Lietotājvārds
Parole
Tagad jautājums cien. Vanagas kundzei! 08.10.2018. 10:38:05
Un nevis pēc cik tur gadiem, bet nākamgad!
Tagad jautājums cien. Vanagas kundzei! 08.10.2018. 10:35:50
Vai Jūs varat panākt, lai slodze būtu 21 stunda, nevis 30, bet apmaksa - 1000 eiro? Uz papīra, protams(tik daudz mēs negaidām, bezcerīgi)! Tad mēs to varētu atzinīgi novērtēt! Citādi kā tas ir iespējams, ka katru reizi nez kāpēc pēc palielinājuma algas samazinās?
Kerija ->sk 08.10.2018. 09:39:21
Kāds sakars ar vēlēšanām? Ja tarifikācijas apriprinājums atnāca piektdien pēcpusdienā, kam tad to varēja vairs izpaust, ja skolotāji devušies mājās. Mums šodien no rīta visi rindiņā gāja uzzināt.
Vai nav tā, ka vadība speciāli neizpauda skolotāju algas pirms vēlēšanām?? Tarifikācija bija jānodod 3. okt., bet pēc tam jau vadība visa bija vēlēšanās, neviens ziemeļpols neko uzzināt nevarēja.
Labāk cienītā LIZDA un ministriju darboņi būtu paskaidrojuši publiski, kā tas nākas , ka valstī vidējā alga ir virs 1000 eiro, bet skolotāja alga 680 eiro par slodzi. Vai tas ir godīgi, ka skolotāji, ar visām prasībām, kurām jāatbilst ,skaitās darbaspēks, kurš saņem zem vidējā līmeņa valstī...?
Pagaidām vēl skolotāja... atbilde "ģeogrāfam"... 07.10.2018. 16:35:19
Šo tekstu (Tevis parakstīto) septembra sākumā publicēju ar segvārdu "pagaidām vēl skolotāja" Prieks, ka manis uzrakstīto esi atzinis par labu esam! Tālāk pirmo reizi publiskotais teksts ar konkrētu laiku ... Esmu lepna, ka mani citē! Joprojām "pagaidām vēl skolotāja..." "Nedaudz mīkstinot kritērijus, panāk vienošanos par pedagogu algu finansēšanu no valsts budžeta Pagaidām vēl skolotāja 09.09.2018. 10:04:43"
Paldies Partijai un Valdībai - par identiski vienu un to pašu darbu (6 mācību stundas lauku vidusskolā) šogad algas pielikums ir ar - zīmi, jo par 5,39 eiro mazāk, nekā pagājušajā mācību gadā...Prieks strādāt. Sveiciens profesijas svētkos!
Kas par sasniegumu! Ministrija izpildīja iepriekš panākto vienošanos. Vēl jūlijā - augustā jau izskanēja runas, ka nekāda pielikuma nebūs, būs tikai prēmijas par veiksmīgu skolu tīkla optimizāciju (lasīt - likvidēšanu). Bet tad kāds laikam attapās, ka oktobrī tuvojas vēlēšanas... Nākamo algas pielikumi pēc grafika skolotājiem neredzēt kā savas ausis, jo vēlēšanas ir pagājušas, varēs neiespringt!
Dirketors ziemeļpolam neko nepateiks, jo viņam vēl nav apstiprināta tarifikācija. Cits jautājums, ka sarēķināts un nosūtīts ir, bet garantija, ka būs ok, nav. Galu galā - skolas pašas rēķina, grāmatvežu nav, ir tikai centralizētā, kas pārbauda.
Nu ja jau tikai ziemeļpols iegūs nojausmu par algas apmēru, tad šeit arī atklājas ar kuru orgānu un viet atsevišķi kadri domā.....Diemžēl.
Jā, kas gan to būtu domājis, ka šitā jādara???! . ..lai pēc neziņā nostrādāta mēneša ziemeļpols iegūtu aptuvenu nojausmu par tuvāko nākotni.
Nevajag kunkstēt, ka nezināt kāda jums alga. Pieceliet savu ziemeļpolu no krēsla un aizejiet līdz direktoram un pajautājiet... Ticiet man, jums par lielu pārsteigumu viņš nosauks konkrētus skaitļus!!!
Bet, strādājot ar 5 - 8 bērnu klasīti, to var paveikt starpbrīdī vai pārbaudes darba laikā. Kad klasē ir 32 skolēni, tad pat apsēsties nedabū. Tāpēc arī alga atšķirīga. P.s. No savas pieredzes, jo nostrādāju 5 gadus lauku skolā, bet pārējos 20 pilsētā.
Nu jā.... Pāķi cepās!!! Nu cik var nīdēt par lauku skolotāju algām? 1) Klasē 5 - 8 skolēni; 2) Tas darbs nav salīdzināms ar darbu normālā pilsētas skolā ku klasē ir 26 - 32 skolēni; 3) Nu riebjas strādāt laukos , piesakieties darbā pilsētas skolā ar lielām klasēm un normālu algu. Protams valsts līmeņa organizācija LIZDA ir cienīga, lai tai pirmo burtu nomaina uz citu jo rosīšanās imitācija ir vnk smieklīga. Galvenais, ka paši ar to lielās, it kā būtu kko "izcīnījuši". Vanagai pašai alga kā ministram, tad jau var gudri d****.
Tikai muļķo sabiedrību, kura noklausās un pēc tam saka, ka pedagogiem lielākas algas. Bet ne vārda nav pateikts, ka ir mainīti samazināti koeficienti un palielinājuši nepieciešamo bērnu skaitu klasēs - laukos. Rezultātā "nauda seko skolēnam" - ir daudz mazāka. Nezinu kā pilsētās. Es lauku skolā šogad saņemšu par 120 eiro mazāk, jo mums aizgāja prom daži skolēni. Mums nemaksā ne gatavošanās, ne labošanas, ne konsultācijas - darbs tas pats, bet alga mazāka. Tikai muļķo visus - sākot no skolotājiem un beidzot ar sabiedrību, kura nezin visas nianses ....
Patiesībā arodbiedrībai kā tādai ir jābūt, lai var cīnīties par savām tiesībām, bet arodbiedrību vadībai noteikti jābūt citai! Tādai, kura spēj cīnīties, jo šī vadība to nespēj!
Dīvaini, kopš 1990. gada Latvijā esam pārgājuši uz tirgus ekonomiku ... Visās nozarēs - gan valsts, gan privātajā sektorā, bet tikai ar vienu izņēmumu - skolas (apzināti rakstu nevis izglītība, bet skolas). Te joprojām esot jāstrādā idejas vārdā, jo skolotāja darbs esot misija. Ja man apmaksā (vidēji) +/- 7 minūtes gatavošanos mācību stundai, tad kādu kvalitāti ministrs vai sabiedrība grib? Ja uz 60 minūšu konsultāciju (apmaksāto) atnāk 25 skolēni, tad par kādu individuālo pieeju skolēnam, kurš kaut ko nesaprot (gan objektīvu, gan subjektīvu iemeslu dēļ, piem., - "bastoja" stundu,, bija uz nedēļu ar vecākiem Krētā u.t.t.) var runāt? Kolēģi! Strādāsim reāli apmaksāto darbu, jo par "misionāra" paveikto mums uz svētkiem pateiks "paldies" un pasniegs (varbūt) ziedus, bet pārējā gada laikā uzskaitīs mūsu darba "kvalitātes" trūkumus. Ja reiz tirgus likumi, tad tā arī lai ir!
Man jau no 1. janvāra neapliekamais bija 0, un tas bija tad, ja alga uz papīra ir virs 1000. Tikai jūlijā pārskata, vai esi šajos rāmjos.
Šis raksts laikam pieliks punktu manām šaubām par stāšanos ārā no LIZDAs.Ja arodbiedrība var pateikt,ka ATZINĪGI vērtē visu šo murgu,kad skolotāji ir saņēmuši mazākas algas???!!! Tas ir"ilgu cīņu rezultāts"????
Klau matemātiķi, palīdziet saprast: ja tam, kas uz papīra saņem 1001, nodokļus velk no visas summas, bet tam, kam uz papīra 800, no daļas- 1# kurš saņem vairāk? 2# kurš strādā vairāk?
Jā, izrādās, vids lēmis, ka no augusta tiem, kam uz papīra virs 1000, neapliekamā nodokļa vairs vispār NAV! Tur arī tas samazinājums. Visticamāk, zinot to, nesen arī atmaiga naudas dalītāji.
Tik tiešām-alga par to pašu darbu IR mazāka nekā pagājušo gadu!
Alga, loģiski, būs mazāka! - jo VID kopš augusta - balstoties uz iedzīvotāju nenormāli straujo labklājības celšanās faktu un milzīgajām algām - IEVĒROJAMI pazeminājusi neapliekamo minimumu. Tātad - jebkurš aprēķins vienkārši nevar nekādi būt lielāks kā iepriekšējā gadā. Tie 30 bada euro ir pazuduši nodokļa rīklē kā nebijuši (un nav jau ar). Par nodokļiem var palasīties www. vid. lv/vidlv-jaunumi/parrekinats-vid-prognozetais-menesa-neapliekamais-minimums (salabojiet linku paši)
Ar lielu cerību gaidīju.... Saņēmu!!!!!! Raudāt gribas: kāda gan motivwcija s Viss noriebies:alga vēl mazāka kā pag. gadā! Nu kā tā? Tikai nav sajūtas,ka darba ir mazāk... Bezceris...
Labāk pirmsskolas pedagogiem iedotu slodzi... Tad būtu ieguvums...
Kā jūs nesaprotat? Vanaga taču priecājas par savu 2.5 tūkstoši algu! :) Reāls izsmiekls: skolotājs saņem 0,7 no vidējā atalgojuma valstī! ;( Kāda vella pēc Jūs barojat to bezjēdzīgo veidojumu, kuru sauc par skolotāju arodbiedrību?????
Salīdzinot ar pagājušo gadu, man ir stipri mazāka alga par gandrīz to pašu darbu. Raujos no rīta līdz vakaram un nevaru nopelnīt normālai iztikšanai. Kauns man, ka patīk šis darbs. Bet vadzis pilns. Pēdējais laiks skolā un, varbūt, Latvijā.
Algu it kā palielina, bet neviens neņem vērā, ka par šo algu jāstrādā 30 kontaktstundas, jo tās mistiskās stundas citu pienākumu veikšanai līdz lauku skolām nav nonākušas
Ir jau 5. oktobris, bet algas vēl nav zināmas!!! Tas ir normāli? Kaimiņu skolas kolēģe teica, ka viņai pērn par mazāku slodzi bija lielāka alga nekā šogad. Redzēs, kādi "brīnumi" būs mums. Susur! Mums sākumskolas skolotāji vienmēr trūkst, un tam, kuram nepietiek savā klasē stundu, ir iespējams mācīt kādu no pamatpriekšmetiem klasēs, kuras audzina, piemēram, mūzikas vai angļu valodas skolotājs, kā arī strādāt pagarinātajā grupā.
Kāds murgs ar šo algas pielikumu!!!! Nekā nav. Par to pašu, ko darīju pagājušo gadu, saņēmu par 30 eiro mazāk!!!! Šadurskim būtu jākaunas, ka pieliek klāt pa pāris desmitiem eiro klāt un vēl pieprasa , lai skolotāji strādā ar prieku un lielu atdevi. Nabagmaize skolotājam - kur prieks un atdeve. Pieliec 300 , tad jau varbūt arī būs- prieks un atdeve...
Ko darīt sākumskolas skolotājiem, kam nesanāk 30 stundas, jo nav stundu, mūziku, sportu, angļu valodu māca speciālisti. Tikai nevajag stāstīt, ka tagad jāiet un jāmācās par mūzikas, sporta un angļu valodas skolotājām, vēl jāapgūst 3 augstākās, lai būtu 30 stundas... pēc nodokļu nomaksas sanāk valstī noteiktā minimālā alga - mazliet, mazliet lielāka...stāžs 36 gadi, prieks strādāt!!!!!!
Kāds algas palielinājums??? Šodien saņēmu algu-tā ir jūtami mazāka par to pašu darbu,kas bija pagājušajā gadā! Par ko LIZDA sevi slavē??? Man atvelk lielu naudu,lai uzturētu šo aparātu!
Bez strieka nebūs steiks. 05.10.2018. 10:09:26
Mūsu IZM un vadība nevienā citā normālā sabiedrībā (Eiropas un ASV) šitādus brīnumainus murgus nevarētu pieņemt.Skolotāji jums nav dzimtļauži 19.gs ir beidzies.manuprāt neviens no jaunlatviešiem ne Barons ne Valdemārs mūsu 21.gs. skolās nebūtu strādājuši.....šādu pazemojumu stresu pedagoga darbā.
vājš sniegums 05.10.2018. 09:48:52
Arī 2022. gadā nebūs tas algu grafiks, kas tika apstiprināts pirms krīzes. Un apstiprinot šo grafiku, tā jau bija skolotāju pazemošana pašā saknē, jo pēc 4 gadiem viņi ar šo grafiku būs vēl lielāki nabagi, ka tagad. Ja tagad vidējā alga valstī 1000 eiro, cik būs 2022.gadā? 1500? A skolotājam 900 eiro!
Godīgāk būtu, ja skolotāji atzinīgi vērtētu LIZDAS darbu. Es lieku 4 - 5 balles (pietiekami).
Jāsagaida algas aprēķins, tad redzēs, varbūt galā vēl būs mazāk kā viņgad, pie tās pašas slodzes.....
Mana darba vieta gan paziņoja, ka nekāda nauda nav iedalīta - un oktobrī (kaut kad) būs tā pati vecā "alga". Bet patiesībā - kāda jēga vispār šūmēties par tiem padsmit eiro, kas kādreiz-varbūt pievienosies esošajiem nabaga grašiem. Ja nu ts valdība uzskata, ka ubagam jābūt laimīgam un pazemīgam arī par sviestmaizi, tad pat tā tiks pamesta kaut kad novembrī...uz pāris mēnešiem. Nu kā lai rīt nenovēlē par šo "valdību"!? ;-))))
Alga? Kāda alga? Es pat nezinu cik saņemšu. Lūdzu Dievu,lai nepalieku parādā kādam-par dzīvokli utt.
Nevaru spriest par savu algu un algas pielikumu. Citās sfērās strādājošie gan jau ir saņēmuši savu darba algu par septembra mēnesi. Pēc likuma tā jau vajadzētu būt . Manā kontā vēl vējš svilpo, lai gan ir 5.oktobris. Kad saņemšu, tad spriedīšu, lielāka vai mazāka alga.... Šobrīd briestu vēlēšanām, bet vai būs labāk? Savādāk noteikti...
amakatanava 05.10.2018. 08:01:36
Bet var taču atteikties....

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.