Lietotājvārds
Parole
priekskam man augskol? es no laukiem i aizgaj uz tekit par mehanik. normal alg. 500 eiro menesi. hekcai ari bik vel paliek
bet es domāju, ka 25.01.2019. 10:15:46
Nav jēgas augskolās par valsts līdzekļim ražot neskaitāmos apšaubāmos psihologus, māksliniekus, juristus, skolotājus (kuri jau iestājoties zin, ka nestrādās skolā) un t.t. Nevajag lepoties at uzpūsto studentu skaitu. Tas nevienam (izņemot pasniedzējus) nav vajadzīgs. Un to kvalitatīvo augstskolu pasniedzēju arī kļust arvien mazāk. Bieži vien lekcijas lasa atklāti haltūristi, kuriem studenti ir kā traucēklis citu darīšanu veikšanai...
Igaunijā ļoti jauka sistēma: studijas augstskolā par brīvu. Toties par slinkošanu - nenokārtoti semināri, laboratorijas darbi, eksāmeni, - jāmaksā ar uzviju. Rezultātā gan augstskola pelna (galu galā tas ir uzņēmums), gan slaisti tiek visai nežēlīgi atsijāti. Jo principā augstskolā mācīties spējīgi ir makismums 20% vidējo izglītību ieguvušie. Pie mums milzu pārprodukcija, kā rezultātā pasniedzējiem jāsamazina prasības, studiju kvalitāte un diplumu vērtība katastrofāli krītas. Kā savulaik fakultātē metodiķe teica: "ak, studentiņi, poar nemācīšanos vēl neviens nav izmests, bet par nemaksāšanu gan".
Un jautājums vēl - kas ir tie 45%? Vai tie ir Latvijā dzimušie un augušie jaunieši, vai tomēr ārvalstnieki, kam varbūt uz to ir visai neparastas tiesības?
arī students. 24.01.2019. 11:30:13
Citēju: "Vairāk nekā puse pirmkursnieku (55%) studijas ir sākuši par personīgajiem līdzekļiem, savukārt 45% - par valsts budžeta līdzekļiem." - vai tas ir normāli un pieņemani? Kāpēc mēs brīnamies, ka studentu skaits sarūk? Laikam jau tāpēc, ka galvenais iemsls ir - līdzekļ trūkums, lai dzīvotu un mācītos citā pilsētā. Manuprāt, šiet ir kaut kas jāmaina! (jāsamazina studiju maksas, jāpalielina budžetu vietas)

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
7-5=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.