Lietotājvārds
Parole
učene-paidagoģe 22.01.2019. 15:33:15
Zinai zinai Arī latviešu valodas eksāmenā (mazākumtautību skolās) skolēni izvelk biļeti un uzreiz atbild. Nekādus runājamos tekstus neviens neiekaļ, ja nezināt, tad neizplatiet nepareizu info. Vienkarši tās situācijas, zīmējumi, piemēri, jautājumi katru gadu ir ļoti līdzīgi vai pat pilnīgi atkārtojas, tāpēc mācoties var izmantot gatavu šablonu un neko īpaši radošu tur nevar izdomāt.
Kāpēc pārējās valstīs nav problēmu ar valsts valodu? Kas vispār notiek, kāpēc tāda attieksme, kāpēc valsts valoda atstāta novārtā? Kas ir izdarīts no 1990.gada?
Kāda jēga mainīt.
Speciāli pārtulkošu:kur ir pierādījumi,ka mazakumt. skolās tiek nodrošināta valodas apguve atbilstoši A1,B1,C1 utt. līmeņiem?!Kur ir attiecīgs marķējums uz mācību līdzekļiem,CD,vārdnīcas utt,lai sekotu līdzi mācību procesam,kā tas ir piem.angļu valodai?Kādas tiesības ir pieprasīt rezultātus,nenodrošinot procesu?!
Я не вижу доказательств того,что учебные программы в школе на уроках лат.языка и пособия по лат.языку обеспечивают владение лат языком,не то что на уровне С2,а даже на В1!Где подтверждающая маркировка учебников,как на учебниках иностранных языков?!
Izrādās var labi nopelnīt, "analizējot" statistiku, "secinot" par to, kā mācās bērni. Viņiem jau nekas, ka jau skolas līmenī pārkāpta skolēna nevainības prezumpcija.! Kas VISC ir devis tiesības publiski paust savus "secinājumus", kas met ēnu pār lielu daļu skolēnu un viņu skolotāju!? Nožēlojama, visus tikumus pārkāpjoša pozīcija - tuvu sadismam.
П-н на К -ой пл-и 21.01.2019. 14:53:12
Ржу - не могу
Pirms eksāmen mutiskie jautājumi angļu valodā jau ir skolēniem. Kamēr viens kārto, citi gatavojas pēc biļetēm. Kā tas ir?
Tas ir pilnīgs murgs, ka latviešu valodas eksāmenam skolēni iekaļ savus runājamos tekstus, bet svešvalodā izvelk biļeti un uzreiz atbild! Nožēlojama prakse, ko sen bija jāatmet!
Ja topošā ministre kopā ar VISC un IZM ierēdņu armiju izdomātu, kā samazināt no pārbaudes darbiem atbrīvoto skaitu, būtu izcili
"vismaz desmit procentpunktus " - kā šitais "griež ausīs", kad parastos procentus krusto ar punktiem . . . iemācieties tak vienreiz paši latviešu valodu, nevis mehāniski tulkojiet vārdus no angļu valodas

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.