Lietotājvārds
Parole
Skolotājai N 16.10.2018. 12:01:13
Kurā skolā ir 23 un 28 eiro par stundas darbu??!!! Palaidiet mani, es labi strādāšu. Šobrīd par stundu saņemu vien 5 eiro. Pat šoferi negrib mazāk kā par 7 eiro strādāt, par augstākās izglītības profesijām pat nerunāsim.
Diskriminēti mūsu valstī jau gadiem tiek visi pedagoģiskie darbinieki. Tas notiek mērķtiecīgi, valdības līmenī piesedzot konkrētu, korumpētu darboņu, naudas izsaimniekošanu lielos apmēros. Kas uz to norāda? Pedagogu diskriminēšana attiecībā uz Darba likuma normām, radītie apstākļi skolās vadībai tērēt naudu pēc saviem ieskatiem, kā paši vēlās, manipulācijas ar neapliekamo minimumu- cik gribēsim, aprēķināsim, samazināsim un izskaitļosim. Apskatiet savas algas lapiņas, cik jums ir sarēķināts tā saucamais "prognozētais neapliekamais minimums" - D. R.Ozolas lieliskā ideja kā legāli, cilvēkiem nesaprotamā veidā uzshēmot valsts kasei papildus ienākumus uz muļķu tautas rēķina...
pagarinātie diskriminēti 15.10.2018. 19:13:53
Pagarinātās dienas pedagogi ir diskriminēti pēc ieņemamā amata, jo viņiem nepielika ne centa no 1.septembra... un viņiem visas stundas ir kontaktstundas... sapulces un gatavošanās pasākumiem brīvajā laikā.
ko vajag
nu... Mammai 15.10.2018. 16:38:26
Nevajag privātskolotājus, bet "žagarus".;) Tā jau gan tagad nedrīkstot, bet fakts paliek fakts - bērni ir izlaisti līdz nelabumam. Nav nekādas cieņas pret klasesbiedriem, skolotājiem. Visatļautība - ko grib, to dara. Neklausās, nemācās, traucē... Pienākums? Kas tas tāds? Kauns? Nebija mājās, kad dalīja, laikam atpūtās siltajās zemēs mācību laikā...;) U.t.t.
Hello. And Bye.
skolotājaN 13.10.2018. 12:02:32
Nekāds pielikums nav. Ar 21 stundu un 588 algu par vienu stundu uz papīra 28, turklāt vari strādāt gandrīz divas slodzes. Bet ar 40 stundām un 947 ir 23 eiro pa stundu. Un neko nevar vairāk paņemt. Viss ir pārdomāts, lai izskatītos, ka tiek paceltas algas, bet lai saņemtu mazāk. Kopš algu reformas neesmu dzirdējusi, ka kādam alga ir palielinājusies.
Kā ar kvalitāti mācību kvalitāti? Kā iespējams prestižā Rīgas skolā klases vidējais ķīmijā, matemātikā, dzimtajā valodā - 5. Tik liela daļa, spēcīgu bērnu nespēj iemācīties vai pedagogs novērtē priekš sevīm pārbaudes darbu rezultātu, ka nevar, nespēj iemācīt vielu???
Šodien algu saņēmu,vismaz zinu,ka mēnesi nenostrādāju par velti.Valsts dotāciju papildina pašvaldība,līdz ar to pilnas40stundas par680euro.
slodzīte:) 11.10.2018. 16:36:03
iepriekšējā gadā slodze bija 21 stunda, šogad 30 stundas. Alga nav lielāka, bet pat mazāka, jo par 30 stundām ir 710 eiro, nevis par 21 stundu. Tur augšā-par visu padomāts! Nekur jau nesaka, cik ir likme-21 vai 30. Skandina tik algas pielikumu:)
Skolotāju algu aprēķini ir vis negodīgākie valsts iestādēs, jo par vienu darbu alga var atšķirties vairākas reizes, atkarībā no tā, kur cilvēks strādā. Bagāta skola ar pārbāztām klasēm, liela algas likme. Leilas kvalitātes piemaksas. Citur maksā tikai par kontaktstundām, lai salasītu tos 710 uz papīra tās ir tuvu pie 40 stundām, es nezinu, kas to var nostrādāt, jo krievu laikos slodze bija 16 stundas , vēlāk 18 un beigās 21 stunda.
Pirmsskolas skolotāja 11.10.2018. 14:01:34
Tik dzīvē viss ir savādāk...Mums likmes vietā, pašvaldība visus samazināja uz 0.8,alga uz papīra 631 eiro, Sagatavošanās grupām visos pašvaldības dārziņos piemaksu noņēma. Nez kur tās valsts dotācijas tagad paliek? Valdība un pašvaldības spēlējas ar cilvēkiem, kas strādā valsts sektorā. Cik ilgi izvilks? Bet latvieši nav bijuši vienoti un arī nekad nebūs, bet bez vienotības, diemžēl apdalītajās nozarēs cilvēka cienīgas algas neredzēt. Jāiet par auklīti strādāt,pienākumu,atbildības mazāk, alga sanāk tāda pati.
Āā..es neattapīgā, es domāju, ka mācību gads sākās 3.septembrī, bet izrādās, ka tikai tagad..Skolotāji jau nostrādājuši vidēji divus mēnešus jaunajā mācību gadā..
Jums vajadzētu kādu laiku pastrādāt skolā, tad Jūs redzētu iemeslus, kādēļ daļai vajadzīgi privātskolotāji. Visbiežāk tas ir tādēļ, ka bērns pats nevēlas stundā neko darīt, jo zina, ka vecāki samaksās par privātstundām. Ir tādi, kas tad jūtas svarīgāki, jo viņiem ir privātskolotājs, bet stundās - likumu meklēt negribu, pildīt uzdevumu negribu utt.
Es pēc šāda darba, regulāri spiesta atpūsties Kanārijos. Ko nu?
Alga no 2016.g. pieaugusi par 30 eiro.Un pieaugušas arī cenas. Ko nu ?
Tā ir vecāku izvēle šādi palīdzēt bērnam. Piemēram, es - skolotāja un sieviete, neeju uz ikgadēju apskati pie ginekologa poliklīnikā par 4.27, bet eju pie privātprakses ārsta par 75 eur. Katrs izvēlas, par ko viņam ir prioritāri maksāt.
Man uz papīra palielinājās par 23 eur, bet uz rokas vēl neesmu saņēmusi. Tiešām "liels" pielikums - un tas ir par 40 stundām.
Ja vēl inflācija nenoēstu pieaugumu....
Tas, ka Jūsu bērns ir atpalicis nav skolotāju vaina. Meklējiet iemeslus savā dzīvesveidā, ģenētikā, bērna visatļautībā.
Lielākā daļa skolotāju ar savu darbu nav pelnījuši vispār saņemt algu. Kur vien dzirdu un redzu, vecāki ir spiesti ņemt privātskolotājus.
Visi aprēķini nez kāpēc tiek veikti par 40 stundām. Man ir jautājums? Kā tieši sākumskolas skolotājs var salasīt 40 stundas, ja nav pagarināto dienu grupa? Esmu izmācījusies vēl 2 mācību priekšmetus pamatskolai, bet šos priekšmetus nevaru mācīt tikai 7.un 8. stundā?
Labi labi-visi mēs te gaužamies, bet kāpēc klusējam?! Visi ir tik ļoti iebaidīti,jo tad paliks bez darba. Es arī saņēmu mazāk...
algu pielikums ir tiešām ņirgāšanās par cilvēku, kā tas var būt ja 2016/ 17. māc. gadā mana alga bija par 15 eiro lielāka kā šogad, ja stundas ir tās pašas un pārējais darbs nemainās, kā lai to izskaidro. varbūt esmu muļķe un kaut ko nesaprotu?
Skola nenosaka neko,bet nosaka vadība ar pietuvinātajām personām...
Skolotājai par pakāpēm 10.10.2018. 07:37:43
Tieši tā, katra skola tagad nosaka, cik maksās. Un var būt, ka vienā skolā par 2. būs vairāk nekā citā skolā par 3. Atkarīgs gan no pakāpes ieguvušo skolotāju skaita, gan no iegūtajām pakāpēm. Tā sauktais direktora fonds (noteikti procenti) ir tik liels, cik nu ir, to arī dala. Un tas ir paredzēts visa veida piemaksām, arī, piemēram, metodisko komisiju vadītājiem, papildu pedagoģiskajam cita veida darbam utt.
Uz papīra alga palielinājās par 50 euro, uz rokas 10 euro. Algas pielikums faktiski ir noticis, bet praktiski ......
Vai kāds var ko komentēt par kvalitātes pakāpēm- vienā skolā 20,otrā 50, treša 130 eiro par augstāko pakāpi! Kas tas par bardaku? Kā var būt skolotāja kvalitāte darbā (kā augstākā) katrā vietā citādi vērtēta????????
Man šogad kontaktstundu skaits palielinājies (salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu), bet alga samazinājusies (salīdzinot ar iepriekšējo mācību gadu). Žēl, bet fakts paliek fakts.
sk. vīrietis 09.10.2018. 16:56:40
Jā diemžēl tā ir ņirgāšanās augstākajā pakāpē, kad esi nostrādājis mēnesi un pienākusi jau algas diena, bet nav nojausmas cik saņemsi utt.. Pēc "izcilā" jaunā apmaksas modeļa, pēdejos divos gados man alga ir nevis pieaugusi, bet samazinājusies...!! Ps: skolotāja ( kolēģīte )gan izskatīga piemeklēta attēla rakstam :) :) :)
Es joprojām nezinu,kādu algu saņemšu.Tā arī man nav skaidrs,vai es kā pirmsskolas skolotāja saņemšu vairak pēc visām šīm dotācijām,neviens nespēj atbildēt...
Pilnīgi pareizi, K.!
Ir statistika un ir ... meli. Līdz 2016. gadam slodze nebija 30 stundas, bet gan 21. Attiecīgi visi aprēķini par 2015.gadu tad sanāk pilnīgi citādi. Tāpat 3.kategorija pirms gada (vecajā sistēmā) un tagad, tās ir divas pilnīgi dažādas lietas. Pie tam - tagad tiek maksāta no skolas iekšējās naudas, atņemot citiem pedagogiem vai arī, ja daudziem tā 3., tad, sadalot niecīgo fondu, sanāk krietni citi skaitļi (mazāki, daudz mazāki), kā grafikā. Tikpat negodīgi ir pārrēķināt 30 stundas uz 40 stundām, jo skaidrs, ka tarificētas 40 stundas atbilst realitātē vismaz 50 darba stundām. Mēs varam tikai sapņot kaut vai par 1/3 stundu citiem darbiem, ne konkrētam darbam klasē (t.i. 20 kontakstundas, 10 pārējam), realitātē tā parasti nav, kur nu vēl skaļi paustajam Skola2030 sakarā, ka katra stunda klasē prasa tādu pašu stundu gatavoties, labot, konsultēt, sadarboties. Kauns par tādu demagoģiju :(
Un ja atņem nodokļus no pirmā eiriķa, tad nekas vairāk nesanāk. pārrunājām algu lietu ar kolēģiem- daudziem alga pat samazinājusies.
Interesanti! Iznāk, ka skolotājs, ja strādā likmi, strādā nepilnu darba slodzi. Varētu padomāt, ka stundām iespējams sagatavoties tajā niecīgajā laikā, kas sanāk pēc tarifikācijām.
kā nav kauna?! 08.10.2018. 17:13:10
paldies, ka eklase ir pārvērtusies par cenzūras paradīzi ar verifikācijām nevalsts valodā!
kā nav kauna??? 08.10.2018. 17:11:45
Kārtējās skaistās tabulas, tukšmuldēšana un tautas tracināšana! Nez kāpēc neviens no man zināmajiem skolotājiem/kolēģiem lielāku algu(pie tās pašas slodzes) saņēmis nav? Gluži otrādi, visiem aptaujātajiem, algas ir kritušās(ar nodokļu neapliekamā minimuma samazināšanas dēļ), bez tam , nav nekādas caurskatāmības algu aprēķinos un piemaksās. Šadurska slodžu un algu aprēķinu debilizācijas rezultātā, atkal tiekam vien pie skaistā prezentācijām! Ak, jā, un Lizda taču lepojās ar visu šo bardaku!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.