Lietotājvārds
Parole
> Kņopei 06.01.2019. 16:15:01 09.01.2019. 20:08:03
Informātikas eksāmens pats labojas? Kā šis labojas? Testa jautājumi no 1. daļas lapām paši salec pie pareizajām atbildēm? Worda izpildītie uzdevumi paši no sevis arī? Var redzēt, ka neesat ne skolotāja, ne arī kādreiz labojusi informātikas eksāmena darbus! ik kā nepietiek jau ar to, ka eksāmeni tiek likti uz veciem datoriem, kuri kuru katru brīdi var iziet no ierindas! Nu nelabojas informātikā šīe darbi paši!
"Labs ieguvums" būs vienmēr, kad cilvēks strādā savu darbu, kas viņam sanāk un patīk. Bet adekvātai samaksai jābūt par jebkuru darbu. Jautājums, "ko jūs gribāt to, vai šo?" ir absolūti nevietā. Skolotājam nav jābūt par vergu arī tad, kad darbs patīk un ir kāds nemateriāls ieguvums. Jo nemateriālais ieguvums katram ir savs un nav ne salīdzinams ne izmērams. Bet ēst cilvēkam vienmēr vajag, arī vasarā, nez kāpēc. Un tāpēc par darbu jāmaksā.
Mani skolas vadība pieteica olimpiādes darbu labošanai ( olimpiāde tiešsaistes), neviens man neprasīja.
Izlemiet: gribat "labu ieguvumu" (kā raksta Biju labotāja) vai tomēr naudu! Kaut kā muļķīgi ir brēkt, ka maz maksā, ja ieguvums tomēr ir labs.
Biju labotāja 08.01.2019. 18:03:42
Labot eksāmenu darbus gadus 10 atpakaļ pieteicos tikai tāpēc, lai iegūtu pieredzi un kaut cik nozīmīgu sertifikātu laikā, kad kursi bija pašķidri kvalitātes ziņā. Tas bija labs ieguvums. Tā, lūk.
Tie "simtiem skolotāju" varētu arī neskriet pieteikties par tādu minimālu samaksu labot darbus. Neviens viņus nedzen, paši piesakās pēc brīvprātīga principa. Paši rada situāciju, ka par eksāmenu labošanu var nemaksāt vairāk - labotāju netrūkst.
Tiešām tikai Labrīt pamanīja manu sarkasmu- Kompetenču murgam ar 18 Miljoniem ir par maz, toties par centralizēto eksāmenu labošanu ar centiem knapināmies. Lai labo tie paši, kas sastādīja darbus (par to pašu samaksu)
Es tomēr gribu palūgt diskutētājiem man nezinātājam paskaidrot, kāds ir aptuvenais laiks, lai izlabotu tādu vienu eksāmena darbu par ko maksā EUR0.07 un EUR0.79. Vai eksāmena darba labošana ir darba pārlikšana no vienas kastes otrā, kā es to daru liekot brētliņas šprotu kārbiņās? Cik EUR var var nopelnīt vienā stundā? Varbūt brīvajā laikā no darba zivju cehā varu pieteikties, ja te maksā vairāk?
Nu izsmiekls vairāk nekas...
Kādreiz skolā skolotāji izveidoja eksāmenu, ielika atzīmi un punkts. Vienkārši un efektīvi. Tagad šāda jezga, un vēl pie tam vienu eksāmenu gandrīz nedēļu vērtē. Tas tiešām ir labāk? Kāds no šī ir ieguvums un kam?
Vilibalds tak joko! Veiksmīgu Jauno gadu!
abac to vecāki 07.01.2019. 07:09:35
Bet, ja skolā ir viens skolotājs, tad pats arī vērtē. Ja vairāki, tad 1 ir vērtētājs, otrs intervētājs mutiskajā. tāpat abi sarunā beigās= vienojas.
Parēkināsim. Fizikā 2016/2017 mācību gadā kārtoja eksāmenu 998 skolēni. Paņemsim 1000. Uz labošānu pieņems 17. Tātad 1000/17=58.82, jeb 59 darbi uz vienu skolotāju vidēji Reizinam ar centiem 59*(0.39+0.19)=34.22 eur potenciāla vidēja samaksa pirms nodokļu nomaksas. Iešu labāk pahalturēt neoficiālo darbu - gan vairāk, gan ātrāk var nopelnīt to naudu. Tos, kas veic šo darbu par šādu samaksu, jāsod par dempingu un skolotāja prestīža graušānu. Skolotājem kategoriski nedrīkst pārdot savu darbu par tik zemu cenu.
Nezinu kas tajā darbu labošanā TĀDS ir. Nekad neesmu tur bijusi un to gribējusi darīt. Taču dažas manas kolēģes (mazpilsētas skola) vienu gadu bija baigi sapīkušas un apvainotas, ka viņas kā vienmēr pieteicās, bet uz labošanu viņas neuzaicināja, jo darbu labotāju jau pietiekot. Parasti piesakās jau laikus. Vienmēr brauc, labo, čīkst cik grūti tas bijis, cik maz tur maksā, cik tāls tur ceļš jābrauc, cik smagi jāstrādā un pēc gada atkal piesakās un gaida, ka uzaicinās. To reizi kad neuzaicināja gan čīkstēja pretējā virzienā - ka kā ta nu tā tagad, ka viņas tur nav aicinātas, kā ta nu tā, ka bez viņām tur jau pietiekot. Tātad kaut kāda sāls tajā pasākumā tomēr ir. Varbūt kaut kāds tusiņš ar citu skolu kolēģēm? Ieraduma spēks? Kaut kādas īpaši patīkamas procesa izjūtas? Iespēja aizbraukt pa Rīgu padzīvoties, Rīgas radus apciemot, ja tādi ir?
Priekšlikums 06.01.2019. 19:40:01
Ja nevar saņemties streikot māc. laikā, varbūt var saņemties atteikt labot eks. par tik mazu samaksu. Lai meklē līdzekļus, kā samaksāt par darbu.Apsveicams piegājiens- prasīt to, kas pienākas.
Nu tad nāc un labo. Katru gadu, simtiem skolotāju, dažas dienas. Nekas jau nav. Kas vispār tas par darbu? Veiksmi Vilibaldam!
Nu ko Jūs piesienaties? Izglītībai ir piešķirti tik lieli līdzekļi cik ir. Un kas vispār ir labot eksāmenu darbus? Atnāc divās, trīs nu četrās dienās izlabo un viss. Tas nav kompetences "murgus samurgot" četros gados. Tiem pat ar 18 M € ir par maz. Un Jūs vēl gribat labošanai ....
to skolotājai 06.01.2019. 16:54:49 06.01.2019. 18:28:11
Stāvi tad rindā uz valsts ārstu pusgadu. Bet man arī bijuši nepieciešami speciālisti, kuriem "valsts pieņemšanas" nemaz nav - zobārsts, fizioterapeits, ginekologs.
Gribētos saprast, kāpēc tad par svešvalodas eksāmena daļu labošanu ir atšķirīga samaksa: 1. daļa franču un vācu valodā -0,19 eiro, krievu valodā- 0,07, 2. daļa franču un vācu valodā -0,19 eiro, krievu valodā- 0,07, angļu valodā- 0,14, 3. daļa franču, vācu valodā un krievu valodā- 0,26, angļu valodā -0,18. Kāda "smalka padarīšana" tā skolotāja darba samaksas noteikšana. Grūti tiem, kas ar to nodarbojas: kaut par daudz nesamaksā.
Skolā ir viens angļu val.skolotājs, kā tad.
skolotājai 06.01.2019. 16:54:49
Pie kura valsts ārsta ir jāmaksā 40 eiro par 20 minūtēm? Privātais ir cita lieta. Arī privātskolotājs nav valsts skolotājs.
Romam matemātika. 06.01.2019. 16:52:10
Kā tas ir 400 vārdi, bet miljons kļūdu???
Informātikas eksāmens gan pats no sevis labojas! Tur pat 60 centus vairāku dienu darbs nav vērts!
abac to vecāki 06.01.2019. 13:48:38
Kas vērtē angļu. val. eksāmena mutisko daļu 9.kl. , vai pats skolotājs, kas māca? ______________________ Vērtē kolēģis kopā ar ar skolotāju, kas māca.
Nu tā jau šājā valstī pieņemts - par skolotāju darbu nemaksā, bet iznirgājas, izsniedzot īpaši trūcīgo pabalstu.....
Kas vērtē angļu. val. eksāmena mutisko daļu 9.kl. , vai pats skolotājs, kas māca
Ārprācccc! Tieši tā - ar c. Viena domraksta labošana ar miljons kļūdām un 400 vārdiem - 60 centi? Vai tiešām eksistē kāds tik ļoti apdalbīts, lai sevi tā pazemotu un strādātu par pilnīgi neadekvātu samaksu! Nu ko, skolotāji, paskatieties, kā pasaulē cilvēki izcīna cienīgu dzīvi, kau dzeltenās jakās. Ja kāds tik ļoti grib piepelnīties jūnija sākumā, aizbrauciet 3 dienas zemenes palasīt pie kāda zemnieka, ticiet man , nopelnīsiet vairāk, būs pilns vēders ar vitamīniem. Un darbiņu par 7 santīmiem atstājiet ministrijas gudreļiem, lai parāda, kā jāstrādā! Tiešām ĀRPRĀTS!
Iespējamā misija 05.01.2019. 17:33:32
Iespējamā misija! Lūdzu! Iespēja izpausties.
Kāda kvalitāte jānodrošina par 7 centiem? Smieties vai raudāt?
Ideoloģija 05.01.2019. 10:44:02
Gan jau, kā katru gadu, atradīsies labotāji - daudziem joprojām šķiet, ka jāveic misijas darbs kā padomju laikos. Nu nav tauta sapratusi, ka kapitālismā jārīkojas citādi, ja vēlas par darbu saņemt cilvēka cienīgu algu. Vēsture māca, bet kolēģi nemācās - ko padarīsi?
Kurš pieteiksies, tas ir aptaurēts, nožēlojams pakaļā līdējs. Vai arī vienkārši apstulbots.
Izlabojot 100 lasīšanas daļas,kas īsti neizdosies vienā dienā,jo tad ir jābūt robotam, uz papīra iznāk 7 eiro.
Kad mēs beidzot definēsim, cik maksā mūsu darbs? Es aizeju pie ārsta, kurš manis izmeklēšanā nelieto nekādas dārgas iekārtas, nu varbūt maksā par telpu īri, bet man par šo 20 min vizīti jāmaksā 40 eur. Pie advokāta 100 eur. Bet mēs priecājamies, ja pie algas saņemam 7 centus???
Nekad neesmu pieteikusies veikt šos darbus, nav motivācijas... (matemātika). Varbūt lauku skolotāji reizēm piesakās, jo tas ir "tuss" Rīgā, bet materiāli jau nu noteikti neatmaksājas, ja jāmaksā par nakts mājām un kaut kā savādi - uz 3 dienu darbu piešķir e-talonu 2 braucieniem un pudeli minerālūdeņa. Tad pārējos virzienus skries kājām?
Skolotāja parastā > mammai 04.01.2019. 19:28:09
es labāk pieteiktos piestrādāt zivju cehā, jo tur vismaz maksā...
Skolotāja parastā 04.01.2019. 19:26:13
Viena skolēna informātikas darbu, kuram ir 4 daļas, laboju 2.5 stundas. Ar visu punktu savadīšanu par katru prasītā uzdevuma izpildi. Bija vairāki eksāmena licēji....
Vai man kāds var paskaidrot, kāds ir aptuvenais laiks, lai izlabotu tādu vienu eksāmena darbu par ko maksā EUR0.07 un EUR0.79. Vai eksāmena darba labošana ir darba pārlikšana no vienas kastes otrā, kā es to daru liekot brētliņas šprotu kārbiņās? Cik EUR var var nopelnīt vienā stundā? Varbūt brīvajā laikā no darba zivju cehā varu pieteikties, ja te maksā vairāk?
Skolotāja parastā 04.01.2019. 16:46:15
Cik maksās par informātikas eksāmena 1 daļas vērtēšanu? Tas rakstā nebija minēts... Visticamāk neko.
Laboju CE daudzus gadus (apmēram 10), tad saņēmu VISC rājiena vēstuli, jo izrādās biju pieļāvusi pārrakstīšanās dēļ vienu nebūtisku kļūdu, jutos pazemota ,tāpēc vairs uz šo darbu nepiesakos.
Samaksa tiešām iespaidīga!!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.