Lietotājvārds
Parole
Uzreiz atrodas viens,kas bauro "vai tad privātskolotāji nesaņem lielas algas". Es nevaru saprast, vai tie ir skolēni vai pamuļķu vecāki, kas spiesti privātskolotājiem samaksāt 5 eiro divas reizes nedēļā, bet te jau caur rindām saskatāma attieksme. Un prestīžs arī uzpeld.
Par mediķiem, 18.10.2018. 22:49:34
Nu, nu... Ko tad mēs tur pie ārsta varam mācīt, ja aizejam pēc padoma. Tas jau neliecina par profesijas prestižu, bet par mūsu nezināšanu. Bet, tāpat, ja vedam bērnu, tad ir 100 varianti un jautājumi, kas var arī ārstu nokaitināt, tikai viņš mēģina pieklājīgi atbildēt (vismaz mūsējais). Un, tās lielās naudas jau saņem privātārsti, bet vai tad privātskolotāji arī nesaņem?
Man patīk šis nekonkrētais izteikums: problēmām NEVAJADZĒTU būt. Ja teiktu, ka nākamgad problēmu nebūs, to es saprastu.
Ārsta profesijai vēl ir prestižs - pamēģini aiziet pie ārsta un pamācīt tā, kā to dara ar skolotājiem! Arī atalgojums - diez vai skolotājs var saņemt par 15 stundu vizīti ar 1 vienīgu skolēnu 25 - 30 eiro! Ja ārsta kabinetā uz 40 minūtēm iegāztos kaut vai 10 bērni vienlaicīgi un viņš par to saņemtu savus 6 eiro, tad prestižs un attieksme būtu līdzvērtīga skolotājam. Ārsti - speciālisti šobrīd ir novērtēti arī finansiāli. Ja dienā privātpraksē 3 stundās pieņem apmēram 12 un vairāk cilvēkus par 30 eiro katru, tad plus vēl nākamā darba vieta ar tikpat pacientiem (jo parasti strādā vairākās vietās)... tur alga salasās normāla
Liela jēga no tās misijas. Atnāk uz skolu uz 2gadiem un pēc tam pazūd.
>neticīgā 17.10.2018. 20:47:35
"1) Skolotājiem ir ļoti augsts prestižs sabiedrībā, kas salīdzināms ar ārsta vai advokāta profesijām" Vai Latvijā ārsta profesijai ir augsts prestižs sabiedrībā???
Tieši pretēji- nekas nav skaidrs un ar šādu pieeju problēmu būs daudz - vai misija ies visās stundās, kur vajag dīvaini savienotās kompetences? Labi, ka augšām nav problēmu - tās spiesti risināt skolotāji saviem spēkiem un resursiem. Tāpat, kā, piemēram, jauko Skolas somu - ja tas ir teātris vai kino, tad skolotājs pats var maksāt par ceļu, par biļeti.
Kā" Iespējamo misiju" varētu beidzot realizēt stabilu, skaidru, visiem pedagogiem taisnīgu,adekvātu algu sistēmu...Tad arī būtu skolotāju nodrošinājums nākotnē..
>>neticīgā 17.10.2018. 13:23:24
un algas?
Somijas pieredze: 1) Skolotājiem ir ļoti augsts prestižs sabiedrībā, kas salīdzināms ar ārsta vai advokāta profesijām. 2) Tā ir viena no visiekārojamākajām profesijām Somijā. Daudz kur jau ir minēts, ka konkurss uz skolotāju programmām augstskolās Somijā ir apmēram 10:1. 3) Skolotājs ir neatkarīga profesija. Tas nozīmē, ka viņiem ir brīvība pielietot savas idejas un organizēt darbu tā, kā viņi to vēlētos. 4) Skolotāji Somijā klasē pavada tikai apmēram 4 stundas dienā. Pārējā laikā notiek izglītošanās, tikšanās ar kolēģiem, gatavošanās stundām, skolēnu darbu vērtēšana un tamlīdzīgi darbi.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
8-7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.