Lietotājvārds
Parole
Un ko tas reāli nozīmē? Ka valstij, maksājot 710 uz papīra skolotājam nevajag cerēt, ka jaunieši gribēs iet mācīties par skolotājiem! Un nevajag sūdzēties par kadru trūkumu skolās, ja ministrija negrib maksāt skolotājam cilvēka cienīgu algu!
Pirmkārt - algu nevar GRIBĒT, alga ir 'JĀNOPELNA. Otrkārt - nopelnīt nozīmē strādāt, nevis tikko beidzis videni vai dabūjis augstskolas diplomu jau ,,baigais speciālists". Kā atved uz darba vietu un noliek reālajā dzīvē - neko nevar izdarīt. Ja atņem telefonu un tml. ierīces - vispār neko nesaprot.
>Izglītots 23.09.2018. 22:24:52 24.09.2018. 11:18:32
Nu, jau gan... Pat Šveicē vidējā alga ir 5700, ko viņi uzskata par normālu. Skaidrs, ka ir arī miljonāri, bet tādi ir visur.
Nabadziņi... nav brīnums ka cilvēki brauc uz ārzemēm - normāla alga sākas no 80 000 gadā, tas ir > 6000 mēnesī. Un nav tā, ka preces un pakalpojumi (varbūt izņemot dzīvokļus) pie mums būtu proporcionāli lētāki.
Nu, vispār tāds 16 gadnieks vēl ir nepilngadīgs, un tur visa problēma. Ja vēl pēdējā gada laikā izaudzis par kādiem 15 cm, tad, iespējams, ka tiešām vēl nav ne cēlājs, ne nesējs. Vajadzētu kritiskāk savu varēšanu izvērtēt un darbu meklēt atbilstošu. Tie mazā auguma tajā vecumā ir spēcīgāki, jo nav auguši strauji, muskuļi vairāk nobrieduši, tur muguru. Toties pēc pāris gadiem jau ir citādi.
Dažs labs jau brēc, ka vajag izglītību, tiks labā amatā un tad jau būs laba alga, bet kurš darīs melnos darbus? Fiziski smagi jāstrādā 8-10 stundas, bet tāds darbs nevienos laikos nav bijis novērtēts, kā bija graši, tā ir joprojām.
Normāla prasība. Kad samaksā visus rēķinus (komunālie, īre, elektrība, telefons, internets...), tas nemaz nav pārspīlēti daudz. Algai jābūt adekvātai ieguldītajai enerģijai. Man vajadzētu 2000 un tas ir pieticīgi :) 1/3 nomaksāju dažāda veida maksājumos un 2/3 paliek man. Nevis otrādi. 2/3 no algas maksājumi un 1/3 dzīvošanai. ;)
Jaunieši grib naudu saņemt daudz, bet strādāt maz. Atnāk pa vasaru strādāt puisis kā ozols, 16 gadi, ap 1,85 augumā jastrādā 8 stundas- un tad tik sākas.Man līgumā rakstīts tā un šitā, nevaru darīt to un šito.Puisis vairāk par 3kg nedrīkst celt.Atnāk uz iestādi, kur dažreiz kāds smagums pa diviem japaceļ.Tad tik sēd uz galda, kustina kājas un klausās mūziku.Nesaprotu ko tad nāc uz darbu ,kuru nevari, negribi vai nedrīksti darīt...un mammīte ar klāt ja kas nepatīk.Bet naudu mēneša beigās gaida.Kas no tāda jaunieša būs.
Alga skolotajam 20.09.2018. 18:18:26
Jau mēneša beigas, bet ne jausmas, kāda būs alga, nav zināms, par ko maksās. Skaidri gan zinu, 800 uz "rokas" nereāls sapnis.
Un ne jau'' uz papīra'', ne:)? Es arī tā gribētu...

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.