Lietotājvārds
Parole
to dzīves skolots 27.11.2018. 12:55:21
Nja, rakstītā tekstā ironiju un sarkasmu grūti atpazīt.....
dzīves skolots 27.11.2018. 10:26:33
Skolotājai X .... Jūsu teksts ti ļoti atgādina PSRS karjeristu pakļāvīgo un iztapīgo runāšanu kādā politinformācijā (tikai ar citiem akcentiņiem), ka neviļus rodas priekšstats par jūsu vecumu un morālajām vērtībām... Arī doma par kādiem īpašiem maisiem ienāk prātā.
Skolotāja X 26.11.2018. 23:17:53
Manuprāt jau pirmsskolas vecuma bērni būtu jāsāk iepazīstināt toleranci pret etnisko dažādību, seksualitāti, dzimumu un tam raksturīgām lietām.Ja mēs gribām iet Eiropas pēdās un būt īsta ES dalībvalsts, mums būtu pilnīgi jāatsakās no vecajiem principiem un pamatvērtībām, kā izglītībā, tā arī sabiedrībā.
Bet runa taču ir par JAUNO PIRMSKOLU! Kāpēc šāda kļūda - jo, kad žurnālisti mācījās, nebija kompetenču pieejas vārdu secībai teikumos!
Kā tad beigās būs... vai arī pie mūsu bērniem nāks ciemos nesaprotama dzimuma tantes un stāstīs, ka ne visi puikas ir puikas, bet meitenēm jācenšas kļūt par puikām... ?
Lasot tikai virsrakstu! 22.11.2018. 10:35:11
Manuprāt, virsrakstā jābūt "Apstiprina pirmsskolas izglītības jaunās vadlīnijas"....
MK 21.novembra sēde jāskatās
kur atrast? 22.11.2018. 08:46:55
Kur tieši var iepazīties ar šiem dokumentiem? VISC mājas lapā vēl ir visi vecie dokumenti. IZM mājas lapā projektu dokumentos ir vēl iepriekšējais nelabotais projekts. Kur atrast jaunos apstiprinātos vadlīnijas un programmas?
ome, kas audzina piecgadnieku 21.11.2018. 23:21:05
"....Obligātā satura pamats ir caurviju prasmes - kritiskā domāšana un problēmrisināšana, pašvadīta mācīšanās, jaunrade un uzņēmējspēja, sadarbība, pilsoniskā līdzdalība...." Man vislabāk patīk "....pašvadīta mācīšanās.....un uzņēmējspēja...."!!! Kā to saprast? Vai šīs paaudzes pirmsskolas vecuma bērni jau ir ar tik lielu dzīves un zināšanu pieredzi, ka spēs paši mācīties? Nu, apmēram, kā neklātienē studējošie? Un ko nozīmē uzņēmējspēja? Vai piecgadīgiem bērniem būs jāapgūst uzņēmējdarbības pamatus? Nesaprotu, kāpēc viss tiek tik "gudri" pasniegts un sarežģīts! Lai nu par studentu izglītošanu būtu runāts tik augstā līmenī, tomēr par pirmsskolēnu apmācību varētu runāt/rakstīt nedaudz vienkāršākā valodā.
Mieru , tikai mieru! Visi- gan tie, kas priecājas un tie, kas dusmojas. Nekas jau nemainās, strādāsim tāpat kā līdz šim: lai bērniem būtu prieks, notiks pedagoga mērķtiecīgi organizētas vai netieši vadītas rotaļnodarbības telpās un ārā. Ļausim arī bērniem brīvi rotaļāties. Mācīšanās procesā piedāvāsim daudzveidīgus uzdevumi, (lai ministrs pamēģina aiziet uz dārziņu un 5 gadus veciem bērniem trīs dienas pēc kārtas piedāvāt vienādus uzdevumus, tad redzēs, vai tas ir iespējams). Tāpat kā līdz šim veiksim eksperimentus, izmēģinājumus un novērojumus, kuru laikā bērni drīkstēs kļūdīties un no savām kļūdām mācīties. Protams, turpināsim arī mācīt saprast latviešu valodu grupiņā esošajiem dažādu tautību bērniem. Un vispār- to visu mācīja augstskolā jau pirms vismaz 15 gadiem. Tātad viss turpināsies, darīsim savu ierasto darbu. Ak jā, papīri noteikti būs jāraksta savādāk! Bet vai tad mums grūti? Tie taču ir tikai papīri. Gan jau to par dārgām naudām organizētos kursos varēs iemācīties.
Es priecājos!!! Jaunais saturs ir mans iedvesmas un prieka avots. Lai izdodas! Un cerams, ka skeptiķi, sliņķi mainīties un bailīgie nesagandēs šo labo projektu. Jo vajag taču ieraudzīt, ka tas ir pozitīvs solis atpakaļ - bērniem vairāk iespējas pašiem darboties, spēlēties, nevis kā ir tagad - skolas sistēma, kad visu nosaka zināšanu daudzums.
nesen bija jaun.vadlīnijas 21.11.2018. 16:32:52
viss atkal mainās............. 2.gad. bērnam jāveido atgrieziniskā saite?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.