Lietotājvārds
Parole
tepat Latvijā 11.12.2018. 16:43:04
Un to sauc par demokrātiju? Kāpēc Jūs skolotāji nestreikojat? Lizda nav Jūsu pusē, to var redzēt!
Tiešām, netiek ņemts vērā neviens- tāda sajūta. Pēc reformas visi skolotāji, vismaz man zināmie, patiesi neapmierināti, ļoti daudzām lietām nepiekrīt un neatbalsta. Kaut kas traks!!!
Lasu grāmatu par Ventspils 1. ģimnāzijas simtgadi! Un, rau, tas pats viss bijis arī pirms 20, 30 un 50 gadiem!! Reformas, reformas, tuvināšanās dzīvei. (Pat nerunājot par ideoloģiju). Piemēram, 1981. gadā ieviesa "mācību ražošanas kombinātus", pēcāk bija "obligātās prakses". Vai tas principā nebija kaut kas līdzīgs "kompetencēm"??
Nepiekritīšu iepriekšējam. Stundas sākumā uzzināt, ko šodien darīsim, stundas beigās atskatīties- ko šodien izdarījām - tas IR svarīgi. Pirmkārt, jau paša bērna dēļ - lai viņš justos labi. Jums pašiem patīk darīt kaut ko - nezin, ko, nezinot, kas jūs sagaida un kāds plāns (lielos vilcienos)? Man nē. Un beigās rezumēt un atsaukt atmiņā, kas bijis, palaižot bērnus "savāktus" pie nākamā kolēģa vai arī tā sagatavojot pārejai uz nākamo priekšmetu, pat nemainoties skolotājam - tas arī sakārto viņu domāšanu. Tā ir elementāra lieta, kas, izrādās, gana daudziem vēl ir sveša.
kā saprotu kompetences 10.12.2018. 22:14:51
Pašlaik visas kompetences balstās uz 3 vaļiem-stndas mērķa un sasniedzošā rezultāta definējums stundas sākumā un atgriezniskā saite stundas beigās. Pārējais nav svarīgi vērotājiem. Es tikai nesaprotu, kas notiks,ja tā nebūs, ja vairāk laika veltīšu pašam mācīšanās procesam, kurš neinteresē kuratorus. Bērniem jāļaujot strādāt radoši, bet skolotāji bez saitēm un nepateiktā stundas sākumā vispār neprot strādāt. Tas, ko liek darīt, varbūt strādā viduskolēniem, bet mazos sākumskolā varbūt pat biedē stundas sākumā skolotāja teiktais (ja kādam tas nepadodas). Kur palikusi ieinteresēšana, noskaidrošana, ko skolēni jau zina par doto tēmu? Kaut kur tie PPP(pajautā, paslavē, piedāvā) arī nolikti malā. Vai var likt ko ieviest , ja pašiem nav skaidrības ko un kā. Kur Latvijas skolās veiktie pētījumi-kādi ir mūsdienu skolēni, viņu vajadzības? Kādreiz paredzēju,ka ar bērnu tiesībām braucam grāvī, tagad ar to, ka nekas nav jāmāca,ka skolēns pēc savām vēlmēm iemācīsies pats. Žēl, ka esam tur, kur esam.
2019.gada janvārī 10.12.2018. 21:23:27
Medmāsām sola 928 eiro, skolotājiem 720 eiro. Varbūt uzreiz, lai paziņo, ka tā ir misija un tad iespējamā misija varēs sagatavot neierobežoti un valstij nevajadzēs tērēties.
Otra puse netika aptaujāta...
Varbūt tur nav, ko uzklausīt.. Ne katram, kurš grib runāt, ir kas vērtīgs, ko teikt
Precīzāk būtu teikt: "Puse no skolotājiem, kas spēja to samudžināto aptauju aizpildīt, uzskata..." Personīgi es nespēju jau pēc kāda 7-8 jautājuma uztvert, ko no manis prasa. Un kad vēl redzēju, ka tas ir tikai apmēram 25%, tad atmetu ar roku aptaujas aizpildīšanai. Var galvot, ka es ne jau vienīgā tāda biju...
Kura ir tā puse, kuru viedoklis tiek uzklausīts. Uzvārdus studijā!!!!
Lūdzams, ievērojiet elementāru pareizrakstību!
Ja būtu uzklausīts - reformas nebūtu!!!!
Priede! Tad Tu gribi lai tās stundas un slodzes saskaita? Kur tad tur jāpurina? Ministrijas ierēdņi vai Skola2030? Skola2030 Tev ir iedevuši reālu dokumentu uz kura pamata prasīt no i no valsts i pašvaldības ierēdņiem nodrošinājumu. Tā vietā Tu brēc ka dokuments jāpurina. Tiešām Tu naivi domā ka dzīve kā Saules pilsētā, kad vispirms finansisti iedos nodrošinājumu, un tad Tu varēsi izdomāt ko ar to darīt?
Tie,kuri veido kompetences-paši saprot kas īsti būs jādara? Vai visam būs materiālā bāze vai arī skolotājs strādās 24/7,lai īstenotu Projektu naudiņas ieceres citu kabatās?
Daudzo ekspertu tiešais pienākums ir iet uz skolām un visu skaidrot, labot, būt godīgiem. Taču viņu ir nolīduši malā, tos piesedze Catlaks un Oliņa. Manuprāt, jaunums mūsu dzīvē ir birokrātijas populisms. Vainīga, protams, ir LIZDA, jo neskaitīja stundas, nerunāja par slodzi un lielo ideju neatbilstību elementārajām tiesībām uz atpūtu. šo reformu vajag izpurināt ar Darba likuma pantiem, un tad būs reāls pamats reālam streikam un lai Latvijas arodbiedrību savienība palīdz, ja Vanaga ir tik kusla. Un vēl jau ir arī tiesas. Secinājums - šobrīd reforma nav savienojama ar skolotāju reālo dzīvi.
Vai tiešām puse? 09.12.2018. 22:28:02
Kaitina šāds virsraksts. Vajadzēja būt rakstītam, ka puse aptaujāto pedagogu kaut ko uzskata. Nevis "puse pedagogu". Apgalvojumam piekrīt vairāk kā 600 pedagogu. Latvijā ir ap 33000 pedagogu. Zinu, ka aptaujas veido no specifiski atlasītas dalībnieku grupas atbildēm, no kurām var izteikt pieņēmumu par kopumu. Bet vienalga manī šāds apgalvojums rada nepatiku pret lizdu. Vajadzēja precīzāk izteikties.
Diemžēl, Latvijā nepastāv tāda prakse kad tiktu saukti pie reālas atbildības visi kuri cenšas savu "domu augli" uzspest pārējiem. Protams, ka oļiņiete ar savu "gopņiku šaiku" notīsies uz vēl siltāku caurumu, bet mums, kuri reāli strādā skolā, nāksies šo ievārīto "ķīseli" izstrēbt un pie reizes kaut ko arī iemācīt saviem skolēniem. Lai cik skumīgi tas arī nebūtu!
Pašvaldību savienība jau aizrādija ka jauna satura sagatavošanā esot interešu konflikts. Pārāk daudz skolotāju piedalījušies.
Apmeklēju jaunās kompetenču pieejas mācības jau pusotru gadu, un ticiet vai e - tā arī nesaprotu, ko no manis grib! Mērķis vai sasniedzamais rezultāts? Kāda ir atšķirība? Vai tas maksā 14 mlj.? Mācībās tik līmlapiņas līmējam, pļāpājam tukši grupās un muldam. Kad kāds ko iebilst, tam ātri aizver muti, neko nepaskaidrojot. Turklāt vēl agresīvā formā (minēšu arī personu - drāmas speciāliste Krišāne). pagaidām šis viss ir liels murgs. Cik zinu, tad uz dzīviem cilvēkiem eksperimentēt ir noziegums. Tad,lūk, mūsu bēru zināšanas tiek paklāutas lielai degradācijai! Paldies Oliņai un CO! Bravo!
Vilibalds ->Dr.biol. 09.12.2018. 18:17:16
Eiropas nauda beigsies, Oliņiete un Co žigli notīsies un tik pat žigli atradīs jaunu caurumu pa kuru piesūkties Eiropas naudas plūsmai, bet mums skolotājiem vēl kādus 6-8 gadus vajadzēs censties "sagremot" attiecīgās kompānijas "mīksti novārītos akmeņus" tikai tādēļ, lai valstij nevajadzētu Eiropai atmaksāt Oliņietes un Co notrallinātos Eiropas līdzekļus.
Vienīgā cerība - oļiņietes vadītajai "Ali Baba" grupējumam beigsies ES finansējums un šie ļautiņi izklīdīs... Aktuāls paliek jautājums, kurš īsti tad iemācīs/mācīsies visu zinātņu pamatus?!
to skolotājs (Rīga) 09.12.2018. 14:41:27
Jau pašā sistēmā "nauda seko skolēnam" (pēc skolēnu skaita 1. septembrī) ir iestrādāts, ka skolotājs NEVAR ZINĀT KĀDA BŪS VIŅA DARBA SAMAKSA pirms jaunā mācību gada sākuma. Un IZM uzskata, ka tā ir normāla situācija un pat necenšas šajā ziņā kaut ko mainīt...
otra puse klusē, jo saprot ka jēgas ta nav....
Murgs iet uzvarošu gājienu-pēc metodes"suņi rej,karavāna iet uz priekšu".Tādi kā Oliņietes un Gobzemisti smeļ Eiropas naudas un ar savām iztapoņu komandām spridzina Latviju kā vien var un māk...Novedīs Latviju līdz Parīzes variantam...
it kā aptaujātā 09.12.2018. 11:06:42
Rīgā aptauja notika tā - izsludināja it kā 4 stundu kursus par kompetenču izglītību. Taču izrādījās, ka tā skaitījās "sabiedriskā apspriešana". Kolēģi, kurai vajadzēja to visu vadīt, tīri vai žēl kļuva, jo pati viņa no tā murga neko nesaprata, uz jautājumiem pēc būtības atbildēt nevarēja, tikai vispārējās frāzēs. Iedeva skolotājiem grupu darbu, katra grupa kaut ko pateica, kam bija nulles saistība ar kompetencēm, katrs uz līmlapiņas uzrakstīja, kas patika un nepatika, un 45 minūtes pirms laika viss beidzās. Bez papīra par kursiem.
Interesanti būtu uzzināt cik, kādu reģionu/ pilsētu skolotājus šī organizācija"*IZDA" ir aptaujājusi. Un pats galvenais kā tikuši formulēti jautājumi, ja reiz veseliem 21% kolēģu "neesot noteikta viedokļa". Kārtējais mēģinājums oļiņietes ievārītās ziepes "iesmērēt" vismaz ar kaut kādu "fake news", ka apmēram puse kolēģu neatbalsta visu šo murgu bet otra puse vai nu atbalsta vai nu drīz atbalstīs - tātad viņuprāt situācija ir OK. Rakstu autori, BEIDZIET NODARBOTIES AR KLAJU DEMAGOĢIJU!!!
Jauno kompetenču ieviesēja 08.12.2018. 21:46:17
"Pastāsta saviem vārdiem, ka objektiem (ķermeņiem) ir noteikta uzbūve un ka tie ir dalāmi." Tas no jaunā standarta. Diez kādus ķermeņus 1. klases skolēnam būs jādala? Gatavosim ķirurgus, miesniekus,...? Šadurskis parakstījis. Es standartu lasīju kā anekdotes. Palasiet arī jūs!
Malači, lietuvieši! Spēj streikot, lai kaut ko reāli panāktu. Mēs- verdzībā iedzītie- nekā! strādāsim vairāk, bet- vai saņemsim arī vairāk? Runā par likmes pieaugumu, bet vairumā gadījumu- mazāks. Par igauņiem nemaz nerunājot- likme zemākā- 1020 eiro!
skolotājs (Rīga) 08.12.2018. 19:48:01
Cik gadiem jāpaiet, lai skolotāji uzzinātu savu algas likmi pirms jaunā mācību gada sākuma? Pēti vai nepēti - mainās tikai valdības un ministri, bet rezultāta nav. Tāpat būs ar šo pētījumu ...
...pētījuma rezultātā secinājuši, ka finansiālais atbalsts pedagogiem ir teju vai tikpat svarīgs kā sabiedrības atbalsts, metodiskais un materiāli tehniskais atbalsts...? Pats svarīgākais ir atbalsts!!! Jebkurš no šiem minētajiem. Sāksim ar galveno - sabiedrības atbalstu. lai cilvēki saprastu, ka šīs "reformas" prasa no skolotāja vismaz uz pusi palielināt savu jaudu un darbalaiku. Mediķi nepārtraukti cīnās par savām virsstundām. Kaut pedagogiem kāds būtu pielicis tādu kā soļu skaitītāju, cik daudz viņi ir pārstrādājuši visas pieļaujamās normas un pēc jaunās kārtībās pārstrādās vēl. Kaut reformu bīdītāji beidzot saprastu, ka individuālā pieeja, grupu darbs, pētījumi u.c. ir iepējami mazās klasēs, ne pilsētu 30 un vairāk...
Tagad jau visiem svarīgs skolēnu viedoklis. Paga, paga, drīz skolotājs nedrīkstēs ne tikai uzdot mājas darbus, bet arī likt atzīmes.
Kuri ir tie skolotāji, kam tika prasīts viedoklis? No cik skolotāju viedokļiem tika veikts pētījums?
Joprojām jautājums - kā iespējams kaut ko radikāli jaunu realizēt pilnīgi tukšā vietā? Tikai mistiski solījumi bez jebkāda seguma un fonā gaduskaitļi, kad tam "jaunajam" jāsākas! Darbības imitēšana par Eiropas finansējumu, pie reizes skolotājus pasludinot par atpalikušiem!
Skolotāja parastā 08.12.2018. 10:36:50
Kādas reformas?!!! - nekādu reformu nav! Ir tikai oliņietes grupējuma vecu materiālu savārstījums un bezjēgas sabāšana vienā maisā, kur skolotājiem uz tausti vajadzēs makšķerēt laukā un pielāgot to, kas tur iebāzts!! Par šo bardaku, haosu skolotāji saņems iztikas minimumu, bet strādās dubultu normāla cilvēka slodzi. TIKKO TIKA IZSLUDINĀTS VEBINĀRU CIKLS, kur skolotājiem skaidrošot visu par mācību jomām! TREŠAIS VEBINĀRS - MĀKSLU JOMA Tā arī bez jebkādiem komentāriem NAV NOTICIS,kaut tam vajadzēja būt jau 6.12.2018. - tā bija rakstīts!!! . . . . . . . . . . . . . . . . . Atverot video logu, parādās uzraksts: VIDEOKLIPS NAV PIEEJAMS! LIETOTĀJS NOŅĒMA ŠO VIDEOKLIPU! . . . . . . . . . . Tad par kādu vispār informācijas patiesumu un vērtību var runāt? . . . ko dara mūsu ARODBIEDRĪBA? Vai jūs vēl tajā esat un turpināt maksāt meslus, lai viņi saņemtu pāri 2 tūkstošu algu? Neesat izstājušies? Tad pajautājat Lietuvas skolotājiem, ko viņi dara ar šādām arodbiedrībām!!!
Jā,netiek ņemtas vērā skolotāju domas. Velētos dzirdēt to skolotāju praktiķu domas , kuri strādā ar labiem eksāmenu rezultātiem. Nevis to skolotāju domas, kuri paši neizceļas ar labiem rezultātiem, bet gudri stāsta, ko vajadzētu mainīt valsts mērogā izglītības jomā. Vispirms pielietojiet savas idejas praksē, pārbaudiet un tad dalieties pieredzē. Nu tagad būs kavalitātes uzlabojums, jo lietosim caurvijas! It kā nebūtu bijušas līdz šim. Tagad vajadzēs skolēniem domāt, bet līdz šim skolotājs tikai stāstīja, bet skolēni klausījās......
Tā anketa jau bija vājprātīga! Pusstundu pildīju, nebiju ne pusē. Nav tik daudz laika un arī pacietības!
Viedokli jau nav laika izteikt. Skolotāju trūkst, nav ne "vecu" ne "jaunu", kas vēlas sākt strādāt skolā, zinot sabiedrības attieksmi. Ja ir kāda skola, pie kuras stāv rinda strādāt gribētāju, padalieties - pie mums ir matemātikas un ķīmijas skolotāju vakances. Tas nozīmē, ka esošo skolotāju slodzes sasniedz pat 50 - 55 stundas nedēļā. Var jau uzsūtīt IKVD, tad bērniem sāksies brīvlaiks, jo nebūs, kas māca dažus priekšmetus, šajos priekšmetos būs vērtējums "nv" un saskaņā ar Ministru Kabineta noteikumiem nevarēs pārcelt nākošajā klasē vai 9.klasē mācošies nesaņems apliecības par pamatizglītību.
Man kā pedagogam neviens nekādu viedokli nav prasījis....
tiešām, tikai 07.12.2018. 15:13:26
Puse?????????????
Meli. Vismaz 90% tā uzskata.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-3=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.