Lietotājvārds
Parole
Interesanti būtu zināt, kuri skolotāji ierēdņus mācīja? Kaut vai IZM būtu labi sarakstu ar to, kādu skolu beidza un kas bija audzinātājs/skolas direktors/mīļķais skolotājs.
Tie gudrie.Kaijai 28.12.2018. 12:37:29
Pilnīgi piekrītu.Kauns un negods jau tam, ka tie, kas tur pieņem šādus lēmumus jau agrāk gāja skolā, mācijās utt...Bet nonākot pie lielās siles tu tik paskat, kas notiek jau gandrīz 30 gadus. Viņi vienārši bezkaunīgi pelna uz skolotāju rēķina..Viņi maksā zemas algas(Kauns jebkurai Eiropas valstij), bet prasa lai skolotāji būtu moderni un pielāgojās jaunajām super 2030 reformām izglītība.Reti kur var redzēt šadu populismu, ciniskumu un ļaunprātību pret sabiedrību.Tie kuri novērtē skolotājus un bērnus veicina valsts attīstību to zina jebkurš cilvēks....
Slodze, darba apstākļi, minimālā alga... Daudz ko varētu apspriest. Es šoreiz par attieksmi. Ja Igaunijā minimālā alga 540, bet skolotājiem 1250, tad viņi tiek novērtēti vismaz ar koeficientu 2,31 vērtīgāki par paša mazsvarīgākā un mazatalgotākā darba darītājiem. Latvijā 430 un 710. Koeficients 1,65.... Nu ļoti "vērtīgi" mēs esam. Apmēram kā apkopēja ar pusotru slodzi.:(
Kad IZM pārskaitīs naudu skolām vienu gadu, nevis savā starpā sadalīs, tad tā būs prēmija, bet ja izmaksā decembrī, to ko vajadzēja samaksāt četros mēnešos, tad tā nav prēmija. Tā ir skolotājiem paredzētā nauda, bet slikti veiktu aprēķinu dēļ, to saņem decembrī. Diez kāpēc jūnijā nekad nav tādas prēmijas?
Atbilde ESTI 27.12.2018. 17:39:21
Zini, ka Igaunijas salas ir ļoti mazas skolas, nestāsti muļķības par lielo bērnu skaitu Igaunijas skolās. Aizbrauc kaut uz Roņu salu un paskaties, kāda tur skola un cik bērnu tur mācās. Un nestāstiet par līdzekļu trūkumu, paskat, kā naudu tērē ierēdņu armijas prēmijām, cik liela ir korupcija.
Igaunijas skolās ir ievērojami skaitliski mazāka skolas administrācija - nevajag tik daudz vietnieku, lai rakstītu neskaitāmās atskaites.
Visi grib skolu līmeni tādu, kā Igaunijā, tikai piemirst, ka tur aptuveni 1/3 lauku skolu uz krīzi tika aizvērtas. Bet letiņi brēc, ja pat vismazākajai, visnejēdzīgākajai skolai kāds pat piedur pirkstu.
Prēmija?Kas tā tāda? Šokolāde par 175 skolēnu mācīšanu svešvalodā,pāris sūdzību un 1 apmelojums.Laikam vairāk neesmu pelnījusi. Skumji........
Pirmsskolu skolotājām neviens slodzi pat nedod!
Kas ir prēmija? Nav pat paldies par smago darbu.
betiņai-toties 26.12.2018. 20:34:46
Kā dzirdu un sajūtu visapkārt-ar mani un kolēģiem ir līdzīgi. Bezizeja un izmisums. Ar katru gadu nedraudzīgāka vide-skolēnu visatļautība, vecāku neadekvāta izturēšanās, tiek atbalstīta skolēnu sūdzēšanās par skolotājiem(īpaši centīgi uz tiem ir 2nieku karaļi un bezkaunīgie) , apstākļi, kosmiskas prasības, neuzticēšanās skolotājam kā profesionālim...bet kur tu iesi un kam tu sūdzēsies???
Ne centa!
Šī ziņa ir lieliska dāvana Ziemassvētkos Latvijas skolotājiem!Kārtējais spļāviens sejā.Mūsu kaimiņvalstīs skolotāji māk panākt, ka viņus ciena, novērtē un viņos ieklausās, bet mēs...Pēc 22 gadiem skolā mana pacietība ir beigusies, esmu sapratusi, ka nekas nemainīsies, tāpēc apsveru iespēju pārkvalificēties un pelnīt cilvēkam cienīgu atalgojumu...Tās nebeidzamās pārbaudes, kompetenču apgūšana, akreditācijas...vienkārši vairs nav spēka...Mīļie kolēģi, vai Jūs jūtaties līdzīgi?
20 eur premija pa 1.5 slodzi.
Latvijas skolotāji tiek novērtēti ar 710 eiro lielu algu par minimālo slodzi... Nav lasīts, ka Igaunijā tiktu veikta tikpat nejēdzīga, neizprotama un sasteigta skolu reforma, kā mūsu''SuperProjekts 2030''...komentāri tiešām lieki, skaitļi runā paši par sevi... PS.Kolēģi, cik lielas šogad bija Jūsu Ziemsvētku prēmijas?

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.