Lietotājvārds
Parole
Arī "krievu" valdība būtu "ar pilnu karoti" jāēd. Un, nē, nebalsoju par viņiem. Labi redzat, ka pie varas netiek tie, par kuriem nobalsots...
Vai Dieva sods maz eksistē? Šķiet, ka sen jau ne...
ad ej to sarežģīto ceļu līdz streikam ,ar savu birokrātisko procedūru (paši tādas radījāt, lai grūtāk to izdarīt vienkāršiem darba darītājiem). (I.V.:Streiks -tas ir galējais līdzeklis un tas maksā ĻOTI lielu naudu) Gribētos paskaidrojumu - kādu naudu tas maksā, ja skolotājiem par to dienu, cik atceros senseno iepriekšējo reizi - nemaksāja! I ta atradās kolēģi, kas teica :es strādāšu! Arodbiedrībai grūti pacelt savu dibuā no mīkstā krēsla! Cik var solīt! Kāds nākošais gads uz papīra!!! Solījumi jāpilda! Nav bailes ne Dieva soda, ne pedagogu negācijas!
Cik jauki!
laikam jau aita 09.02.2019. 19:15:45
Koment Ingai Vanagai : laba padome! Mums tādu! Pasēdēt uz skolotāju algas, redzētu, kā smadzenes sāktu darboties pareizajā virzienā, citādi jau aptaukojušās! Mūsu izdegšana neko nemaksā. Kādi izskatās vairums skolotāju, kas godīgi cenšas pildīt visus uzkrautos pienākumus. ! Pārguruši, nelaimīgi, jo dvēselisks diskomforts, ja nevar atlicināt laiku (arī naudu) visdārgākajam - ģimenei. Aiznesīs kājām pa priekšu, arodbiedrība lētām puķītēm.Tāpēc jau savairojies to birokrātu skaits ar lielām algām, kas raksta likumus aitām.
Bet jūs taču par viņiem nobalsojat, vai nē?.. Lai tikai tie krievi nenonāktu pie varas! Nu tad ēdiet savu “latviešu” valdību ar pilnu karoti! Neaizmirstiet tikai pateikt: “Paldies, kungs!”
Kā Jūs vērtējat jauno pedagogu algu paaugstināšanas grafiku? 1. Pastāv risks, ka grafiks netiks pildīts 62.94 % (180) 2. Ļoti labi, ka beidzot ir apstiprināts 19.23 % (55) 3. Labāk vēlāk nekā nekad 10.84 % (31) 4. Neesmu informēts par to, ka grafiks ir apstiprināts 6.99 % (20) Tas no LIZDA mājas lapas.
to Inga Vanaga 09.02.2019. 15:30:56
Nu tad jāstreiko būs tiem, kas nav LIZDĀ, jo tiem nav ko zaudēt un tas nemaksās neko. Tiem, kas ir LIZDĀ nav drosmes un nav kas viņus atbalsta, bet vai tā vajadzētu būt? Kā medicīnas, policijas arodbiedrības cīnās! Prieks par tik zinošiem un darošiem cilvēkiem.
Skaidrs, paldies! 09.02.2019. 12:43:51
Mēs jau sapratām - strādā cik gribi un kā gribi - alga tāpat būs apkopējas algas līmenī!
Inga Vanaga 09.02.2019. 11:23:47
Streikošanu Latvijā reglamentē normatīvie akti (likums) un process līdz streikam ir pietiekami sarežģīts,ar savu birokrātisko procedūru. Streiks -tas ir galējais līdzeklis un tas maksā ĻOTI lielu naudu. P.S. Manu algu apstiprina LIZDA Padome-tas zināšanai.
Njāāāaaa.... Palasot komentārus, tiešām šķiet, ka "iekausies" aitu bara blējienā. Nu kaut vienu reizi minētā *IZDA būtu sarīkojusi streiku, laikā kad kādam tas imponē - piemēram eksāmenu sesijas laikā! Bet nē, ir taču bariņš "kolēģu" kurus pienākumu taure sauc.... un priekš kam kaut ko tādu darīt, ja pils. Vanagai uz ķepas sanāk ap 2000€?! Dzīt šo "arodbiedrību" ar attiecīgu mietu un beigt būt kaut kādiem misionāriem par vēdera tiesu!!!!
Gatavo ļoti nabadzīgos pensionārus
Labās ziņas 08.02.2019. 16:36:19
Šīs "pozitīvās ziņas " noteikti liks padomāt par profesijas maiņu, vai pat darbu ārzemēs, kur pat apkopējai, kuras darbu es cienu pieliek algu bez solijumiem utt...
Cērpjamās aitas jau ir parādījušas, ko domā. Jācer, ka izturēs arī tālāk šo līniju, neņemot nopietni draudus neizsniegt laikā sertifikātus, ja nepratīsies pieteikties labošanai. Izrādās, ka nebūt lieli pūļi nealkst labot CE par kapeikām, tāpēc jāmēģina dabūt ar iebiedēšanas un līdzjūtības metodi. Konkrētie skaitļi par pieteikumiem pret vajadzību bija graujoši, piemēram, angļu valodā ir trešdaļa labotāju tikai pieteikušies.
Mani jau nekas vairs nespēj pārsteigt: ne Valstisks solījums un ar ministra parakstu veikts apliecinājums par sastādīto skolotāju algas grafiku, ne situācija, ka Latvijā ir Eiropā zemākās skolotāju algas, ne pašvaldību vadītāju pieprasījumi palielināt algas situācijā, kad pagastos strādājošajiem samazina slodzes, lai nav jāmaksā pieliktais iztikas minimums, ne situācija, ka pagastu skolu skolotājiem papildus savam darbam savu 40 stundu apjomā vēl jāveic citi pienākumi, kas saistīti ar saimnieka, grāmatveža, medicīnas darbinieka utt. pienķāumi... Vārdu sakot - Latvijā jau nekā jauna joprojām nav.
Ex skolotāja 08.02.2019. 11:58:03
Viens tāds nopietns jautājums, kurš mani nomoka jau vairākus gadus. Kāpēc neviens negrib saprast, ka noliekot skolotājus uz nabadzības sliekšņa, gatavo jauno ļoti nabadzīgo pensionāru plejādi. Un tad ir tāds nonsens, ka skolotājs, kurš aizgāja pensijā, kad vēl bija lati un "biezie" gadi, pensiju saņem lielāku par tāpat strādājušu skolotāju, bet pensijā aizgāja pēc lielā algas samazinājuma. Ja valsts jau sodīja skolotājus vienreiz, tad kāpēc to soda vēlreiz.
Virsraksts ... 08.02.2019. 11:14:52
... nu vnk super! Attēlo reālo dzīves ainu...
Notiņai. Es arī par janvāri esmu saņēmusi mazāku algu, nekā par decembri, kaut gan ir strādāts vairāk. No š.g. 1. janvāra ir mainījies neapliekamais minimums, tāpēc algas daudziem ir kļuvušas mazākas. Viltīga politika - algu pieliek, bet tai pašā laikā izdomā jaunus likumus, lai algu "godīgi" samazinātu.
skolotājs x 07.02.2019. 23:42:14
Monologs, kāda sakritība mani ar ī sauc INGA VANAGA. Labrīt jūsu kantorī- Datu drošība jūs sauc.
skolotājs x 07.02.2019. 23:39:27
Paldies LIZDA ka šis ir jūsu informatīvais portāls, kas tik zema līmeņa organizācijai kalpo kā rupors.
Inga Vanaga 07.02.2019. 22:34:24
Cien., Ex Ļoti "drosmīgi" ir rakstīt komentārus,neatšifrējot savu vārdu. Turklāt aicinot stāties ārā no LIZDA. Kur tad ir tā Jūsu drosme,pat vārdu baidaties uzrakstīt?! Anonīmie zemdeķa cīnītāji! Tad atdodiet savu algu pielikumu LIZDA biedram,kurš to izcīnīja Jums no septembra. Un aizejiet viens pats un pārlieciniet politiķus par to,ka esat pelnījis lielāku algu! Uzaicinu uz sarunām ar politiķiem par Jūsu algu,došu pat vārdu izteikties! Laipni lūgti! Paldies visiem,kuri ir LIZDA biedri un saprot,ka tikai pateicoties LIZDA ir algu pielikums,soc.garantijas un soc.atbalsta programma Izglītības likumā no 2018.gada.
Kas to būtu dommājis... 07.02.2019. 21:42:55
Algu mums nevajag, prestižu arī, jo mums taču tūlīt būs jaunais standarts, papīru kalni un normatīvi nostiprināti solijumi.Es rīt ar viņiem ieliešu degvielu mašīna gan jau aizbraukšu uz darbu.)
skolotājs x 07.02.2019. 21:29:21
Kārtējā valdība kārtējie solijumi:((( Mūs skolotājus neviens neciena lielo skolu vadītāji jau saknē noslāpē skolotāju ar atrunām ka nav jau naudas. Tas tikai tāpēc ka paši dzīvo labi un darbinieku intreses ir sekundāras. Arodbiedrība ir tikai aperāts, kas labākajā gadijumā uz bērēm biedram nopirks lētāko vainagu apbedīšanas birojā. Tik mazajās lauku skolās ir redzams ka vadība cīnās roku rokā pret šo sistēmu kā nu māk, bet sistēmā jau pateikts ka cauri jums būs. Nelīdīsim paši d.... vadībai un darīsim tikai to par ko mums maksā!!!! Tad jau redzēs kas notiks.
Virsrakstu izlasījāt? Saņems SOLĪJUMUS, ne jau naudu! Solījumus mēs jau saņemam n + k gadus!
Šodien saņēmu darba algu par janvāri un esmu pamatīgā šokā,jo alga samazināta gandrīz uz pusi.Brīdinājuma,ka būs algas vai darba slodzes samazinājums nav.visu janvāri esmu nostrādājusi tāpat kā iepriekšējo mēnesi,tikai alga gandrīz uz pusi mazāka.Ārprāc! Kā vispār lai plāno savu budžetu?
Un kā ar kompetencēs balstīta mācību satura ieviešanu? Sadarbība starp skolotājiem un mācību stundu plānošana prasīs papildus darba laiku. Kurš to apmaksās?
Teritoriālajai reformai nauda atrasīsies! Ci k sen viena jau bija,velns viņu rāvis, tagad jaunu vajag? Bet samaksāt skolotājiem cilvēku cienīgas algas-nē! Neesmu revolucionārs un karogu plivinātājs,bet gribas ņemt sūdainu mietu-un uz Rīgu!
Vai tiešām jūs, mani mīļie kolēģi, vēl aizvien esat arodbiedrībā? Ko tā jums devusi? Vai tā tiešām aizstāv jūsu intereses jeb tikai nokāš biedru naudas? Iedziļinieties!
Nosaukumā jau viss pateikts - saņems solījumus! :) Atkal solīs, bet nepildīs.
Sveika, Alla! Nav tik traki! Es no skolas aizgāju 60 gadu vecumā! :) Darbavietu netrūkst, bet pameklēt protams vajadzēja :)). Protams, ja es būtu rīdzinieks, tad izvēle būtu daudz plašāka, bet ir o.k!
alla - Ex-am 07.02.2019. 14:19:48
Vecumā problēma, mīļo Ex-iņ, vecumā. Kur ir tā vieta, kur ņem darbā 50+gados, kas ir mūsu skolotāju vecums, vismaz lielākajai daļai. Visur meklē jaunus un smukus.
Paši vien esat vainīgi: arodbiedrību trekni barojat ( Jūsu valdonei alga ap 2000 eiro mēnesī, ja kas...;) ), streikot nemākat, paprasīt arī nē! Kur aitas, tur cirpēji! Stājaties ārā no arodbiedrības, vai padzenat glumo Ingu, prasiet taisnīgu atlīdzību par savu darbu, nevis vārgi pukstiet šajā portālā! Latvijā netrūkst labi apmaksātu darba vietu, ja šis darbs neapmierina - mainiet to! Kur problēma???
Tieši par to jau ir runa, ka laukos vai mazpilsētā cilvēks jūtas nosodīts savas dzīvesvietas dēļ vien. Vai tādēļ jājūtas tik beztiesiskiem un zemākiem par zāli?
> es 07.02.2019. 12:19:05 07.02.2019. 12:33:39
Nu, ārsti no Veselības ministrijas skolotāji no Izglītības ministrijas, tāpat ārsti valžu locekļi, slimnīcu direktori un skolu direktori brauc apmēram vienādās mašīnās. Savukārt, parastie skolotāji un parastie ārsti īpaši neatšķiras - daudzi mediķi (īpaši sievietes) vispār brauc ar sabiedrisko transportu. Tādēļ nav nozīmes to kustamo īpašumu uzskatīt par rādītāju.
Paši neesam vainīgi, mēs nevaram izvēlēties darba vietu mazpilsētās, tāpēc ar mums manipulē, kā grib un kā vajag. Tā būs vēl ilgi.
Kādās mašīnās brauc ārsti, kādās brauc skolotāji? Protams, ir ārsti ar atbildību un attieksmi, bet ir arī tādi, kuri vienkārši, kad esi atvilcies ar 38 temp., pajautā: "Ko gribēji?"
Nav taisnība. Ārstam arī jāstrādā kvalitatīvi. Visu laiku izglītošanās, reizi 5 gados resertifikācija. Bet, par ārzemēm taisnība - Vācijā ņem ārstus arī pirmspensijas vecumā ar mūsu izglītību.
Skolotāji, piedodiet, mēs paši esam vainīgi. Pret cērpamām aitām jebkurš izturēsies kā pret cērpamām aitām. Nu, nedarām vairāk par to, par ko tiek samaksāts, necenšamies izlikties labāki nekā esam ne kolēģu, ne priekšniecības, ne dažādo pārbaudītāju acīs. Iemācāmies pateikt nē, es to nedarīšu! Atradīsim tavā vietā citu? Priecājies, ka tev vispār ir darbs? Bet, ja nu nedarīs neviens? Tad arī administrācija būs spiesta pateikt - mani skolotāji atsakās darīt to vai šito, lūdzu, meklējiet līdzekļus šo vai citu pienākumu apmaksai. Tomēr, šķiet, ka tā ir utopija, gribēt, lai skolotāji paši sevi cīnītu un apzinātos, cik vērts ir viņu DARBS!
Skumjākais ir tas, ka jādzīvo no algas līdz algai. Nākas atlikt maksājumus, lai bērnam nopirktu apģērbu. Un tā nav man vienai. Runā ar ko gribu- ātrie kredīti, kredīti,lai varētu nevis ceļot, aiziet uz teātri-bet IZDZĪVOT. Es uz rokas saņemu 620eur. 150 degvielā, bērnam dārziņš 35, pusdienas man- 27 eur, dzīvoklis 250, auto uzturēšana(skate, nodoklis, remonts)-ap 50 eur jāatliek, pārtika 150 eur. Nerunājot,ja saslimsti - zāles, A lapa.Drēbes, teātris-kas tie tādi?
Kāpēc skolotājam jāstrādā kvalitatīvi, bet ārstam bez kvalitatīva darba un attieksmes tomēr piemaksa būs? Atbilde viena- ārsts aizbrauks uz ārzemēm, skolotājs paliks tepat, jo 50+ vecums ārzemēs arī nav diez ko vajadzīgs.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
6-1=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.