Lietotājvārds
Parole
Mājās par bērniem atbild vecāki.Skolā bērnu atdodam skolotājiem.Katrai klasei ir arī klases audzinātāja.Skolās ir psihologi,sociālie pedegogi kuri saņem algu.Nevar un nedrīkst būt nekāda vardarbība.Lielu iespaidu arī atstāj pedegogu nevarēšana,nemācēšana vai nevēlēšanās iesaistīt visus klases bērnus vienādi mācību procesā un grupas darbos.Dažkārt,ja bērns ir kluss un nav kā citi,tad viņu arī neiesaista nekur.Izturas kā pret tukšu vietu,sak sēdi ,mācies,pelni atzīmes un viss.No tā arī vis turpmākais izriet.Bērns jūtas atstumts,nevēlas iet uz skolu,noslēdzas sevī utt.
Nu, gluži bez sekām jau tas viss nav. Cietušo bērnu vecāku uzrakstītie iesniegumi policijā krājas reizē ar administratīvajiem protokoliem. Tie nekur nepazūd, arī pēc gadiem (jo mēs zinām, ka elektroniskā veidā nekas neizdzēšas). Ja vecākiem nav prāta, lai nesabojātu bērnu nākotni, tad nekā... Kad gribēs augstu amatu ieņemt, uzradīsies huligānisko darbību liecības.
Diemžēl atbildības skolēniem pamatskolā nav nekādas. Kriminālatbildība(par smagiem noziegumiem - un aprakstītie diemžēl tā nekvalificējas parasti) iestājas tikai no 14 gadiem, administratīvo sodu(vecākiem) piespriež ļooooti reti. Paliek paskaidrojuma uzrakstīšana(ko skolēns pat var atteikties darīt, un piespiest viņu nevar un nedrīkst), pirksta pakratīšana, augsti morāliska saruna un tukšs solījums - "Saprotunožēlojuesvairstānedarīšu". Ja vainīgais savu teikto/darīto noliedz, tad vispār tukšs numurs.
Vardarbība (arī fiziskā, taču īpaši emocionālā) mūsdienu sabiedrībā ir tik izplatīta, ka to jau sākam uztver kā normu. Agresijas un vardarbības pilnas multenītes pašiem mazākajiem, naidīgi komentāri internetā, priekšnieka "uzbraucieni" padotajiem darbā, kašķi un asas vārdu pārmaiņas ģimenē, starp kaimiņiem ... Un tad nu skola būs tā vieta, kur skolotājam ar karotīti jāsalej cilvēkbērnā viss vajadzīgais labestības daudzums? Kur pēkšņi visi sāksim cits pret citu izturēties ar cieņu un sapratni?
Nu, stundā jau gan skolotājam nav jānodarbojas ar noskaidrošanu, kas kam ko teica. Pirmkārt, stundas laikā neviens nevienam neko nedrīkst teikt. Jāsūta tas teicējs ārā no klases pie direktora. Savukārt, tas, kas noticis starpbrīdī, tas starpbrīdī arī ir jārisina! Ja skolotājs nav redzējis notikušo, viņš var tikai cietušā bērna vecākiem ieteikt griezties policijā.
Nesaprotu, kas es esmu 04.10.2018. 17:38:20
Skolotājs, audzinātājs, policists, dakteris, bet vispār jau MISIONĀRS. Pusi no stundas varu mācīt savu matemātiku, bet vismaz 20 minūtes jāskaidro kas kuram ko cik aizvainojošu teicis vai darījis. Tad nu sākas policista - izmeklētāja darbs. Tas jāveic mācību stundas laikā, jo tūlīt sekos nākamā gan man, gan klasei. Tad izrādās, ka viens ir otru kaitinājis, ka vainīgais ir nervozs vai pat hiper vai kā citādi aktīvs, var būt arī psiholoģiska veida traucējumi. Nu tagad jāsāk studēt medicīniska rakstura literatūra un jāķeras pie dakterēšanas. Un tā visa ir misija. NU piedodiet, es esmu cilvēks, mana uzdevums ir mācīt, tātad vecāki lai raksta ziņojumu policijai, lai notiek izmeklēšana, arī sods ir policijas ziņā.
Tur jau tā lieta, tādi garīgi kropļi netop audzināšanas rezultātā, bet gan neaudzināšanas dēļ. Vai vecākiem daudz darba, vienkārši nevēlēšanās kaut ko darīt, alkohols. Viņi tā izaug - ar domu, ka ir vieni un izdzīvot var tikai ar bezkaunību un garīgu atpalicību.
mamma-tētis 04.10.2018. 17:13:45
forši, ka mūsu dienās var aiziet uz skolu, "sadot" pa purnu direktoram un atbildīgajām personām, īpaši forši, ka mūsdienās klases audzinātājam ir telefons, un viņam var zvanīt pat plkst. 22.00 vakarā, lai izlietu samazgas par jebko, ja ir slikts garīgais. īpaši labi tas padodas pilnmēness dienās. un pats galvenais: ka man par to nekā nebūs!
Piekritu.Manu dēlu arī klase apsauka un apceļ,bet klases audzinātajai vienalga.
Mūsu skolā arī ir emocionālā un fiziska vardarbība. Ja direktore kaut nedaudz mēģina palīdzēt, tad klases audzinātājai vispār ir vienalga. Esmu sajūsmā par vecākiem, kuri audzina tādus bērnus, kas citiem dara pāri un atbalsta viņu rīcību.
Un kur rakstā palicis aicinājums atrast vainīgos un saukt pie atbildības?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.