Lietotājvārds
Parole
Kā ir ar starptautisko mācību priekšmetu olimpiāžu laureātiem? No mazās Latvijas ir gana daudz medaļnieku proporcionāli uz izglītojamo skaitu. Kā ir ar panākumiem olimpiādēs labās izglītības valstu skolās? Kaut kā esmu palaidusi garām zelta un sudraba medaļniekus. Uzmanību vērsu tikai uz mūsējiem, kam ir izcili panākumi!
Viss ir daudz, daudz vienkāršāk - NAUDA JĀATMAZGĀ!
Vai ministram ir tiesības izteikt negatīvus un nicinošus publiskus komentārus par savā nozarē strādājošiem? Rezultāts: 1. Sabiedrība nav dzirdējusi nevienu labu publisku vārdu par pedagogiem un izglītības iestādēm kopumā. Sabiedrības acīs pedagogs ir pilnīgs nejēga, kuram nav ne zināšanu, ne spēju izglītot skolēnus. No kā izriet, ka izglītības iestādes ir skolēnu kapsētas. 2. Katra mamma, kurai pati ar grūtībām beigusi pamatskolu, sadzemdējusi bērnus no dažādiem tēviem (piedodiet par skarbo piemēru, bet inteliģentu, uz saviem bērniem vērstu un izprotošu vecāku LV paliek arvien mazāk) nāk uz izglītības iestādi rupji kliedz uz pedagogiem, iestādes vadītājiem, terorizē ar zvaniem vēlos vakaros, draud ar visām pasaulē esošajām institūcijām un likuma pantiem. Jautājums: kur šajā visā paliek pedagoga tiesības? Ja iestādi nemitīgi "apciemo" visas iespējamās pārbaudes, inspekcijas, komisijas, kā lai iestāde normāli strādā? Rezultāts jau ir viens, šī iestādes kratīšana neko nemainīs, jo 99% gadījumu vienkārši mammīte izgrūdusi žulti bez pamatojuma. Kā pazemotam, psiholoģiska terora nomocītam pedagogam strādāt tālāk? Lūk, kur ir novedušas visas šīs nepamatotās un nepārbaudītās reformas. Mums ir bērnu un vecāku tiesības, psihologi, atbalsta tālruņi un vēl sazin kas. Realitātē vecāku vienīgais pienākums ir bērna radīšana un tālāk visa pasaule nes atbildību par šo neapdomīgo soli. Skarbi, bet varbūt beidzot vajadzētu atvērt acis un izvērtēt reālo situāciju. Esam purvā ar visām šīm pārspīlētajām tiesībām. Pedagogiem sākot mācību gadu jāpiedalās kursos, kurus noklausoties uzreiz rodas vēlme rakstīt atlūgumu. Kad beidzot tiks pievērsta uzmanība arī šim aspektam? Ar ministra atbalstu mūsu valstī notiek masveida terors pret pedagogiem!
Vācijas izglītības sistēma ir stabila. Skolotāji tiek novērtēti. Somijas rezultāti sāk kristies. Anglijas nebūt nav labi.
Vāciju nevajadzētu piesaukt kā etalonu, Vācijā šobrīd izgl. sistēmā ir daudz problēmu, krītas arī OECD rezultāti. Tā nav valsts, uz kuras izgl. sistēmu skatīties kā paraugu. Somija - jā, varbūt Anglija(bet atkarībā no skolas tipa). DA-Āzija nav mums paraugs, mums nav tā mentalitāte.
Nav gan taisnība, ir no 21 līdz 31, atkarībā no skolas tipa, izglītības pakāpes un pavalsts. Pamatā 25-27. Īsais pārskats tabulas veidā ir Wikipēdijā, zem Schullehrer in Deutschland, bet var skatīties arī citur, ja vēlme "rakt".
Arī kontaktstundu skaitu kā ārzemēs! Vācijā tas ir tikai 16!
un mūsu valstī likvidē internātskolas , visi bērniņi tiek integrēti vispārizglītojošajā skolā.Skolotājam stundā jāstrādā ar dažādu programmu bērniem, pie tam vienam, jo visiem skolotāju palīgiem naudas nepietiek.
Latvijas kļūda pašā saknē- paņemam vienu komponenti no ārzemju ( Somija, Anglija utt.) pieredzes un bliežam iekšā, bet turienes ekonomiskā labklājība, kultūras līmenis un ģimeņu vērtību skala te ne tuvu nav un tik drīz nebūs. Tāpēc arī tās reformas te vienkārši nevar ieviesties. Tas nestrādā. Nemaz nerunājot par turienes skolotāja prestižu, atalgojumu, vecāku atbalstu, prasību respektēšanu un disciplīnas jautājumiem klasē. Mums tas viss kā līdz marsam, bet tik pārņemam... Ko? Tikai vienu komponentu?
Kāpēc nenovērtējam un neuzlabojat esošo? Vieglāk paņemt nezināmo un uzspiest kā labāko, neparedzot attiecīgu finansējumu projekta īstenošanai!!!!
nē, nu vispār 14.09.2018. 05:11:47
Vācija no šī kompetenču modeļa ir atteikusies, Somija grasās to darīt, mēs ieviešam? Tad, lūdzu, pētījumus studijā!!!
nu tad lūdzu arī algas dodiet starptautiskās!!!!!!
Sakiet, kāpēc Vācija atteicās no kompetenču izglītības ?
Nu ko pats neko nespēj izdomāt,ka tik likvidēt lauku skolas.
Reformas jābalsta ar valsts mērķi. Tāds ir?
IZM reformu kritērijs ir vidējā slimnieku temperatūra slimnīcā
Kamēr LV politiķi gadiem nespēj pieņemt drosmīgus lēmumus par skolu tīkla sakārtošanu un izsmērē valsts+pašvaldību resursus pa drusciņai daudziem, kā arī padziļina nevienlīdzību, Igaunijā sakārtots skolu tīkls, teicama izglītības kvalitāte, labas algas skolotājiem (1250 EUR min)
Kā ta!Zinām, kā tas notiek:) 13.09.2018. 11:28:33
Smalkie kungi par valsts naudu aizbrauc ''pieredzes apmaiņā'', sagrābsta iespaidu drumstalas un nu tik ieviesīs jauninājumus! Ciet, tauta, jo kungi taču ir kaut ko redzējuši un pa ausu galam dzirdējuši to, ko grib dzirdēt! varbūt paanalizējiet citu valstu piererdzi algu, slodžu un skolotāju palīgu jautājumā...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.