Lietotājvārds
Parole
Ģimnāzists 12.12.2018. 11:37:06
Izcili. Ar šo "super-progresīvo" soli projekts "Skola 2030" ir izracis kapu jebkādām progresam nākotnes jauniešu apmācībā. Un protams viņi uztvers visus "- skolaa ir paaraak dauds maaciibu!1!11!" vai "- viss jaaisvietua ar interneta lietoshanas maacishanu!!1!1!" par pieņemamu kritiku "brīvību opresējošajai, vecajai sistēmai", kura jāmaina.
>skolnieciņš 11.12.2018. 10:20:13
Pareizrakstība jāiemācās!
Galvenais ir skolēns 10.12.2018. 20:33:55
Mums jādod paplašinātas iespējas attiecībā uz noslēguma darbu, parādu un semestra vērtējuma labošanu, učuki nav tēmā, skolēns zin' , kas viņam labāk -piemēslot telpu, sūkties ar partneri, klausīties mūziku, rīkot revolūciju, uzrīdīt senčus- īpaši juristus, ķēmot pasniedzēja manieres u.c. šantažēt- stāsts par cilvēktiesībām tiesībsargam un ministriem, bet tā jau viss ir kārtibā, tikai mazohisms no pieaugušajiem,kurus izčakakrēs vēl pēc aktiem, vērtējumiem u.c.pieejamās publiskās dokumentācijas kombinātā, kur vara pieder neieinteresētiem un izlaistiem klientiem-strupceļā...
Lūdzu, beidzies dalīties savā ironiskajā naidā. Un rakstiet profesionālus komentārus nevis tērējiet savu laiku, kur jūs neko nesaprotat.
Man šīs ziņas <b>man nepatīk</b>
Skolotāja parastā 10.12.2018. 19:08:21
Skolnieciņ - un kā? Kā jāmaina? ko piedāvā vietā? :D
skolnieciņš 10.12.2018. 18:39:11
es uzskatu ka visa mācību programma ir pilnībā jāmaina: tēmas,mācīšanās veids,mājas darbu daudzums,darbs stundās,disciplīna, galvenokārt skolēnu un skolotāju attieksme pret to visu.+
Strādāju aprobācijas skolā. Absolūti visi manas klases vecāki ir jau tagad NOGURUŠI no šīs aprobācijas.Un jautā - kad manam bērnam būs normāla grāmata, kad es beigšu pirkt visādus štruntus projektiem, kad beigsies bezjēdzīgās darba lapas, kuras mans bērns pazaudē un kurām vairs nav vietas plauktā?Pēc 3 mēnešu projektēšanas dabaszinībās 4 klasē esot nolaidušās rokas. Tāds ir reālais viedoklis no vecākiem , kas patiešām seko bērna mācībām. ko lai atbild?
Kāpēc nedzird skolotāju? 10.12.2018. 06:36:31
Precizēju - esmu skolotāja
Kāpēc nedzird skolotāju? 10.12.2018. 06:35:12
Skolotāji un vecāki, klases ar milzīgo skolēnu skaitu (27 - 33 skolēni klasē )NEDER šī laikmeta bērniem. Tā NAV nekāda individuālā pieeja, tas ir KOMBINĀTS. Pie mums uz papīra VISS IR SMUKI - (IEKĻAUJOŠĀ IZGLĪTĪBA, DIFERENCIĀCIJA), bet to taču NAV iespējams REALIZĒT dzīvē. Es esmu skolātāja, ne jau SUPERMENS.
tantīte -> vidējais latvietis 09.12.2018. 14:19:18
no kurienes Jums tāda informācija? ka Latvijā viszemāk vērtētā izglītība? mums ir viduvēji rādītāji lasītprasmē. arī citi rādītāji ir viduvēji. savukārt labākie skolēni (tāpat kā visur pasaulē) ir konkurētspējīgi studijām visdažādākajās (arī ļoti prestižās) augstskolās. uz ko attiecas tas sliktais vērtējums? uz darba apstākļiem skolā? viena sporta zālē uz 700 skolēniem, trīs tualetes, brīvpusdienu kvalitāte? pārpildītajās skolās nav vietas, kur skolēniem izkustēties un relaksēties starp stundām? nērtās mēbeles un novecojusī tehnika? viduvējās mācību grāmatas un citi mācību līdzekļi? tas tā tiešām ir, bet kā reiz izglītības kvalitāte nemaz arī nav tik slikta priekš apstākļiem , kādos strādājam.
Nu, tad olas mācis vistu!!!
Saņēmējs 08.12.2018. 17:43:33
Es vēlētos lai nav tik daudz mājās darbi jo mani bērni raudādami viņus pilda
Paldies par apkopojošu analīzi.
Vidējais latvietis 08.12.2018. 15:51:41
Izglītība mūsu valstī ir viena no vissliktāk novērtētajām Eiropā . Navajadzētu kaut ko darīt? Laukos izglītība drīz vairs nebūs vajadzīga, jo tur neviena nebūs.
E-klases komentos vārās tikai skolotāji. Pa kādam vecākam, skolēnam. Auditorija maza. Risināmās problēmas nenozīmīgas.
vectev tu savys bernus siti. laikam gudri gan izaugusi
tantīte -> to to Ūpis 07.12.2018. 18:02:32
nekas skolēnu dzīvē nemainīsies arī pēc reformas stāšanās spēkā: klasē sēdēs 30+skolēni, 40 min ar viņiem strādās viens skolotājs un nākamās 40 min - cits. tas, ka priekšmetus citādi nosauks un būs citāds stundu skaits? tas skolēna dzīvi skolā maz izmainīs. nu labi, nebūs mājas darbu, stundās mazāk laika veltīs saturam. nemotivētie un mazmotivētie tā arī neko nezinās, iemācīsies brīnišķo prasmi - imitēt darbošanos. jaunas, patiesi modernas mācību grāmatas nespīd, tie paši autori rakstīs, tās pašas izdevniecības izdos. tehnikas arī vairāk klasē nebūs, kā man stāv viens projektors un viens portatīvais dators, tā stāvēs.
to to ūpis 07.12.2018. 17:51:38
Nika Jums nav, tāpēc atbildu uz "to to..." . Jūsu koments uz komentu ir bez kādas loģikas. Pirmkārt, runa gāja par pārbaudes darbu. Otrkārt, kā es mācīšu EN bez neta? Es biju domājis pacelt tēmu, ka nu jau pašlaik arī skolēni ir sapratuši, ka ar izglītību viss nav oki. Kompetences plāno ieviest 2020/21 un arī tad, ne visās klasēs. Bet viņi grib jau tagad, un vecāki grib... Šadurskis varētu pirms aiziešanas pamācīt mani kā nostrādāt to 1.5 gadu. Pašlaik skolotājs ir nolikts muļķa lomā: tas, ko tu dari tagad, nekam neder, bet tas kas būs perfekti, vēl nav gatavs. Liela līdzība ar 1917.gadu, kad augšas vairs nevar, bet apakšas negrib dzīvot pa vecam.
7.klasniece 06.12.2018. 20:33:39
Man šķiet ka bērniem pašiem vajadzētu izvēlēties kādas papildus valodas viņi vēlas mācīties toties latviešu valodai gan vajadzētu būt obligātai
Patiesībā manuprāt vajadzētu tos sīkos sist un slānīt,tā kā manos laikos.Tad gan nekādu iebildumu pret mācīšanos nebūtu
no atpūtas nama 06.12.2018. 12:33:21
Tas ir vislabākais, ko līdz šim esmu lasījusi....
Ja tu māci programmēšanu vai informātiku, bet neļauj tās laikā izmantot internetu, tu vari tikpat labi mācīt angļu valodu. Mūsdienās neeksistē programmēšana bez interneta, ja nu vienīgi kaut kādu operētājsistēmu izveidē, bet stipri šaubos, ka to dara vidusskolā.
Cik skaists pagrieziens, lai pilnībā iznīcinātu izglītības sistēmu.
8 klasnieks 05.12.2018. 19:43:52
Skolai kads formats bija pirms 1500 gadiem tads ir ari tagad.Majasdarbus vispar nevajadzetu.Vecaki man saka ka vini gan gribeja macities.Bet viniem jau nebija internets... (Jaa es zinu ka nesmu studejis ne pshiologiju ne ko citu bet kamer es iemacisos sis raksts vairs nepastaves.Neesmu nekompetents gramatika,bet uz telefona tiesham cakars garumzimes un komatus likt)
Skolēni pašlaik jau ir perfekti sapratuši to, ka izglītības sistēma plīst visās šuvēs. Pēc aptaujas gan jau jutīsies vēl drošāki. Manās stundās jau ir jūtami pirmie ziediņi: pārbaudes darbā viens bija sašutis, ka nedrīkst inertnetā apskatīties uzdevuma risinājuma algoritmu, jo visi programmētāji sēžot "netā". Ož pēc kompetences!
Ar katru gadu lielākā un dziļaka degradācijā
Arī es savas klases skolēniem reiz aptaujā lūdzu izteikt viedokli par mācību procesu. Lielākā daļa izteicās, ka nevajadzētu mācīt fiziku un ka pietiktu ar 4 stundām dienā. Absolūti visi bija pret mājas darbiem un semestra nobeiguma darbiem. Kāda puse vēlējās mainīt vecos skolotājus uz jauniem. Bija ideja visu mācību procesu organizēt tikai telefonos. Un vēl - neņemties ap neattaisnotiem kavējumiem, cik katrs grib, lai nāk uz skolu. Ceru, ka arī Skolas2030 aptaujas organizētāji ņems vērā visus gudros skolēnu ieteikumus.
Līmlapiņas iet uz urrā! Katrā pedsēdē, katros kursos, semināros utt. Bet jēgas nekādas. Jautājumi par idejām, par hobijiem, par ieguvumiem... . Smaidām un rakstām, laiks iet, tad visi līmē pie tāfeles, runā vienu un to pašu jau gadiem, bet izmaiņas tikai uz slikto pusi, jo lielākā daļa nesaprot visu rosīšanos jēgu un ieguvumus.Cilvēkus pārņem vienaldzība, jo redz, kā tiek atalgots darbs, salīdzinot ar citām profesijām.
Raksts sākas ar projektu raksturojošu fotogrāfiju - līmlapiņu projekts! Cik naudas skola 2030 ir iztērējusi līmlapiņām, un vai tas palīdz sasniegt rezultātu?
Kad es mācījos 40 gadus atpakaļ,viss tika iemācīts pakāpeniski,un skolotājs bija ieinteresēts iemācīt,Tagad skolotājs stundu novada ,un matemātikas uzdevumiem ,pasaka viņai vairāk nav variantu! Reāli stulbii!
Riebjas šitā valsts, totālā izšķērdība, izsaimniekošana, vardaks it visur! Tālāk vairs nav kur iet! Viszemākās pensijas, pilni lielveikali ar pārbagātajiem. Dziedātāju honorāriem par dažām dziesmām tiek samaksāti tūkstoši, simti. Valsts gadadienai tērēts ap 60 milj. Tai pat laikā valsts slīkst nabadzībā! Valdība nevar komplektēties. FM Dana Reizniece tik " spiež" uz apgriešanu, nemaksāt, nesolīt, nedot! Te LV ir viss lielā pakaļā!!!
Komentāri tiek dzēsti! Izņemti no kopējo komentāru saraksta! Sviests kautkāds!
man vashe vienalgi es esmu stulba
Kāpēc noteikti jābūt/jāgrib būt teicamniekam?
Es zinu,ka krievu valodu līdz 10.klasei tāpat neapgūšu!Māsa zubrījās,bet tāpat maz ko jēdz!Angļu valodā ir garlaicīgi.Latviešu val.un lit.=skolotāja sapņo mākoņos,kamēr mēs nejēdzam neko.Labi,ka ir sports,mājturība un kaut kāda nojēga par fiziku!Nākošgad jābeidz obligātā izglītība - pamatskola.Beidzot varēšu dabūt tiesības un braukt ar auto, kur gribu.Uz skolu jau nu točna neiešu!Mans paziņa jau šogad ir brīvs!
Skola ir tusiņu vieta izlaistiem skolēniem un atpūtas nams pirmspensijas+pensijas vecuma skolotājiem.Mācībās savārstījumi no atšķirīgām programmām.Piem.,matemātiku māca par 4.klasi 8.klasē,bet ķīmiju,fiziku pēc 9.klases programmas.Sociālajās zinībās ir augstskolas programma,bioloģijā -sagatavošanas kurss iestājai bioloģijas fakultātē:no daudzām grāmattām vielu stumjam savās kladēs.Tā sakot,ātrrakstīšana+daudzpagūšana.Katru dienu notiek 8-9 stundas.Tad skrējiens uz sporta/muz.skolu!Ja gribi būt teicamnieks,vari sajukt prātā un tāpat palikt ar fragmentārām zināšanām.
Man ar ilgstošu programmētāja darbā iegūto pieredzi uzdevumu risināšanā te skola2030 kopumā nav saskatāma darbību loģiska, pamatota, lietderīga secība. Šī aptauja ir tikai viens no nesaprotami kopā saliktiem soļiem. Kā no šī visa kopumā var iegūt rezultātu (jebkuru)!?
Un ko par to saka arodbiedrība?
par projekta nepieciešamību ir izteikušies aktieri, teologi, biznesmeņi, banku speciālisti un pilnīgi visas pašmāju šovbiznesa "zvaigznes". beidzot pienākusi kārta skolotājiem? a nē, labāk lai izsakās skolēni! viņi jau nu pilnīgi noteikti zinās un varēs pateikt, kas mācību procesā ir vajadzīgs un , galvenais, kas ir lieks. man sāk likties, ka tiem skolotājiem, kurus nesatrauc skolēnu sasniegumi (cik ir, tik labi) dzīve skolā kļūs viegla un gaiša. galvenais - radīt sev apkārt pozitīvas emocijas.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.