Lietotājvārds
Parole
Simts spļāvieni sejā Šadurskim un Oliņai par Latvijas izglītības sistēmas graušanu Latvijas simtgades svētkos!
Šadurska kungs,vai jūs nevarētu skolotājus aizvest pie atbildēm, kurp mēs visitā draudzīgi dodamies, ko īsti gribam panākt?
AIZVĀCIET TO PRETEKLI VISMAZ SVĒTKOS. BŪTU LABI PAŠAM PAMĀCĪTIES GRAMATIKU.
to Anonims 14.11.2018. 19:15:02 14.11.2018. 19:26:05
Ja būtu aizvedis līdz gatavam, tad varbūt komentārā būtu pareizi uzrakstīts "līdz atbildei" nevis tā kā tagad "līdz atbildej" :D
Pareizi noteikts skolotajs ved līdz atbildej nevis gatavam!Es piekritu!
viesturs akmens 14.11.2018. 18:21:52
es nezin
Aizvāciet to muļķa ģīmi.
Vai tiešām e klases administratoriem valsts svētkus sagaidot nav iespējas nomainīt e klases galvenajā skatā ministra foto pret ko svētku sajūtu rosinošu ? Vai piespiedus ielūkošanās ministra sejā ir dāvana svēkos Latvijas skolotājiem?
tantīte -> Kindzulis 14.11.2018. 12:02:43
manējo arī. nebija nekā nepiedienīga - viss tikai par mācību procesu. :)
3 bērnu mamma vecākam 14.11.2018. 12:00:45
Interese kaut ko jaunu apgūt rodas agrā bērnībā, praktiski visiem bērniem. Ja pareizi uz to reaģēt, tad pamats vēlmei mācīties radīsies. Slikti, ja kādā priekšmetā skolotājs rada nepatiku (diemžēl, tā arī var gadīties), bet ne jau visos priekšmetos! Kaut kas Jums tur ir nogājis greizi, ja ir riebums, jo tas nav loģiski. Pat tie, kas negrib mācīties, par kaut ko interesējas. Mācīties negrib, ja to uztver kā slogu. Mēs savējiem teicām, ka pamatskolā tikai pamatus arī māca, un tie visā dzīvē noder (inteliģentam cilvēkam). Vidusskola, augstskola - tas jau drusku cits stāsts. Profesijas izvēle 9.klasē lielākajam vairumam vēl ir neskaidra. Vienīgais, ka viņi grib būt lieli, bet, ja grib, tad jādomā pašiem, ar ko sevi uzturēs, jo lielos jau nav jāuztur vecākiem. Tātad - varētu teikt jaunietim, ka darba izvēle būs viņa ziņā, un tas, savukārt, atkarīgs no iegūtās izglītības, un tā no sekmēm, kas paver iespējas. Kaut kā tā.
Manu komentāru nosūtīja cenzoram, tfu, moderatoram..... tā kā Vecāks manu atnbildi laikam neredzēs... tajā visi vārdi un teikumi pieklājīgi
neatbildēti jautājumi Šadurskim 14.11.2018. 11:26:09
Ok, būs jauns mācību saturs. Tikai, kāpēc likvidējat skolas? Kāpēc palielināt skolēnu skaitu jau tā pārbāztajās klasēs? Kāpēc "metat" visus vienā maisā - garā vājos, nosēdēt nespējīgos, garīgi slimos, agresīvos, atpalikušos u.c.? Tikai idealizētā vīzijā viņi visi kopā spēs vienādi sadarboties un būs motivēti virzīties uz "saulaino tāli"!
Kindzuls Vecākam 14.11.2018. 11:04:53
Nez, manuprāt vajadzētu darboties šādi - daram kopā. Es prātoju tā. Ja vecāks (man šis vārds ļoti nepatīk) pats savu darbu vai pienākumu izdara par simts punktiem un nedaudz vairāk un nepārtraukti tam mazajam cilvēkam tas ir skaidri redzams, tad tas jau ir solis uz priekšu. Ja ģimenē pavirši izturas pret saviem pienākumiem, brīnumainā veidā nez kāpēc paši sev dzīvi čakarē (protams, pašiem šķiet ka viss ir ļoti labi, bet turpat elementāri var izdarīt citādāk sev par labu pat nekaitējot citiem), tad interesanti kur tas mazais cilvēks uzzinās ko un kā darīt ar to pienākumu? Protams, vispkārt ir mūsdienu mode nospļauties un darīt kā pagadās...... un tad mazais cilvēks pateiks vienreiz, paklau vai jūs kādi idioti, visi taču dara tā...... nu tad būs svarīgi, cik vecākiem saglabājies prāta elementāri parādīt ar pirkstu jeb pateikt kas un kā......
tantīte -> Jumis 14.11.2018. 10:51:22
sistēma ir kaut kas visaptverošs. un šī brīža sistēma ir skolēna pusē - skolēns ir jāieinteresē, jāaizrauj, jāiepriecina. Skolēns nedrīkst saņemt nekādus negatīvas emocijas raisošus nosodījumus, aizrādījumus. Katra skolēna neveiksme (biežāk gan neizdarība) tiek definēta, kā skolotāja vaina un skolas problēma. maigākas dabas skolotāji vai sava darba rezultātā neienteresētie skolotāji, jau sen ir pazeminājuši prasības. 35% jebkurā 9. klases beigšanas eksāmenā var iegūt tikai balstoties uz pamatprasmēm: lasīt, rakstīt, rēķināt un drusku saprātīgi/ loģiski spriest. Protams, 80% un vairāk saņemt var tikai tie, kas nopietni mācījušies un arī apguvuši sarežģītākas domāšanas prasmes - spēju analizēt un patstāvīgi spriest par mācību laikā apgūto. neskatoties uz sistēmu vai eksāmeniem, mācību darbs joprojām (un domāju, ka arī vēl ilgi nākotnē) notiek klasē, kur ir skolotājs, kas izskaidro tēmu un izskaidro sasniedzamo rezultātu un ir skolēni, kas klausās, domā, vingrinās un cenšas sasniegt izvirzīto mērķi. skolotājs klasē ir viens, sasniedzamais rezultāts apmēram viens un tas pats vai tas rezultāts tiks sasniegts vai ne, vispirms atkarīgs no skolēna. bet vidusmēra skolēnam (vispirms jau gan viņa vecākam) ir iestāstīts, ka mainot sistēmu, mācību darbs paliks tik brīnišķīgi viegls, ka skolēns dosies uz skolu priecāties un rotaļāties, un zināšanas būs neiedomājamā augstumā. tā nenotiks, tie ģimenēs motivētie un pie patstāvīga darba pieradinātie bērni kas tagad ir teicamnieki, arī mainoties vērtēšanas sistēmai un stundu plānam, turpinās apzinīgi strādāt un gūs labus un teicamus rezultātus, bet tie, kuri nevēlēsies piepūlēties, lasīt, domāt - tā arī paliks funkcionālu analfabētu līmenī. tikai nebūs jau eksāmena un, ne viņi paši, ne viņu vecāki, pat nenojautīs cik pieticīga ir viņu izglītība - cik šaurs redzesloks, vāja izpratne par likumsakarībām dabā un sabiedrībā, cik neattīstīta kritiskā domāšana. daudz laimes un prieka jaunajā sistēmā!
Aizvest var tikai tos, kuri grib!
Šadurskis: Skolotājs aizvedīs skolēnus līdz atbildēm, nevis sniegs tās gatavas 14.11.2018. 10:26:20
Interasānti kā to var izdarīt bez macības grāmatam?
Ronis vecākam 14.11.2018. 10:18:01
Riebumu pret mācībām varētu būt vairāki iemesli. Kā jau tika rakstīts, tā ir emocija! Mēģiniet noskaidrot, kas ir patiesais iemesls. Sāciet ar ģimeni: varbūt tās augstas prasības( būt labākajam, gudrākajam, utt.), varbūt tās ir citas nodarbes( dators, aktīva sportošana, algota piepelnīšanās, utt.), varbūt tas ir klases kolektīvs, varbūt tas mācību process( līdz 9. klasei viss gāja viegli, tagad jāsēž un jāmācās), varbūt tas ir emocionāls nogurums, varbūt tas ir tikai konkrēts priekšmets. Iespējams varētu minēt vēl kādu, bet šie nāk prātā pirmie.
Cik var runāt par to, ko paši nesaprot! Mūsu izglītības sistēma bija lieliska! Žēl, ka ministrija nejēdz to reklamēt, aizstāvēt. Ar pašvadību jau esam auzās. Drīz būs kā Amerikā.
Paša raksta rakstītāji līdz atbildēm acīmredzami nav aizvesti - nezina, ka pēc pieturzīmēm ir jāliek atstarpes. Kaut tas pats K.Šadurskis, lai gan jabūt K. Šadurskis. Jau varam redzēt visa tā sviesta rezultātus. Un vēl - ir sakāmais, ka velosipēds no jauna nav jāizgudro, taču Pridurskis laikam vēlas pateikt, ka ir gan.
Šeit es piekritīšu "Vecākam". Šī brīža skolas sistēmā galvenais jautājums no skolēniem mācību stundās ir: "Vai šis būs eksāmenā?" Cik interesanti, vai ne? Bet kas īsti IR eksāmeni? Eksāmeni ir tāda lieta uz kuru Tev sagrūž galvā viskaut ko un tad eksāmenā Tev tas viskaut kas ir "jāizklepo" uz papīra pēc iespējas precīzāk, un ja nav pareizi kā minimums 20-30% tad Tevi atstāj vēlreiz tajā pašā klasē, un tad tu burtiski NEDRĪKSTI iegūt vidējo "izglītību".
Cien . ministram vāji ar komatiem. Kur tad kompetences?
Paldies iepriekšteiktajam. Bērni dzird, ko vecāki runā par skolu, skolotājiem. Skolotāji taču arī nedrīkst publiski teikt neko aizvainojošu par bērnu vecākiem. Tas ir tabu! Tieši tāpat būtu jābūt arī ģimenēs. Ja kaut kas neapmierina kādā mācību priekšmetā, jāiet, jārunā ar skolotāju.
tantīte -> Vecāks 13.11.2018. 18:18:04
Cienījamais Vecāks! Riebums ir emocija. Emocijām nav nepieciešami racionāli cēloņi. Parasti riebumu izraisa kaut kas ļoti nepatīkams, piemēram vardarbība. Jo lielāks spiediens, jo lielāks riebums. Vēl riebumu var radīd bezjēdzīguma saj''uta, pazemojums, kauns un virkne citu nepatīkamu sajūtu un emociju. Vai bērns pats precīzi nosaka emocionālo stāvokli, varbūt tā ir vienkārši nepatika, nevēlēšanās kaut ko darīt. Katrs gadījums ir individuāls. Jums vajadzētu konsultēties ar psihologu. Ja mācoties (skolā vai mājās) skolēnam ir bijusi kāda negatīva, nomācoša pieredze, par ko bērns nestāsta, tad kamēr to nenoskaidrosiet un ar bērnu visu neizrunāsiet un nepalīdzēsiet viņam iegūt pozitīvu pieredzi, nekas nemainīsies. Starp citu, esmu redzējusi gadījumus, kad vecāka negatīvā attieksme pret mācīšanās veidu un prasībām kādā priekšmetā, rada skolēnam lielu stresu un nepatiku, jo viņam jau jāstrādā šādos pretrunīgu prasību apstākļos. Bet , protams, ka tā - nezinot ne bērna vecumu, ne mācību apstākļus, ne iegūto mācīšanās pieredzi, neviens jums nepateiks, kas par vainu un kā tur palīdzēt.
Jā! Skolotājs ir IZGLĪTĪBAS SISTĒMAS UPURIS. Augstākstāvošas personas tā arī pasaka: kas negrib strādāt ar kompetencēm, lai iet prom, atradīsies, kas gribēs strādāt! Nu, ko! Komentāri lieki! Arī skolotājam ir ģimene, ir savi bērni, kas jābaro, jāskolo, ir sadzīve (kā visiem). Arodbiedrības klusē. VISI taču VIENĀ arodbiedrībā! Kurš ies "lekties" citu dēļ, ja pašam turpat jāstrādā! Arodbiedrības - TUKŠA SKAŅA, tikai maksājiet! Kā vēl to nesaprotam! LIELĀ arodbiedrība ir apmierināta ar visu notiekošo. Reizēm mazliet pasprēgā, lai neteiktu, ka neko nedara.
laikam. sadurskim naudas maisos piebasts ka acis nevar. pacelt.ieteiktu padalities ar skolotajiem
Paldies citiem vecākiem, kas mēģināja rast atbildes uz manis uzdoto jautājumu un dalījās savā pieredzē. Biju gaidījis pedagogu viedokļus, bet, kā noprotu - viņiem ir mazāk atbilžu kā neizglītotajiem vecākiem... Vēlreiz - paldies visiem.
Vai nav forši ka skolotājus īsti vairs nevajag, stāv klases priekšā menedžeris un skolēni visu paši izdomā, paši sameklē atbildes utt. varbūt arī darbā nekas nav jāapgūst, jo pie rezultāta ātrāk vai vēlāk taču nonāks, kaut kas ļoti līdzīgs pašreizējai SAEIMAI, ja algu maksā vai tad ir jāstrādā? Pilnīgs sviests, jo ministrus neizvēlas ne skolotāji, ne skolnieki, ne skolēnu vecāki, bet partiju vienošanās pēc savstarpējās vienošanās.
Jo vairāk pajoliņu, jo labāk. Aunu baru vieglāk vadīt> Kāpēc audzināt sev konkurentus> Vadošiem amatiem pietiks ar pāris procentu censoņu, kas tiešām patstāvīgi apgūs vielu
Nez kurā klasē ir paredzēts aizvest līdz Ammērikas atklāšanai? Vajadzību atklāt Pitagora vai Ņūtona teorijas aprēķinus knauķiem būtu jāizjūt jau dārziņā, jo pēc tām idejām, ko Einšteins tur visiem gatavu priekšā pateica, kompetenču bērni sāks izjust neatvairāmu vēlmi rast risinājumu jau trešās klases drāmas stundās. Līdz septītajai klasei būs atmodusies vēlme izgudrot kādu Džobsa kalkulatoru, jo skolotāji nedos rokās gatavos, citu prātu radītos arhaismus. Pašiem, pašiem pie rezultāta jātiek, nekāda priekšā teikšana.
Vedīs jau vedīs tas skolotājs,tikai ,ja mēs gribēsim ,lai ved!
IZM alkatīgie Eiropas naudas grābēji bezatbildīgi un nesodīti eksperimentē ar Latvijas bērniem!!! Te taču nav Osvencima un 40-tie!!!
Nule pārskatīju Krievijas federācijas pamatskolā rekomendējamo mācību grāmatu sarakstu 2018/19 m.gadam. Ķīmijā vecais labais Rudzītis/Feldmanis pamatskolām stāv kā stāvējis. Tā ir pārbaude ar laiku un sertifikāts kvalitātei, un nekādi politiskie vēji Krievijā vai Latvijā un vēl mazāk Šadurskis to nespēs mainīt.
to: vecākam 13.11.2018. 13:13:46
Manējam daļēji palīdz teikšana, ka, ja nemācīsies, paliksi par bomzi un dzīvosi pie miskastes, jo bez zināšanām nedabūsi darbu. Vēl var mēģināt stāstīt par nākotni, par ko vēlies kļūt, tikai bērniem tas nav pārāk aktuāli. Katrā ziņā, mācības vienmēr ir grūts darbs, jo ir jāpiepūlās. Vieglāk mācības "iet galvā", ja tam procesam piesaista pozitīvās emocijas, kas bērnu aizrauj un ieinteresē. Tikai, ne katram ir tāds talants un iespējas tādā veidā bērnam palīdzēt mācīties. Agrākos laikos tomēr labi palīdzēja stingrība, skolotāja autoritāte, savu reizi dažam arī žagariņš - labi palīdzēja bērniem saņemties. Šajos laikos, attiecīgu darboņu organizētās, skolotāju nomelnošanas kampaņas un profesijas prestiža graušanas rezultātā, bērniem ir atņemta jebkāda cieņa un bijība pret skolotāju kā tādu. Tāpēc arī ir grūti bērnam iestāstīt, ka vajag mācīties.
Man kā sākumskolas skolēna mātei arī riebjas, ka jau no pirmās klases bērniem uzdod pildīt ( taisīt, rakstīt, ražot)bezjēdzīgus projektus, kas realitātē ir jāpilda vecākiem pašiem, jo bērnam nav nekādas intereses par to!
Mana skatijuma tagad ir ta, berni macas majas, skolotaji skola parbauda ko tad vins ir iemacijies! Vispar man ka vecakam ir apnicis ka mans sakumskolas skolens pilda majasdarbus 24:00 nakti. Piekrauts ir pilns ar majasdarbiem un dazadiem projektiem.
Ak, nauda, nauda... Vai nu ceļ, vai gremdē. Mūsu izglītības sistēmu tā ir pārsvarā grāvusi. Gadu no gada, ieviešot jaunas mācību grāmatas un darba burtnīcas, sačakarējot mācību programmas, nevajadzīgi sarežģījot, pārbāžot ar lieku, nevajadzīgu, sarežģītu informāciju, atmetot pārbaudītas un vajadzīgas vērtības, u.t.t. u.t.jpr. Tā visa pamatā - ministrijai pietuvinātu cilvēku alkatība, doma: "Uzrakstīšu jaunu mācību grāmatu un klāt vēl 4 darba burtnīcas un nopilnīšu smuku naudiņu!" Un, ar katru šādu, jaunu grāmatu un burtnīcām dižo rakstnieku kabatas pildās, un skolotāji un skolēni tik danco atkal pa jaunam. Rezultātā esam tur, kur esam.
Paldies par vienu (tikai vienu, kaut šeit mudž no pedagogiem) mēģinājumu man atbildēt. Tikai ... ko līdz zināt (ja tas ir īstais iemesls), ka bērns ir sistēmas upuris??? Kā vēl savādāk censties izkopt pienākuma apziņu? Nu tiek mācīts, pat piespiests pienākumus pildīt. Katru dienu... Ar katru mēnesi piespiešanai jākļūst drastiskākai, citādi pienākums pildīts netiek, jo IR RIEBUMS pret mācību procesu... Kā to pienākuma apziņu dabūt bērnam iekšā? Kā viņam iemācīt pārvarēt RIEBUMU PRET MĀCĪBU PROCESU??????????? No kā tas rodas un kā to likvidēt???????? Ar elektrošoku vai?
kaut kas tiek blefots 13.11.2018. 11:54:52
Oliņas un Šadurska vadītās kompānijas galvenais iebildums, kāpēc steidzami nepieciešams mainīt mūsu izglītības sistēmu - mūsu skolēni zināšanās un prasmēs krietni atpaliek no pārējas pasaules skolēniem. Un nupat VISC mājas lapā izlasīju šādu informāciju: 1. Starptautiskajā ekonomikas olimpiādē latviešu skolēniem ZELTS+BRONZA 2. Starpt. inform. olimp. visiem 4 skolēniem BRONZA 3. Starpt. ģeogr. olimp. visiem 5 skolēniem godalgas SUDRABS+BRONZA 4. Starpt. fizikas olimp. 3 BRONZAS 5. Starpt. ķīm. olimp. 3 SUDRABI, 1 BRONZA 6. Starpt. biol. olimp. SUDRABS+BRONZA. Varbūt VISC mājas lapā nevajadzētu publicēt informāciju, kas tik ļoti grauj augstāk minētās kompānijas apgalvojumus!
Visas runas par satura apjoma palielināšanu līdz 10.klasēm patiesībā rāda, ka normāls vidējs cilvēkbērns vairs to nav spējīgs apgūt. Iespēja vai nu mēģināt skriet līdzi augstajiem izglītības standartiem, ko, būsim godīgi, ir spējīgas vienīgi elitārās skolas ar atlasītiem talantiem, vai arī bērniem nodrošināt tālāk iespējas izglītoties "iztikas minimumu". Tas vienā brīdī var sākt līdzināties teroram. "Drošinātāji sit laukā" ne tikai bērniem, bet paskatieties, arī pašiem ministrijas darbiniekiem. Visi, kas vēlas mācīties un strādāt ir pārstrādājušies un palielam pārdeguši. Ne vairs laika ģimenei, ne bērniem. Un tas nav normāli! Kā vārdā? Runājam par radošumu, bet to gribam panākt ar vēlmi kā visu kontrolējoši obsesīvi birokrāti.
vēstures paidagogs 13.11.2018. 10:44:29
Kompetenču izglītības sekas būs Pajoliņš un Pajoliņa!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.