Lietotājvārds
Parole
"Valsts izglītības sistēmas ietvaros gaidāms nopietns darbs ar augstskolām, kas sagatavo pedagogus. Esmu pārliecināts, ka nākamgad šādas asas problēmas vairs nebūs," pauda K. Šadurskis. .... Interesanti kā Šadurskis gada laikā taisās "izcept" trūkstošos skolotājus ? Problēmu kas milzusi vairākus gadus, pat gadu desmitus - tā vienkārši - gada laikā un nebūs ?!???????????
Kad "vecie skolotāji" mainīs domāšu, ...man ļoti patīk šis teiciens..dodiet man pensiju uz es aiziešu no skolas, man 56 gadi! Lai strādā jaunie..bet pie skolas rindu nav.....tāpēc mums jāstrādā, un es nedomāju ka vecenes strādā slikti.....redzēsim , kas būs pēc 10 gadiem, kad mēs aiziesim no skolas..
Arī sāku apšaubīt augstskolas nepieciešamību. Vēl viens ieteikums - dodiet misionārus uz tām skolām, kur tiešām ir jūtama nepieciešamība pēc kvalitātes uzlabojuma. Citādi tik uz ģimnāzijām, uz labākajām skolām, pie spējīgākajiem skolēniem, kuriem pamatus taču tomēr devuši nemisionāri. Manam bērnam ir mācījuši 2 misijas skolotāji. Viens bija interesants, bet rezultāti priekšmetā bija zemāki nekā pie tradicionālā skolotāja. Otram misionāram nemaz tik viegli mācīšana nepadevās. Arī tajā priekšmetā rezultāti neglaimoja misionāram. Turklāt pēc saviem 2 gadiem aizmuka uzreiz. Klasesbiedram mācīja vēl viena misionāre. Pieredze diemžēl nebija tāda, kāda tiek popularizēta masu medijos.
Varbūt vajadzētu sadūšoties likvidēt LU PPMF un mums pietiktu ar "misionāriem"? Jo patreizējais "jauno pedagogu" sagatavošanas līmenis LU ir ārpus jebkuras kritikas ... Vai nu augstskolas mācībspēki ir sevi izsmēluši vai arī nezina ko un kā mācīt - seminārā mums stāstīja, ka pirmie "TEHNOLOĢIJU" jomas pedagogi skolās nonāks ne ātrāk kā pēc 6 gadiem, nākamruden vēl plāno uzņemt "mājturībniekus"
Ha, sākās dalīšana - jaunie un vecie! Gobzemē jau laikam tas būs pierasta lieta. Piedodiet, jaunie, bet vecie jau tik daudzas reformas ir pārdzīvojuši ( un arī mainījušies), ka maz neliekas. VECIE ir sagatavotām un reālām lietām, par atbildību, par gala rezultātu. Un tikai. Lai jaunajiem veicas. p.s. 30 gadu darba stāžs.
OK! Laiks rādīs, kā tur būs ar visām kompetencēm, "misionāriem" ar papildus stipendijām un ilgnoturīgu darbu skolā!
Skolotāja parastā 06.12.2018. 16:55:34
pārliecinieties paši: priekšā www e-klase.lv/aktualitates/zinas/vebinaru-serija-par-aktualitatem-pilnveidotaja-macibu-satura?id=16652
Skolotāja parastā 06.12.2018. 16:54:15
kāpēc jāizsludina kautkādi "vebināri", ja tie izsludinātajā laikā nenotiek?! speciāli skrēju klausīties, atcēlu vairākus sev svarīgus darbus un atverot sait priekšā uzraksts: "Videoklips nav pieejams. Lietotājs noņēma šo videoklipu!!!". Tad kāpēc vispār kaut kas tāds ir jāizsludina? Kārtējā skolotāju muļķošana, kā jau tas vienmēr pierasts?
Kad varēs kursos halturēt, kad tur sēž arī "vecie skolotāji", un viņi neiebildīs, tad mācīs arī viņus. Pēdēja laika kursos bieži vien jāklausās sen zināmas patiesības...
Skolotāja parastā 06.12.2018. 16:06:00
ĀPĒC NENOTIEK TAS, KAS BIJA IZSLUDINĀTS - VEBINĀRS Ceturtdien, 06.decembrī plkst.16.00 – 17.00 Aktualitātes mācību saturā: Kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību joma
Pat tagad mācot skolotājus kursos, lielākā daļa pedagogu dzīvo ar domu, šo jau protu, daru.. Kad "vecie skolotāji" mainīs domāšu, tad būs vērts tos labumus arī viņiem dot
un no kurienes "nevalstiskās organizācijas" ņem naudu? Tā ir nodokļu maksātāju nauda!!! Iedziļinieties "misijas"patiesajos mērķos!
Līdz galam nesaprotu Jūsu jautājumu. Vai tas ir saistīts ar mācību nodrošināšanu? Bet visiem šobrīd esošajiem skolotājiem bija iespēja studēt, iegūt zināšanas un prasmes, citādāk, taču, viņi nemaz nebūtu tikuši līdz skolotāja profesijai. Vienīgā atšķirība, ka vienā gadījumā mācību procesu nodrošina augstākās izglītības iestāde, bet otrā gadījumā nevalstiska organizācija.
Piekrītu, bet kāpēc apdalīt "vecos" skolotājus?
Izcili! Vairāk tādu skolotāju, kādi ir no Iespējamās misijas.
Un kad tos "labumus" mācīs parastajiem, t.s. vecajiem skolotājiem?
Laikam jau izteiktie minējumi par šis misijas patiesajiem uzdevumiem būs pamatoti, diemžēl.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3+6=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.