Lietotājvārds
Parole
Kā būs ar ventiņiem?
Marina > Imantam 23.01.2019. 08:52:56
tieši latgaļu valoda izvilks Latviju no ekonomiskās bedres? Varēs izmaksāt 11 miljardu parādu? Varēs strādāt Latvijā un dzīvot, nevis podus rietumos mazgāt? Muļķības!!! Pievērsiet uzmanību tūrismas, IT, loģistikai, robotikai, lai nav jāmūk no Latvijas! Piedzeniet no rinkēviča 10 milj gadā par JV nodokļu likvidēšanu Latvijai
Interesanti, kāda slodze tad būs bērniem, ja tagad (kopā ar fakultatīviem) 3.klases skolēniem ir ap 30 stundas nedēļā?Bet, ja stundu skaits nepieaugs, uz kuru priekšmetu rēķina tiks apgūta latgaliešu valoda?Vai stundu skaits nedēļā Latgalē un citos Latvijas novados atšķirsies?Jautājumu ir daudz...
Būs augstskola, kurā sagatavos latgaliešu valodas skolotājus?
Varbūt vispirms vajadzētu izlasīt rakstu un tad cepties! Un man nekas nav pret latgaliešu valodu, mani bērni runā un raksta!
Atbildot uz komentāru,- vai latgaliski rakstīsim "skūla" vai "škola". Valodnieki- profesionāļi jau sen to ir izskaidrojuši. Abi vārdi ir lietojami. Piemēram, pirms otrā pasaules kara ilgstoši iznāca žurnāls "Latgolas Škola". Abas formas- gan "skola vai skūla", gan "škola" nāk pirmsākumos no senās Grieķijas. Neviena šī forma nav pašu latviešu izdomāta. "Škola" nav nekāds piesārņojums. Un arī "skūla" nav piesārņojums. Tas zināšanai.
Mani ļoti pārsteidza (sliktā nozīmē) daži komentāri par latgaliešu valodu. Un nožēlojami, ja kāds latgaliešu valodas apguvi nosauc par "muļķībām". Žēl, ka tādi rakstītāji ir anonīmi, nav iespējams padiskutēt "aci pret aci". Vai tiešām tik dziļas saknes vēl atstājusi padomju okupācija izglītotu (it kā jau) cilvēku galvās? Latgaliešu valodu aizliedza cariskās impērijas laikā un padomju okupācijas laikā. Laiks sovjetisko domāšanu "nolikt malā". Valsts valodas likums nosaka: "Valsts nodrošina latgaliešu rakstu valodas kā vēsturiska latviešu valodas paveida aizsardzību, attīstību un saglabāšanu." Es ceru, ka vismaz Latgales skolās strādājošie zina šo faktu. Ievērosim likumus, cienīsim sevi un citus! Latgaliešu valoda nav pretrunā latviešu valodai. Lauzīsim stereotipus domāšanā! Aprīlī tāpat kā katru gadu Rēzeknē notiks latgaliešu valodas un kultūrvēstures olimpiāde un skatuves runas konkurss "Vuolyudzāni". Aicinu piedalīties!
Latgale tomēr ir gaužām plaša, bet ideja pamatos murgaina. Piemēram, ap Daugavpili uz Sēlijas pusi latgaliski runā reti un tikai lauku pagastos, un arī ne visi. Daudz iebraucēju. Viņu bērniem arī vajadzētu runāt un rakstīt latgaliski? Kā fakultatīvu - jā, bet ne kā mācību priekšmetu! Populisms.
Krievu skolas tik ilgi neatkarīgajā Latvijā pastāv, bet latgaliešu valodai nekādas uzmanības izglītības jomā. Arī ventiņu un malēniešu mēlē vajadzētu pamācīties. Tā jau būtu īsta novadu mācība. Nevajag izcelt tieši tikai latgaliešus, nav par sliktu arī pārējos dialektus zināt. Bet te ir jautājums,-vai rakstīsim "skūla" vai "škola?"Ja atkal bāzīsies ar "škola", tad kāda ,pie velna, tā ir latgaļu valoda?
Esmu par latgaliešu valodas kopšanu un saglabāšanu. Bet ne kā atsevišķu rakstu valodu. Bērni jau pinas literārajā latviešu valodā, vēl jauksim galvu ar latgaļu rakstību. Var pasniegt interesantā veidā kā fakultatīvu, sarunu valodas kopšanai un bagātināšanai.
Es darīšu visu, lai šāda muļķība manis vadītajā skolā nekad neienāktu.
varbūt sākam arī ventiņu valodu mācīt ?
Valsts valodas eksāmenus nevar nokārtot, nezina valsts valodu, rakstīt un izteikties neprot, jo skola sen jau vairāk nav Izglītības iestāde, bet gan audzināšanas iestāde. Tagad nodarbosies ar murgiem. Un atkal uz citu priekšmetu rēķina. Nu kur vēl uz pasaules ir tik stulba tauta??????
Tas plašs redzējums uz lietām, kas ir jāizdara esot ministra amatā. Latgale turies! Tev atkal varēs teikt-dorom vysu tikai deļ tevis .Tikai kū dorom?Volūdu,kuru navarāja daže krīvi nūbeigt. Volūdu,kuru saprūt kotrs Latgales bārns.Kuram sātā runoi latgalīšu volūdā. Varat iedomāties tagad to piespiedīs darīt visiem,jo kā gan citādi. Arī pēc tam augsskolā noderēs.Briesmas mūs gaida.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
5-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.