Lietotājvārds
Parole
Tu taču rakstīji - mācību uzdevumu pirmdienai - , uzdevums ir pirmdienai! Lūk, ja to ievietotu otrdien....
papīru žurka 20.09.2018. 11:20:56
Mums daudzas sistēmas ir tik smagnējas (tai skaitā, VIIS), ka to lietošana nevis atvieglo, bet apgrūtina darbu, nevajadzīgi tērē daudz laika, lai saprastu, ko un kā tur īsti vajag ievadīt, kur ielikt vai izņemt "ķeksīti". Un tik un tā nereti no augstākstāvošām instancēm papīra atskaišu veidā tiek prasīti dati, kuru apkopošanai faktiski sistēma izveidota.
Hmmm... skolēniem jāmācās pieklājības normas digitālajā vidē? Piekrītu. Bet kā ar skolotājiem, kuri mācību uzdevumu pirmdienai ievieto e-klasē sestdien vai pat svētdien vēlu vakarā?
Kādā skolā izmantot sāk planšetes. Kamēr skolotājs nestāv blakus - dara tur ko citu. Nu nu.
Pareizi digitalizētai mācību videi ir neiedomājamas priekšrocības. Palūkojieties kas notiek skolas miskastēs maijā - visi met ārā tonnām nevajadzīgo latviešu valodas uzdevumu lapu, kuras mierīgi varētu aizvietot ar digitālu alternatīvu.
Patīk IT, un patīk stundās strādāt, tomēr atvieglo stundas darbu un padara bagātāku, bet....bet vajag skolā datorspeciālistu, kas ātri novērš visas datoru uzkāršanās problēmas, kad pēkšņi kāds digitālais praktiskais darbs neveras vaļā visai klasei, kas vakar vērās citai. Un, ja tāda speciālista uz vietas nav, tad ķer vien ierasto grāmatiņu un krīta tāfeli, un improvizē. Tas kaitina un traucē, ka nevari paredzēt, kas notiks ar interneta pieslēgumu.
ko te lai saka... Atcerēsimies vēsturi - kad sākās datorēra skolās, mums solīja - будет безбумажная технология... Diemžēl, papīru šobrīd ir vēl vairāk... Tāpat arī citās jomās, it kā jau dators domāts lai ekonomētu laiku, bet, patiesībā, tas ir TĀDS laika rijējs...
Cik daudz ir jauniešu stārp skolotājiem(sk. foto)?
Vārdi, vārdi, vārdi 19.09.2018. 10:10:53
ļoti interesē šai kontekstā, kādēļ 8.klasē vairs nav datorikas?
Diez vai 230 skolotāji var paust pārējo tūkstošu viedokli. Bet taisnība gan, ka Latvijā ir krietni noraidošāka un atsvešinātāka skolotāju attieksme pret IKT nekā citur pasaulē...(Varbūt to noteic kāda vienkārša likumsakarība ;-)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.