Lietotājvārds
Parole
Vai nevarētu tās misijas dalībnieki latviešu valodu pasniegt mazākumtautību skolās ?
Misijas?!Jābeidz ar tām!Tās grauj skolotāja profesijas prestižu.Piem.,mana bērna skolā pagāšgad sporta skolotāja vadīja sporya un ekonomikas stundas,jo ir SPA bakalaura diploms un "Iespējamās misijas" studiju nauda tērēta. Tagad apgūst Tūrisma rekreāciju par valsts budžeta naudu LiepU pēc "Iespējamās misijas" studijām.Spriediet paši,cik un kādā ziņā viņa ir atbalstāma un kur talantīga! Vai tas nav tā kā izsmiekls mums pārējai sabiedrībai!
Maģ.students=nāk.skolotājs 10.10.2018. 15:34:51
Laikam no ostas nāk indes mākonis,ja IZM vairs nesaprot,ko dara! Jau patreiz LU uz daudzām skolotāju specialitātēm ir nedaudz budžeta vietu.Vairākās studiju programmās nevar maģistri savienot studijas ar darbu.Ja apgūsti ped.profesiju vēl nedrīksti skolā strādāt-tikai uzrādot diplomu.Arī maģistru līmenī-nē! Stipendijas dala starp savējiem, citi iztiks.
Lūdzu misijas skolotāju sasniegumus ēterā. Ne jau politiskās balvas, bet sasniegumus
Somijā (un ne tikai) ir ļoti augsts skolotāja profesijas prestižs, to nodrošina ļoti rūpīga studentu un pēc tam jauno skolotāju atlase, pārdomāta pedagogu izglītība mūža garumā, adekvāts atalgojums un ļoti atbalstoša valsts politika. Latvijā skolotāja profesija ir "neiespējamā misija", ja jau reiz ir vajadzīga tāda "Iespējamā misija". Vai nav nožēlojami?
Pensionārs un Skolotājs 09.10.2018. 18:47:14
Nav māka ar lielu finansējumu piesaistīt cilvēkus skolotāja profesijai un tās apguvei uz pāris gadiem, no kuriem vairums, kad beidzas dāsnais finasējums, pazūd no skolas. Nedomāju, ka IZM būtu jāatbalsta viena "nevalstiska" organizācija, ja tai ir pareizie lobiji pareizās vietās, bet gan IZM būtu jādomā par analogu finansējuma piešķiršanu skolotāju studiju programmām Latvijas augstkolās ar garantētu stipendiju kā "misionāriem" šo studiju programmu studentiem, lai jaunieši gribētu kļūt par skolotājiem un lai skolas direktoram kārtējo gadu nebūtu jālūdz tādus kā es, kam pāri 75, vēl palik vienu gadu ....
Vispirms samaksājiet skolotājiem par visiem pienākumiem, nevis tikai stundu vadīšanu, jo kā var novadīt stundu, ja nemaksā par gatavošanos tai, un tad šķērdējaties ar finansēm.
Vislabākais risinājums - aizklapēt ciet to pasākumu
nedodiet papildus nekādas piemaksas! Tad tik atklāsies īstie pedagoga darba misionāri!
labais! smile
Samaziniet pedagoģijas studiju programmu skaitu - lai būtu konkurss uz mācībspēku un studentu vietām, pārceliet IM apmācības principus uz šo programmu, un būs jums laime.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.