apgriezās "ar kājām gaisā" - nācās vai nu mainīt darbavietu, vai studēt vēlreiz, maksājot par studijām tūkstošus. Pēkšņi atkal tiek mainīta nostāja, un nu jau drīkst strādāt ikviens, atsēžot 160 stundu pilnveides kursus! Bet skolotājam katru gadu pieprasa apmeklēt vismaz 12 stundu pilnveides kursus (ar jēgu vai bez tās, galvenais, lai kursu organizators varētu iekasēt un atzīmēt ar ķeksīti, ka padarīts!) Un visbiežāk šie kursi ir visīstākais "atgremojums", sen zināmo ietērpjot jaunās kompetenčveidīgās frāzēs.
Skolēna mamma 12.09.2018. 13:47:34
Vai kāds ir pajautājis vecāku viedokli? Nedomāju, ka es gribētu uzticēt sava bērna izglītošanu cilvēkam, kurš mācījies tikai kursos.Kā ar kvalitāti?
Es jau 8 gadus maksāju studējošo kredītu un maksāju šodien. Un kā vārdā???? JO izrādās-mūsu augstskolas nekam neder! 4 gados grūž to ko var-IZRĀDĀS , pāris stundās! Nerunājot cik saņemu....
Nesaprotu, kāpēc es studēju 4 gadus un maksāju 4500 eiro, ja varēs vienkārši iziet 160h kursu un būt pedagogs. Sāk riebties visas šīs izmaiņas un izglītības ministrijas idejas.
Labākais, visā šajā murgā- NEVIENS nav jautājis skolotājiem, kas būtu labākais bērniem, jo tieši viņi ir katru dienu kopā ar bērniem, redz, kuras metodes strādā un kuras nē. Mna domāt, ka viss iet uz to,ka mums izaugs cilvēki, kuri neko neprot, nesaprot un tādi, protams ir ērti, itsevišķi vēlēšanu laikā... Reāli-strādāt skolā vairs nav vēlme.
SMieklīgi, nevis rada apstākļus, lai motivētu pedagogus, strādāt. Un jaunajiem ienākt skolās kā pedagoģiju studējošiem, bet meklejam atvainojos muļķus un brīvprātģos, kas vēl gatavs strādāt par zemo algu. Tā sacīt, lāpam caurumus uz brīvprātības un daļēji bezmaksas darba rēķina.
Aha! Tāda sajūta, ka skolotājus-mūs, tagad mētā kā karstus kartupeļus no rokas rokā!
nebūs kvalitātes, nebūs jāmaksā... reāls ietaupījums ...
Pilnīgs haoss un bezatbildība no IZM puses. Izskatās pēc apzinātas postīšanas. Kāpēc? Lūk, to gan es nesaprotu.
Mmm, kā tagad celsies kvalitāte skolās!
Es gribu pabeigt pilnveides kursus 160 stundu apjomā un būt tiesnese, bet labāk tomēr varbūt par dakteri? Ko ieteiksiet?
Tas gan cels izglītības kvalitāti... kaķim jāsmejas
Neviena vara valsts vēsturē nav radījusi tādu bardaku kā šī politmafija.
Vēlējos iegūt amata meistares nosaukumu Latvijas Amatniecības kametā. izrādījās, ka man jāiziet pedagoģijas kurss, neskatoties uz to, ka esmu pedagoģijas mag. , taču profesionālajā izglītībā vairs nevajadzēs pegadoģisko izglītību. neiet kopā.... pienāk brīdis, kad vairs nesaproti, kādiem mērķiem šīs visas izmaiņas.... ko piesaistīs.... jau par iespējamo misiju man ir skeptiska attiekme. gan jau ir labie piemēri, bet man bērnam bija tāds entuziastisks jaunietis, gan jau arī fiziku pārzināja, bet kamēr pats eksperimetēja un mācījās, dēlam divi gadi aizgāja krietni pa tukšo, pat atzīmes bija labas, bet satura nekāda. Tomēr jāpārzina pedagoģiskās metodes un vecumposmu psiholoģiju pirms iet klasē.
" Iespēja STEM (zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes, matemātika) priekšmetos skolā pieņemt darbā arī personu, kura vēl studē šajā jomā, ir paredzēta kā terminēts pasākums līdz 2022.gada 31.augustam. Ja šāds pedagogs izvēlēsies turpināt strādāt ilgāk kā vienu gadu, viņam jāiegūst pedagoģiskā izglītība." Nu, ko par šo domājam???

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.