Lietotājvārds
Parole
Cik ilgi, cien. e-klases veidotāji, šitā nepatīkamā fizionomija vēl būs jāskata?
Kādā mēslu bedrē tad tavi bērni apmeklē skolu, ja tikai 10% no visa laika ir mācības???
Pēc tā ,ko redzu tepat-lauku skolā,kur mācās manējie,no visas dienas skolā -mācības ir 10% ,50% dauzīšanās pa gaiteņiem(bērni,,atpūšoties" )40% dirnēšana skolas apkārtnē,gaidot autobusu. Un vecākus skubina mājās nodarboties ar bērnu(t.i. iemācīt,ko skolā ,,nepaspēj,,). Tad jau labāk neklātienes mājmācības,kāda jēga no tās skolas?
var nomainit to miegaino kungubeidzot.jau apnicis laikam stipri str.pa naktim.
Tantīte -> Māris 30.11.2018. 11:26:12
un te jau arī galvenā problēma - par Somijas izglītības sistēmu spriest pēc reklāmas filmiņām jūtubē, bet par izglītības darbu Latvijā, pēc tā, ko "viena tante teica". un tad arī veidojas priekšstats par visiem somu bērniem, kas caurām dienām spēlējas ārā vai glīti iekārtotās telpās, bet latviešu skolēni stāv līnijās, starpbrīžos maršē apkārt gaitenim un stundās pierksta, ko skolotājs diktē no savas kladītes. bet nu galvenais, jau ar pārliecību. :)
kompetence omei 30.11.2018. 09:54:30
Man jau sen viss ir skaidrs. Šadurskis pēdējā intervijā norādīja, ka "skolotājs aizvedīs skolēnus līdz atbildēm''....un tur atstās?:) Vai IZM atbildīgās personas nevarētu aizvest skolotājus "līdz atbildēm",kurp mēs visi tā draudzīgi dodamies, ko gribam sasniegt?
pensionāre 30.11.2018. 08:58:42
Tā ir vardarbība, atverot e-klasi, visu laiku pretī Šadurska ģīmis. Ja tā turpināsies būs jāatsakās no e- klases. Kad tas beigsies? Vai tiešām Eiro parlaments ir vieta, kur aizrotēt un mierīgi var pelnīt naudu?
Un kā vispār kādam, tur augšā, ienānāca prātā samazināt mūzikas stundas. Pasaules zinātnieki jau pierādījuši, ka mūzika attīsta smadzenes. Ministri, nebūs mums arī valdības nākotnē, ja bērni nedziedās, viņi pat nemācēs neko saskaitīt un izlasīt.
Paldies. Pielikāt treknu punktu manam darbam skolā. Esmu nogurusi no kursiem, kuros nav nekādas jēgas. Kad prasi par bērniem ar programmām-kā strādāsim ar viņiem- atbilde ir 0! Visas mūžīgās vērtēšanas, bērnu visatļautība, skolotājs ir kļuvis par "muļķi" tautas acīs. Esmu PAR pārmaiņām, bet neatbalstu bardaku. Šis ir pēdējais gads manā skolā, 5 gadus lauzu sevi, jo šis darbs ir man, bet mūžīgā neziņa septembrī par atalgojumu, papīru kalni, mūžīgie kursi, kontrole - nervu sistēma ir novilkta līdz pēdējam.Paskatieties skolotāju sejās- mūžīgs nogurums. Visu cieņu tiem, kuri visu šo nes un iznesīs . Lasīju par izdegšanas sindromu darba vietās - skolotāji tika pirmie minēti riska grupā. Bet kuru tas satrauc! Visi tie,kuri gudri runā- nevienu dienu nav strādājuši skolā.
eiropas pasuutiijums 29.11.2018. 15:54:15
jo vairāk nekārtības, reformu, izmaiņu izgl. sistēmā, jo sliktākas bērnu zināšanas! vērtības tiek nocinātas............. eiropas pasūtījums
nomainiet beidzot miegaino kungu .jau slikti paliek.
Viss jau būtu skaisti un lieliski, bet man tas izklausās pēc papildus neapmaksāta darba skolotājiem, gribu redzēt, kurš apmaksās starppriekšmetu skolotāju sapulces.
Atbilde kompetencei - Iesaku izlasīt grāmatu "Skorpiona zīmē" un viss kļūs skaidrs!
cik ilgi tas caurkritušā ministreļa ģīmis vēl rēgosies!????
nerotaļājas Rakstu no telefona, tas brīžiem pats pārveido vārdus.
Ladai... Pirmsskolā sen vairs tikai ne rotaļājas, bet arī mācās. Pēc programmas sešgadniekos jau jāapgūst arī rakstītie burti. Jā viņi to dara caur spēlēm, bet tik un tā dzirdu no bērna, ka gribot vairāk spēlēties ar draugiem.
Ja vecāki zinātu, kas notiek izglītības sistēmā, ko piedāvā IZM, viņi sen jau būtu izgājuši ielās.Skolotāji to daudzu iemeslu pēc nav spējīgi izdarīt.Izglītība tiek pamazām nīcināta, tikai nevar saprast, ar kādu nolūku tas tiek darīts.
rūgušpiens 29.11.2018. 11:17:12
sataisīja IZM murgus ar jaunām ,,tendēncēm ",kas reāli nedarbosies un kļūs vēl murgaināka..nerunājot kā apčakarēja skolotājus ar algām,bet paņēma vēlētājus ar ,,nacionālo zirgu",kur biji 90.g.?!
Vecākiem un bērniem beidzot būtu jāsaprot, ka mācīšanās ir darbs, pie tam smags, nevis rotaļāšanās. Lai rotaļājas pirmsskolā.
Skolnieces viedoklis būtu jāņem vērā! Ja kļūda pieņemtajā lēmumā, to var mainīt!!!
Somijas izglītības sistēmā bērni nekompetencējas, bet mācās - ļoti daudz individuāli, ļoti patstāvīgi. Tik lielu personiskās atbildības nastu par savu mācīšanos skolēni un viņu vecāki Latvijā pat iedomāties nespēj!
Tevi noteikti paņems skolā, bet būs jāapgūst pedagoģija vai nu augstskolā vai izdevīgi ir divus gadus iet uz iespējamo misiju, ja paņems. Tātad vēl divi studiju gadi. Būs tāda naudiņa studijām? Bet esmu redzējusi cik fantastiskas lietas ar bērniem panāca drāmā un radošajā komunikācijā jauns režisors interešu izglītībā. Bērni palika atvērtāki,drošāki, pārliecinātāki un iemācījās labi runāt, aizstāvēt sevi arī stundās. Tikai tie ir bērni, kam to patīk darīt. Kā būs tad, kad būs visā klasē jāmāca ?
Šobrīd daudziem skolā galvenais ir nevis mācību apgūšana un zināšanas bet gan tas kā to sekmīgi pabeigt.
Tiem kas izstrādāja-maza saprašana, bet liela nauda saņemta.
Nu ko lai saka,kad viss būs sagājis tādā tūtā,tad atkal valdība plātīs rokas...
Pat pieņemot, ka jaunā kompetenču sistēma ir tiešām vajadzīga un labi sagatavota - kurš to spēs realizēt? Ir tāds nopietns BBC pētījums par reāli nostrādāto darba laiku dažādās profesijās UK. Izrādās, ka tie ir skolotāji. Skolotājs ar 19 kontaktstundām reāli nostrādā 66 stundas nedēļā. Es tad ar savām 29 stundām esmu monstrs - miegam man paliek 4 st. Es noteikti ziedošu tās jauno standartu apgūšanai!
CTRL C un CTRL V Somijas izglītības sistēmu, viss nokārtots, bet nē. Vajag mācīties kā padomju laikos. Noskataties youtube ja neesat redzējuši. I JUST SUED THE SCHOOL SYSTEM !!!
Labak, sportu pieliektu vairak, bet ne bernua no datoriem un telefoniem dabu nost paliek arvien grutak. godigi sakot jauna paaudze aug nedaudz tizla protams ne visi.
Jo taču Eiropai NEVAJAG gudrus latviešus , izglītotus, VIEGLĀK PĀRVALDĪT VIDUVĒJĪBU! Tamdēļ jāsamazina svešvalodu stundu skaitu!
vidusskolniecei 28.11.2018. 15:03:12
Eiropa jau pamazām atiet atpakaļ no blēņošanās uz mācīšanos'.
Vecā piepe 28.11.2018. 14:38:30
Skumja ziņa
Jums uzdevums-STEIDZĪGI IZSTRĀDAJIET PROGRAMMU MATEMĀTIKAI 4.-6.KLASSEM - SKOLOTĀJI NEVAR STRĀDĀT AR MĀCĪBU GRĀMATAM , JO TAS NEDER NEKUR !!!!! NU TAKŠ DZIRDIET VIENU REIZI !! OBLIGĀTI MĀJAS UZDEVUMS KATRAI DIENAI UZ 2 LPP. !!!!!!!! ZINĀŠĀNAS LĪMENIS IR NOŽELOJĀMAIS !!!!!! NU PARUNĀJIET AR SKOLOTĀJAM !!!! NU SAPRĀTIET VIEN REIZ !!!!! BLIN.....,
vidusskolniece 28.11.2018. 13:35:25
Graujam sistēmu un vietā liekam spēlītes un izklaides. Kādam taču vajag, lai izaug stulba, manipulējama tauta.!! Eiropa!!
izmēģinājām kompetences svešvalodā-fuj , fuj, un vēlreiz-fuj!!! Gribam normāli apgūt valodu!!!!!!
Vai mani aicinās mācīt teātra mākslu skolā?? vai tad skolotājs to pratīs?? kustības, mūz\ika , dzeja, runa?? kurš ir skolotājus apmācījis to pasniegt?? Varbūt skolotājs tikai noskatīsies, kā bērni izpaužas, skrienot pa klasi un ārdoties??
Arī maniem komentāriem ir uzlikts aizliegums.
pamatskolas skolotāja 28.11.2018. 09:55:27
vakar TV dzirdēju, ka LIZDA (skolotāju arodbiedrība) beidzot pamodusies un TV kameru priekšā sāk stāstīt, ka skolotājiem vajadzētu tā kā samaksāt par gatavošanos stundām, mācību materiālu gatavošanu, sanāksmēm/apspriedēm jeb kā to lai pareizi nosauc, kad skolotājām jāsanāk kopā, jādiskutē un jāvienojas - kā par to burkānu var mācīt latviešu valodā, matemātikā, zīmēšanā un dziedāšanā.
Jau no paša sākuma Zinību Tēvs Šadurskis- nepatika- ar savu bezkaunīgo uzvaras smaidu!!Salaida visu ziepēs un pats prom-tādi , lūk, ir tie mūsu zemes patrioti!Mūsu bērni gadu desmitiem ir bijuši gudrākie ārvalstu olimpiādēs(tāpat kā bija labākais bekons un sviests).Drīz nebūs,ko sūtīt,jo visiem būs ,,tiki,,un depresija.Vecākiem nav laika un zināšanu.Skolotājiem nav atbilstošas algas...
Piedodiet par saplūdušo tekstu iepriekšējā komentārā, mēģināju rakstīt rindkopās...
Don't try fixing something that's not broken Nemēģini salabot to, kas nav salauzts Mūsu izglītības sistēma varbūt nebija tā pati labākā, bet nevajag to vēl vairāk sabojāt, it kā mēģinot salabot. Padomājiet par skolēniem, kuri, piemēram, mācās pamatskolā un vēl jo vairāk vidusskolā, šī kompetenču sistēma izmaina mācību procesu, tādējādi negatīvi ietekmējot skolēnus, kuri pieraduši pie vairāk tāda kā lekciju tipa mācīšanās veida... Nesen tieši radio par šo dzirdēju un pilnīgi piekrītu sacītajam, zinu kā tas ietekmē skolēnus no pieredzes, mācoties vienā no pilotskolām.. Pirms kāds kaut ko šādu lemj ir kārtīgi jāapsver, jāapdomā vai tas vispār ir tā vērts, vai tas kaut ko uzlabos, vai tomēr sagraus..

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.