Lietotājvārds
Parole
Ir plnīgi nenormāli skolotājiem noteikt slodzi 40 stundas nedēļā, zinot, ka daļā skolu tās visas būs kontaktstundas. Kāds ir pamēģinājis nostrādāt 5 dienas pa 8 stundām klasē? Pēc mēneša jau būs kā izgriezta lupata! Pie tam, saņemot par to 710 uz papīra!!! Vajag jau arī domāt, pirms runā!
Izklausās, ka skolotājus nu atkal taisās sodīt! Par to, ka cilvēki ģimenēm brauc projām uz ārzemēm, ir jāsoda politiķi, bet atbildam par to mēs, mums samazina atalgojumu un palielina slodzi! Jebkurš domājošs ministrs, kuram ar elementāro loģiku viss ir kārtībā, nevis palielinātu slodzi, bet samazinātu, lai skolās netrūktu skolotāju! Te tiek darīts viss, lai skolotāji, tāpat kā ārsti, brauc prom, jo nevar salasīt stundas! Jautājums, kur paliek ietaupītā nauda??
tiek minēts skolotāji skolās,bet kā ar skolotājiem pirmskolās...E klase,tāpat jāsavada,atskaites,žurnāli,vecāku sapūlces,svētki,jāizstrādā projekti utt.Mēs strādājam pa 11 stundām un neviens neprasa,kad tu ko darīsi,alga mums ir mazāka nekā skolā,strostē vadība par katru sīkumu un vieņalga ka tu strādda spec. iestādē ar 15 bērniem un nav asistentu,un viss jāiespēj par 710 euro uz papīra.Atbildība ir ļoti liela,aizsardzība nekāda.Lūk skolas skolotāji izglītības mums ir tādas ,kā jums Bakalaura...bet atalgojums pūlku mazāks.Mēs nečīkstam,mes strādājam!
nenovertēta skolotāja 17.10.2018. 12:19:19
Kur palikuši ne tik sen (pirms gadiem 2-3 ) veiktie pētījumi par skolotāja reālā laika ieguldījumu ārpus kontaktstundām? Man šogad 20 kontaktstundas + 6 (2 konsultācijas, pārējās 4 gatavošanās un darbu labošana). Tātad nav pat 30 stundas apmaksātas (nesanāk likme), bet reāli patēŗēju daudz vairāk laika. Kādu kvalitāti un kompetences var prasīt , ja gatavošanās stundai ir padsmit minūtes (sakārtoju galdu, sagatavoju kopējamos materiālus, ķīmijā sagatavoju demonstrējumus utt.) . Pārējais mana labdarība. No tribīnes skaisti runā, ka 20 kontaktstundas + otras 20 gatavošanās, labošana utt.. Nemaz jau par klāšu audzinātāju darbu-prof.orientācijas stundas, klašu vecāku sanāksmes, ekskursijas , teātru apmeklējumi-vēl jau padomju laika kalve to darām, bet cik ilgi? Par laimi pat pagarinātās pensijas laiks jau saskatāms.
Ārprāts, 40 stundas vienaislodzei ????!!! Tad jau tūkstošos būs mērāma alga, skolotājiem -esošiem un potenciālajiem liks rindās stāvēt, lai tik par skolotāju tiktu! Bet kā citādi !? Vai, lai gribat nobeigt tos pašus - entuziastus, kas vēl iztur? Šo atkal ir birokrāti samurgojuši, kuri skolā (VIENLAICĪGI) nestrādā. Ar 30 stundām+ atrakstīšnos , gatavošanos st., kl. audz. pienākumiem u.c. ,u.tml. laikietilpīgiem darbiem, jau ir tik pietiekoši, lai daudzmaz dzīvotu cieņpilnu cilvēka dzīvi. Vai tiešām tur "augšā" sēž vienīgi shēmotāji? Kad tas reiz apstāsies! 21. stundu par slodzi ar pedagoga cienīgu algu, un punkts !!!
>>>Jautājums. Un tu būtu tā lielā JĒGA? Es nekur neminēju, ka celšu, braukšu, utt. Es visu to jau daru, bet tas nenozīmē, ka esmu apmierināts ar pašreizējo izglītības sistēmu kā tādu. Mans viedoklis asu negatīvu reakciju izsauc tikai vienīgi "pedagoģiskā planktona" vidū, kurš ir pieradis būt neapmierināts as visu un visiem, tajā skaitā ar sevi.
Pārāk lielas algas, darba kvalitāti tas vēl negarantē.
Skolotājs strādās 40 stundas un ne minūti ilgāk!!!!!??????? Ja skolotāji tiešām būtu darījuši tikai to, par ko viņiem samaksā, un nebūtu darījuši arī pašpasludināto misijas darbu (diemžēl ), tad sen jau mūs uztvertu nopietni un ar mums tā neizrīkotos.
Kas notiek - durskis ir provokators, trollis vai tikai dīvainis? Īsts padomju patoss - nu tik cels, brauks, skries un darīs - nu tik būs. Visbiežāk gan aiz visskaļākajām runām un patosa slēpjas liela bezjēga.
Lai izlabotu 15.10.2018. 08:31:04
vienu burtnīcu kaudzi ar apm 2025 skolēniem vajag 1,5-3 st, tad vēl ap 1 st lai ierakstītu un ievadītu ē-klasē......Piemetīs grašus, bet tāpat būs jāpadara darāmais.... skola nav ofiss, kur atsēž no 8.stundas!!!
Cienījamā, Sk1! Vairāk tādus Skolotājus kā Jūs!!! Kuri domā par bērniem - saviem skolēniem un uz darbu iet ar prieku arī pēc 30+ nostrādātiem gadiem. Noteikti nepametiet skolu! Birokrātija un dažādas papīrtukšrakstīšanas tiešām "smacē", bet kad padomā par to, ka skolēns kurš pamatskolā bija dauzoņa šobrīd ir veiksmīgs un pieklājīgs cilvēks, kurš atceras savu skolu un skolotāju vai arī kādi no bijušajiem skolēniem ir ieguvuši Dr.grādu zinātnē, kuras pamatus pasniedzu, esmu gatavs sakost zobus un pieciest visas birokrātijas. IZTURĪBU UN VEIKSMI JUMS!!!
Esmu skolotāja 30+ gadus, bet tas gājums, kam vēl līdz pensijai 10 gadi... Un nepiekritīšu tiem, kuri saka, ka mūsdienās ir sliktāki bērni vai kaprīzāki vecāki!! Nē! Man šķiet, ka ar gadiem bērni un vecāki kļuvuši vēl patīkamāki, šajā ziņā eju uz darbu ar lielāko prieku. Bet!!! Smacē nost birokrātija, kura pieaug ar katru gadu. Man reizēm šķiet, ka vairs nav spēka atrakstīties par katru sīkumu, atsēdēt un pierādīt, ka neesi štrauss... ŠĪ iemesla dēļ apsveru domu par aiziešanu no skolas, pirmo reizi 30 gados...
Aldai un Skolotājas bērnam 14.10.2018. 17:09:01
Paldies par sapratni! Bijusī skolotāja.
pulkstenītis 14.10.2018. 15:15:31
Kas tur ko rēķināt un nesaprast?Ja skolotājs strādā piem.,30 kontaktstundas,tad - reāli viņš nespēs iekļauties 40 stundās,ja vēl pieskaita darbu labošanas, stundu gatavošanas laiku, sanāksmju laiku, sazināšanos ar vecākiem, klases audz. pienākumu pildīšanu ,e-klases formalitātes,atskaišu sniegšanu. Tas iekļausies aprēķinos tikai tad, ja PEDAGOGIEM NESAMAKSĀS VISU NOPELNĪTO PAR PADARĪTO DARBU...Ne velti -slodzei paredzēja 21 kontaktstundu! Tagad moderns ir optimizācijas laiks...
Nu, ko Jūs te plosaties? Vēl lapsa nav nošauta un jau kažoks tiek dalīts!Skolās ir katastrofāls telpu trūkus, skolotāju istabas-mazas(mūsu skolā 2reiz 3 metri), skolotāju kolektīvs-ap 70 , nu, kā tīri tehniski šo var iztēloties? Pie kam, daudzi skolotāji pēc stundām nav spējīgi kaut ko labot-nogurums, acis utt. Gan jau, ka izdomās, kā likt tās 40 stundas nedēļā piepildīt...bet vai ir jēga šit jau kuro dienu plosīties, ja nekas vēl nav skaidrs?
Nezinu par ko daļā tā sapriecājušies - nu būs 40 st. darba diena un 16.00 visi ies no skolas ārā un par darbu aizmirsīs. Ja tā skaitīsies 1 slodze un vairāk strādāt nevarēs, tad arī kontaktstundu skaits tr būs noteikts, piemēram 30 (6st. dienā). Šobrīd, ja man ir 6 kontaktstundas dienā, es varu izlamt pats vai gatavošos rītdienai, labošu darbu mājās vai skolā. Pie 40 st. nedēļas sēdēsim visi skolā no zvana līdz zvanam, tas nekas, ka piemēram pirmdienā būs 4 stundas, kuras sākas 8.00 un beidzas 11.15. (šobrīd vēl ES PATS varu plānot vai man palikt skolas telpās un darīt kaut kādus darbus vai atlikušo dienas daļu sakārtot pēc vajadzības).
>Skolotāja 14.10.2018. 13:18:13
Kurā vietā Jās strādājat, ja apmaksā 30 stundas bet jāstrādā 70???
Skolotājs strādās 40 stundas un nevienu minūti vairāk! Tas nekas, ka paliks neizlaboti darbi un nesagatavotas stundas. Kontaktstundu skaitam vienā slodzē jābūt mazākam. Un tad jau var strādāt arī tās 40 stundas!
Ja skaitām darba stundas, kas atbilst reālajai situācijai, tad kopā nedēļā sanāk nostrādāt 60-70 stundas. Nezinu nevienu skolotāju, kurš strādātu tikai 30 vai 40. Vismaz manā darba vietā tas tā ir.
laimes sūtnis 14.10.2018. 12:33:11
Redziet,tais sliktajos sociālisma laikos viss bija vienkāršāk un skaidrāk - kontaktstundu likme 21 stunda, attiecīga samaksa par likmi ar sadalījumu par darba gadiem( o-5;5-10;10-15;15-20 ut.t.),konkrēta samaksa par klases audzināšanu piem. līdz 15 skolēniem vai no 15-25, vai no 25-35,par pagarināto grupu,par darbu labošanu attiecīgi no tā, kuru mācību priekšmetu māca.Ja samaksa par klases audzinātāja darbu būs adekvāta izvirzītajiem pienākumiem un bērnu skaitam klasē, tad veidosies normāls un adekvāts darba aprēķins..Atliktu vēl skolotājam samaksāt adekvāti par gatavošanos stundām(ņemot vērā kontakstundu skaitu).Tad direktors visa beigās varētu dot prēmijas(pēc atbilstošiem un noteiktiem kritērijiem) par labu darbu... Nostrādājot krietnu laiku iepriekšējās sistēmas pedagogu darba atalgojuma modelī,neatceros tādu"bardaku",necauskatāmību, neskaidrību un netaisnību kā brīvās Latvijas laikā...
Varbūt ir vērts padomāt par datorkursu apmeklēšanu? Par to kopēšanu, pielāgošanu, darbu meklēšanu - Jūs laikam 1.gadu strādājat skolā, neuztraucieties, nākošgad noteikti būs vieglāk.
Nekur nav atrunāts darba laiks, kas paiet e -klasē. Viens ir darbu izlabot, otrs- ievadīt e -klasē. Nezinu, varbūt kāds kolēģis ir atradis veidu, kā optimizēt laiku, bet 26 skolēnu darbu labošana uz papīra aizņem 60 minūtes, un 60 minūtes , lai to visu ievadītu e klasē. Nedēļā tāds ir vismaz viens+ burtnīcas. Es nerunāju par citiem darbiem, kas "deg"- materiālu meklēšana, pielāgošana, izvērtēšana, kopēšana.
Var noteikt jebkurus pārcilvēcīgus noteikumus, bet ... galvenais noteikt tādus noteikumus un atalgojumu, lai tas būtu ilgtermiņa risinājums un, lai gudriem un zinošiem cilvēkiem būtu vēlme kļūt par skolotājiem, citādi drīz pašiem ministrijas pārstāvjiem, vai kontrolieriem u.c. būs jāiet uz skolu strādāt, jo pašlaik jau vidējais vecums skolotājiem ir 55 gadi. Skolotāja darbs ir grūts un atbildīgs, tā nav misija, kur viss ir jāveic par neadekvātu apmaksu, garas darba stundas, īpaši jau vidusskolas klasēs, lai arī dažiem tā liekas normāla prakse, tas ir darbs nevis misija vai dzīvesveids!
Mūzikas skolotāja 13.10.2018. 21:39:04
Ziniet, mūzikas skolotāju trūkst! Un pēc šī trūks vēl vairāk. Domāju, ka daudzi apsvērs iespēju sakrāmēt koferi....
Cien.Pērkons, visu ko uzskaitījāt tik tiešām jau arī darām (vismaz tie kri atbildīgi izturas pret savu darbu). Bet ir absurdi, piemēram šādi apgalvojumi: "man tarificētas 40 stundas nedēļā un vakarā, brīvdienās jānodarbojas ar darbu labošanu, gatavošanos stundām, sapulcēm, ekskrsijām, utt". Paskaidrošu kāpēc absurdi - ja reiz tarificētas (apmaksātas) 40 stundas (tātad 1,333 slodzes), tas nozīmē, ka 5 darba dienās ir 8 apmaksātas astronomiskās stundas. Ja skolotājs darbu sāk 8.00, tad viņa apmaksātais darba laiks beidzas 16.00. Nu nav nevienam skolotājam tarificētas tikai 40 kontaktstundas. Visticamāk kontaktstundas varētu būt max 30. 30st x 40 min.=1200 min = 20 astronomiskās stundas nedēļā, jeb piemēram 6 kontaktstundas pa 40 min. dienā. Ja stundas sākas 8.00, tad ar visiem starpbrīžiem 6. stunda beigsies ap 13.30. Pārējais laiks arī ir papildus pienākumiem. Ir piemēram nedēļas kad nav jālabo PD, dienas kad jauni materiāli nav jāgatavo - nu lūk arī atradīsies minūtes un stundas ko var atlicināt ārpusklases pasākumiem. UN visbeidzot, vai tiešām skolēnu brīvlaikā skolotājs skolā pavada visas 5 dienas no 8.00 līdz 16.00, ja reiz tarificētas 40st????
Cien.Durskis- kā Jums liekas, ko skolotājs dara tajās parējās 2o minūtēs??? Tak jau neved klasi pusdienās, negaiņā dauzoņas, nemetās uz biblioteku, neķer nesekmīgos, nepļāpā ar vecākiem, nemēģina nokopēt materiālus un sagatvoties nākamajai, kur nu, gan jau pīpē, dzer kafiju, tup feisbukā vai spēlē soliter. Esiet reāls -skolotājs ir skolotājs visu laiku, kamēr atrodas skolā, un čurāšanas laiku nevienā darba vietā nerēķina ārā no darba dienas.
R. Regīnai 13.10.2018. 19:21:15
Tieši tā.. Šobrīd jau visiem arī nesanāk tās 40 stundas (uz papīra ir 37 - 38, un tā jau ir pārslodze)..
Nu , rodas jautājums, vai skolās pieņems skolotājus, kam šo 40 stundu nesanāks, vai tad darba devējs maksās nodokļus par 40 stundām?
Es jau neko........ 13.10.2018. 19:04:35
Ieteiktu revizores kundzei pastrādāt ,tā no sirds,nerevizējot,kādā no specskolām,domāju,ka jau pēc vienas dienas,negribētu ne skolu redzēt ne arī revidēt:))
P.S. Tad, kad Izglītības likums tikai rekomendē, nevis nosaka, skolu direktori rīkojas pēc sava prāta... Un ne vienmēr viņu lēmumi ir adekvāti, bet aprēķini - taisnīgi...
Nekad darba stundu uzskaite skolās nav bijusi adekvāta: latviešu valodas un literatūras skolotājam par darbu labošanu (27 kontaktstundas) maksā nedēļā tik, cik par nepilnām 3 kontaktstundām , un tas jau gadiem (pirms un pēc 30 h ieviešanas)... Nav jau runa par bezjēdzīgu, apjomīgu mājas darbu labošanu, bet gan par kārtējiem pārbaudes darbiem un arī formatīvi vērtējamiem darbiem, jo ne jau vienmēr var izmantot savstarpējo un paša skolēna sevis novērtēšanu.. Jo vecāki kļūst bērni, jo vairāk darbu jāpārbauda, tie kļūst apjomīgāki, citādi rakstīt un izteikt savas domas neiemācīsies! Neviens pat nemēģina panākt, lai par šo darbu samaksā. Un pilnīgi piekrītu par darbu pēc darbalaika : nu nevar skolotājam likt sēdēt vakaros pēc stundām, tās ir 100% virsstundas, kas saskaņā ar Darba likumu jāapmaksā ("Piemaksa par virsstundu darbu vai darbu svētku dienā (1) Darbinieks, kas veic virsstundu darbu vai darbu svētku dienā, saņem piemaksu ne mazāk kā 100 procentu apmērā no viņam noteiktās stundas vai dienas algas likmes, bet, ja nolīgta akorda alga, — ne mazāk kā 100 procentu apmērā no akorddarba izcenojuma par paveiktā darba daudzumu. (2) Darba koplīgumā vai darba līgumā var noteikt lielāku piemaksu par virsstundu darbu vai darbu svētku dienā.") vai CITĀDI JĀKOMPENSĒ. Tā ir darba devēja un ministrijas nekaunība - nemaksāt par nostrādāto. Turklāt skolu vadības negrib ieklausīties skolotājos, ka visu šo darbu nakts melnumā var pārnest uz brīvlaiku, bet tas neesot ērti...
Skan skaisti.Bet galīgi neatbilstoši laikmetam. Cerams, ka Jūsu skolēnu vecāki saņem par savu darbu normālu atalgojumu. Viņiem tiek apmaksātas virsstundas un diez vai daudzi no viņiem priecājas, ka ilgstoši var strādāt ''uz urrāpatriotisma''viļņa. 15 gadi skolā...mjā, tad arī es vēl skrēju un rāvos uz pusēm. Nu jau tuvojas 30 gadi skolā.Vēl joprojām mīlu savu darbu, atrodu kopēju valodu ar saviem skolēniem.Tikai viņi vairs nenes ziedus, viņu vecākiem ir milzīgas ilūzijas , ambīcijas un prasības, līdzīgi kā skolas vadībai.Gadu gadiem vēroju, kā tiek apzināti vai aiz muļķības grauta izglītības SISTĒMA un pārvērsta par kādu aprobežotu radījumu spēļu laukumu.Man nav ģimenes.MAn nav veselības apdrošināšanas.Redz, pat sestdienā sēžu e-klasē, jo šodien laboju kontroldarbus un atzīmes bija jāsaliek žurnālā.Rīt gatavošos stundām, jo ik pa laikam tiek piespēlēti jauni mācību priekšmeti, kurus jāapgūst. Arī par to neviens nesamaksās.Jā, manī ir beidzies ilūziju posms, ka es visu varu un viss ir jāatdod darbam.Jo darbs, diemžēl, mani nesilda tumšos rudens vakaros un arī dzīves nogalē spīd tikai nabagmāja, jo dzīvoju no algas līdz algai. Nepriecīgi. Un tāda iet klasē pie tiem nabaga bērniem???Jā, domāju, tādas/i kā es šai valstī ir tūkstoši. Jo skolotājs patisībā jau sen ir sadedzināts un nospiests uz ceļiem. Un nav pat jēgas protestēt. Jo NEKAS šai valstī nebeidzas. Nekaunīgie, alkatīgie un glumie , nupat tikuši pie siles un cīnās par portfeļiem, lai pēc tam varētu taisīt kārtējās''kompetentās''reformas. Bet skolotājam atliek vien ...strādāt...un smaidīt...jo bērni jau nav vainīgi, vai ne?
Varbūt kādam tas ir kāds nebijis jaunums un brīnums, bet par to, ka strādāju ar skolēniem pēc labākās sirdsapziņas, gatavojot olimpiādei, ZPD konferencei un ikdienas stundās cenšos vienmēr izdomāt kaut ko saistošu man nav nevienam jāpiemaksā (kā te viens hmorists iekomentēja) :)) Bet, kas attiecas uz kopīgiem ārpusklases pasākumiem ar skolēniem - ekskursijas, pārgājieni, u.c. līdzīgi pasākumi - mēs mācām/rādām dzīvi mums apkārt. Ja mēs to darām ar nepatiku (man par to nemaksā, man nav laika, skolēni nav pelnījuši, priekš kam.....) tad nav ko brīnīties, ka skolēniem arī attieksmi pret dzīvi, mācībām un pēc tam darbu ir tieši tāda pati. Un tad sākas vaimanas - klasē nav disciplīnas, skolēni neko negrib, nemācās, nepilda uzdoto, neciena skolotājus, utt. - за что боролись на то и напоролись!!! Neuzskatu to par kaut kādu drausmīgu zaudējumu, ja ar savu audzināmo klasi aizbraukšu 2 dienu ekskursijā reizi semestrī. Un tā jau 15 gadus... Nu ja kāds no kolēģiem domā savādāk, lūdzu, ir taču demokrātija, tikai nebrīnieties, ja pēc laika jūsu jau bijušie skolēni par jums un/vai skolas laiku neko labu pateikt nevarēs......Par algu - vienmēr var gribēt vairāk, un jā es nesaņemu 680 rubļus uz papīra, bet vairāk, tieši par to, ka neatnāku tikai "atsēdēt" kontaktstundas, bet nesaņemu arī 4 ciparu skaitli un naudu skaitu un rēķinu līdzi, lai pietiktu līdz nākamajai algas dienai.
Šādi gudri runā noteikti cilvēks, kurš saņem vairāk par tiem 680 eiro un neknapinās ar naudu. Ceru, ka Jūs noteikti ar prieku strādājat virsstundas bez maksas, varbūt pat piemaksājiet par to, ka Jums ir darbs ;)
Nu tādi "skolotāji" kā "mare", kuri uzskata, ka ekskursija vai kopīgs pasākums ar saviem skolēniem ir jāorganizē tikai tad, ja par to kādu kapeiku piemetīs arī ir atbilde uz jautājumu, kāpēc daļa sabiedrības ir naidīgi noskaņoti pret skolotājiem. Kopīgi pasākumi ar savu klasi tā ir vienreizēja iespēja gan iepazīt savus skolēnus, parādīt viņiem gan kltūrvēsturiskus objektus, saliedēt klases kolektīvu, iemācīt dzīves gudrības un patiesības. Ja cilvēks kurš kļūdas pēc ir trāpījies par klases audzinātāju skaita savas apmaksātās sekundes un minūtes, ar "gariem zobiem" kaut ko dara kopā ar savu klasi, tas ir briesmīgi. Tad arī nebrīnaties, ka pēc laika kad jaunietis būs pieaudzis un skolu pabeidzis, viņš ieraugot jūs uz ielas pāries otrā pusē vai parādīs ar pirkstu un pateiks apmēram tā: "tā ir tā drausmīgā učilka, labi, ka vairs nekā kopīga ar viņu nav"!!!
Vai cien. Matemātiķe un citi rēķinātāji, sarēķināja arī to, ka kontaktstunda (40 min) tarifikācijā nav 1 darba stunda saskaņā ar Darba likumu. 1 darba stunda ir 60 min. Tātad, ja Jums ir tarificētas 24 kontaktstundas un vēl 6 (kopā norādījāt, ka Jums ir 30 st.) sanāk 30 x 60 min.=1800 min. = 30 astronomiskajām stundām nedēļā. Līdz ar to 1 darba dienā sanāk strādāt 6 stundas. Ja darbs sākas 8.30, tad tam jābeidzas 14.30 (protams, ja pa vidu nav pārtraukumi - "logi").
super! nevienu sapulci, koncertu ekskursiju pēc 16:00 lai samaksā e- klasē darbu, saziņu ar vecākiem, pasākumus !!!;)) jē !
cita matemātiķe 13.10.2018. 12:59:04
Es jau gadus 3 visus darbus tiešām daru skolā un uzskaitu laiku, katru nedēļu sanāk ap 45 stundām, kaut gan tarificētas 40.
Matemātiķe 13.10.2018. 07:42:59
Vienu nedēļu intereses pēc parēķināju, cik strādāju reāli ar it kā 30 tarificētām stundām - 24 kontaktstundas, pārējās - citi pienākumi. Kaut kā reāli iznāca 49 stundas - gatavošanās stundām, darbs ar eklasi, labošana, utt. (mājās). Un kurš valsts kontrolē ticēs un kā pierādīt, ka darīju? Vai liks sēdēt skolā un darīt to visu tūlīt pēc stundām? Skolotājs nav robots, kuru var ieslēgt darba režīmā tūlīt pēc novadītām stundām, kurās enerģija izsmelta.
Ceru, ka 40 stundās ieskaitīs visas vecāku sapulces, vecāku dienas, klases ekskursijas, kur skolotājam pašam vēl jāmaksā par transporta biļeti no savas kabatas, lai ar klasi aizbrauktu uz Skolas somas muzejiem, visas citas vakara aktivitātes kā labošana, sarakste un sazvanīšanās ar vecākiem, gatavošanās stundām. Būtu labi arī atmaksāt skolotājiem par sava telefona un datora lietošanu darba vajadzībām, jo darba likums tomēr nosaka, ka darba devējam ir jānodrošina viss darbam nepieciešamais un jāatmaksā tēriņi, kas saistīti ar darba izpildi, kā arī nosaka atpūtu un brīvo laiku. Darba likums attiecas arī uz skolotājiem, taču atbildīgās iestādes par to aizmirst.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.