Lietotājvārds
Parole
Pie mums lv ir ne labāk,tikai pie mums skolotāji baidās pazaudēt darbu, tādēļ klusē
Par cieņas un goda aizskaršanu var tiesāties. Cik skolotāji ir iesnieguši prasību tiesā ? Būtu svētīgi , ja dažam balamutem būtu jāsaņem reāls sods, vismaz par biedinājumu citiem. Šī situācija ir pārprastās demokrātijas sekas !
Igaunija atzīst, ka tāda problēma pastāv un domā, ko darīt, bet vai mums šādu jautājumu kāds cenšas aktualizēt? Mūsu skolās tikai integrē visus - agresīvus audzēkņus un viņus atbalstošus vecākus, bērnus ar uztveres grūtībām, bērnus bez motivācijas utt. Par darbu skolā sāks domāt tad, kad būsim Amerikas situācijā.
kā parasti 24.01.2019. 09:55:41
Igaunija darīs un izdarīs, mēs - klusēsim (un burkšķēsim viens uz otru).
Domāju, ka galvenais iemesls visām nebūšanām, to skaitā pazemojumiem, ir nesaprotamā demokrātija amerikāņu stilā. Cik ilgi vēl mācīsimies no lielvalsts, kurā skolēni bieži vien ienāk klasē un šauj uz "pāridarītājiem" no īstiem ieročiem?
Situācija skolā ir atkarīga arī no vadības. Ja skolas direktore bailēs dreb no katras pārbaudes, klanās visu vecāku priekšā un konfliktā starp skolēnu un skolotāju vienmēr vainīgs skolotājs, tad ātri skolotājs tiks pataisīts par pamuļķi.
tas kas ko vai
ko dari cali
skolotājai parastajai 23.01.2019. 18:28:26
Un kā tā 2x lielākā alga pasargā Igaunijas skolotājus? imho, tieši par to bija Kaijas komentārs - ka arī optimizētā izglītības sistēma un lielās algas diemžēl nepasargā no skolēnu visatļautības, nerada cieņu pret skolotāju un izglītības sistēmu.
mmmmmmmmmmmmmaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnnn lllllllllllllllllllllllllllllllllooooooooooooooooottttttttttttttttiiiiiiiiiii ppppppppppppppaaaaaaaaaaaatttttttttttiiiiiiiiiiikkkkkkkkkkkkkkk sssssssssssiiiiiiiiii
Nav jau arī tā, ka skolotājs automātiski ir svētā govs - tāpat kā jebkurā profesijā ir visādi cilvēki. Tomēr runa ir par skolēna (bērna!) absolūti neierobežotajām tiesībām un ambīcijām PAZEMOT (jebkuru) citu cilvēku. Visa nelaime, ka skolotājs vislielāko laiku mazā cilvēka dzīvē ir pa spērienam. Man patiesi ir KAUNS, ka strādāju šajā profesijā - jo vairs nespēju nosargāt savu pašcieņu pret apkārtējo žēlo smīnu un straujo attieksmes maiņu, padzirdot, kas esmu. Un nestāstiet par romantiskām&idejiskām lietām - dzīvojam visi vienā pasaulē un vienīgi skolotājs ir tas, kuru oficiāli, nepamatoti un nesodīti drīkst pazemot.
kaijām... skolotāja parastā 23.01.2019. 13:00:30
Mums? - tu esi kļuvusi daudzskaitlīga Kaija/ - tad daudzskaitlīgai arī atbildēšu. Vienmēr stāsta? - viena tante teica? - man neviens neko nestāsta, es lasu informāciju, vērtēju to un pieņemu tikai pārbaudītus faktus, par kuriem zinu - skolotāji Igaunijā par savu darbu ar skolēniem, kuriem ir problēmas ar uzvedību (nebūt ne visiem), ar vecākiem, kuriem nav cieņas pret skolotāja darbu un pašu skolotāju (atkal ne visiem), saņem 2x lielāki minimālo algu kā Latvijā. FAKTS. Par visām citām kaiju klačām nedzirdu, neklausos un neinteresējos. Lai kaijas klaigā, kaut kladzina.
Re, kā.... bet mums taču vienmēr stāsta, ka Igaunijā tādu problēmu nav, izglītības kvalitāte izcila, viss čikiniekā.
Tā viņš ir... 23.01.2019. 11:12:18
Piekrītu, ha. Skumjākais ir tas, ka atbildīgās valstiskās institūcijas, piem. Bērnu tiesību aizsardz. centrs, Izglīt. kvalitātes dienests savā līdzšinējā darbībā ir sekmējuši to, ka skolotājus un skolu kā institūciju var ignorēt, pazemot , neizrādīt cieņu. Viņu rosīšanās tiek imitēta, rakņājoties papīros, bet neizskatot lietu pēc būtības. Viņi nav spējīgi skolotājiem sniegt padomu atbalstu uzreiz, bet , labākajā gadījumā, izstrādā ieteikumus 2 ned. laikā.
Latvijā situācija nav diži labāka. Liela daļa skolēnu un vecāku uzskata, ka ir labāki par skolotāju, ka skolotājs ir muļķis, neko nesaprot, neko nemāk, aizskar viņus svētos bērniņus, bez iemesla raksta piezīmes. Skolēni uzskata, ka var teikt jebko, izteikt komentārus par skolotāja balsi, izskatu, u.t.t.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
9-7=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.