Lietotājvārds
Parole
Jau folkloru no literatūras izjēma (cik nu tās tagad atlicis drusku sākumskolas grāmatās)... rezultātā mums ir paaudze ar greizu kultūridentitāti un priekšstatu, ka folklora - tas ir veciem dārzeņiem... bērni zina, kas ir Bīns un Helouvīns, bet nezina, ka latvieši svin Mārtiņus un vispār - mūsu tradicionālā kultūra ir aktuāla arī mūsdienās, jo Saules gaitu neviens vēl nav atcēlis...
Neaizstājamie ministrijas un visi pārējie augstie( īstenībā aukstie) kungi un dāmas, nokāpiet no ministriju siltajiem stāviem un kabinetiem, ejiet runāt ar skolotājiem, viņi vislabāk zina, ko vajag un ko nē. Jūs pat nevarat nevienu stundu parādīt, tikai kaut ko tukšu runāt. Par daudz liekvārdības. Uzklausiet latviešu valodas un literatūras skolotājus!
Taisnība. Mazāk nelasīs, jo jau tagad nelasa.
Vai gadījumā foto nav slavenais caurkritušais deputāta kandidāts Catlaka kungs? Kā žurkas bēgtu no grimstoša kuģa! NEIZDEVĀS?! Nu vilksim veco meldiņu ":"Dziedāsim to riņķa dziesmu! Nu jau būs, nu jau lūpas kustina!" Literatūrā ar lūpu kustināšanu vien ir pamaz! Būs klāt sporti, būs datorikas 1.klasē, būs nost mūzikas, literatūras stundas. Būs drāma! Kāda literatūra! Tikai nācijai tā būs nevis drāma, TRAĢĒDIJA!
Tāravas Anniņa 07.11.2018. 16:05:33
Ja jau tīīīk ļoti vajag ieviest kaut ko no ASV, Anglijas vai Francijas privātliceju programmas, tad sākt varbūt vajadzēja ar labo manieru, pieklājības un etiķetes jomu? Dramaqueens mums jau ir gana dauddz bez visas drāmas.
Cik man zināms, mūzika 7.-9. klasei ir tikai vienreiz nedēļā , un dziedāšana ir viena no muzicēšanas formām. Mūzikas skolās mācās talantīgākie, bet interesi iesaistīties muzicēšanā, to klausīties, orientēties aktualitātēs var sniegt un arī sniedz mūzikas stundas. Starp citu, mūzikas mācība ietver gan drāmu, gan literatūru. Ceru, ka ''gaišie prāti'' nenonāks līdz tam, ka atņems arī šo vienīgo stundu.
Literatūras skolotāja 06.11.2018. 20:44:40
"Stundas nav domātas reālai lasīšanai - jālasa patstāvīgi. Mācību stundas ir domātas tam, lai izlasīto apspriestu un kaut ko darītu ar lasīšanā gūtajām atziņām. " Spožs citāts! Īpaši jau attiecināms uz 7. - 9.klasēm.
Taureņu uzbrukums 06.11.2018. 20:10:52
Katram mācību priekšmetam ir saturs. Standarts mākslas jomā liecina, ka tas uzrakstīts mūzikai, vizuālajai mākslai, literatūrai. Vai drāma pastāvēšanai pa tematam aizņemsies no šīm mākslām? Drāmas aizstāvji pagaidām runā tikai par formu. Šādi izglītībai draud nevis drāma, bet traģēdija.
Sen nav lasīts murgaināks raksts.... derētu pašam autoram pārlasīt un parēķināt!
Vispirms varētu paskatīties, cik nopietni pielikt stundu sportam. Jau tagad ļoti liels skaits skolēnu šajās stundās nepiedalās, jo ir ārstu, vecāku atbrīvojumi, kuru skaits milzīgi pieaug. Vai ir pietiekams sporta zāļu daudzums, lai nodrošinātu normālu vietu šīm stundām. Tas būs tikai izniekots mācību laiks. Kurš grib nodarboties ar sportu, tas to dara interešu izglītībā, sporta skolās utt.
Skolēni mazāk nelasīs. Taisnība, viņi nelasīs vispār. Kaut ko tādu var teikt cilvēks, kas pats stāv simtiem gaismas gadu attālumā no garīgajām vērtībām. Vai vispār var būt par daudz runāt par ētiskajām vērtībām literatūrā un kultūrā? Ar 2 stundām nedēļā jau ir par maz. Un kas tad to dižo drāmu mācīs? 2 mēnešu kursos "uzceps" speciālistus, kā jau tas mūsu valstī notiek, un aiziet jūriņā! Labāk par Imantu Ziedoni nevar pateikt: " Un pret savas tautas dziesmu var tikai savējie..." Ko neizdarīja padomju okupācija, to pašu bāleliņi - lemtspējīgie panāks viens, divi.
Mūsu skolā drāmu mācīšot datorķis , tur vajagot iemācīt prezentēt. Mācīšot PREZI u.c. gudras lietas.
Būtiskākais nav, cik grāmatu izlasa. Paskatieties pētījumus par skolēnu lasītprasmi (tā nav tikai spēja tekstu ātri lasīt, bet gan saprast to)! Svarīgi ir strādāt ar tekstu, kaut vai ar fragmentiem. Turpmākie pētījumi varētu kļūt vēl pesimistiskāki... Nav taisnība, ka skolēni vispār nelasa grāmatas.
Reālā skola 06.11.2018. 16:45:43
"Ņemot vērā, ka jaunais mācību saturs ir vērsts uz aktīvāku līdzdalību, tad, protams, ir lielāks uzsvars uz to, lai skolēni būtu radoši un piedalītos dažādos mākslas procesos, ne tikai apgūstot teorētiskās zināšanas un tikai lasītu," stāstīja G.Catlaks." Viņš ir bijis kādreiz skolā un redzējis KO DARA LITERATŪRAS STUNDĀS???
Interesanti - kurš vadīs tās drāmas stundas? Vai latviešu valodas un literatūras skolotājiem būs jāapmeklē kādi n-to stundu kursi, lai iegūtu arī šādu specializāciju?
Nu, ja jau mūzikas stundās muzicētu.....
"Literatūras stundu skaita samazināšana nenozīmē, ka skolēni lasīs mazāk." Taisnība. Skolēni jau tagad nelasa, tātad mazāk ( par 0 grāmatām gadā) izlasīt nav iespējams.
Šajā pat rakstā ir kļūdas - aiz pieturzīmēm ir jāliek atstarpe, bet rakstā ir 6.klase, 7.klase (bez atstarpes), tas pats ar iniciāli un uzvārdu - G.Catlaks (kur pazudusi atstarpe?). Bet valoda, šoreiz literatūras veidā, ir jāturpina nīdēt. Ja raksts ir pārkopēts no VISCa, tad VISCam pašam derētu pamācīties gramatiku.
Kādreiz jau teica, ka bērni lasīs sociālājās zinībās un ētikā un lasīšana latviešu valodas stundās nav tik aktuāla. Ha...lasa mazāk, sliktāk, negribīgāk, domu neuztver, saruru neatceras. Atkal vecie grābekļi, bet mums jau kāpšana uz tiem kļuvusi par latviešu nacionālo īpatnību.
Sasmīdināja! Bērni mācīsies komunicēt tikai no 7 klases!? Ko viņi darīs līdz 7.klasei? Vai tiešām, ja jau ir virzība uz kompetenču izglītību, nu liekam klāt programmā pie mācību priekšmetiem komunikāciju prasmes.
Literatūra liek domāt, kādam tas nepatīk.Te jau nav loģiska pamatojuma.
Kā jūs visi esat apnikuši. Lai aug dumji cilvēki, kuri nevar vārdus loģiskos teikumos sapīt, kuri neprot saskatīt kopsakarības, ananlizēt, izdarīt secinājumus.nu kādam tas taču ir ļoti izdevīgi.
Runa jau nav tikai par skaitlisku grāmatu izlasīšanu, bet gan par skolēnu spēju literāro darbu saprast. Lai nesanāk, ka zemtekstus meklē kaut kur apakšā parakstītus. Tā jau bieži vien latviešu valodas saprašanai nepieciešama vārdnīca. Veidosim no mūsu bērniem robotus, kuri lasīs tikai instrukcijas?
Tas, kas šobrīd izdarīts ar literatūras stundām, tā ir dzīvu cilvēku nošaušana. Morāla un emocionāla kastrācija.
Muzicēšana vienmērīgi attīsta abas smadzeņu puslodes. Tas tā, lai "absurds' galvā nerastos...
Šis jau nu gan ir spējīgs kādu grāmatu izlasīt:))))))
Jūs neesiet skolotājs, vai ne?
Labāk būtu mūziku ņēmuši nost, neredzu vajadzību pēc divām stundām nedēļā. Tie, kuri grib padziļināti apgūt, mācās mūzikas skolā.
Kungam ar aritmētiku švaki. Ja samazinājums ir ap 17%, tad kā var teikt, ka nebūs ietekmes uz to, cik par literatūru spriedīs. Protams, ka nav plānots, ka tas ir laiks reālai lasīšanai, bet gan sarunām par.
Gudri gan runā šis kungs.... Cik grāmatu pēdējā mēneša laikā viņš ir izlasījis? Atbilde par slodzi darbā netiek pieņemta, jo arī skolēniem ir citas nodarbes.
Iznāk, ka literatūra ir bīstama, jo no tās nāk tikai fakti! =)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7+3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.