Lietotājvārds
Parole
Lūk jums burkanizācija visā krāšņumā.
ak,šausmas 12.02.2019. 17:10:23
IZM automobiļa vadītāja alga pat ir gandrīz 1000 eiro uz rokas, kamēr man puse no tās summas uz papīra.
Vajag internetā paskatīties - kādas (!!) aldziņas saņem šie neskaitāmie IZM darboņi, par decembra mēnesi tikai vienam cilvēkam ir 3 ciparu skaitlis. Pārējiem visiem 1.5 - 5 tk.
Esmu dzirdējusi otrādi. Man par veco 5. pakāpi ir ap 100 eur, bet citā skolā kolēģim par jauno 1. pakāpi tikpat. Tā ka tas nekas noteikts nav.
Laidiet ārā vinus, kapēc jus sprostojat cilvekus, es nesaprotu
Labdein esmu edgars man ir 9 gadi un es spēlēju fortnitu katru dienu , jo man patīk spelēt datoru ļoti bieži, bet mamma man to neatlauj darit ilgi jo tas bojā atcis bet man vienalga jo es gribu klut kaa ninja
Vēl šī ministre varētu paskaidrot par kvalitātes pakāpju piemaksām. Par "veco" augstāko - 5. - kvalitātes pakāpi piemaksa ir gandrīz 100 eur, taču šo pakāpju termiņš beidzas. Par "jauno" augstāko - 3. - kvalitātes pakāpi piemaksu apmērs ir kā nu kurā skolā, man konkrēti zināms par vairākām, kur šī piemaksa svārstās no 14 līdz 30 eur. Līdz šim neesmu dzirdējis, ka šī piemaksa būtu lielāka. Tātad sanāk, ka skolotājiem, kuriem beidzas "vecā" pakāpe un kuri iegūst "jauno", zaudē 70 - 85 eur par slodzi jeb aptuveni 10% ienākumu. Vai šis arī nav moments, par ko vajadzētu skaļi brēkt?
Izglītības budžeta lielu daļu norij IZM ierēdņu nepamatoti kuplais aparāts. Taupības nolūkā varētu izveidot kādu nodaļu no 5-6 cilvēkiem pie, piemēram, kultūras ministrijas. Ko šie kungi tur augšā dara, -nav zināms un nepavisam nav jūtams ne skolēniem, ne viņu vecākiem, ne skolotājiem. Āreče, atbrīvotos darba rokas un skolās varētu ienākt jauni kadri.
budzis Var padomāt, ka esi īstais mūsdienu ierednis. Mūsdienu ieredni māk tikai parasīt un sodīt. Organizēt nemāk. Un tā kā organizēt nemāk, tad saka, ka skolotāji negrīb slēgt skolas. No skolotājem tas nav atkarīgs, beidz murgot. Fakts ir tāds, ka skolotāja alga maza, pie liela kadru pieprasījuma. Un šāda nedabiska situācija turpinās desmitiem gadu. Tas noved pie neatgrieziniskas degradācijas izglītības sistēmā. Mums ir tirgus ekonomika. Beidziet izvirzīt prasības par velti. Sāciet maksāt, vai arī kadru nebūs arī pēc tīkla "optimizācijas".
Tikai iepriekšējā valdība atstāja solījumu pacelt algas, par kuru šai ir pilnīgi vienalga.
Labākais, ka pieņemtais grafiks vispār netiks ņemts vērā. Ar 2020 gada 1.janvāri algu pieaugumu kāds paredzēts septembrī vai lielāku. Pietiek ņirgāties par skolotājiem.
Būtu interesanti paskatīties uz komentātu autoriem, kas bļauj par streiku. Ir kāda saistība jums ar skolu vispār? Un ar valsts/pašvaldības/skolas budžetu? Ja kāds domā, ka valsts dos vēl vairāk naudas izglītībai, jūs esat jokaini - jau tagad mēs Eiropā vislielāko daļu budžeta tērējam izglītībai. Tad nu atliek 2 iespējas - jāpalielina nodokļi, lai var vairāk tērēt nepalielinot izglītības daļu budžetā, vai kaut kādus izdevumus izglītības budžetā samazināt, lai to novirzītu algām. Skolu skaitu samazināt negribam, tātad turpināsim tērēt miljonus pustukšu skolu uzturēšanai...
Pagaidām vēl, taisni jāsmejas, bet skolotāja ... 11.02.2019. 17:22:41
"... šajā naudā iekļauta "burkanizācijas" nauda - vienreizējas piemaksas, pabalsti, citi optimizācijas līdzekļi, kas paredzēti tiem, kas ir ar mieru konsolidēties." AK DEBESTIŅ!!! KAS PIE VELNA IR ""burkanizācijas" nauda" UN KAS TIE PAR LĪDZEKĻIEM, KURI "ir ar mieru konsolidēties"??? KURA AUGSTSKOLA MAN VĒL JĀPABEIDZ, LAI ŠITO MURGU "SAGREMOTU"? TAD SKAIDRI PASAKIET: "NEBŪS JUMS UČUKI NORMĀLAS ALGAS UN VISS!"
oho - komentārus, kas netabilst e-klases politiskajam spiedienam, izņem ārā. Nav vērts šos pastījuma rakstus lasīt.
Ja samazinātu kontrolējošo institūciju daudzumu un nevajadzīgos kantorus, tad pat noziedzīgās caurvijas varētu neaiztikt un skolotājiem algas būtu kā Igaunijā un Lietuvā kopā skaitot!!!!!
Valsts iestādēs gada beigās izplatīta parādība-steidzami "jāapgūst " nauda,tad nu krāso un pārkrāso,vēl izdomā visu ko-pašvaldības decembrī maksā algas uz priekšu. Iekšējās rezerves ir. Varētu to visu pārskatīt.Gan tad nauda atrastos.
Tikai streiks!!! 11.02.2019. 15:30:55
Jau šodien būtu jābūt minimālajai algas likmei skolotājiem vismaz 1000 eiro uz rokas. Tas iepriekšējais algu paaugstināšanas grafiks sen jau nav vairs aktuāls - pārāk mazas tās aldziņas tur skolotājiem paredzētas bij... Vienotības darboņu tikšana valdībā - lūk tas ir izsmiekls un ņirgāšanās par lielāko daļu Latvijas vēlētāju!
Citējot " Mēs esam iesprostoti tajā, ko atstājusi iepriekšējā valdība "-tur takš bija teikts, ka algas paaugstinās!!!! Kāpēc tad no šī sprosta neņemam to , bet tikai to, kas pašai izdevīgi??? Man, ventiņu valodas lietotājai, piemēram, ir vienalga vai kaut kur mācīs latgaliešu valodu, es vispār nesaprotu, kāpēc tā ir svarīgāka nekā ventiņu valoda jeb tāmnieku dialekts?? Jauki ir būt par ministru, un neaizstāvēt skolotājus, kuri grib ēst šodien, apmeklēt izrādi šodien, apģērbties ne- humpalu drēbēs šodien, ne tā???
Tikai fakti 1.Skolotāju alga vēl nav celta kopš 2008 gada krīzes.(ir atgriezts 2008 gadā paņemtais ) 2.Ir celta tikai skolotāju darba likme 3.Šobrīd skolotājam samaksa par stundu vēl nav sasniegusi 2008 gada pirmskrīzes līmeni. 4.2008. pirms krīzes uz papīra 5.93 par stundu 5.2018. gadā pēc ''algu pielikuma'' 5.91 par stundu uz papīra
Nu, murgs kaut kāds! Lietuvieši aiztaisa skolas uz nedēļām! Kādas ir skolotāju algas Igaunijā! Kolēģi, kas mēs tādi esam par mūžīgajiem muļķiem - skolas ciet un, kāmēr nauda neatrodas - vaļā neveram! Nu, vienreiz izdaram taču to!!!
Algas palielināt nevis ar 2020.g. 1. sept., bet ar 1. janvāri! Un ne soli atpakaļ!! Pietiek piesmiet skolotājus!!!
mazais prātnieks 11.02.2019. 13:32:26
Nezinu kur ir iesprostota valdība, kura pirms vēlēšanām visiem visu solīja, bet pedagogiem pēc visa ko viņiem sasolīja vajadzētu aut kājas un braukt aprunāties. Pie skolu durvīm pielikt atslēgu un sarunas turpināt kamēr solījumi nav izpildīti. Kā citās demokrātiskās valstīs.
Ceru,ka 2020.g.par likmi maksās 790 eiro.Kā grafikā paredzēts!
budžeta nauda 11.02.2019. 12:05:34
vai amatpersonai beidzot nebūtu jāatbild par savas darbības beigās devīgi izdāļātu naudu dažādām sporta zālēm,remontiem,draudzēm? Ir nodarīts kaitējums valstij,jo Latvijai vajag labus skolotājus, bet ar sliktu atalgojumu,nenovērtēti ...kurš gribēs strādāt par skolotāju?
Novāciet vienreiz nauda seko skolēnam , lai nauda seko darbam un pietiks visiem!
LIZDA biedre. 11.02.2019. 11:34:39
Kā kaut ko mums tik svarīgu varēja nezināt LIZDA, kura dzīvo no mūsu nodokļiem. Es domāju par neizpildīto darbu viņiem vajadzēja samazināt algas un samazināt arodbiedrības nodevas. Vanaga Jūs neesat savos uzdevumu augstumos, nodevāt savus biedrus, izpatikāt ZZS.
ArodbiedrīBa - KUR ESAT???
Par skolotāju trūkumu un finanšu līdzekļu neesamību ir citi pārsteidzoši fakti. Latvijā ir lielākā attiecība skolotājs/skolēns ES! Latvijā ir lielākais procents no IKP izglītības nozarei ES! Protams, kad pie tik nesakārtota skolu tīkla mēs dabūsim zemas algas skolotājiem, kā arī daudzas vakances skolās! Protams, kad skolotājiem jāceļ algas un es uzskatu pat vēl straujāk kā grafikā, bet jāsāk taču pieņemt pietiekošā daudzumā arī nepopulāri lēmumi, nevis finansējuma trūkuma dēļ atcelt populāros!
Neceļot skolotāju algas, ministri apliecina - izglītota sabiedrība Latvijā nav prioritāte. Kā rūgta anekdote pērnvasar izskanēja ziņa, ka pedagoģijas augstskolu beigs tikai viena fizikas skolotāja visā Latvijā. Mūsu skolotājiem ir trešās zemākās algas Eiropas Savienībā. Mūsu pedagogi ir vieni no gados vecākajiem, jo jaunie, pat ja beidz augstskolas, zemo algu un grūtā darba dēļ uz skolām neiet vai pamet to pēc pāris gadiem. Mums ir mazākais skolotāju vīriešu īpatsvars. Gan lielās, gan mazās skolās visā Latvijā katastrofāli trūkst ne vien fizikas, bet arī matemātikas, ķīmijas, angļu valodas un citu zinību skolotāju.
Pašvaldības varētu neatmaksāt brīvpusdienas pamatskolas posmam, jo daudzi skolēni atsakās iet pusdienās vai neēd tādus ēdienus, līdz ar to ietaupītu naudu un samaksātu savu skolu pedagogiem, nevis nevērtīgi izmestu naudu.
Nevariet atrast līdzekļus? Pieprasiet atmaksāt noziedzīgi izšķērdētos, kretīniskos bezjēdzīgos prodžektos notrallinātos miljonus. Vai mazums tādu: skola.lv , kvalitāšu mapes nu un topošie kompetenču murgi
Tas arī bija gaidāms , kārtējais solījums. Pienāks 20. gads solīs atkal.Un tā....kā nonāk pie pedagogiem , tā čiks.

Rakstīt komentāru

Lūdzu norādiet segvārdu!
Lūdzu ierakstiet komentāru!
2-2=
Kļūda!
Maksimālais komentāra garums ir 2000 zīmes. Portāla lietotājs atbild par saviem komentāriem, kas pievienoti rakstiem. E-klase aicina portāla lietotājus ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz naidu un diskrimināciju, kā arī iztikt bez rupjībām. E-klase patur tiesības komentārus nepublicēt vai dzēst.