Lietotājvārds
Parole
Divu bērnu tēvs 17.01.2019. 15:04:12
Varbūt var kāds uzņemties vākt parakstus par to, lai maksa par augstāko izglītību būtu vismaz uz pusi mazāka?
Būtu labāk vākuši parakstus par bezmaksas PIRMO izglītību visiem. Domāju, ka vairums Latvijas iedzīvotāju šo ieceri - vākt parakstus, lai bāreņiem būtu bezmaksas augstākā izglītība - neatbalstīs, jo šādi labu gribot vienam, tiek nodarīts pāri otram, kas rezultātā nav vairs atbalstāmi.
Man šķiet, ka bāreņiem varētu būt atlaides kopmītnēs, vai kaut kas tml., bet nevis tur, kur visu nosaka zināšanas.
Uzskatu ka tas nav godīgi!Mana ģimene strādāja cik vien iespējams,es strādāju cik varēju,lai varētu iegūt izglītību,bet ja bārenim visu pasniedz uz paplātes tas nav godīgi pret citām ģimenēm kas plēšas kā māk!Atzīmēm ir jābūt tām kas nosaka kurš ir budžetā un kurš saņem stipendiju!Manā kursā arī bija bārenis kurš tusēja uz nebēdu,lekcijas neapmeklēja,bet vienīgā stipendija bija viņam nevis tiem kas reāli veltīja laiku studijām!
Man šķiet, ka šī ir nepareiza pieeja. Ir jābūt konkursam, iestājeksāmeniem vai pārbaudījumiem, lai iestātos augstskolā,kurā tad tas maznodrošinātais, bārenis, no pilnas vai nepilnas ģimenes nākošais potenciālais students varētu sevi pieradīt, lai tiku budžeta vietā. Izcelt vienu grupu,manuprāt, ir diskriminējoši pret pārējiem. Laikā, kad es mācījos, mums bija ierobežots skaits stipendiju uz visiem kursiem konkrētajā programmā. Bija studenti, kuri mācījās, piedalījās konferencēs, konkursos, dažādos augstskolas pasākumos, lai krātu papildpunktus un tiktu pie stipendijas, bet netika, jo priekšroka bija maznodrošinātajiem, bāreņiem, daudzbērnu ģimeņu bērniem, kuri ne tuvu neizcēlās ar lekciju apmeklējumu, mācīšanos utt. Dabūja savu vidējo 6-7 un tika pie stipendijas, kamēr tie, kuriem bija vidējā 9,.. nē, jo viņiem nebija priekšroka. Jau tolaik tas likās visnotaļ negodīgs princips. Tāpēc es šādu priekšroku principu neatbalstu.
Ja grib kvalitāti, tad budžeta vietas būtu jādod studentiem, kuri ir spējīgi nokārtot iestāj eksāmenus uz 80%+ un spēj noturēt tādu līmeni studiju laikā. Ietaupīto naudu universitāte varētu investēt mācību materiālos; tādējādi augstākai izglītībai būtu vērtība. Vēl viens noteikums, budžetā studējošajiem 5 gadi pēc studiju beigšanas ir jānostrādā Latvijā, vai jāatmaksā studiju kredīta pilna summa. Tas, ka kāds ir bārenis, nenozīmē ka viņam visu jādod uz paplātes. Viens rakst par to, ka bāreņi nespēj integrēties sabiedrībā, otrs, ka nespēj paši par sevi rūpēties, trešais, ka sabiedrībai viņiem viss ir jādod par brīvu? Lai mācās un pretendē uz budžeta vietām, konkurss un iestājeksāmeni visu saliks pa plauktiņiem.
Lai strādā un studē.
Kāds no malas 15.01.2019. 09:42:56
Latvijā augstāk sēdošie sūdzas, ka tauta ir mazizglītota. Viņi no visas sirds un dvēseles gribētu, lai cilvēkiem labāk klājas, lai tie ir izglītoti un labāk pelnītu, tad augtu ekonomika, augtu labklājībās līmenis, īsi sakot, būtu visiem labi. Bet cienītie deputāti kungi, nolaidieties uz zemes, cilvēkiem knapi pietiek naudas, lai nomaksātu rēķinus, pabarotu bērnus, uzturētu ģimeni, par augstāko izglītību šādā situācijā var aizmirst. Jo - vienkārši trūkst naudas. Piedodiet, bet ģimenei, kurā ir vismaz viens bērns, tas ir gandrīz nereāli. Un nevajag teikt, ka var ņemt studiju kredītu, tas arī būs jāatdod. Ideāli būtu, ja augstākā izglītība būtu bezmaksas, kas ir nereāli Latvijā, nu vismaz ar reāli pavelkamu maksu, kas nebūtu ntie tūkstoši.
Ideja ir ļoti laba, bet īsti negodīga attiecībā pret citiem bērniem, kam ir vecāks/-i, jo ne visiem vecāki var pavilkt lielo maksu par augstāko izglītību.
mazturīgie 14.01.2019. 14:37:54
83% latvijā saņem knapi iztikas minimumu. Pat, ja abi strādā, tad ģimene ar bērniem reāli ir trūcīgi
nepiekrītu 14.01.2019. 12:55:56
Ļoti diskriminējoši. Ir nepilnas ģimenes, daudzbērnu ģimenes, mazturīgas utt. Un jebkurā gadījumā - kādēļ gan lai bērns no normālas ģimenes nevarētu vienlīdzīgi konkurēt ar jebkuru citu kategoriju. Arī bērnam no parastas, normālas ģimenes ir tiesības uz vienlīdzīgiem noteikumiem ar citiem pretendēt uz budžeta vietām. Lai visu izšķir zināšanas un spējas. Bārenim tāpat ir visas iespējas mācīties cītīgi un tikt budžetā.
Diskriminācija pret citiem. Ja jau labi mācās, tad tiks budžetā. Vai arī vajag izvēlēties normālu sutdiju virzienu, kur ir daudz budžeta vietu. Tāpat dalīt budžeta vietas tikai par to, ka ir bārenis, nav godīgi pret citiem. Visiem viss ir jānopelna, arī bērniem no ģimenēm viss nekrīt no gaisa. Es arī ņēmu studiju kredītu un nepīkstu par to. Mana mamma man neko nevarēja palīdzēt un labi, ka tā, jo izaugu par cilvēku, kas saprot, ka dabūs tikai tik, cik pati strādāsi, lai to dabūtu. Būtu žēl, ja kāds gudrs bērns no ģimenes netiktu budžetā tikai tāpēc, ka kādam tā vieta pienākas tāpat vien.
Bārenis 1984 14.01.2019. 11:05:35
Atbalstāma ideja, ja starp sērdieņiem ir konkurss - bezmaksas izglītība gudrākajiem! Arī šobrīd skolēniem ir iespēja piedalīties dažādās olimpiādēs un konkursos, kuros balva ir iespēja mācīties augstskolā budžeta grupā. Tas , ka kāds ir sērdienis vēl nenozīmē, ka viņam pienākas, lai vispirms ar savu rīcību - čaklumu pierāda, ka interesē un spēj apgūt mācību vielu!
Atbalstāma ideja bet negodīga pret mazturīgākām ģimenēm ar vecākiem.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9+5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.