Lietotājvārds
Parole
Katrai monētai ir divas puses.Izlasot komentārus,pilnīgi skaidrs, cilvēks no laukiem vai lielpilsētas.Pilsētniekiem grūti saprast,ka Šadurska matemātiskās skolu samazināšanas dēļ laukos līdz tam tuvākajam autobusam bieži vien jāmēro kilometri trīs četri un vairāk un pēc tam ar autobusu tiek vazāti pa pagastu vai novadu un tikai tad dodas uz skolu.Cikos bērni ceļas un cikos tiek pirmajā mācību stundā un tas pats vakarā.Bieži vien rudeņos ziemās tie mazie ceļi ir tādi kādi ir.Neviens nerunā par Rīgu kur bērns vienu oieturu gaida autobusu,neviens nerunā par sportisko aktivitāšu mazināšanos,bet gan par bezjēdzīgi garo ceļu uz novada vai blakus novada skolu jo JĀGRIEŽ.IZM savadāk ierēdņiem prēmijas nesanāk
Tam (tai), kas atbild ofēlijai 26.01. 18:20 27.01.2019. 11:43:26
Ak, šausmas! Ja kāds būtu nomīdīts, tad sāktu domāt? Izklausās "nedaudz" sadistiski, īpaši, ja tas būtu Jūsu radinieks. Man šķiet, ka visbīstamākās ir svešas mašīnas - ja kādreiz reti kura mēģināja mazo gājēju iedabūt mašīnā, tad tagad aina ir mainījusies... Arī man pirms 45 gadiem bija gadījums, kad mani visādi mēģināja pierunāt kāpt mašīnā (man bija 7 gadi). Biju samācīta, kā rīkoties, un atbildēju, ka tētis nāk pretī, bet man priekšā nebija nezin cik km ceļš, kuru aicinātāji varētu pārredzēt, lai saprastu, ka meloju.
centrālās statistikas pārvaldes datos atradu datus par alņu nobradātiem skolēniem no 2000. gada līdz 2018. gada 31. decembrim. skaits šaušalīgs precīzi 0 pa šo periodu. vidēji gadā arī 0. arī mežacūkas momušījušas tik pat daudz. Laikam tie zvēri sazvērējušies...
Un tā sabiedriskā transporta pārklāšanās ir pilnīga utopija - tā cena, ko jāmaksā par sabiedrisko transportu taču ir skolas bērnam neadekvāta - 0.40 EUR par 2.5 km braucienu. Labā laikā, protams, lai cilpo kājām, bet te atkal problēma par drošību uz ceļa, jo bieži vien brauc ne tikai šoferi, bet tie, kuri grib zīmēties un izrādīties. Un tādiem mazais ceļa gājējs - ķipars bijis nebijis. Bet mums jau tikai visu OPTIMIZĒT...
arī mamma un vecmāmiņa 25.01.2019. 14:44:47
Nedzīvoju laukos, tāpēc man var pārmest situācijas nepārzināšanu. Un tomēr... Vai tiešām visi likumi un regulas jāgaida "no augšas", valdības līmenī? Vai nebūtu prātīgi daudzus jautājumus uzticēt ( ne automātiski pāradresēt!) pašvaldībām? Uz vietas taču cilvēki labāk izprot katrs sava novada situāciju. Kur daudz nomaļu viensētu, kur mežos zvēri, kur šosejas ar intensīvu satiksmi, kur draudzīgi un izpalīdzīgi kaimiņi . Vienā gadījumā veiksmīgi var atrisināt bērnu nokļūšanu līdz skolai, vecākiem kooperējoties, citviet būs vajadzīgs autobuss, vēl citur ies kājiņām. Ziemā tā, vasarā atkal šitā. Tā šķiet, ka pārāk daudzi cilvēki šodien neprot risināt savas problēmas un gaida, lai kāds tur, "augšā", par visu padomā un parūpējas.
Tai kājāmiešanai ir arī ēnas puses, ne tikai veselības nostiprināšana. Ja pa šosejas malu, tad sīkie tuntuļi bez atstarotājiem ir potenciālie bojā gājēji un labs ķēriens visādiem maniakiem. Kurš nosalis un noguris bērns būs tik iebaidīts, lai nesēstos svešā mašīnā, jo viss sliktais jau notiek ar citiem. Par aizputinātajiem mežā ceļiem - tur apkārt ne tikai zaķi lēkā, bet arī aļņi un mežā cūkas, var dabūt valodas raustīšanu līdz mūža beigām. Vai es kā vecāks esmu ar mieru bērnu pakļaut tādam riskam? Nesalīdziniet mašīnu skaitu tagad un sirmā jaunlatviešu senatnē.
Ko dos "sausi" nosauktie kilometri? Kāds no tiem gudrīšiem saprot, ko nozīmē pārvietoties pa lauku ceļu?
kaut kas traks un arvien trakāk.Valsts bērnu tiesību aizsardzības likuma mērķis ir IZAUDZINĀT SABIEDRĪBAI DERĪGU CILVĒKU.1.sabiedrības interesēm atbilstošu vērtību veidošanos un nostiprināšanu bērnā.2.bērna orientēšanu uz Darbu kā vienīgo morāli atbalstāmo eksistences līdzekļu un labklājības iegūšanas avotu.3.bērna orientēšanu uz Ģimeni kā sabiedrības organizācijas pamatvērtību.4.bērna virzīšanu uz Veselīgu dzīves veidu kā TAUTAS IZDZĪVOŠANAS priekšnosacījumu.u.c.Vai tie ,kuri rada šos absurdus šo un citus Valsts Likumus vispār izlasa?Idejisti vai Tautas ienaidnieki? Mums pilsētā bērni stāv 30 min autobusa pieturā vai pat iet uz iepriekšējo pieturu lai tiktu mikroautobusā kaut gan līdz mājām ar kājām 15 minūtes.Lielie pagrūž malā mazākos un zēni meitenes.KUR EJAM??? Attopieties.Ārsti sauc ka bērni slimi,armija sauc ka nevar slodzes izturēt. Skolas likvidē un attaisno sevi ar jaunām iznīcības programmām.
Oho. Un kā tad es bez šādiem noteikumiem izdzīvoju!? Un kas no tā mainīsies? Laikam jau visi valstij ārkārtēji nepieciešamie darbi jau ir izdarīti.
Un viņiem sports stundas vairāk vajagot...
Ārprāts! Bērni tā jau maz kustās.... samazināsim viņiem vēl kustības.... drīz mums būs nekustīgi zombiji - hamburgeri....
Esmu dzirdējusi, ka Dānijā noslēdz līgumu ar konkrētu taksometra vadītāju, kurš savāc no tuvumā esošajām mājām skolēnus un pēcpusdienās aizved atpakaļ, pārējā laikā citi maršruti. (Tad ir konkrēts cilvēks, ko pazīst vecāki, skolotāji. Iespējams, iznāk pat lētāk, nekā busam līkumu līkumus mest, lai apbraukātu plašu teritoriju, arī ceļā pavadītais laiks īsāks.
Bērnībā līdz autobusam devos no rītiem ar kājām apm. 2km, ja nokavēju tad līdz skolai ceļu mēroju ar kājām 7km. Ziemā, nosarmojušām skropstām, uzacīm, šalle līdz acīm un temperatūra vienmēr bija mīnus 10 ;-15 vismaz, ja ne vairāk.Un esmu dzīva, sveika, vesela. Bet šobrīd es kā vecāks, protams negribētu, ka mans bērns ietu tādu gabalu. Bet bērni gājām bariņā, vienmēr kopā. Un reiz pat skolotāja aizsūtīja šo gaisa gabalu mani uz mājām pēc dienasgrāmatas, jo biju aizmirsusi, man un maniem vecākiem, nevienam prātā doma neienāca, ka būtu jāsūdzas bērnu tiesību aizsardzības centram, tagad pat grūti dažam līdz skolai aiziet 500 metrus.
Varbūt vārdiņš "var" jāaizstāj ar vārdu "drīkst"? Jo varēt jau viņi var daudz, bet mūsdienās, 21. gds., taču galu galā nedrīkst pieļaut, ka bērnam jānopūlas, kādu km ejot kājām, it sevišķi jau sliktos laikapstākļos. Tikai tādi 19. un 20. gds. savādnieki un tirliņi kā Jaunsudrabiņš, Skalbe, Veidenbaums un galu galā arī es, mani klasesbiedri, mani pirmsatmodas laikā dzimušie bērni un viņu klasesbiedri varēja un drīkstēja pārvietoties kājām 1 vai vairākus km no rīta un vakarā jebkuros laikapstākļos. Rezultātā izauguši cilvēki, kuri saviem bērniem vairs nenovēl izturību, mērķtiecību, rūdījumu.
Tikai pārdomas... 24.01.2019. 12:14:41
Latviešu cilvēks kļūst par neko nevarīgu, trauslu, egoistisku rūgumpodu...
autobraucēja 24.01.2019. 11:06:36
Labi, ka šo jautājumu sāk risināt ziemā un sniega apstākļos. Es ar savu auto no mājas tieku, bet skolēnu autobuss gan te bieži vien nevarēs iebraukt, jo lauku ceļus, paši zināt, kā un kad iztīra.kad sanāk un kādā kvalitātē. Man to menedžēšanu arī grūti saprast, tad jau par to vien jādomā- vai un kad ,kam piezvanīju ,atteicu, ka bērns pēkšņi no rīta jūtas slikti... utt. Te būs tādas problēmas... Un par tām citām civilizētajām zemēm.. nekur gan ļaudis nav tik attālās un izkaisītās viensētās. Visi ciematos un lielā ceļa malā.
aptaujājiet skolas ģimenes, izlemiet, kur izveidot pieturvietas bērnu autobusiem, lai visiem uz tām būtu piemēroti aiziet ar kājām, piešķiriet autobusu un pa ceļam visiem, kuriem nepieciešams, piebrauciet pakaļ, tā kā tas notiek citās NORMĀLĀS civilizētās valstīs. Ja kāds saslims - iepriekšējā vakarā noziņjo - pieturā nebūšu. Bet letiņiem jau tas par grūtu...jo tad pašvaldībām jāstrādā. Vienkāršāk ir darīt kā rakstā minēts...prasīt kaimiņiem utt....NABAGMĀJA !!!!
mīī un žēēē...un kas no tā mainīsies, ja to notieks????? Cilvēki dzīvo tur, kur viņi dzīvo un skolas atrodas tur, kur tās atrodas...tad ko, tagad katrai ģimenei pa mašīnai izsniegs, lai ar kājām nav jāiet??? Nu jau absurdu lemj !!!! VALSTĪ VISS KĀRTĪBĀ ????

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
3-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.