Lietotājvārds
Parole
Nu, jā, lielāku intervālu jau arī nevajadzētu. Vai nu laiž 7 gados, vai gadu agrāk vai gadu vēlāk. Ja grib vēl agrāk, vai vēl vēlāk, tad vajadzētu kārtīgu apstiprinātu pamatojumu. 6,7 vai 8 gadi - tas pēc vecāku ieskatiem. Es gan zinu skolas, kur vecākiem prasīja ārsta zīmi, kādēļ negrib laist skolā sešgadnieku (?!). Bērnam dzimšanas diena decembrī, un vecāki uzskatīja, ka bieži slimojošo bērnu laidīs skolā no pilniem 7 gadiem. Priekš kam te ārsta zīme, ja septembrī vēl ir tikai 6 gadi?
Nu, naktī gan ne reizi neesmu zvanījusi, bet brīvdienā tikai, ja kādi satriecoši labi jaunumi paziņojami, kas varētu iepriecināt arī skolotāju.
Paskataties pirmās klases latviešu valodas un dabaszinības. Ja bērns nespēj lasīt 30 vārdus minūtē un labi rakstīt, tad pataisīs par atpalikušu attīstībā:)) , aizsūtīs uz med komisiju un pateiks , ka nav gatavs. Jo ir liela starpība starp 6,7 un 8 gadi. Tagad sanāk, ka pirmajā klasē satiekas visi trīs vecumi. Kas pats par sevi ir nepareizi.
Atstāt vecāku ziņā - tāda ļoti slidena atbilde, izvairīšanās no atbildības lēmumu pieņemt. Protams, ka jebkurš lēmums par bērnu ir arī vecāku ziņā, arī iepriekš vecākiem bija iespēja laist bērnu skolā +/- gadu vēlāk/ātrāk, tāda iespēja arī būtu jāsaglabā, bet valstī jābūt noteiktam vienam konkrētam vecumam, kad bērniem jāsāk skolas gaitas, nevis tāda putra, katrs nu lems pats un lems par kritērijiem ņemot arī ko nu katrs pats grib - gribu, lai vieglāk, gribu, lai grūtāk, gribu, lai 18 gados brīvs kā putns debesīs, gribu, lai "garāka bērnība" utt argumenti.
manas domas- ministru portfeļus atdot pedagogiem,jo kompetentākus cilvēkus neatrast.VIŅI AUDZINA,PĀRAUDZINA,ĢĒRBJ,BARO, KARO AR DZĒRĀJIEM VECĀKIEM,BRAUC UZ KONFERENCĒM,VADA VECĀKU SAPULCES LAIKĀ,KAD TAS IZDEVĪGI VECĀKIEM.VIŅI IR VISUR.Viņiem var piezvanīt naktī vai svētdienā ,vienmēr atbildēs.Viņiem nav personīgās dzīves.Tāds ir sausais atlikums.
Pat ielūgumus otram vairs neprotam uzrakstīt, kur vēl ko citu! Tas taču ir sīkums! Ir svarīgākas lietas dzīvē - spožums, slava, apbrīna, komplimenti...
FA# mažors 20.01.2019. 20:24:39
Kāpēc vajag ķīmiju? Sāli no cukura atšķir un pietiek. Spirta formulu intereses pēc var iemācīties, jo daudz lietojam alkoholu, lai nesajauktu ar H2SO4 vai HCL. Fizika? Bioloģija? Uzliksim mākslīgos augus un laistīt nevajag. Ka'sauc? Vai tas tik svarīgi. Izmantojot IT atradīs internetā.Kara izpostītajos apgabalos augu fondu nākotnes bankai vairs nav ko saglābt, jo viss iznīcināts. Kas vēl palika? ....
Jāskatās individuāli. 20.01.2019. 19:49:21
Katrs bērns jāvērtē individuāli. Manējie jau dārziņā draudzējās ar vecākiem bērniem. Viens jau visu vietējo bērnu bibliotēku bija izlasījis, un varēja lasīt 2 stundas no vietas 6 gadu vecumā. Skaidrs, ka aizgāja uz skolu no 6 gadiem, pabeidza mūzikas skolu, ar panākumiem piedalījās mācību priekšmetu olimpiādēs. Jāsaka, ka svarīgs ir arī augums, jo jaunāku, bet augumā lielāku neviens neaiztiek.
Skat algas darba piedāvājumos blakus ieejai e - klasē! Komentāri lieki, jo zinu, cik saņem un cik jāstrādā par slodzi skolotājiem! Vai jaunā topošā ministre par to runā! Protams, inteliģencei galvenais jau nav algas, bet darbs sabiedrības labā. Skolotājiem nav ne ģimenes, ne bērnu, vecāku, radu, ne draugu. Darbs, darbs. Grūž kaut kādos projektos, lai piesviestu pie algas dažus desmitus EUR klāt. Slava skolai, novadam - mēs piedalāmies projektos, gūstam kompetences.Jautājums - ko ieguvām?
FA# mažors 20.01.2019. 16:04:08
Deputāti mēnešiem nevar tā teikt, uztaisīt valdību. Un kas par to/ Viss kārtībā. Te pamēģini ko neizdarīt vadībai, vecākiem, skolēniem pa prātam. Mums, skolotājiem, VISU JĀVAR, JĀPROT, JĀZINA. Daži mērkaķi augšējos kokos ko izdomā, leciet tik līdzi. Un lecam arī, jo raugi : negribat strādāt ar kompetencēm, pa jaunam (kas būtībā ir labi aizmirsts vecais), ejiet prom. Stāv rindas. Kur tās ir, ja jauno kolēģu ar šādu "lielu" atalgojumu skolās NAV un NEBŪS! Garīguma (arī zināšanu), vērtību līmenis sabiedrībā krītas. Tie ir pierādīti fakti. Ne jau skola ir vainīga, jo skola ir tikai sabiedrības SPOGULIS. Un nav ko vainot spoguli, ja seja šķība!
FA# mažors 20.01.2019. 15:55:23
Kāpēc atņemam bērniem bērnību?! Kad to izbaudīt? Nuja, vecākiem, lai ātrāk bērni uz skolu! Piecgadīgie arī jau varētu doties uz skolu! Ātrāk pabeigtu uz mūsu nodokļu rēķina un prom uz ārzemēm pelnīt lielo rubli! Varbūt arī Nav katru rītu jāvadā uz bērnudārzu, jāizņem. Mācības taču arī ir smags darbs! Veseli 12 gadi skolā un jau no 6 gadiem!!! Pensija no 65 gadiem, ja ērtos, mīkstos krēslos sēdošie ierēdņi nepieliks vēl klāt! Darbs, darbs, darbs. Tāpēc jau arī mūsdienās vairs nav nekam svētības!
notiņa Gintai 20.01.2019. 14:14:51
savu 6gadnieku(7.g.paliek decembrī)atstājām bērnudārzā,lai gan lasīja arī bibliotēkā grāmatas(bērnu žūrijā),rēķināja galvā 3 darbību uzdevumus,taču uzmanība nebija noturīga.Un arī mazpilsētā..aizsūtijām uz mūzikas un mākslas skolu,lai izjūt skolas garšu.Nekas slikts nenotika,tieši pretēji.Tagad labi mācās,arī mūzikas skolā,piedalās aktivitātēs ārpus skolas ,olimpiādēs un draugus ir radis tieši kopīgās,saturīgās interesēs.Ir mērķtiecīgs un prot sadalīt laiku.Ja bērnu iesaka vēl gadu atstāt bērnudārzā,tad jāraugās kāpēc,varbūt ne vienmēr tā ir uzmanība,bet lai labāk sagatavotu skolai.
Jā. Visi no bērnudārza grupiņas aiziet uz skolu, bet manējais paliks bērnudārzā, kaut arī ir it kā psiholoģiski gatavs! Iedomājieties bērna sajūtas! Īpaši mazpilsētās, kur visi no grupiņas uz kopīgu 1.klasi. Satiec nu uz ielas savus draugus SKOLNIEKUS... Ļoti grūta izvēle vecākiem. Mana draudzene izvēlējās palaist uz skolu, jo bērns ļoti gribēja, bija gatavs, taču bērnam nācās grūti pieņemt jauno kārtību ilgstoši sēdēt, koncentrēties noteiktu laiku utt.
bet skolā mācāmo liberālo "vērtību" izvēle, gan, nekādā ziņā nav atstājama vecāku ziņā.... To apgūšana ir obligāta, gluži kā savulaik kompartijas "nemaldīgais" viedoklis....
Nu kur tad Šuplinskas slavētāji palikuši???? Visi taču zākāja Šadurski par kompetenču ieviešanu, šī madāma izrādās to visu taisās turpināt un atbalsta. Pārējās idejas principā tādas pašas kā jau pieminētajam durskim - skolu tīkla optimizācija, utt (nekonkrēta muldēšana par individuālu pieeju ir "acu aizmālēšanai" kāmēr vēl nav ielikusi savu pēcpusi ministra krēslā).
Tāravas Anniņa 18.01.2019. 08:32:02
Idejas jaunajai ministrei ir labas. (par vērtēšanu, par sešgadīgajiem, par to, lai skolas netiktu slēgtas tādēļ, ka ekselis tā izrēķināja). Vai radīsies spēcīga komanda un izdosies to realizēt - tas jau cits stāsts.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
4-4=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.