Lietotājvārds
Parole
Mani vienkārši nav saprotami šie Šuplinskas "dou graudu" slavinātāji! Zākātā un gānītā kompetenču izglītība Šuplinkas vadībā tikšot ieviesta, skolu tīklu optimizācija tāpat turpināšoties (par individuālo pieeju- kad apstiprinās amatā, būs veiksmīgi aizmirsts, vai teksts - piedodiet naudas visiem nepietiek). Skolas gaitu uzsākšana no 6 vai 7 gadiem - vai tas ir IZM nozares BŪTISKĀKAIS klupšanas akmens un problēma???!!! Vai ir kaut vīzija par skolotāju un augstskolu docētāju algu celšanu??? NAV. Nu tad jautājums, par ko jūs cien. kolēģi esat tā sapriecājušies??? Manuprāt mums draud "šadurskis svārkos" kuram vēl pie tam ir kaut kādas mistiski-murgainas vīzijas.
Arī Rīgā atšķiras. Piemēram, man ir "vecā" 5. pakāpe vēl šo gadu un es saņemu mazāk nekā kolēģis citā skolā par jauno 2. pakāpi.
Prieks dzirdēt jaukas idejas izglītībā. Pirmā ministre, kas saprot, ka nedrīkst mehāniski samazināt skolu skaitu. Pirmais politiķis, kurš vispār runā par to, ka dzīvot laukos nevar būt sods. Mēs, laucinieki, to izjūtam ik uz soļa gan skolu slēgšana, gan sliktie ceļi, gan veselības aprūpe. Vēl viens sods skolotājiem par to ka viņi strādā lauku skolās ir kvalitātes pakāpes. Ja 2.pakāpe ir lauku skolotājam un 2. ir pilsētas skolotājam, tad samaksa par to atšķiras krietni, jo tas atkal ir atkarīgs no skolēnu skaita skolā, bet kā kvalitātes pakāpes var atšķirties no skolēnu skaita, tas taču ir murgs. Runājot par vērtēšanu, es ieteiktu ieviest līmeņus. Beidzot 9.klasi , katrs skolēns pēc izstrādātiem kritērijiem, saņem tāda līmeņa atestātu, kādu viņš pēc savām spējām var iegūt, nav jāspiež visiem būt valodniekiem, vai matemātiķiem.
Beidzot prieks dzirdēt domu, ko skolotāji jau sen grib pateikt- tikai viņus neviens nedzird un neņem galvā.
Nav saprotams, kas mainīsies? Man šķiet, ka vajadzētu atcelt eksāmenus, beidzot 9. klasi, vienlaikus ieviešot vienotus eksāmenus (tos pašus), stājoties vidusskolās. Ģimnāzijās - grūtākus, parastās vidusskolās vieglākus, un tad katra skola var sev atlasīt piemērota kontingenta 10-klasniekus.
Nu taa jau ir laba doma
Vārdi ir skaisti. Nav pirmā reize, kad tos lasām, vadošai amatā stājoties kādai personai. Reālais praktiskais darbs tomēr ir kaut kas daudz lielāks un grūtāks par skaistiem vārdiem. Protams, vēlēsim izdošanos topošajai ministrei
Ja I.Šuplinska panāks, ka skolotāji savas algas uzzinās pirms jaunā mācību gada sākuma (augusta vidū, ne tā kā tagad oktobra vidū), tad gods un slava!
Pārāk skaisti, lai būtu patiesība... Noticēt?
Jautājums e-klasei - kurš ir šo rakstu autors? Ziņkāre māc.
uz ko mainīs? 16.01.2019. 14:52:59
Es lasīju un tā arī neizlasīju uz ko mainīs.
Par Jūsu iecerēm esmu dzirdējusi tikai pozīvu vērtējumu arī no saviem kolēģiem. Vēlu izdošanos, veselību un izturību.!
ten ir
Paldies ministres amata kandidātei par jomas pārzināšanu, saprotama viedokļa un izglītības politikas paušanu! Pilnībā atbalstu. Strādājot skolā, ļoti traucē skolēnu visatļautība, nedisciplinētība, rupjība, mežonīgi augstā pašapziņa un dažādas diagnozes, kas liek strādāt kopā ļoti dažādiem bērniem, kas nenāk par labu ne vieniem, ne otriem. Noliecu galvu to pedagogu priekšā, kas strādās skolās turpmākajos gados, jo pati, paldies Dievam, došos pensijā.
Vajadzētu vērtēt arī to, ka mums bieži nākas strādāt ar bērniem, kuriem ir ļoti nopietnas problēmas. Mēs šo sagatavošanai kaut vai pietiekamā līmenī ieguldām dažkārt vēl vairāk darba, kā sagatavošanai uz olimpiādi. Ir arī skolēni, kuru agresivitāte apdraud citu bērnu un skolotāja drošību - tādus nevajadzētu integrēt parastās skolās!

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
1-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.