Lietotājvārds
Parole
Vecmāmiņa 14.09.2018. 08:30:44
UK - uz 30 skolēniem pirmskolā 3 skolotāji: 1 galvenais un 2 asistenti = 10. Nez ko rēķināja šis pētījums, laikam asistentus aizmirsa
Vai OCED pētījumos var atrast rādījumu: cik "tur un te" Izglītības sistēmas ierēdņu (ministrijas, dienestu, aģentūru, pārvalžu u.t.t) "barojas" no viena skolēna? Nebrīnīšos, ja Latvijā tas būtu ievērojami augsāks nekā vidēji OECD valstīs. (Vidējās temperatūras likums)
Tikai neviens nepasaka, ka OECD valstīs uz to lielāko vidējo skolēnu skaitu klasē ,stundas strādā vismaz 3 cilvēki, mums viens. Publicējam tikai to, kas ir izdevīgi. izskatās, ka tiek gatavotas atkal kādas pārmaiņas....
Ja pasaka a, lai pasaka b. Pēc tā paša OECD pētījumiem sekmēm nav sakarību ar klases izmēru. Labākās pat ir mazāko klašu valstīs.
Un kad beidzot noteiks MAKSIMĀLO skolēnu skaitu klasēs? Skolas vadība, balstoties uz "nauda seko skolēnam", uzņem pa 32 skolēniem klasē, prasa individuālo pieeju? Tad lai nāk pie mums piestrādāt lauku skolotāji, kuriem pa visu skolu 32 skolēni!
Kāda jēga no tāda vidējā, ja reāli mūsu skolā katrā klasē ir 28 - 32 skolēni? Man klasē 48 kv.m., kas būtu normāli 23 skolēniem + 1 skolotājs, bet tagad gaisa nav... Nu tad slēdziet tās skolas, kuri vidējo rauj uz leju!
Vai ir pētījums par OECD zemēs maksātajai darba algām un mūsu algām, cik - mums būtu jābūt klasē skolēnu?
Sāp sirds, cik tuvredzīgi burta kalpi ir mūsu izglītības''vadoņi''!Kliedz pēc kvalitātes, bet īstenībā dara visu, lai tās nebūtu.Mazākais skolēnu skaits, bet algas?Un tā visur, kur vien skaties- viss baltiem diegiem šūts, no gaisa grābti fakti un skaitļi utt.
Kāpēc tika izdzēsts mans pats pirmais komentārs???
Vai Latvijas skolotājiem klasēs ar bēru skaitu virs 20 ir SKOLOTĀJU PALĪGI, kā citās attīstītās eiropas valstīs? Iespējams, to darba algu pētījuma saņēmēji noturēja par NEDĒĻAS, NEVIS MĒNEŠA ALGU.....
Ja arī būtu katrā klasē tikai pa 20 bērniem-ideāli,jo ar katru tad var vairāk komunicēt.Kolhozs klasē nav vajadzīgs.Būtu labāk beiguši visu laiku apspriest nevajadzīgas lietas,bet gan ko reālāku un vajadzīgāku bērnu labā.Teiksim atcelt pārbaudes darbus un var būt pat vērtējuma likšanu sportā,vizuālā mākslā.Ne visi var būt sportiski .Ja grib būt sportists iet uz sporta pulciņu vai sporta skolu. Un kā var vērtēt mākslu???Bērnam ir sava iztēle un viņam patīk tas ko uzzīmē.Ja kāds grib būt mākslinieks -dodas uz mākslas skolu vai pulciņu.
matemātiķis 12.09.2018. 13:12:07
... vecais stāsts par vidējo aritmētisko rādītāju!!!
Diez cik saņēma par šā pētījuma veikšanu? Kaut kāds nedzirdēts "atklājums" par mazo skolēnu skaitu Latvijā. Kas to būtu domājis!
Mācu latviešu valodu. Jau 8. gadu katrā klasē vismaz 28 un vairāk bērnu! Šogad 4 klases, un katrā klasē 31 - 32 skolēni. Katrā arī bērni ar mācīšanās grūtībām. Vienā no klasēm pat veseli seši. Skolotāja palīga nav un nebūs. Vidējā lieluma rēķināšana valsts līmenī ir kaitniecība un demagoģija. No manis toties tiek prasīta un gaidīta individuāla attieksme pret katru skolēnu. Un apguves koeficients vismaz 60%. Citādi IZM draud, ka algu nemaksāšot. ( Starp citu, trīs 9.klases, kuras mācīju 2017./2018.m.g. un kuras maijā kārtoja valsts eksāmenu, arī sasniedza vidējo apg. koef. - 62% , un visi bija sekmīgi.) Bet tik un tā - VIDĒJĀ SKOLĒNU SKAITA RĒĶINĀŠANA UN SABIEDRĪBAS TRACINĀŠANA IR IERĒDŅU KAITNIECĪBA. Un skolu likvidācija, lai atlikušajās sastūķētu 30 - 34 skolēnus klasē, arī ir kaitniecība. Tiek pārkāpti visi medicīniskie un psiholoģiskie skolēnu "labturības" noteikumi.
Mja? Man 10. klasē sēž 33 un 28-tas ir vēl par maz?Skolas vadība pieprasa individuālu pieeju un inovatīvas metodes, sakiet, lūdzu, kā???
Un arī viszemākās pedagogu algas!
Latvijā drīz pavisam nebūs skolēnu, visi kopā ar saviem vecākiem aizbrauc ārzemēs
Lai atsevišķi paskatās, kas notiek lielpilsētās, īpaši Rīgā - reti kurai vidusskolai un pamatskolai ir mazāk par 25 skolēniem klasē. Atkal kāds dīkdienis pacenties ar statistikas murgu .un ar 110% piekrītam Aigas rakstītajam - tur ieekonomēt var ļooooti daudz.
Toties mums ir viens no lielākajiem valsts un pašvaldību pārvaldes aparātiem! Mums ministrijās ir daudz ļoooti "atbildīgu" amatpersonu ar ļoooti konkurētspējīgu atalgojumu!
Latvijā ir 60 speciālās internātskolas, kur klasē ir 4-6 skolēni. Tas ievērojami ietekmē kopējo vidējo skolēnu skaitu klasē. Tas ir viens no argumentiem, kāpēc tiek lemts par speciālo skolu tīkla sakārtošanu. Izskan viedoklis, ka speciālās skolās tuvāko 2 gadu laikā paliks tikai 59.programma, pārējos integrēs - arī neredzīgos un nedzirdīgos.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.