Lietotājvārds
Parole
Priecājos, ka Valsts kontrole nodarbojas ar šo lietu, kas patiešām ir problēma. Direktors, aizsedzoties ar datu neizpaušanu, var bezsakarīgi piemaksāt vai nesamaksāt gandrīz katram ko un kā vēlas. Skolotājiem pat nav ļauts zināt, kur un kā viņus diskriminē salīdzinot ar pārējiem kolēģiem. Atbilstoši, nav iespējams sūdzēties kādās augstākās instancēs, kaut vai tiesībsargam.
Satversmes tiesai rakstīts... laikam bija vājš jurists, kas nemācēja argumentus uzrakstīt, kā tiesai vajag... Saskatīja, ka pārkāpumi atbilst, bet nav pietiekami argumentets pārkapums.... Varbūt juristam kāds samaksāja, lai izliktos, ka darīts viss iespējamais...
kāds sakars kādam jābūt pielikumam? 3 eiro?
Valsts kontrolei 17.10.2018. 14:01:23
Nesaraucieties , Valsts kontrole! Valsts līdzekļi netiek izšķērdēti, gluži otrādi-ieekonomēti, nesamaksājot skolotājiem par padarīto darbu.
nenovērtētā skolotāja 17.10.2018. 13:51:05
Kur palikuši ne tik sen (pirms gadiem 2-3 ) veiktie pētījumi par skolotāja reālā laika ieguldījumu ārpus kontaktstundām? Man šogad apmaksātas 20 kontaktstundas + 6 stundas (2 konsultācijas, pārējās 4 gatavošanās un darbu labošana). Tātad nav pat 30 stundas apmaksātas (nesanāk likme), bet reāli patēŗēju daudz vairāk laika. Kādu kvalitāti un kompetences var prasīt , ja gatavošanās stundai ir padsmit minūtes (sakārtoju galdu, sagatavoju kopējamos materiālus, ķīmijā sagatavoju demonstrējumus utt.) . Pārējais mana labdarība. No tribīnes skaisti runā, ka 20 kontaktstundas + otras 20 gatavošanās, labošana utt.. Nemaz jau nerunāsim par klašu audzinātāju darbu- prof.orientācijas stundas, klašu vecāku sanāksmes, ekskursijas , teātru apmeklējumi-vēl jau padomju laika kalve to darām, bet cik ilgi? Par laimi pat pagarinātās pensijas laiks jau saskatāms.
Paskaidrojiet, lūdzu, jēdzienu ''prēmija''- 15 gadus neko tādu neesmu redzējusi
Mums arī nedrīkst izpaust piemaksas summu un par ko tas ir. Tāda situācija rada visādas neveselīgas baumas kolektīvā.
Tur jau tā lieta, ka mūsu algas(galīgo aprēķinu pirms nodokļu nomaksas - vienu skaitli) var uzzināt, jo strādājam valsts/pašvaldības iestādē un algu saņemam no budžeta - to var uzzināt kurš katrs, kam nav slinkums meklēt internetā. Tikai vienas skolas ietvaros gan tiek slēpts no darbiniekiem, kam un par ko tiek maksāts un piemaksāts. Skolas iekšienē tā esot konfidenciāla informācija.
Atbilde kolēģim 16.10.2018. 13:58:05
Direktors ir tiesīgs izpaust gan atalgojumu, gan piemaksas, gan kritērijus. Mēs algu saņemam no nodokļu maksātājiem un ikvienam ir tiesības zināt kā un par ko tiek tērēta nodokļu nauda. Ja kādam liekas, ka viņa alga ir slēpjama - ejiet strādāt privātajā sfērā!
Lai piešķirtu 3 eiro piemaksu (tik liels bieži ir pielikums), ir jābūt n-tajām komisijām, viss skrupulozi un pamatīgi jāizvērtē... Varbūt, ka kādam tad pienāksies 1 eiro 50centi, bet otram 4 eiro 50centi... Kas pēc būtības nav pat šīs piemaksas piešķiršanas darba apjoma vērts...
Jautājums kolēģiem 16.10.2018. 11:38:20
Vai direktors ir tiesīgs izpaust cik lielas ir piemaksas, naudas balvas un prēmijas skolotājiem un administrācijai? Vai jāpublisko vērtēšanas kritēriji?
priecāšos, ja Valsts Kontrole paskatītos reģionu novadu pašvaldību izdotos lēmumus par likmēm pirmsskolām - kā PII, tā pirmsskolu grupām, kas ir pie skolām. Likmju sadalījums pirmsskolas skolotājiem ir neadekvāts reālajam grupu darba ilgumam. Uz 11 stundu garu grupas darba dienu, ir 1 skolot'ās un viens skolotāja palīgs. Kas kuram palīdz, ja atsevišķos režīma momentos iznāk strādāt 1 cilvēkam.
"Izglītības sistēma" '. Sistēma izskatās mērķtiecīgi tiek grauta, izglītība tad pazudīs pati atstājot fragmentāru spēlēšanos ar mācībām... Nemitīga Skolotāju stresināšana - izskatās tas ir @Valsts kontrole un @Izglītības un Zinātnes ministrijas uzdevums, ko vēl palīdz īstenot t.s. @Arodbiedrība
tiešām interesanti, ja nepienākas nekāda prēmija, nekāda interešu izglītības stunda par bērna sagatavošanu Latvijas olimpiādes goldalgotajai vietai, tad kas ir skolas galvenais uzdevums? Kādam maksā, bet es par velti gatavoju olimpiādēm?
Marina Juzova 16.10.2018. 08:23:08
Piedāvāju lēmējiem izlabot vienu kontroldarbu mūsu klātbūtnē, pareizināt ar labojamo kontroldarbu skaitu! IT laikmetā, onlinē! Kad redzēsim? Darbu iedosim mēs. Sagatavoties stundai mūsu klātbūtnē, īpaši informātikā, kur katru gadu jaunumi!
Silga - Strādāju skolā 15.10.2018. 22:15:42
Strādāju skolā! Jūs izskatās strādājat par apkopēju, ka no skolotāja darba specifikas neko nejēdzat! Es strādāju skolā, 40 stundu man nav, bet ir audzināmā izlaiduma klase. Un tās nebūt nav 5 stundas, bet 3. Darba daudz- visi lielie pasākumi uz mūsu atbildību. Un mājās sēžu cauriem vakariem, arī brīvdienās! Un darba smaksa nav adekvāta, skolotājs tomer ir augsta līmeņa speciālists, nevis apkalpojošais personāls.
Visa izglītības sistēmas bardaka iemeslus meklējiet valsts līmeņa legalizētajā korupcijas sistēmā. Zivs pūst no galvas, un roka roku mazgā. Tie, kas pie teikšanas un naudas dalīšanas, lielāko kumosu atvēl saviem radiem un draugiem, kas no tās pašas siles barojas, un par parastajiem cilvēkiem no saviem augstumiem ieņirdz. Un neko jūs tur neizmainīsiet, jo korupcijas astoņkāja taustekļi stiepjas līdz pašām augšām - ministrijai, domei, pārvaldei u.t.t. Tā sakot, katram priekšniekam, vietniekam, vadītājam savs krekls tuvāks! Nez kāpēc pat Darba likuma panti neattiecas uz skolotājiem! Kur skatās tiesībsargs? Nevienam nav prātā ienācis sūdzēties Satversmes tiesā?
:))))))))))))))))) smieklīgi.
....mazinātu augstskolas pārkāpumu riskus ... ????
Ko skolotāji nodarījuši valsts kontrolei? Ir daudz vairāk problěmu ārpus skolām.
Grupiņā 15 bērni - 26 apmaksātas stundas nedēļā, grupiņā 5 bērni 36 apmaksātas stundas nedēļā. Mācību līdzekļiem atvēlētā nauda ļoti pieticīga, ja vēlies, lai nodarbības interesantākas daudz jāpērk un jādara pašam. Izglītības iestādes piešķirtās finanses mācību materiāliem ļoti pieticīgas.. Ja vēlies, lai nodarbības bērniem interesantākas bieži jāatver savs maciņš un darbā jāiegulda pa virsu vēl vismaz 10 stundas vairāk kā tās apmaksātās 26, bet motivācija to darīt pilnīgi nekāda, jo gadu no gada bērnu skaits mainās, bet slodze nekad netiek vienlīdzīgi sadalīta. Ja nu vienīgi septembrī un janvārī naivi cerot , ka iestāsies vienlīdzība izdaru daudz vairāk, kā visā nevienlīdzības periodā, kurā jau tā izdaru vairāk, kā vajadzētu, balstoties uz valdošo attieksmi.Kaut visas izglītības iestādes izkontrolētu
Mārīte Kerijai 15.10.2018. 15:58:03
Palūdziet padomu "strādāju skolā" -kā tas iespējams ar 30 kontakstundām, pie tam par visu samaksājot(par gatavošanos, labošanu, konsultācijām,klases audzināšanu ,e-klasi,u.c.)10 stundās viss tiekot paveikts!Viss paspēts noteiktajā laikā un par visu godīgi samaksāts.Ideāli!Piemērs pārējiem pedagogiem un direktoriem!
40 stundas = 20 kontaktstundas + 20 stundas pārējie pienākumi. Tas vēl varētu iet. Bet pieminiet manus vārdus, tās būs 40 kontaktstundas. Kuras vēl vajadzēs salasīt.... lai savus 710 uz papīra nopelnītu.
Ja beigtos tā kapeik...išana(desole pour mon francais), ja skolotājam bāzes alga būtu vismaz - vismaz! - 1000 eiro pēc(!) nodokļu nomaksas par tām 40 stundām - tad arī atkristu visa runāšana un utošanās par neapmaksātajiem darbiem. Kad skolotājam nebūs jāskaita kapeikas, tad skolotājs arī neskaitīs minūtes un stundas, ko viņš veltī darbam.
Tajā dokumnetā, kas šur tur parādījās, pēc dažiem gadiem ir paredzētas 40 stundas. Pie 30 kontakstundām. Vai tiešām 10 stundās var paspēt audzināt klasi, piedalīties sapulcēs, konsultēt, labot un gatavoties???
Algu reforma ir netaisnīga, tas ir skaidrs kā diena. Presei un medijiem tiek sniegta nepatiesa un samudžināta informācija. Tā jau daudzās jomās...
To strādāju skolā 15.10.2018. 14:57:20
Gribētu apgūt jūsu pieredzi kā izlabot darbus tam paredzētajā laikā, jo man jau gadiem to neizdodas izdarīt
Strādāju skolā 15.10.2018. 14:49:39
Visiem noteiktajiem skolotāju pienākumiem ??? kuri tie būtu ??? stundas labošanai - samaksā, stundas konsultācijām - samaksā, stundas sagatavošanai - samaksā, audzināšanas stundas tarificē līdz 5 st.nedēļā, stundu sarakstā 1 st. nedēļā (tātad par 4 samaksāts bonusā :) nu teiksim tā, par vēlajām ekskursijām un pasākumiem ) Kontaktstundas+visi pārējie pienākumi sastāda 40st., kuras tiek pielīdzinātas 8 st.darba dienai!!! Jautājums cikos beidzas jūsu darba diena? Un te nu nevajag stāstīt par to, kā sēžat mājās pie burtnīcu kalniem, gatavojaties nākošās dienas stundām utt., ja darbā būsiet tik stundu, par cik jums samaksā, tad vakari brīvi :)
Skolotāja parastā 15.10.2018. 14:39:19
Ja arodbiedrībai patiesi interesētu skolotāju bezcerīgais stāvoklis, tad streiks sekotu streikam. Vēl iedarbotos tas, ja visi skolotāji vienlaicīgi iesniegtu atlūgumu, bet tā jau ir utopija. Skolu administrācijām pietuvinātie peldas taukos. Skolotājs-parastais velk pārkrautu vezumu. Laikam jau jāgaida vēl vismaz 10 gadi, kad vecums darīs savu un nebūs vairs, kas strādā skolās.
Prettiesiska, patiešām,atlīdzības sistēma ir, jo, palielinot kontaktstundu skaitu, nav un nebūs iespējams samaksāt par visiem noteiktajiem skolotāju pienākumiem un pavadīto laiku dažnedažādās aktivitātēs skolā un ārpus skolas,iekļaujoties 40 st .Samaksāt godīgi par padarīto darbu iespējams tad, ja skolotājam maz kontaktstundu. Ja nē, tad - liela daļa darāmā darba būs kā misionāra devums sabiedrības labā....IZM gluži muļķi nestrādā...
Tas ir iemesls, lai nākošgad pēc plāna nepaaugstināt algu! gan vēl ko izdomās!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.